Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:57 02.07.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема EVRO.NET Kacestvo na dostavkaнови  
АвторDemonMaster (Нерегистриран)
Публикувано20.04.03 11:10



Interesuva me nqkoi moze li da mi pomogne smqtam da si vzimam kanal kum evronet obace ot dve strani cuvam ce mezdunarodniqt im e bil slab sega me interesuva nqkoi dali moze da mi kaze taka li e i kak e kato cqlo netat im :)



Тема Хич даже не е слаб -нови [re: DemonMaster]  
Авторkлиeнт (Нерегистриран)
Публикувано20.04.03 11:40



просто е през сателит. Но ако знаеш за какво служат командите ip и tc под Линукс (или подобните им за твойта система), мисля че няма да имаш проблем. Просто "задръж опашката в твоя рутер", както се казва и няма да имаш проблем. Иначе, ако опиташ да го подгараш "от самосебе си" наистина ще има малко проблеми, особено ако обслужваш много потребители. Но като цяло канала си им е права зелена черта (или както там си го настроиш на mrtg-то). айде със здраве



Тема Re: Хич даже не е слаб -нови [re: kлиeнт]  
АвторDemonMaster (Нерегистриран)
Публикувано20.04.03 11:44



Ami ste si bodna kabela v rutera im imam narod i za tova pitam



Тема Доколкото знамнови [re: DemonMaster]  
Авторkлиeнт (Нерегистриран)
Публикувано20.04.03 11:54



международния им канал не се шейпва от тях, а неясно от кой и как някъде по веригата. затова пак ти казвам - дръж опашката в ТВОЯ рутер и всичко ще е наред - това е основен принцип. Ако просто хвърляш пакети към тях лесно ще си задръстиш международния канал и ще изглежда, че е много "бозав". т.е. - с думи прости - трябва да ограничиш международния си трафик още ПРИ теб (и то на около 90% от реалната му скорост) за да изглежда интернета ти "жив".



Тема Re: Доколкото знамнови [re: kлиeнт]  
АвторDemonMaster (Нерегистриран)
Публикувано20.04.03 12:04



Tova qsno az sm s linus i s htb si gi shapvam interesuvase me dali naistina e kacestven da ne se okaze drvo zastoto ste se mestq ot sp net



Тема Re: Доколкото знам [re: DemonMaster]  
Авторkлиeнт (Нерегистриран)
Публикувано20.04.03 12:18



Скоростта е железна, но латентността е малко зле - всъщност нормална за сателит. Около 350-400 мс. ping към google.com с малък пакет при абсолютно свободна линия. За VoIP забрави, но за броузване и доунлоад е доста добре, особено на тая цена. Все пак ако си бил по някой от наземните канали на спектър ще те хванат нервите в началото, но клиентите ти едва ли ще схванат разликата. Не бих казал, че съм възхитен от тях, но са поносима и евтина алтернатива. е, аз ти говоря за малка мрежа (50-60 машини) и продавам интернета 20 лв./месец неограничен, та на мен не ми се репчат много клиентите. За твоя случай ти ще трябва да прецениш сам. Като цяло спектър са напред с матеряла, но и с цените.



Тема Re: Доколкото знамнови [re: kлиeнт]  
АвторDemonMaster (Нерегистриран)
Публикувано20.04.03 12:57



Az ne sm s milioni klienti kum 50tina s a no vprosat e ce trqbva da vloza super mnogo investiciq za smqnata a neznam dali si zasluzava na spektur im e skup peera no ot mezdunarodniqt nemoga da se oplaca



Тема Re: Доколкото знамнови [re: DemonMaster]  
АвторDemonNet (Нерегистриран)
Публикувано20.04.03 13:00



Neznam seda po sredata i se cudq ko e e po dobroto i nemoga da razbera i ednite i drugite mi svalqt zvezdi i sa super sladkodumni no e vazno krainiqt rezultat



Тема А не можеш ли...нови [re: DemonMaster]  
Авторkлиeнт (Нерегистриран)
Публикувано20.04.03 13:24



да си вземеш само пеер от някой? мисля, че няма да ти откажат. в евро.нет верно е (почти) без пари, но някакви гаранции имаш само до фрее.евро.нет. фрее.техно и фрее.дата са както дойдат, макар винаги да са над 1 мегабит, но рядко са повече от 2. Там малко работата е юнашка - връзват те в един суич с цялата банда клиенти и кой-как се докопа. По добре говори с нетиссат или интернет българия да се закачиш само пеера им - мисля че ще ти излезе по евтино - и като инвестиция и като поносима скорост навсякъде. то мен ако питаш е най-добре да си имаш три независими линии към трите мега фрее сървъра, ама мен ме мързи малко да се занимавам, пък са си и кинти.



Тема Re: А не можеш ли...нови [re: kлиeнт]  
АвторDemonMaster (Нерегистриран)
Публикувано20.04.03 13:28



:) Moze moze mislq go za v budeste ste go razklonq drugite sa orbitel i te me vikat lum tqh ama e super motanica vece nemoga da razbera za sega sm samo s planove i nakraq ste deistvam :)

Inace nqmam oplakvaniq ot klienti no sega se razrastvam i e vazno




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.