Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:43 09.07.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Усилване на сигнала?!?нови [re: WlSP]  
Автор Herzog (пич та дрънка)
Публикувано03.04.03 11:34



От къде да го намеря този "Пълно ръководство за работа с мрежи", Питър Нортън и Дейв Кърнс?

По-добре безделник отколкото без празник!:))


Тема Re: Усилване на сигнала?!?нови [re: Mитko]  
Автор Herzog (пич та дрънка)
Публикувано03.04.03 11:46



Мдааааааа, прав си всъщност!
Обаче, при мен проблемът още не е възникнал т.е. още не съм надскочил броя на switch-овете. Предстои ми да ги надскоча обаче и искам да имам някакво решение все пак. За да знам как да се оправям АКО възникне проблем. Опитвам се да предвиждам неприятностите, а не да се чудя кво да правя, когато възникнат!
Мерси все пак!

По-добре безделник отколкото без празник!:))


Тема Re: Усилване на сигнала?!?нови [re: Herzog]  
Автор WlSP (WISP)
Публикувано03.04.03 11:56



Ами, имаше го преди време на "Славейков", но то няма да ти свърши кой знае каква работа в решаването на практически проблеми. Аз бих го кръстил по-скоро "От всичко по малко за работа с мрежи". Но различните топологии ги има. И примерна последователност за диагностициране на проблеми - също.



Тема Re: Усилване на сигнала?!?нови [re: WlSP]  
Автор Herzog (пич та дрънка)
Публикувано03.04.03 11:59



Благодарско!:)))

По-добре безделник отколкото без празник!:))


Тема Re: Усилване на сигнала?!?нови [re: Herzog]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано03.04.03 12:01



Не е сигурно, че въобще ще възникне проблем. А ако възникне, не е сигурно, че е причинен от дължината на веригата. Аз вчера преброих на ум една от нашите по-дълги вериги и стигнах до 12 последователни стъпки. А май имаме и по-дълги.

Митко



Тема Re: Усилване на сигнала?!?нови [re: WlSP]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано03.04.03 12:04



Ще ти кажа как ние решихме проблемa с botlleneck-а: просто направихме backbone-а гигабитов :-). Е, само в центъра, разбира се.

Митко



Тема Re: Усилване на сигнала?!?нови [re: Mитko]  
Автор WlSP (WISP)
Публикувано03.04.03 21:49



Е да, това е едно добро решение... Другия вариант е, както му писах по-горе, да промени малко топологията. Знам че е почти невъзможно понякога, но поне тук-там някой допълнителен кабел няма да е излишен.



Тема Re: Усилване на сигнала?!?нови [re: WlSP]  
Авторzlmage (Нерегистриран)
Публикувано03.04.03 23:06



Tova koeto kazvash e viarno, no niama mnogo obshto s legendite otnosno "problema sled 7ia switch". V obshti liniii stava iasno, che problem sas 8ia switch niama ;-) Ima problem edinstveno sas sumarnia bandwidth, no tova... niakak si ne e daleche ot akala ;-)
Ot druga strana 100Mbps ne bih kazal, che e malko. 100Mbps e napr. 100 x 1Mbps (100 x 128k/s), koeto na men mi zvuchi kato dooosta bandwidth... anyway, zavisi za kakvo se polzva.

Sas zdrave




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.