Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:28 18.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Ето какво измислиха НЕТИССАТ!!!!!  
Автор lVU (крайъгълен камъ)
Публикувано31.01.03 19:53



---------------------------------------------------------------
Уважаеми клиенти,
Поради профилактика на физическата мрежа и предстоящи мироприятия
за подобряване на качеството на услугата са възможни прекъсвания на
интернета през периода от 01 до 15 февруари.

Моля да ни извините за създадените неудобства!

НЕТ ИС САТ ООД
---------------------------------------------------------------

Ето това писмо, получиха по пощата клиентите на НЕТИССАТ!!!
15 ДЕНА профилактика.... Много хитро се осигуриха да не звъним на съпорта... Значи до 15-ти имаш нямаш Интернет - на съпорта да не звъниш, щото редовния отговор ще е "Ами профилактика - не получихте ли писмо?" 15 ДЕНА я има я няма нет... Значи излизаш сутринта в 9:00 отставяш си компютъра да свяля нещо от нета през деня и като се прибереш вечерта в 19:00 установяваш че 15 минути след като си излязал нещо нета се е скапал и модема е забил!!!!!!! Звъниш на съпорта, и естествено ти казват да рестартираш модема - ок, оправя се след рестарт... ама за какво питам тая мойта 450W машина цял ден е въртяла на вятъря?!? Ето затова ги мразя тези "прекъсвания"!!! В договора ми никъде не пише, че ще има профилактики и мероприятия(?) за по 15 дена!!! и че по две седмици нета ще ми "прекъсва" !!! Това с подобряването на услугата ми го разправят откакто съм подписал договор с тях!! И кмета от 10 години ми разправя, че ще ми върне 2 къщи в центъра - ама и неговата работа е като тази на нетиссат!!!

Очаквам на 15 Февруари да получа писмо, че "прекъсванията" ще продължат, порди последствията от мероприятията покрай Трифон Зарезан, 2-ри Февруари и пр. След това се очакват прекъсвания поради мероприятия по посрещане на Баба Марта, пък после идва пролетната ваканция, после и на море ще ходят.... !?!?

Това тяхното вече е грозно!



Тема shto ne gi smenish?нови [re: lVU]  
АвторlVO (Нерегистриран)
Публикувано31.01.03 20:10



Kato ne ti haresva NET IS SAT idi pri Evrointegra! Predlagat sashtia net za sashtite pari, no pone problemite sa po malko pri tiah. Ili mini kam cable.bg - pri tiah pone niama problemi s mrezhata, i pak za 60 lewa imash 64 K!



Тема Re: Ето какво измислиха НЕТИССАТ!!!!!нови [re: lVU]  
АвторГeoprи-Пoддpъжka (Нерегистриран)
Публикувано31.01.03 21:28



Иву ти си болен мозък. Понякога си мисля, че живееш, само за да си недоволен. Прочети писмото внимателно. Там е написано, че профилактиката се прави с цел да се подобри качеството на услугата.
Ти си ни най-големия рекламен агент, по голям, дори от Радковски. С мизерните над 40ГБ/мес, които правиш си най-недоволния клиент. Жив да те оплаче човек. Представете си колко правят доволните. Като приключи профилактиката сигурно ще правиш по около 60 и знам, че пак ще ревеш, дори повече.
Понякой път се чудя, как Нетиссат заема толкова голяма част от мозъка на някой. Не че ние сме много големи, сигурно просто мястото е малко.



Тема Re: Ето какво измислиха НЕТИССАТ!!!!!нови [re: Гeoprи-Пoддpъжka]  
Автор lVU (крайъгълен камъ)
Публикувано31.01.03 22:19



Георги, това с "подобряването на услугата" го слушам откато съм ваш клиент. Ако имате в съпорта някаква база с всички обаждания на потребителите и по-специално кога аз съм се обаждал, колко пъти е идвал техник да мери сигнала при мен и какво ли не да правят, колко пъти е имало проблеми с акаунта ми и съм стоял с дни без нет ще можеш да направиш просто заключение, че проблемите са досадно чести! Ходих при друг ваш клиент, който е в друг квартал - същото. 31-ви и 35-ти канал били най-проблемни - аз ли съм виновен, че съм на 31-ви? Някой можеше да ми го каже това, преди да реша да ви избера за доставчик. Пък да не ти показвам какво писмо 2 страници имам от г-н Начев (управителя на Евротур) - всички обещавате, че проблемите ще се решат, но аз лично, не чувствам някаква промяна от 3 месеца насам.

