Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:07 27.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Поделен интернет  
АвторПитaщ (Нерегистриран)
Публикувано21.05.03 01:05



Възможно ли е да се вържат 2 компютъра към кабеления модем на кабелната телевизия ? Какво допълнително оборудване е необходимо за да са независими компютрите един от друг, т.е. ако единия е изключен другия да има интернет, а сащо и двата едновременно.



Тема Re: Поделен интернетнови [re: Питaщ]  
Автор Balien ("(-.-)")
Публикувано21.05.03 01:11



НетИсСат позволяват до 2 компютъра зад 1 кабелен модем.
Това значи купуваш хъб/суич слагаш го зад кабелния модем и връзваш на него 2-та компа.

Другия варянт е да слагаш рутер койта ще трябва да работи 24/7 за да имат нет машините зад него !



Тема Re: Поделен интернетнови [re: Balien]  
АвторПитaщ (Нерегистриран)
Публикувано21.05.03 01:16



А Евроком позволяват ли го ? Мисля че интернета е от CableBG или Интер БГ ком
От какво зависи дали се позволява или не ? NAT ?



Тема Много е просто -нови [re: Питaщ]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано21.05.03 10:31



има такива устройства. Явно не си много запознат, затова няма да ти обяснявам надълго и нашироко. Просто потърси OfficeConnect Cable Gateway на 3Com. Ще трябва да помолиш и някой да ти го настрои. Има и други подобни устройства. Това специално струва около $90 в България и има NAT (т.е. не ти трябва допълнителни "реални" IP адреси. Така че, единственото нещо, което може да ти бъде проблем, е ако са ти ограничени сесиите от доставчика - но не ми се вярва да се усети много-много на два компютъра.
Приятно "нетване".
П.П. Споменатото устройство поддържа до 253 потребителя от "вътрешната си страна", а на самото него има 4 порта - просто е идеално за твоя случай.



Тема Точно Евроком/кабелбг...нови [re: Питaщ]  
Автор Яceн (дърво)
Публикувано21.05.03 17:02



с ограничението от 15 TCP сесии и за един не стига. А за двама с по два отворени броузера е ад.

Време е да се разлиствам
(последно ще си купувам УАЗ...)


Тема Re: Точно Евроком/кабелбг...нови [re: Яceн]  
Авторoтвopko (Нерегистриран)
Публикувано22.05.03 00:14



Ами за евроком.. намирате някои провайдер и копаш тунел до него през евроком. 3СОМ не знам но на тренд устройствата поддържат разни VPN, ППОЕ и други такива..,, и така - една сесия до въпросния компютър и действаш....



Тема VPN!?!нови [re: oтвopko]  
Автор Herzog (пич та дрънка)
Публикувано22.05.03 00:23



VPN ли каза?!?! Я се уточни.................. щото аз вече трети месец се "боря" с един "VPN" !

По-добре безделник отколкото без празник!:))


Тема Да, ама не -нови [re: oтвopko]  
Автор Яceн (дърво)
Публикувано22.05.03 11:30



махнаха рутинга между абонати на Евроком. За да администрирам друга машина в тяхната мрежа, ходя първо до някоя трета навън.

Време е да се разлиствам
(последно ще си купувам УАЗ...)


Тема кажи, кажи ти -нови [re: Herzog]  
Автор Яceн (дърво)
Публикувано22.05.03 11:31



на мен ми трябваше около месец и половина за да сборя един.

Време е да се разлиствам
(последно ще си купувам УАЗ...)


Тема Re: Да, ама не -нови [re: Яceн]  
Авторlch (Нерегистриран)
Публикувано22.05.03 22:49



Аха
защото имаше много хитряги.. аз имах ssh tunel и sqid след него :-)
Проблема на тия момчета не са възможностите им а мениджмънта!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.