Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:15 28.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема NET IS SAT - За и против  
Автор kOOl (непознат )
Публикувано30.01.03 16:36



Привет на всички!
Честно да ви кажа, четях си аз темата започната от net911 и се чудех... Да рева ли, да се смея ли.... Толкова много, да ме прощавате за израза, глупости прочетох, че имам чувството, че започнах да затъпявам и да се чудя, аджеба, аз ли нещо не разбирам или пък може би много съм изостанал от модерните технологии...
Като цяло мога да кажа, че съм много ЗА изказванията на Wilco. Човекът толкова добре ги е казал нещата, ама...
Сега малко по същество за NET IS SAT. Ами да ви кажа, аз самият съм техен потребител (и домашен отскоро) и мога да ви кажа, че проблемите много малко. Това, което мога да класифицирам, като 'голяма издънка' беше в началото на месец януари. Тогава имаше 2-3 дни, когато Интернет просто нямаше. НО! Това беше по вина изцяло на Евротур САТ ТВ. Те самите си го признаха: имаха проблеми с оптичната инфраструктура.
Като изключим това проблеми просто няма. Случва се да се изгуби сигнал, но това е за не повече от 5 минути и то на няколко дни веднъж.
Единствената ми разлика с хората, които се оплакват е, че всичко сам си инсталирах и конфигурирах. В случая няма смисъл да казвам, че не ползвам Microsoft OS, тъй като това няма връзка с качеството на услугите, предлагани от NET IS SAT.
Да ви кажа на всички: реших да се доверя на NET IS SAT поради много причини. Ще изброя само няколко от тях:
1. Те са доставчик на Интернет за големи държавни ведомства и от личен опит мога да кажа, че там всичко е на нужното ниво;
2. Познавам доста хора, които ползват услугите на други доставчици (примерно INTERBGC през Евроком) и да ви кажа, ама хич не са очаровани;
3. Други пък мои познати ползват кабелен Интернет достъп от NET IS SAT и са МНОГО доволни.
В общи линии, процентно недоволните само много малко. При тях проблемът обикновено е в кабелната мрежа, но разбирате ли, най-лесно е да се нахвърлиш върху доставчика.
А, да, още нещо. За телефоните и за support-a: Всеки път, когато ми се е наложило да общувам с тях (което са всичко на всичко два пъти - един за регистрация на МАС адреса на мрежовия ми адаптер и втори, когато имаше проблеми началото на януари) те се отнасяха изключително любезно поради простата причина, че говорехме на разбираем и за двете страни език - на български. Хората не могат да са виновни, че много от потребителите, които звънят на пожар не знаят що е то интерфейс, адаптер или каквото се сетите.
Та като заключение искам да кажа следното:
Хора, недейте да бъдете толкова посредствени и глупави! Преди да бълвате змии и гущери направете си труда малко да поразпитате, да се позаинтересувате, да попрочетете нещо - няма да ви е излишно, ако, разбира се, можете въобще да четете.



Тема Re: NET IS SAT - За и противнови [re: kOOl]  
Автор Дpeмeщ (заспал)
Публикувано30.01.03 17:25



sega shte te izkarat za reklamen agent na net is sat ili tehen slujitel :))

-----------------------
гърбавия ковчег ще го изправи


Тема Re: NET IS SAT - За и противнови [re: kOOl]  
Авторradkovsky (Нерегистриран)
Публикувано30.01.03 17:43