От моя гледна точка нещата стоят така: Вашата компания ползва трасетата на кабелния оператор, които нито сигурно са изградени перфектно, нито са били проектирани за това, което се ползват в момента... А и не се ползват само от вас, но и от други доставчици. Естествено, вече се налага на много места ъпгрейд, оптимизация, подмяна и незнам още какво - но разбира се, на пръв план са кварталите в които има повече потребители и естествено по-малките остават накрая... - но това е лично моя гледна точка.

Що се отнася до трафика - правил съм и по-голям, като клиент на вашата фирма. Затова и съм избрал да плащам за неограничен трафик. Въпроса не е дали ще изтегля 20 филма този месец или не. За мен по-важно е като ми се обади клент, че има проблем - аз да имам възможност да вляза и да го отстраня по възможно най-бързия начин. И повярвай ми, наскоро щях да плащам ужасни неустойки ако не беше спасението в dial-up-a. А и този трафик е от пиеринга и не смятам, че съм ви "ощетил". Съгласен съм да подпиша допълнителен анекс към договра си с вас, където вие ще посочите максимално допустимия трафик, но ще се ангажирате, че ще ми доставяте непрекъснато Интернет.

На ваше разположение съм.



Тема Re: Ето какво измислиха НЕТИССАТ!!!!!нови [re: lVU]  
АвторГeoprи-Пoддpъжka (Нерегистриран)
Публикувано31.01.03 23:58



Трафикът ти не притеснява никой в тази фирма. Пожелавам ти нови рекорди и съм сигурен, че скоро ще ги постигнеш.
Ако си се хванал с нещо, което иска 100% ъп-тайм, явно се продаваш ефтино, би трябвало да можеш да си позволиш примерно оптика (въпреки, че и там е трудно постижимо).
Не мога да си представя тази работа, за която ти е необходим такъв трафик, но пак ще кажа, свободен си да го правиш, защото наистина си ни добра реклама.
Ако мислеше наистина дори една трета от това, с което ни заливаш непрекъснато, нямаше да се чуваме по телефона незнам колко месеца вече. Просто щеше да ни уволниш и да намериш мечтания нет на мечтаната цена.
Мисля, че все пак си го намерил, въпреки, че има какво още да се желае. С времето услугата само ще се подобрява.



Тема Re: Ето какво измислиха НЕТИССАТ!!!!!нови [re: Гeoprи-Пoддpъжka]  
Автор lVU (крайъгълен камъ)
Публикувано01.02.03 00:21



Там където са ми нужни 7х24 ъптайм съм си ги осигурил - до момента 214 дена ъптайм без проблеми...
Нет по кабелната ползвам у дома - най-вече вечер, нощем ако ме събудят (затова ви се обаждам по нощите) и рано сутрин... А за трафика - мисля че и 200MB на месец ще ме оправят (един vpn,ssh и един tcc колко могат да направят) - трафика е предимно от филми от FTL - даже се чудя защо още плащам за НВО

И бъди сигурен, че разучих всички възможности в моя квартал преди да опра до кабелната телевизия.... 4 месеца проучвах...
В понеделник Давидов ще ми монтират wireless - надявам се че ще е по-добра алтернатива на кабелната :-/



Тема Re: BTW ...нови [re: Гeoprи-Пoддpъжka]  
Автор Дpeмeщ (заспал)
Публикувано01.02.03 01:15



... naistina, shto v poslednite 2 sedmici modema se restartira na vseki 5-20 minuti za po niakolko sekundi ?
to ne e problem kogato se tegli neshto ... ama si e zor kogato neshto se uploadva, az vchera naprimer taka i ne uspiah da uploadna file ot 150 KB na hostinga mi, ne moga da se oplacha ot hosting provider (rackspace.com) ... ama transfer ot 0.06K/s pri upload me pritesniava, ta da ne govorime za prekusvania prez tova vreme, pak poniakoga imam nujda da uploadvam po niakolko stotin MB (slava bogu che ne e sega). Vse iskah da se obadia na support, no ne se seshtam za tova neshto kato minavam pokrai telefona.

shtom sum se setil sega utre shte zvunna da pitam kak moje da se opravi tozi problem.

-----------------------
гърбавия ковчег ще го изправи


Тема Re: Ето какво измислиха НЕТИССАТ!!!!!нови [re: lVU]  
Авторradkovsky (Нерегистриран)
Публикувано01.02.03 11:34



