Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:29 08.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема NET IS SATнови  
Автор net911 ()
Публикувано10.01.03 11:16



Zdraveite,
Imam problem s kabelniat mi internet, i iskam da znam kakvo e mnenieto na drugi klienti koito polzvat sushtiat kabelen provider (NET IS SAT).
Stanah tehen klient prez October, v nachaloto vsichko beshe ok, ili pochti ok. Prez po-goliamata chast ot vremeto imashe net. Edna vecher se nalozhi da se logna speshno, no..... Obadih se na supporta, i suneniat glas otsreshta mi kaza che niamam net, zashtoto ne sum si plati. Ne mi ostavashe nishto drugo osven da otprasha kum office si v 03:30 AM za da si svursha speshnata rabota. Na drugata sutrin otidoh v office za plashtane na kabelniat net. Tam mi kazaha che oshte ne e vreme da plashtam: ta az sum se vurzal kum tiah edva predi 2 sedmici, ima oshte 2 sedmici do plashtane...... E, za vseki sluchai im predplatih za oshte 2 meseca, za da ne vzemat naistina da mi sprat neta ako zabravia da platia. Posle se obadih na support da im kazha che mai ima druga prichina da niamam net. Support mnogo se iznenada che negoviat kolega ot prednata nosht mi e kazal che prichinata da niamam net e che ne sum si platil, i sled 5 min imah net. Prez November shansut da imam net kogato mu potriabva beshe okolo 75%, v ostanalite sluchai tichah do office, no tova e ok zashtoto taka puk imah vuzmozhnost da pravia vnezapni proverki na Support v moiat office :)
Prez December shansut da niamam net beshe po-maluk ot shansut da imam. Ponezhe mi omruzna da mestia SIMM kartata ot mobilniat v notebook-a. si vzeh oshte edna, specialno za danni, i tia sedi permanentno v notebooka. Razbira se logvaneto na 9600 prez MTEL ne e nai-dobroto reshenie, no pone e 100% nadezhdno. Okolo Nova Godina niamashe nikakuv net, vseki den si prikazvah sus Support-a na NET IS SAT, no bez rezultat. Niakude okolo 7-mi JAN. NETA DOIDE!!! Goliam kef e da imash net :pppp
No shtastieto mi beshe kratko, niakude okolo 16 chasa... Sega pak niama net, prinudih se da si kupia dial-up modem...
Snoshti obache nervite mi ne izdurzhaha, obadih se na Support-a na NET IS SAT i gi pomolih da predadat na shefovete si, che ako do 12:00 dnes na obiad ne mi opraviat neta (za koito sum predplatil predi niakolko meseca), shte gi sudia za IZMAMA: IZMAMA e kogato vsemesh parite na niakogo za neshto, no ne mu osigurish prokletoto neshto. Edin gospodin ot upravata na NET IS SAT mi kaza che kogato (ama ne kaza koga e tova KOGATO) mi opraviat neta, shte mi napraviat niakakva otstupka za da me OBEZSHTETIAT. Egati i otsupkata shte da e tova!!!! Kak mogat da me obezshtetiat za tova che redovno se nalaga da ticham po noshtite do office, samo za da si izteglia maila ili da otgovoria na vupros na klient na koito samo az triabva da otgovoria? Koi shte opredeli kolko mi struvat zagubenite nervi? A zagubenoto vreme? Ami ako dokazha che moeto zagubeno vreme struva mnogo poveche otkolkoto gospodinut ot NET IS SAT bi mogul da si predstavi?
OK, shte se radvam ako se nameriat useri na NET IS SAT, koito da spodeliat dali sa imali sushtiat problem. AKo se okazhe che sum edinstveniat, shte priema che prosto imam losh kusmet. Obache ako razbera che ne sum edinstveniat s podoben problem, shte napravia tova koeto sum obeshtal: shte naema dobur advokat i zaedno s ostanalite poturpevshi klienti shte sudim dostavchika si za IZMAMA. Niam da prediaviavam isk za kompensacii, prosto iskam da napravia neobhodimoto, za da niama drugi sluchai kato tozi...


S Uvazhenie,

D.Dimitrov
abonat 5553
mob.089-307312
ICQ 97585654



Тема Re: NET IS SATнови [re: net911]  
Автор Aвaтapчe (pow(d)ered user)
Публикувано10.01.03 11:51



Welcome to Bulgaristan ...