Ами хубаво си го написал. То, че НЕТИССАТ са доставчик от класа вече е ясно на всички май. Проблемът не е в това, дали те са добър или лош доставчик - проблема е, че тука има хора, които по някакви неизвестни (но лесно разгадаеми) причини си умират да ги плюят. Сега ще видиш какво ще ти се случи - ще те изкарат техен служител, адвокат, рекламен агент и какво ли още не (тука изключвам въобще определенията от сексуален характер). Други пък ще се впуснат в откровени псувни. На мен лично ми се струвва доста странно двама-трима човека да се стараят всячески да има нещо лошо за НЕТИССАТ на първа страница на форума. И какви са тия "недоволни" клиенти - например единия тегли по 40ГБ на месец (срещу 60 лв.) и е недоволен човека - повече искал. Друг пък недоволен, че като ги псувал по телефона му затваряли. Една мадама се оплаква, че тя си имала хубав модем, ама от съпорта не знаели къде да го включат - после си купила нов модем и всичко се оправило... някаква друга пък беше много недоволна, че от време на време нямала нет, ама като си преинсталирала ундоуса всичко се оправило. Други пък 4-5 човека са много възмутени защо нета им прекъсвал за по 5 минути на ден - много голямо прекъсване било това - те работа вършели с тоя интернет (ама си го плащат по тарифите на домашния де). Ей това са недоволните клиенти. И така - защо все пак тия хора толкова плюят. Ами ето прост пример - плюе си човека, плюе си и накрая вземе, че се появява някаква фирма, дето била много по-добра, и отговаря по темата - "елате при нас - ние сме най-добрите"... Да де, ама те продават 5ГБ лимит / 256Кбит/с за $100. Демек - лъжат бескруполно хората, че конкуренцията е много лош доставчик.
И така - на въпроса ЗА или ПРОТИВ:
1. 512 КБит/с към България
2. 128 КБит/с към чужбина
3. Няма ограничения за трафик
4. Средно 30-40 мин. месечно нямам нет - айде някъде толкова може на ден да е.
5. Няма ограничени портове - няма никакви излишни ограничения - има едно транспарентно прокси - при това добре настроено. Всичко друго е директно.
6. Постоянен (засега) и реален IP адрес
7. месечна такса - 100 лв.
Такава е ситуацията при мен и аз съм твърдо ЗА този доставчик. Пък и не съм чул никой друг да предлага нещо, което дори малко да се доближава до тяхната услуга/цена. И се надявам повече хора да ги подкрепят тук за да се види, че доволните са доста повече от "недоволните".



Тема Re: NET IS SAT - За и противнови [re: Дpeмeщ]  
Автор kOOl (непознат )
Публикувано30.01.03 17:54



А, на мене това ми е много добре познато и известно. Само че какво става с правото всеки свободно да изказва мнение? Нали уж сме в демокрация :-))



Тема Re: NET IS SAT - За и противнови [re: radkovsky]  
Авторkotko (Нерегистриран)
Публикувано30.01.03 18:58



Evala vi pravia na vsichki , riadko se sreshtat hora deto znaiat za kakvo stava vapros - 10x!



Тема Re: NET IS SAT - За и противнови [re: radkovsky]  
Автор kOOl (непознат )
Публикувано30.01.03 19:41



Благодаря ти за изчерпателния постинг!
Много се радвам, че все още има хора в тоя клуб, които не се мотаят само, за да си търсят рибка. Последните не осъзнават, че по този начин самите те стават смешни. А за изключително ниската култура на някои няма да почвам темата... Това, че ще псуваш нещо/някого по достоен каруцарски начин, все още не знам да се счита за героизъм или да говори за някакво достойнство, което авторът може да има.
Така че, още веднъж ти блядогаря на теб и на останалите свестни хора!




Тема Re: NET IS SAT - За и противнови [re: radkovsky]  
АвторWilco (Нерегистриран)
Публикувано31.01.03 03:07



G-n Radkovsky, mnogo Vi zavijdam za Vashite nervi, tyrpenie i sili da otgovariate na vsichki NEVEROIATNI prostotii, koito se pishat tuk!
Syjeliavam edinstveno, che ne rabotite naistina za Netissat! :)

Pozdravi,
Ivo Tonev



Тема Re: NET IS SAT - За и противнови [re: radkovsky]  
Автор congo (странен)
Публикувано31.01.03 10:45



Abe saglasen sam i s radkovsky i s kOOl za povecheto neshta no (vinagi ima no), NETIS e dostavchik ot klasa a evrotur dali e takav (smisal traseto mu). Ako vzaimootnosheniata im bjaha malko po-dobri ili bjaha Edno cjalo shteshe da emnogo po-dobre. Samo za primer vchera kato hodih da si plashtam neta i popitah za problemite sled novata godina i malko sled tova, ot evrotur mi kazaha razbira se che problemata ne e v tjah (togava v koi ostaav da e sled kato ne e i v netis ochevidno, zashtot za tezi problemi kadeto gi spomenava kOOl sled novata god. ne vsichki abonati sa gi imali).


P.S. edno pojasnenie samo : radkovsky "ама си го плащат по тарифите на домашния де" mi che zashto da ne si go polzva za rabota choveka (sled kato e samo 1)?