Леле IVU, каква добра новина. Ще пробваш нов доставчик! Кеф! Невероятно! Ставам сутрин, влизам в клуба и там IVU НЕ ПЛЮЕ НЕТИССАТ - е, вече плюе по Давидов нет - ама да му мислят бедните кандидат юзери на този доставчик. Сигурно вече и други хора ще могат да контактуват с поддръжката на НЕТИССАТ! Невероятно е, но в понеделник ще се случи! Не вярвам да продължи много - до вторник или сряда - ама два дни кой ти ги дава! Ще взема в понеделник аз да звъня на поддръжката - хем да ги чуя хората и аз един път - хем пък да не им липсва много отсъствието на телефонен звън! Ще си побъбрим с тях защо нямам пинг до сайта на правителството на Нубия (помниш я тая държава, нали?), ще ги помоля да отстранят възможно най-бързо проблема - ако ще да пратят някой до там - аз нали затова си плащам! Ей такива хубави неща ще има в понеделник - да се стяга поддръжката на Давидов нет!
Приятен понеделник IVU и предварително ти благодаря за моя приятен понеделник.
Твой пръв приятел:
Д. Радковски



Тема Re: Ето какво измислиха НЕТИССАТ!!!!!нови [re: radkovsky]  
Автор lVU (крайъгълен камъ)
Публикувано01.02.03 14:31



"Леле IVU, каква добра новина. Ще пробваш нов доставчик! Кеф! Невероятно!"
Ако си чел внимателно и другите ми постове, би трябвало да знеш, че и в момента ползвам други доставчици. Освен Нетиссат, често ползвам дайлап от Битекс и Орбител, редовно ползвам и мобилния Интернет на МТел, имам ко-локейшън в Атлантис Груп, а в офиса нета ми е от Нетбг. Някога да си чел оплаквания от мен за тези доставчици? Ето Атлантис Груп например - 7х24 и то в буквален смисъл... не се сещам за някакви проблеми от !няколко месеца насам, пък било и то за само някакви 5-10 минути...

За Давидов мога да кажа, че нямам никакви забележки. Стария ми офис беше на 'попа' и около година и половина те ми доставяха Интернет там - адски съм доволен. Незнам каква е причината, но наистина имаше добра и постоянна връзка, а спиранията бяха много рядки и то за много кратко време - не е имало някакви 15 дневни периоди през които я има я няма интернет.... И в този смисъл мога да кажа, че имам солиден опит с тази компания и нямам никакви забележки - затова предпочетох тях пред всички останали, които предлагат безжична връзка...

"Сигурно вече и други хора ще могат да контактуват с поддръжката на НЕТИССАТ!"
Защо мислиш, че линиите на съпорта са постоянно заети от мое обаждане? Случвало ми се е по цели вечери да не мога да се свържа с тях - дава постоянно зето или "...поради технически повреди телеона на абоната не може да бъде избран". Веднъж дори звънях на повреди да ги питам каква е тази повреда, защото и от стационарния и от мобилния телефон се чуваше само това съобщение. От 'повреди' ми казаха, че 'и двата телефона господине, са оставени отворени...'. След 10 минути звъннах пак и попаднах на различен опратор - отговорът беше същият. Обадих се и трети път за да попитам дали се логват някъде тези обаждания за повреди и дали се записва какъв е бил резултата в случай, че някой реши да провери - отговориха ми 'да'. Така че невярвам, че ако някой не успява да се свърже със съпорта - проблема е в мен.

...

Да. Знам я Нубия и добрите ни търговски взаимоотношения с тази държава или каквито отношения там бяха От мойта машина пинга дотам е перфектен

"Приятен понеделник IVU и предварително ти благодаря за моя приятен понеделник."

Благодаря. И не виждам по какъв начин не ти вгорчавам понеделниците, или вотриниците и така до неделя....


И недей да ги ръсиш такива "да се стяга поддръжката на....", защото никой няма да иска да ми доставя нет



Тема Re: Ето какво измислиха НЕТИССАТ!!!!!нови [re: lVU]  
АвторlNKO (Нерегистриран)
Публикувано01.02.03 21:09



Zdrasti Ivu (Priateliu),

Ako si praweshe truda po chesto da poglevdash na stranicata na dostawchika si (pone wednush w meseca) kojto tolkowa umelo pliuesh kade s prawo, kade bez prawo (kakywto e sluchaq w po-golqmta chast ot wremeto), shteshe da rzberesh che telefonite sa smeneni.Kakto sigorno shteshe da si razbral predwaritelno che operatora si e smenil nachina na plashtane (za koeto pak estestweno dostawchika i naj weche supporta ti bqha winowni).Za towa shte te posawetwam ako mislish i za napred da polzwash uslugite na Net Is Sat pone otwreme na wreme da poglevdash tam (ima interesni raboti).

Specialno za telefonite me podrazni fakta che se prawish na "dedektiw" i se obavdash kade li ne (za koeto sigorno e pak winowen dostawchika) wmesto da poglednesh na stranicata na dostawchika kakwi sa telefonite za support.Za wseki sluchaj ti dawam URL-to (ako weche ne si proweril de) :http://cable.netissat.bg/index.html?lg=bg&cat=4&subcat=1

pozdrawi
K.Boiadjiev




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.