Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:37 05.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема ЛАН мрежите са незаконнинови  
Авторинтepecyвaщ ce (Нерегистриран)
Публикувано02.06.03 15:49



Такова нещо като ЛАН мрежа не се не се споменава нито от Закон за далекосъобщенията , нито от Наредба № 13 за определяне на далекосъобщителните дейности. С оглед на това може да се заключи, че действащото законодателство не ги разглежда като самостоятелен вид мрежи, чрез които се предоставят далекосъобщителни услуги. Така че не е съвсем ясно дали чрез тях се предоставят услуги, които са на свободен режим или по скоро те са разновидност на мрежите за данни и за тях е нужен отделен лиценз. Факт е , че чрез тях се осъществяват далекосъобщения по търговски начин и с оглед на това те не влизат в определението на “обособени мрежи”, нито попадат в обхвата на чл. 81 от ЗД. Ако абонатите бъдат са по общ белег те биха могли да бъдат обозначени като “затворена група”. Тази хипотеза обаче е трудно приложима.
ЛАН мрежите се изграждат от лица, които обикновено нямат издадена никаква лицензия за далекосъобщителна дейност. Съгласно действащото законодателство за изграждане и предоставяне на услуги чрез далекосъобщителна мрежа е нужно лицето да има издадена лицензия т.е. лицето, изградило мрежата извършва дейност в нарушение на ЗД. При подаване на сигнал длъжностни лица от Комисията за Регулиране на Съобщенията (КРС) биха имали правно основание да му съставят акт за установяване на административно нарушение и да запечатат съоръженията му. Възможна последваща мярка е и налагането на глоба. Всички ползватели на ЛАН мрежата няма да могат да ползват услугата и спокойно ще могат да заведат граждански дела за получаване на съответно обезщетение.
Изход е операторът на ЛАН мрежата да кандидатства за издаване на лицензия за мрежа за данни. Съгласно проекта на ЗД процедурата е много по-опростена и той ще може да се регистрира по обща лицензия.
Тук не се разглежда случая, когато към т.нар ЛАН мрежи са прикрепени сървъри с незаконно съдържание като пиратски филми и програми. За този случай се прилага Наказателния кодекс справка клуб Матрицата.

Извод: Когато ползвате ЛАН бъдете сигурни, че това е временно явление. Все едно да купувате алкохол от мазето до Вас може и да е истински ама е малко вероятно.



Тема Re: ЛАН мрежите са незаконнинови [re: интepecyвaщ ce]  
АвторneO (Нерегистриран)
Публикувано02.06.03 15:59



abe q vzemi se zastelqy...ubeden sym 4e izrazqvm mnenieto i na kolegite:)



Тема А знаеш ли какво точно означава LAN?нови [re: интepecyвaщ ce]  
Автор Herzog (пич та дрънка)
Публикувано02.06.03 16:12



Ама много си напред с материала бре!
"Такова нещо като ЛАН мрежа не се не се споменава нито от Закон за далекосъобщенията , нито от Наредба № 13 за определяне на далекосъобщителните дейности"
И как точно се определя,че не са законни, след като не са упоменати в Закона?
На мен, в съдебната регистрация, ми пише, че освен изрично опоменатите дейности, мога да извършвам ВСИЧКО, КОЕТО НЕ Е ЗАБРАНЕНО СЪС ЗАКОН!
Айде гледай си работата.................
"С оглед на това може да се заключи, че действащото законодателство не ги разглежда като самостоятелен вид мрежи, чрез които се предоставят далекосъобщителни услуги." - кой може да заключи? Ти ли? Или съседа? Или кой???
Същото беше и с гейм-клубовете на времето - подобна дейност не беше включена в никакви ЗАКОНОВИ граници............. нито, дори в разпоредбите!
А ние какво? Да чакаме държавата да измисли топлата вода за да се изкъпем ли? Глупости на търкалета! Ако нарушавам нещо - да дойдат да ме санкционират, ако не - майната им/ви!
"Тук не се разглежда случая, когато към т.нар ЛАН мрежи са прикрепени сървъри с незаконно съдържание като пиратски филми и програми." Към "така наречените ЛАН мрежи' не се "прикрепят" сървъри....................абе що не ходиш за джоджен?

Още повече - аз плащам данъци, регистриран съм по ДДС, издавам фактури и плащам заплати и осигуровки на 6 човека и какво получавам насреща от държавата? А? Тва не е държава, това е ДЪРЖАНКА, ако знаеш какво значи това, разбира се!