No keyboard detected. Please press F1 to view Help ot F2 to restart your computer.


Тема Re: NET IS SAT - За и противнови [re: Wilco]  
Авторradkovsky (Нерегистриран)
Публикувано31.01.03 10:48



Ами вижте, г-н Тонев. Аз не влагам никакви нерви. Нямам идея защо, но в България е СУПЕР модерно да НЕ ХАРЕСВАШ: работата си, работодателя си, интернет провайдера си, размера на доходите си, колата си, жилището си, гаджето си и въобще живота си. Аз обаче ХАРЕСВАМ всички тези неща и следователно няма за какво да се ядосвам. И когато някой започне да ми обяснява, защо аз не трябва да харесвам някое от тези неща - аз с удоволствие му обяснявам защо пък го харесвам това нещо. Той от своя страна, като недоволен, може или да приеме моите доводи, или да не ги приеме и да ми каже своите (като евентуално ме убеди, че не съм съвсем прав), или (както се случва винаги в този форум) да започне да ме псува неистово. Аз така и не можах да разбера, защо в България, ако на един човек нещо не му е наред и се чувства дискомфортно, започва да плюе по хората, на които всичко им е наред и се чувстват комфортно, вместо да прояви градивна завист и да подреди и своите неща така, че да започне да се чувства и той добре. Митко Ганчев (по времето, когато беше най-псувания човек тук) изписа доста верни неща за този тип психика на част от Българите, но за съжаление никой от хората, за които е присъщо това мислене, така и не го разбра. А и да им се обяснява повече също е безмислено, защото пак той беше казал, че практиката показва, че ако един човек не те разбере от втория път, няма да те разбере и от третия. За тези хора едно от най-ужасните неща е някой да бъде ДОВОЛЕН от НЕЩО. Това ги докарва до огромен вътрешен дискомфорт, предизвикан от това, че те започват да се замислят дали пък не е НОРМАЛНО всичко да Е НАРЕД и, следователно, те самите да са отговорни за състоянието на нещата около тях - мисъл, която те не биха приели, без преди това да използват всички псувни, които някога са научили. И за да преодолеят именно този свой дискомфорт на помощ веднага им идва спасителната идея - "той всъщност не е доволен, той просто работи там и е принуден да говори така" - демек, и той е нещастен, колкото мен, но му плащат за да се прави на щастлив - теза, която сама по-себе си е абсурдна, но пък и говори, че в тях все още съществува стремежа към лично щастие - но са готови да бъдат щастливи само и единствено, ако някой им плаща за това. Не мога нито да се ядосам на такива хора, нито да се засегна от техните "стойностни" псувни - мога само да ги съжалявам.
Постинга ми е доста offtopic, за което се извинявам, но така или иначе, след като те коментират евентуалните причини за моите постинги, същото мога правя и аз.
И накрая - благодаря Ви, че съжалявате, че не работя за НЕТИССАТ. Както написах по-горе аз харесвам много работата си, но ако не я харесвах със сигурност щях да се опитам да работя за НЕТИССАТ, защото мисля, че е една от най-сериозните и напреднали фирми в тази област.
Желая Ви успехи



Тема Пояснението...нови [re: congo]  
Авторradkovsky (Нерегистриран)
Публикувано31.01.03 11:02



Ами логиката е проста - ако си плащаш по бизнес тарифи, ще има гарантиран uptime, ще имаш неустойки и т.н. Познавам хора, на които интернет наистина им трябва всяка минута. Те са клиенти на една фирма (спокойно - не е НЕТИССАТ), която ако и падне връзката им плаща ISDN-а за това време, през което е нямало връзка + неустойка. И хората си имат интернет с прекъсване максимум от 1-2 минути средно месечно. Поддържането на една връзка в българските условия е доста трудна задача и изисква големи разходи. Мен лично в къщи ми е все едно, ако нямам интернет 5-10 мин. или дори ден-два - може да се случи, пък и БТК, МТел и дори вече Глобул са насреща през това време. Но при тая тарифа аз не мога да изисквам 100% uptime, 100% гарантиран капацитет и т.н. Просто прекалено малко плащам, за да могат да ми го осигурят това. Надявам се, че си съгласен с тези прости разсъждения.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.