Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:06 24.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Дайте да се видим де!нови  
Автор Herzog (пич та дрънка)
Публикувано22.05.03 00:37



Ами все ми се струва, че ще е най-добре да се видим на живо........... това доставчиците на Lan Internet де................ кво лошо има?.................. Ще пием по бира-две -три, ще си разменим инфо - то, опита и телефоните, пък да видим.
Кво ще кажете? А?

По-добре безделник отколкото без празник!:))


Тема Re: Дайте да се видим де!нови [re: Herzog]  
Авторlanisp (Нерегистриран)
Публикувано22.05.03 00:57



Чакай малко, в момента ближем рани:)



Тема Re: Дайте да се видим де! [re: Herzog]  
Автор SofiaOnline.net ()
Публикувано22.05.03 01:37



tova shte e krachka napred /moje i poveche/:)
nie sme "za"



Тема Re: Дайте да се видим де!нови [re: lanisp]  
Автор Herzog (пич та дрънка)
Публикувано22.05.03 09:28



Mdaaaaaaa............е на тва му се вика "Гръм да те удари"!:))

По-добре безделник отколкото без празник!:))


Тема Re: Дайте да се видим де!нови [re: Herzog]  
Авторчичko (Нерегистриран)
Публикувано22.05.03 09:48



:)
как е последната статистика, аз засега имам само забили суитчове които след рестарт се оправят ама още не е проверено всичко



Тема Re: Дайте да се видим де!нови [re: чичko]  
Автор Herzog (пич та дрънка)
Публикувано22.05.03 09:54



При нас още не е много ясно............ снощи, след втория гръмнал порт изключихме всичко...............

По-добре безделник отколкото без празник!:))


Тема Брей, какви поражения -нови [re: Herzog]  
Автор Яceн (дърво)
Публикувано22.05.03 11:27



Моята трактовка на ситуацията е, че си патим от rain static - това ми е познато от късовълновите антени, но нищо не му пречи да ни пили нервите и тук. Има го практически на всеки дъжд дори и никъде в района да не падне гръм.

капките падат, падат и всяка от тях носи малко заряд, някои капват по кабела и му го отдават. като се натрупа в кабела достатъчно (ако е галванично висящ) пуква искра нанякъде и айде отначало. Наблюдавал съм 1см искра с период около 3 секунди, от жака на изключена антена към корпуса на апаратурата (надлежно заземена)

Същото трябва да се случва на LAN - кабелите, те по идея са галванично висящи, а екранировката на тези които я имат - съвсем (тя трябва да се заземява, ама нали и така си работи супер...). Според мен това е първата причина за увисвания които се оправят с рестартиране.

Между другото, виждал съм два коренно различни резултата от гръм който е прогорил видимо кабела:
1. 3com etherlink III с изгорял 1 варистор, махнахме го и заработи (за експеримента де, на мястото я смениха)
2. платка чиито модел не бях в състояние да определя постфактум - отхвръкнал чип и изгорено цялото дъно (компютеро гръмна и фърли огин изотзад...)

тъй че резултати - всякакви.

Време е да се разлиствам
(последно ще си купувам УАЗ...)


Тема Re: Дайте да се видим де!нови [re: Herzog]  
Автор Balien ("(-.-)")
Публикувано22.05.03 13:39



А това за бирата е най добрата идея която съм чувал на скоро.
Мойте жертви от вчера са 1 порт пак във вътрешен суич. Странна работа.
Намерих един суич който не беше занулен и сега ще го зануля да видим какво ще стане :О).

За бирата кажете кога къде и го правим



Тема Re: Брей, какви поражения -нови [re: Яceн]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано22.05.03 13:42



Наблюдавал съм 1см искра с период около 3 секунди, от жака на изключена антена към корпуса на апаратурата (надлежно заземена)

Аз това съм го наблюдавал от две УКВ антени и без дъжд - само с надвиснали ниски облаци.

Миктко



Тема Re: Дайте да се видим де!нови [re: Herzog]  
АвторWlSBG.NET (Нерегистриран)
Публикувано22.05.03 13:43



Az sashto sam za kakto za birite taka i za sreshtata:)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.