Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:26 29.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема много моля бол.бг...  
Авторcable (Нерегистриран)
Публикувано16.02.03 21:42



да си оправят нещата по лан-достъпа, защото на произволен интервал от време ми се появява грешка че достъпът е отказан. При обаждането ми в офиса им ми бе обяснено от един човек че и той при тях така ставало!?! И да си натисна няколко пъти рефреша или да махна/сложа прокси. Това до някъде оправи нещата, но не считам че трябва постоянно да махам/слагам нещо за да имам това за което си плащам.
Проблемът е от около десетина дни насам.
Надявам се скоро да се оправи.



Тема Re: много моля бол.бг...нови [re: cable]  
Автор Димитъp Гaнчeв (пристрастен)
Публикувано17.02.03 01:20



Това се получава когато се отворят твърде много сесии едновременно. Най-често се случва когато нелегално са вързани два или повече компютъра с един акаунт за неограничен достъп (през прокси или internet connection sharing).

Така че за да изчезне това съобщение, просто изключете нелегалния компютър или намалете броя на сесиите, които отваря download accelerator-а.

Митко



Тема Re: много моля бол.бг...нови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Авторcable (Нерегистриран)
Публикувано17.02.03 10:16



Нямаше да повдигам въпроса, още по-малко тук, ако ми бе обяснено нещо правдободобно от съпорта. Освен това имам само един вързан компютър и не използвам акселератори. Както казах, проблемът се появи от скоро, като и на мен първата ми мисъл беше да си погледна броя на отворените сесии за да видя дали нещо не ми товари връзката без мое знание, но всичко бе наред. Грешките се появяват сравнително рядко, но има моменти в които и един прозорец не мога да отворя без няколко рифреша. Не че отричам напълно възможността да се е появил проблем при мен, но определено не е това което казвате. надявам се скоро нещата да станат пак толкова добри, колкото бяха.
И последно, в момента незнам дали има проблем, пиша от друго място.



Тема Re: много моля бол.бг...нови [re: cable]  
Автор 4l (влюбен)
Публикувано17.02.03 10:51



Хмм... звучи ми като windows-ки проблем. IE-то понякога не си затваря всички сесии и им трябва малко време за да таймаутнат. А рестарт на компютъра или на браузъра помага ли?
/*питам само с информативна цел*/

Алкохола е враг на човека, но бог е казал: "Обичай врага си!"


Тема Re: много моля бол.бг...нови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Автор Balky ()
Публикувано17.02.03 13:47



I az sum klient na bol.bg i naposleduk i az imam sushtia problem... moze bi naistina ima niakakuv problem.



Тема Re: много моля бол.бг...нови [re: Balky]  
Автор Димитъp Гaнчeв (пристрастен)
Публикувано17.02.03 14:07



Няма проблем, просто има твърде много отворени сесии. Няколко пъти съм правил проверка (включително и сега преди 5 минути) и системата не греши - ако откаже достъп, значи сесиите са били твърде много в този момент. Съветвам ви да на използвате прокси освен ако нещо не иска да работи без него.

Митко



Тема Re: много моля бол.бг...нови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Автор Balky ()
Публикувано17.02.03 14:13



A dali ima znachenie che polzvam 2 browser-a ednovremenno... Opera i IE. Te mi triabvat zashtoto otvariam po niakolko email-a na yahoo a s 1 browser mi pozvoliava samo 1 account da otvoria.



Тема Re: много моля бол.бг...нови [re: Balky]  
Автор Димитъp Гaнчeв (пристрастен)
Публикувано17.02.03 14:45



Твърде възможно е да е от това. Особено ако Операта отваря няколко прозореца. Вижте дали можете да и изкючите persistent connections или keep alive (на mozilla може) - това ще освободи сесиите, когато не са нужни. Но според мен по-скоро експлорера държи сесиите отворени дълго време. Бих препоръчал мозила или новия нетскейп.

