Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:01 27.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Покана за обмен на информация между ISPнови  
Автор SofiaOnline.net ()
Публикувано16.05.03 20:31



Здравейте колеги,
Може би е време не да се радваме на изгорелите суичове на колегата, а да си помагаме, поне доколкото можем...:)
Тези дни възникна идеята да започне обмен на данни между колеги за покритието на различните мрежи с цел да се дава информация на клиентите за наличните мрежи в техния район, ако съответния доставчик няма интереси там. Всичко това ще го направим всички ние и ще е напълно безплатно.
Помислете какво губите от това.

Желая успех на всички!

Мартин
SofiaOnline.net
info@sofiaonline.net,
тел.: 931 9797
факс: 931 9796

Редактирано от SofiaOnline.net на 16.05.03 20:34.



Тема глупостинови [re: SofiaOnline.net]  
Авторrлyпocти (Нерегистриран)
Публикувано16.05.03 21:08



то много се изписа тук, ама да го напомня. Първо - клиента не може да не знае, ако в неговия блок или в съседния има лан - просто не може - то се вижда като се слага, а и хората си говорят. Значи клиента звъни на фирма, която няма покритие там по две причини: видял е в интернет нереална и подмаваща оферта (например: неограничен достъп до интернет със скорост до 100 Мбита в секунда за 30 лв. на месец - всички сме чели такива реклами) или просто проверява дали няма по-евтина фирма (знаем, че много "фирми" рекламират съвсем непочтенно покритието си, като се започне от имена на квартали и се стигне до глупости от сорта на "90% от София"). Втория вариант е още по-прост - просто около клиента лан няма. И в двата случая няма никакъв смисъл да уведомяваш колегите си, че "някъде наблизо до тях" имало "някакъв клиент" - те или знаят вече за него, или не ги интересува по една или друга причина. А и, някак си, много странно ми се струва да кажеш на някой "ами идете при еди-кой си конкурент" - все пак живеем в условията на свободен пазар и конкуренция. А ако при теб непрекъснато идват да се включват хора от райони, в които нямаш "интереси" - просто бъди по-отговорен в рекламите си - не лъжи прекомерно и няма да ти "досаждат".



Тема СКАКАУЕЦ!!!!!!!!!!!нови [re: rлyпocти]  
АвторLucho (Нерегистриран)
Публикувано16.05.03 21:25



Бегай да копаш доматите на село пич... Тия дървени философии си си ги измукал от пръстите май, а? Според мен с това отношение към конкуренцията няма да можеш една баничка да продадеш. Иди на пазара мойто момче и виж там как продавачите които уж са конкурениция се отнасят един към друг.. Гледай внимателно. Затова се казва "Пазарна Икономика" а не "Балканска". Аз лично мисля че всички, провайдери заедно с юзерите им трябва да работят ЗАЕДНО а не всеки един срещу друг. Естествено обаче работата ЗАЕДНО не става просто така. Например - ясно ми е с кой няма да работя ;-) Само да ти науча именцето.. анонимни... .... ..... ....

Това според мен е начин на работа а не точно обмен на информация май?



Тема Re: СКАКАУЕЦ!!!!!!!!!!!нови [re: Lucho]  
Авторzombito (Нерегистриран)
Публикувано16.05.03 22:14



mai si mu otdelil poveche vnimanie otkolkoto zaslujava:)



Тема глупости 2 (на квадрат)нови [re: Lucho]  
Авторrлyпocти (Нерегистриран)
Публикувано16.05.03 23:05



значи твоето са наистина тотални глупости. за мен критерия не е поведението на продавачите на пазара - именно те правят "балканска" икономика. в нормалната икономика е недопустимо да има субекти, които са толкова тъпи, че хората в блок, в който са пуснали лан, да не знаят за това. ама наистина трябва да си много тъп да потрошиш сума ти пари за това-онова и да чакаш някой от конкуренцията да ти праща клиенти. второ - не може провайдери и юзери да "работят заедно" - провайдерите провайдват, а юзерите юзват - ако твоите юзери им се налага да работят с теб те не са ти потребители, а служители. а работата заедно не става просто така, наистина. за да работиш заедно с някой трябва да имаш и познания и ресурс. в това отношение ISP-тата отдавна работят заедно (е, в повечето време) - затова имаме пиъринг, затова имаме заемане и връщане на капацитет, а и много други неща, които ми е трудно да обяснявам на човек, на който MRTG-то още му смята трафика към чужбина в килобита/сек и само бегло е чувал за bgp. доставката на интернет по кабел е бизнес като всички други - има нужда от планиране, финансиране и реализиране. така като те слушам ти май си усвоил от този бизнес само прехвърлянето на кабели - нещо крайно недостатъчно за да се наречеш "ISP". Може би е време да направиш и другата крачка в обучението си - да разбереш, че не секретарката на конкурентите ти е тази, която да ти праща клиенти. И че с конкурентите ти трябва да решавате много по-важни (за бизнеса ви) неща. но не съм сигурен, че някой въобще те счита за конкурент. то едва ли и за клиент някой те счита, де...



