Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:15 08.07.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Интернет по LANнови  
Автор Herzog (пич та дрънка)
Публикувано22.03.03 09:55



Тази работа с LAN Интернета не е толкова проста, колкото изглежда. Въобще не можете да си представите(обикновените потребители), колко е "замърсен" ефира на София. Честотата, на която работят радио-модемите е същата, на която работят и микровълновите фурни, например.Та, представете си, че някъде по трасето на гореописания Wireless има повредена подобна фурничка! Какво става? Страхотия!:) Освен това, предстоящите пролетни гръмотевични бури би трябвало да изправят косата на всеки LAN оператор. От 2 месеца доставяме LAN Интернет в Стрелбище, имаме два Wireless-a (от NETEL и Internet Bulgaria и собствена двупосочна сателитна чиния към EUTELSAT W1. Не съм очаквал, че тва животно - Internet може да е толкова диво!:)) Рядко се случва и двата български доставчика да работят качествено по едно и също време - или едните се дънят или другите. За SAT-ката да не говорим.
Имам няколко питания:
- търся сателитен доставчик;
- качествени switch-ове;
- интересуват ме някакви защити за switch-овете от статично електричество;

Ако някой може да удари едно рамо в тези насоки - 10x!:)



Тема Re: Интернет по LANнови [re: Herzog]  
АвторKAKTYC (Нерегистриран)
Публикувано22.03.03 10:45



ako ne ti se dawat pari za switchowe na 3COM, ti preporychwam da si wzemesh TRENDnet
spored men se dyrjat stabilno i sa na prilichna cena !

za zastita ot stat. el. se prodawat t.nar. "LAN protektori" (ima gi magazinite na Conrad ili VideomaxAVS), no ako imash dylyg kabel moje da ti prawqt problemi



Тема Re: Интернет по LANнови [re: KAKTYC]  
Автор Herzog (пич та дрънка)
Публикувано22.03.03 10:51



Thanks!:)) Имаш ли идея за дължината на кабела, с която тези защити ще работят стабилно?

По-добре безделник отколкото без празник!:))


Тема Re: Интернет по LANнови [re: Herzog]  
АвторKAKTYC (Нерегистриран)
Публикувано22.03.03 10:55



znam samo, che kolega ot druga firma gi mahna nawsqkyde kydeto dyljinata mu beshe poweche ot 80-100m
opitaj da slojish 2-3 protektora, na razlichni dyljini i wij kyde zapochwat da prawqt problemi
btw cenite sa 26lv. w Conrad ili $14 wyw VideomaxAVS



Тема Re: Интернет по LANнови [re: Herzog]  
Авторzlmage (Нерегистриран)
Публикувано22.03.03 11:02



To da biaha samo microwave ovens. Micovalnovi, telefoni, distancionni, drugi wireless mreji... strahotia. Ako 2.4GHz beshe vav vidimia spectar, poglednato ot Vitosha Sofia shteshe da sveti kato 10000 koledni elhi ot microvalnovata energia koiato se lee...



Тема Re: Интернет по LANнови [re: zlmage]  
АвторKAKTYC (Нерегистриран)
Публикувано22.03.03 11:04



systoto ste stane i na 5,8GHz, ako linkowete poewtineqt oste malko...



Тема Re: Интернет по LANнови [re: zlmage]  
Автор Herzog (пич та дрънка)
Публикувано22.03.03 11:08



Факт! Голяма мръсотия!!!!!!!

По-добре безделник отколкото без празник!:))


Тема Re: Интернет по LANнови [re: Herzog]  
Автор mortiX (seriozen:-))
Публикувано22.03.03 12:33



Interesuva me za6to ne si dovolen ot SAT-a? Az su6to polzvam takava, samo 4e kum Hughes. 128up/512down...
Ima kakvo da se jelae, no za tova si ima i po-visoki mese4ni tarifi..........

A be.... kupon da ima !?!


Тема Re: Интернет по LANнови [re: mortiX]  
Автор^Kj^ (Нерегистриран)
Публикувано22.03.03 15:36



imate lan v strelbi6te... za6ti6ata ot stati4no elektri4estvo e mnogo prosta.. 110 metra kabel na 13-tiq etaj(50m viso4ina!!!) raboti bez problem..... re6enieto e FTP kabel.. i nai-evtinite switchove na pazara... ot grum nemoje6 da se predpazi6 no ot statikata moje6!!! pls mi kajete koordinati za satelitnite dostav4ici na net.. az su6to izgrajdam lan mreja v krasna polqna i razsadnika no imame problemi s dostavkata na net-a



Тема Re: Интернет по LANнови [re: mortiX]  
Автор Herzog (пич та дрънка)
Публикувано22.03.03 19:29



Към Hughes ли? Да не е Star Duo?

По-добре безделник отколкото без празник!:))



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.