Митко



Тема Re: много моля бол.бг...нови [re: cable]  
Автор Hиkoлaй (експерт)
Публикувано17.02.03 18:46



И аз съм клиент на бол и съм забелязал че като се получава нещо такова, наистина има много отворени сесии. И то не защото съм отворил много прозорци, а просто експоръра не си е затворил старите сесии. Нямам представа защо се получава така, но е факт че дори и като изключа всички прозорци остават отворени сесии към сайтове които съм посещавал преди известно време. Така че проблемът май е наистина уиндоуски. Някой да има представа защо експлоръра не си затваря сесиите?
Пробвай с друг браузер, аз като използвам САМО Операта например не получавам такива грешки.



Тема CONNLIMIT SUXXXнови [re: Hиkoлaй]  
АвторФAЙДA HЯMA... (Нерегистриран)
Публикувано17.02.03 21:47



cat /etc/squid-2.5.STABLE1/etc/squid.conf | grep "определени пазажи..."

acl my_hosts src 192.168.1.0/255.255.255.0
acl connlimit maxconn 35
http_access allow my_hosts !connlimit
http_access deny all

Митко, стека на XP е писан от шишко шиштемс.
IE6.0 отваря над 25 conn.
Направи числото 35 примерно на 50 и няма да мЪрМоРяТ юзерите.



Тема Re: CONNLIMIT SUXXXнови [re: ФAЙДA HЯMA...]  
Авторmhm (Нерегистриран)
Публикувано17.02.03 21:51



Squid? Transparent proxy ли?



Тема Re: CONNLIMIT SUXXXнови [re: ФAЙДA HЯMA...]  
Авторetg (Нерегистриран)
Публикувано17.02.03 22:36



Не е нужно да е през squid, но действително "ФАЙДА НЕМА", или ако има, то има и много "странични ефекти". Ако са малко конекциите, се получава посочения проблем. Ако пък са много, се губи смисъла на ограничението. А понеже не се знае кой какъв клиент ще ползва, не може да се намери и оптимално решение.



Тема Re: CONNLIMIT SUXXXнови [re: ФAЙДA HЯMA...]  
Автор Димитъp Гaнчeв (пристрастен)
Публикувано18.02.03 11:22



Стекът е layer 3, а проблемът се появява на layer 4, така че сиско не са им виновни (ако наистина те са го писали). Виновна им е концепцията "ние ще си го направим както си искаме, а понеже имаме практически монопол, другите да му мислят как да се съобразяват с нас".

Експлодер, както и всеки друг браузер, отваря 4 или 5 сесии и после чинно си ги затваря, но изчаква известно време (около 30 секунди) преди да го направи. И тук вече идва извратеното разбиране на Майкрософт за Интернет - изчаква 30 секунди таймаут не за всеки persistent connection, а за всички едновременно (т.е. 30 секунди нищо да не правиш).

Ако отвориш примерно yahoo.com, експлодер ще отвори 5 сесии към него. Ако след 20 секунди отвориш icq.com, ще имаш още 5 сесии. До тук е правилно, защото можеш да решиш да се върнеш назад. Проблемът е, че след още 10 секунди би трябвало да изтече таймаута за yahoo.com, но той ще изтече чак с този за icq.com, ако междувременно не си отворил нова страница и не си започнал броенето отново. Ако си много бърз в отварянето на нови сайтове, никакво количество сесии няма да ти бъде достатъчно.

Наблюдавал съм mozilla и тя се държи както се очаква - затваря всяка сесия сама за себе си, дори ако междувременно имаш други активни такива. Така че на тези потребители, които имат необходимост да отварят по повече от един браузер, бих препоръчал и двата да не са правени от Майкрософт.

Митко



Тема бтвнови [re: ФAЙДA HЯMA...]  
Автор Димитъp Гaнчeв (пристрастен)
Публикувано18.02.03 11:42



Докато писах предишното съобщение реших да пробвам нещо друго - да затварям сесиите от страната на сървъра след 10 секунди, независимо какво си мисли браузера. Кажете дали това е помогнало или попречило в някаква степен.