Тема Re: глупости 2 (на квадрат)нови [re: rлyпocти]  
Автор SofiaOnline.net ()
Публикувано16.05.03 23:58



Iavno tuk niakoi ne moje da nadskochi mahlenskoto si meislene!
a sushto taka i maniata si, che znae vsichko i e nai-kompetentnia po vsichki vuprosi.
ako niamash kakvo da pravish, koeto mai e ochevidno, mojesh da se hvanesh i da prebroish kolko klienti tuk tursiat informacia za nalichie na lan mreja v technia kvartal. ako mislish che userite sa tupi znachi moje bi si bez rabota zashtoto bisnesa te e izhvurlil, togava pak mojesh da se porazrovish tuk i moje i da nauchish neshto oshte neshto-nachina za oceliavane na malkite e kato si pomagat za da ne budat pogulnati ot golemite, a golemite triabva da gledat kakvo praviat malkite za da ne budat "izhvurleni ot bisnesa ot niakoe momche s komputar v garaja i sas sveji idei", kakto kazvashe edin chovek ot edna firma v edin film!
Da budem gradivni i da si pomagame, tova kazvame nie! Po dobre edna ne mnogo hubava iniciativa otkolkoto da zadalbochavame konfrontaciata pomejdu si!
Vsichko koeto ne ni ubiva ni pravi po silni! Tova e za choveka koito se misli za samoten na vurha /moje bi na svoia blok/.

Martin



Тема Няма конфронтациянови [re: SofiaOnline.net]  
Авторrлyпocти (Нерегистриран)
Публикувано17.05.03 00:29



помежду ни. просто моите хора няма да ти търсят клиенти на теб, а ще търсят клиенти на мен, а твоите нека търсят клиенти за теб. не ти ли се струва това най-нормално? а конфронтацията е именно на махленско ниво. до сега не съм чувал два "квартални лана", дето и кабелите са им оплетени даже, да не се свързват помежду си по нещо различно от пееринга. Бе вие не може да се разберете да си вържете хъбовете, дето ви висят на едно и също дърво - ще ми говориш за сътрудничество. а ако полагането на кабели и купуването на интернет, който да препродадеш, за теб е "градивана идея" - нямам против. Така де - кви са тия глупости - да уведомяваш потенциалните си клиетни, че имаш възможност да им предоставиш интернет - по добре, ако питат мен, аз да им кажа - ей това си е градивна идея от гараж. А по въпроса за "клиентите" дето търсят "лан" тук - аз лично съм виждал запитвания (не еднократни) за мястото, където живея (и където съм клиент на мой конкурент) - повярвай ми - тук има поне 4 "лан фирми" + поне още 3 сериозни доставчика. Това прави общо 7 (седем) доставчика - от абсолютни неграмотници до 3-те (според мен) най-сериозни фирми, и на цени от 15 до 150 лв. Е какво още искат тия "клиенти"? да станат 70 фирмите ли? така че, пак повтарям - ако един човек не ти е станал клиент (в район, в който имаш "покритие"), за това може да има 2 причини - или не може (или не иска) да е твой клиент (което е негово право), или ти не си направил всичко възможно, за да го уведомиш за услугата, която предлагаш (което си е лично твоя грешка). И в двата случая не виждам с какво (и защо) трябва да ти помага конкуренцията.



Тема Re: Покана за обмен на информация между ISPнови [re: SofiaOnline.net]  
АвторneO - drujba.net (Нерегистриран)
Публикувано17.05.03 01:13



www.drujbanet.com

na men ideqta mi haresva i firmata mi 6te q podkrepi. skoro se nadqvam da e gotovo skromnoto site-4e kadeto 6te izlozha sabranata informaciq. osven tova, vseki, koyto mi se obadi i ne popada v pokritieto na na6ata mrezha 6te byde prenaso4van kym podhodq6ta firma. po razli4ni pri4ini se ubedih, 4e horata ne znaqt dali i koq firma ima pokritie v tehniq rajon i predpo4itat da zvannat na telefona na irma, za koqto sa 4uli ot priqtel (koyto zhivee na drugiq kray na sofia naprimer). dosta pyti ni se obazhdat ot slatina, ot geo milev, mladost i t.n., kydeto nqmame pokritie i kogato znaEm koq firma raboti tam vinagi sme prepra6tali horata kam neq. ubeden sym, 4e ima smisal ot tova - NEKA I DRUGITE, KOITO MISLQT TAKA DA NI PRATAT MAIL S INFO ZA POKRITIETO NA MREZHATA SI I SITE ILI TEL Z AVRAZKA!



Тема Re: Покана за обмен на информация между ISPнови [re: neO - drujba.net]  
АвторneO (Нерегистриран)
Публикувано17.05.03 01:20



drujba_net@abv.bg .. ne 4e go nqma i na site-a, ma za po-marzelivite:)



Тема Re: Няма конфронтациянови [re: rлyпocти]  
АвторUmnosti (Нерегистриран)
Публикувано17.05.03 02:05



Abe ne6tastnik kvo ti razbira glavata na tebe ot ISP-ta vav vseki kvartal dori malak ima miasto pone za dvama (za tebe ako si takav iavno niama). Tova e patia na bezplatnata reklama. I ako ne go razbira6 jivei jivota si no ne go spoldeliai s drugi. Po dobre da mal4i6 ciala ve4er i horata da te misliat za palen glupak otkolkto da kaje6 2 dumi i da raseia6 vsiakakvi samnenia.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.