Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:09 22.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Дойде време да се преброят ЛАН доставчицитенови  
АвторЧoвek c oпит (Нерегистриран)
Публикувано14.05.03 19:25



Такааа, от доста време гледам тука реклами мнения и кво ли не за десетки ЛАН доставчици кой колко велик, какви цени предлага и т.н. Е, преди малко удариха пълните сериозни мълнии за годината. Интересно ми е тези които са подбивали цени, които са пускали кабели без заземаване какво ще правят, и какво ще е мнението на клиентите им които са ги избрали заради това че са с няколко лева по евтини от конкурентите си. Аз лично поддържам ЛАН от 4г, с над 300 компа и имам 3 изгърмели порта, но ми е много любопитно какви са резултатите при големите имена които се споменават тук



Тема Re: Дойде време да се преброят ЛАН доставчицитенови [re: Чoвek c oпит]  
Авторuknown isp (Нерегистриран)
Публикувано14.05.03 21:41



1 switch, 1hub: това е равносметката за нашия отбор:)
Няма смисъл да казвам кои сме, защото никой не ни знае.



Тема Re: Дойде време да се преброят ЛАН доставчицитенови [re: Чoвek c oпит]  
Автор Herzog (пич та дрънка)
Публикувано14.05.03 23:54



Два SWITCH-a................. от токов удар.............. това е............. иначе, всичко ни е заземено,а кабела ни струва 30 цента метъра - SSTP! Иначе си прав!
Нас също никой не ни знае..................освен 80-десетте ни клиента! Карай да върви!
По-добре безделник отколкото без празник!:))

Редактирано от Herzog на 14.05.03 23:56.



Тема Re: Дойде време да се преброят ЛАН доставчицитенови [re: Чoвek c oпит]  
Автор insane (negative)
Публикувано15.05.03 00:27



Простете моята некомпетентност, но скъпи ли са тези LAN-протектори, или както там им викате, защото ми идва да им купя на мойте пичове от LAN-доставчика - те май не слагат такива. Предпочитат да купуват switch-ове след всяка гръмотевична буря и ме оставят без интернет един ден, не за друго



Тема Re: Дойде време да се преброят ЛАН доставчицитенови [re: insane]  
АвторBaHkaTa (Нерегистриран)
Публикувано15.05.03 00:52



8 porta na obshto 6 switcha towa sa jertvite pri nas

i do choweka s opit, spodeli niakoq druga hitrinka s nas, kaji na po ne opitnite kak da si opazim technikata :)



Тема 3 порта??? я пак?нови [re: Чoвek c oпит]  
Авторrpъм (Нерегистриран)
Публикувано15.05.03 10:12



за 4 годин - 3 порта. Правилно ли разбрах? Това и с оптика трудно се постига, бе човек. Да не си измислил някаква съвсем нова технология, която ние, нещастните педалчета, не сме дорасли да разберем? А ако само от вчерашната "буря" си изгубил 3 порта значи, че и при твоите високи цени и при ниски цени резултата е един и същ.



Тема Re: 3 порта??? я пак?нови [re: rpъм]  
Авторoня c oпитa (Нерегистриран)
Публикувано15.05.03 10:30



Не си ме разбрал правилно, 1та година след 1 седмица бури и светкавици ми отиде 80% от мрежата, 2та година по малко и след като опитах кво ли не сега след първата буря от 340 порта имам 3 гръмнали, ти ако мислиш че това е загуба можеш да ми пожелаеш все такива загуби да има. А знаете че вчерашната буря си беше съвсем обикновена, до края на май не се знае какво ни чака. А за споделянето на хитринки - пари са му майката, по скъпи кабели, по скъпо оборудване, протектори и т.н. И тогава вече ще се замислиш дали клиента ти заслужава да му пуснеш 512 кбит за 30 лв на месец



Тема Re: Дойде време да се преброят ЛАН доставчицитенови [re: Чoвek c oпит]  
Автор Balien ("(-.-)")
Публикувано15.05.03 11:43



1 port при това на вътрешен концентратор. около 80 човека мрежа със
4 въздушни трасета. Идеята да се сподели малко Но - Хау ми допада.

Ще ви кажа аз какво правя: СФТП кабел занулен без никакви защити.
До сега от 1 година не съм имал проблеми но не е имало и кой знае какви бури напоследък.

Имам опит и със АПЦ протект нет цената им е около 40 лева.
Работят добре на УТП но на СФТП по някаква причина забиват портовете на концентратора на който са сложени. Дали той е жълт или нещо не е баш както трябва не знам нека някой с повече опит да каже?



Тема Re: Дойде време да се преброят ЛАН доставчицитенови [re: Balien]  
АвторsO1o (Нерегистриран)
Публикувано15.05.03 14:27



... :) ia Bal. iznikna ot nebitieto! :))) .....



Тема Re: 3 порта??? я пак?нови [re: rpъм]  
Авторnetwlan (Нерегистриран)
Публикувано15.05.03 15:11



Znachi ravnosmetkata ot vchera 1 hub i 2 porta na edin swich kato se ima v predvid duljinata na mrejata (10km) i broqa wirelessi nad 20 porajeniqata sa nishtojno malki. Polzvame FTP cabel zazemen zaduljitelno predi vseki swich huba e grumnal ot tokovite udari predi burqata... Da chuknem na durvo i dnes da minem leko..




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.