Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:07 10.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема много моля бол.бг...нови  
Авторcable (Нерегистриран)
Публикувано16.02.03 21:42



да си оправят нещата по лан-достъпа, защото на произволен интервал от време ми се появява грешка че достъпът е отказан. При обаждането ми в офиса им ми бе обяснено от един човек че и той при тях така ставало!?! И да си натисна няколко пъти рефреша или да махна/сложа прокси. Това до някъде оправи нещата, но не считам че трябва постоянно да махам/слагам нещо за да имам това за което си плащам.
Проблемът е от около десетина дни насам.
Надявам се скоро да се оправи.



Тема Re: много моля бол.бг...нови [re: cable]  
Автор Димитъp Гaнчeв (пристрастен)
Публикувано17.02.03 01:20



Това се получава когато се отворят твърде много сесии едновременно. Най-често се случва когато нелегално са вързани два или повече компютъра с един акаунт за неограничен достъп (през прокси или internet connection sharing).

Така че за да изчезне това съобщение, просто изключете нелегалния компютър или намалете броя на сесиите, които отваря download accelerator-а.

Митко



Тема Re: много моля бол.бг...нови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Авторcable (Нерегистриран)
Публикувано17.02.03 10:16



Нямаше да повдигам въпроса, още по-малко тук, ако ми бе обяснено нещо правдободобно от съпорта. Освен това имам само един вързан компютър и не използвам акселератори. Както казах, проблемът се появи от скоро, като и на мен първата ми мисъл беше да си погледна броя на отворените сесии за да видя дали нещо не ми товари връзката без мое знание, но всичко бе наред. Грешките се появяват сравнително рядко, но има моменти в които и един прозорец не мога да отворя без няколко рифреша. Не че отричам напълно възможността да се е появил проблем при мен, но определено не е това което казвате. надявам се скоро нещата да станат пак толкова добри, колкото бяха.
И последно, в момента незнам дали има проблем, пиша от друго място.



Тема Re: много моля бол.бг...нови [re: cable]  
Автор 4l (влюбен)
Публикувано17.02.03 10:51



Хмм... звучи ми като windows-ки проблем. IE-то понякога не си затваря всички сесии и им трябва малко време за да таймаутнат. А рестарт на компютъра или на браузъра помага ли?
/*питам само с информативна цел*/

Алкохола е враг на човека, но бог е казал: "Обичай врага си!"


Тема Re: много моля бол.бг...нови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Автор Balky ()
Публикувано17.02.03 13:47



I az sum klient na bol.bg i naposleduk i az imam sushtia problem... moze bi naistina ima niakakuv problem.



Тема Re: много моля бол.бг...нови [re: Balky]  
Автор Димитъp Гaнчeв (пристрастен)
Публикувано17.02.03 14:07



Няма проблем, просто има твърде много отворени сесии. Няколко пъти съм правил проверка (включително и сега преди 5 минути) и системата не греши - ако откаже достъп, значи сесиите са били твърде много в този момент. Съветвам ви да на използвате прокси освен ако нещо не иска да работи без него.

Митко



Тема Re: много моля бол.бг...нови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Автор Balky ()
Публикувано17.02.03 14:13



A dali ima znachenie che polzvam 2 browser-a ednovremenno... Opera i IE. Te mi triabvat zashtoto otvariam po niakolko email-a na yahoo a s 1 browser mi pozvoliava samo 1 account da otvoria.



Тема Re: много моля бол.бг...нови [re: Balky]  
Автор Димитъp Гaнчeв (пристрастен)
Публикувано17.02.03 14:45



Твърде възможно е да е от това. Особено ако Операта отваря няколко прозореца. Вижте дали можете да и изкючите persistent connections или keep alive (на mozilla може) - това ще освободи сесиите, когато не са нужни. Но според мен по-скоро експлорера държи сесиите отворени дълго време. Бих препоръчал мозила или новия нетскейп.

Митко



Тема Re: много моля бол.бг...нови [re: cable]  
Автор Hиkoлaй (експерт)
Публикувано17.02.03 18:46



И аз съм клиент на бол и съм забелязал че като се получава нещо такова, наистина има много отворени сесии. И то не защото съм отворил много прозорци, а просто експоръра не си е затворил старите сесии. Нямам представа защо се получава така, но е факт че дори и като изключа всички прозорци остават отворени сесии към сайтове които съм посещавал преди известно време. Така че проблемът май е наистина уиндоуски. Някой да има представа защо експлоръра не си затваря сесиите?
Пробвай с друг браузер, аз като използвам САМО Операта например не получавам такива грешки.



Тема CONNLIMIT SUXXXнови [re: Hиkoлaй]  
АвторФAЙДA HЯMA... (Нерегистриран)
Публикувано17.02.03 21:47



cat /etc/squid-2.5.STABLE1/etc/squid.conf | grep "определени пазажи..."

acl my_hosts src 192.168.1.0/255.255.255.0
acl connlimit maxconn 35
http_access allow my_hosts !connlimit
http_access deny all

Митко, стека на XP е писан от шишко шиштемс.
IE6.0 отваря над 25 conn.
Направи числото 35 примерно на 50 и няма да мЪрМоРяТ юзерите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.