По-добре безделник от колкото без празник!:))


Тема Re: ЛАН мрежите са незаконнинови [re: neO]  
Автор Herzog (пич та дрънка)
Публикувано02.06.03 16:17



Абсолютно споделям мнението ти !
Тоя ни изкара законо-нарушители моля ти се?!?!?
И дава за пример Матрицата!
Нямам никакво отношени към проблема на Майкрософт и Виртуален свят, от една страна, и Матриците , от друга, ама ако беше незаконно защо Матрицата пак отвори?

По-добре безделник от колкото без празник!:))


Тема Re: А знаеш ли какво точно означава LAN?нови [re: Herzog]  
АвторBaHkaTa (Нерегистриран)
Публикувано02.06.03 16:30



Хейй интересуващия се , надявам се шегуваш !

Никъде не е забранено с закон, следователно НЕ е незаконно :)))

Какво ще ми кажеш ако аз съм радио любител ? И за това ли ми трябва лиценз ?

Може би нямам право да си слагам антени и да предавам каквото искам през тях ? хахахах абе ти си голям веселяк. Хи хи хи в тази кофти буря добре че си ти да ме разведриш малко

А това че си пускам кабелчета тук там теб кво те бърка ? :))) А да те питам кабелчето между двата ми апартамента и то ли е кофти ? Щото минава от вънка по фасадата



Тема Re:иде ли?нови [re: Herzog]  
Авторfen (Нерегистриран)
Публикувано02.06.03 16:36



мога да извършвам ВСИЧКО, КОЕТО НЕ Е ЗАБРАНЕНО СЪС ЗАКОН! нема а се плашиш, сега се приема нов закон...



Тема Re:иде ли?нови [re: fen]  
Автор Herzog (пич та дрънка)
Публикувано02.06.03 16:39



Това " Сега се приема нов закон", специално за България, ми звучи като "На кукуво лято"!
Успех!:))

По-добре безделник от колкото без празник!:))


Тема Re: А знаеш ли какво точно означава LAN?нови [re: BaHkaTa]  
Авторпpoдължaвaщ дa ce интepecyвa (Нерегистриран)
Публикувано02.06.03 16:39



твоето ЕТ изгражда ли мрежа - да
предоставя ли търговски услугата - да
фактически услугата доставка на нет ли е /независимо какс и я нарекъл ти/ - да
потребителите дето са се вързали обосбена група ли са - не
имаш ли лицензия за пренос на данни - не /и опазил господ да даваш на тая скапана държава пари за нещо дето "можем и ас да си го праим"/
затова като дойдата момците от КРС да ти преберат техниката гледай да си сговоричив, че може и по - височка глоба да ти сложат

Това тука да не ви е полето да копате къде ви падне бе.



Тема Re:иде ли?нови [re: fen]  
АвторBaHkaTa (Нерегистриран)
Публикувано02.06.03 16:50



Неме се плашиш копеуле

Като приемат нов закон за далекосъобщенията и го изменят по достатъчно добър начин, че да ни го втъкнат най добре, тогава ще му мислим. Но такива изцепки от подобен харектер са необосновани

Ако има някой по вещ по въпроса да каже



Тема Re: А знаеш ли какво точно означава LAN?нови [re: пpoдължaвaщ дa ce ин]  
Автор Herzog (пич та дрънка)
Публикувано02.06.03 16:54



Моето АД изгражда мрежа - ДА!
Мрежата минава ли през каналите на БТК - ДА!
Плаща ли моето АД за по-горното на БТК - ДА!
И не пренасям данни! Само окабелявам!
като частен клуб сме го направили - плащат си членска такса хората!Т.е. всички заедно плащаме за И-нет-а, печалбата ми е от продажбата на кабели и мрежови карти и абонамент за поддръжка на техниката(клиентската)! това незаконно ли е? И ако да - от кога????
А като дойдат там некви си момци ще ми видят 8-те Linux-a, ще се повъртят кат обрани евреи (нищо анти-семитско, просто израз) и ще си ходят, по живо по здраво!
Ясно?
Или още да обяснявам?


P.S. И къде е тва поле, в което можеш да си копаш на воля? Ако го знаеш къде е - взимай кирката и бегом-марш!

По-добре безделник от колкото без празник!:))



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.