Митко



Тема Re: бтвнови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Автор Balky ()
Публикувано19.02.03 23:18



Moze i da ima niakakuv efekt zashtoto skoro ne sum vizdal access denied :))



Тема Re: бтвнови [re: Balky]  
Автор^Kj^THEREALNET (Нерегистриран)
Публикувано22.02.03 23:09



amm az imam malka lan mreji4ka v krasna polqna i razsadnika... gledam si az na net server-a (Win 2003 net server) i gledam edin klient otvoril 150 conenction-a kum free.evro.net otivam u tqh za da vidq kak e postignal tova a pc-to izklu4eno.. mnogo prosto.. pri kombinirane na Download Accelerator i GetRight neznam kakvo stava ama mai vsi4ki proxy-ta i NAT demoni(az sum zasega s nat...) blokirat za6toto po default e natroeno za DAP 2x4 connekcii + za getright(nz i flashget moje da e) 3x5 = 23.. i kato se reconnect-ne 2 puti i stava mazalo... taka gi vijdam ne6tata spored men....



Тема Re: бтвнови [re: ^Kj^THEREALNET]  
Авторrazbirach (Нерегистриран)
Публикувано23.02.03 00:21



що не пробваш със win net server 2009. от micro$oft казаха, че там проблемат ще е решен ... аман от аматьори бе...



Тема Re: бтвнови [re: razbirach]  
Автор ^Kj^ (непознат )
Публикувано23.02.03 09:26



a be ti kvo sega iska6 da se zaqjdame li ?



Тема Re: бтвнови [re: ^Kj^]  
Авторrazbirach (Нерегистриран)
Публикувано23.02.03 10:37



Не искам да се заяждаме - искам да кажа, че явно ти не можеш да си настроиш сървъра. не вярвам при бол.бг това да е проблема. ако четеш внимателно по-нагоре ще видиш, че се изясни, че проблема е в това, че интернет експлорера затваря всички неизползвани сесии определено време след използването на последната от тях, което от бол.бг са решили, като са започнали да ги затварят принудително, веднага след като не са вече нужни. При теб определено проблема е в самия теб. Както казах - аман от аматьори.



Тема Re: бтвнови [re: razbirach]  
Автор^Kj^ (Нерегистриран)
Публикувано24.02.03 09:58



a be ti tup li si si ili si kiorav ???? kude sum kazval 4e sega vzimam net ot bol.bg... aman ot tupaci



Тема Re: бтвнови [re: ^Kj^]  
Авторrazbirach (Нерегистриран)
Публикувано24.02.03 10:19



абе я се скрий някъде. тая тема беше за бол.бг. а ти си малоумник, да знаеш. тук търсиш клиенти. в други клубове търсиш някой да те светне как да си направиш сървър - поне влизай с различни имена бе, аматьор нещастен.



Тема Re: бтвнови [re: razbirach]  
Авторlame (Нерегистриран)
Публикувано24.02.03 11:39



остави другото, но иска по възможност и всичко да му е без пари !
не му се дават пари за домейн (и ползва безплатен хост в хит.бг), не му се дават $200 за да му качат ipacct ...
как му се е откъснало от сърцето да даде пари за wireless card ?



Тема Re: бтвнови [re: lame]  
Автор^Kj^ (Нерегистриран)
Публикувано28.02.03 11:26



mne. nqma kakvo da se kriq. az nesum pluh kato vas. a puk i sum na 14.. no pone pravq ne6to.. sam si pla6tam telefona hodq s taski na u4ili6te a vie kfo pravite ?? na 25 godini si jiveete s mama taka li ? amatior?! na 14 nqkoi ot vas da e znael kakvo e kernel ?? ili da sa mu minavali nqkakvi po-golemi ot 10 stotonki sumi prez rucete ? razkaraite se kompleksari ;-=)))))))))))))00



Тема Re: бтвнови [re: ^Kj^]  
Авторniki (Нерегистриран)
Публикувано28.02.03 11:43



psssst! da ne sum chul detski glas!
da ne sravnqvam cenite na komputrite i kakvo mojesh da pravish s tqh sega i predi 10 godini... bez komentar




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.