Тема Re: NET IS SATнови [re: net911]  
Авторnia (Нерегистриран)
Публикувано10.01.03 14:28



kakav ti e kabelnia modem?
imam i priateli koito se oplakvat, az lichno sam sus 3com, i dosega ne sam imal nikakvi problemi (ne sam siguren che e ot modema)



Тема Re: NET IS SATнови [re: nia]  
Автор net911 ()
Публикувано10.01.03 14:52



WEBSTAR, zakupen ot NET IS SAT. Donesoha go kogato mi puskaha neta. Vsushnost mai triabvashe da e drug (ne si spomniam za kakva marka stavashe vupros), no drugia ne raboteshe i tehnika go smeni s tozi WEBSTAR, koito beshe OK. Mislish li che e ot modema? Ako problema e samo v tova, vednaga shte go smenia. No puk zashto sa mi prodali tozi togava? :)
Thanx za suveta, chakam mnenia: ima li drugi users na tozi dostavchik koito imat sushtia problem...?
By the way, predi niakolko dni reshih da si pusna wireless, obadih se na Spectrum, horata doidoha, zameriha signala i mi kazaha che ne mogat da pusnat wireless (vupreki che e blizo do NDK i ima priaka vidimost...), zashtoto signalut ne e dobur i ima zaguba na paketi. Evala na takuv dostavchik, koito otkazva pari ot klient, zashtoto ne e siguren che mozhe da osiguri dobro kachestvo na uslugata!



Тема Re: NET IS SATнови [re: net911]  
Автор stranger (bezchuvstven)
Публикувано10.01.03 15:05



Sumnjavam se da e ot modema-vjarno,che sa bokluci(imam sushtija) i pri prekusvane vse trjabva da go restartirash,no mi se e sluchvalo i sus sedmici da ne mi prekusne,kakto i da mi prekusva na 5 minuti-javno che vsichko si e ot dostavchika i ako pri nego vsichko si e OK,dori da si s nai-durvenija modem(A i Webstar vse pak e amerikanski,dokolkoto znam),pak njama da ti prekusva



Тема Re: NET IS SATнови [re: net911]  
АвторVeselin (Нерегистриран)
Публикувано10.01.03 16:15



От описанието си правя извод, че не си избрал подходяща услуга - кабелният Интернет в този момент на развитие няма как да осигури надеждна услуга.
Препоръчвам да си заявиш ISDN линия от БТК и да ползващ ISDN достъп от някой добър доставчик. Цената е от порядъка на 20 USD/60 часа месечно (плюс телефонните импулси), а надеждността е 99,9%.
Успех!



Тема Re: NET IS SATнови [re: net911]  
Автор Balien ("(-.-)")
Публикувано10.01.03 16:17



Здравей,

Аз съм абонат като тебе. В по стари теми мисля че съм се изказвал по този проблем доста подробно, просто ги потърси. Иначе с две думи :
Проблемите са в партньора на НетИсСат -- Евротур (провайдера на кабел).
Всъщност аз отдавна подозирам, че Услугата е на Евротур всъщност а не на НетИсСат те са само подизпълнител(доставчик на интернет). Проблемите са ти в Евротур не във Нетиссат, което разбира се не оневинява нито едните нито другите. Пример как българите са си българи и не могат да се сработват.



Тема Re: NET IS SATнови [re: Balien]  
Авторips (Нерегистриран)
Публикувано10.01.03 18:15



Po4ti 95% sym siguren 4e problema e samo i edinstveno v dostav4ika na Internet.
V predishnata firma v koqto raboteh bqhme svyrzani kym tqh 4rez naeta liniq.
Problemite bqha ot syshtoto estestvo. Dostaveniqt ot tqh internet imashe
sobstveno mnenie za tova koga mozhem da go polzvame. Da ne govorim 4e
uzh garantiranata 256k skorost beshe dosta po-niska vypreki 4e plashtahme na trafik i redovno go prehvyrlqhme s mnogo.
Az se nadqvah skoro da si pusna kabelen internet prez evrotur, no to4no ot takiva problemi se opasqvah. Mezhdu drugoto administratorite im ili garantirat skorostta na tezi koito sa si platili za tova, kato otrqzvat potrebitelite na internet s negarantirana skorost, ili sa si prosto gola voda. Pone takiva bqha kato idvaha da "reshavat" problemite. Misleha, umuvaha i se praveha na typi (ili mozhe bi ne), postoqnno si prehvyrlqha topkata (ne to4no kato kazvat 4e ne sme si platili za tozi mesec, no s nqkoi drugi pohvati kato naprimer 4e naetata liniq na BTK sigurno bila losh - dryn, dryn). Vseki pyt si trygvaha bez da sa opravili nishto. Samo ni hvyrlqha prah v o4ite 4e gi interesuvat nashite problemi. Nali si polu4avaha visokite taksi redovno!
Sled nqkolko golemi problema zaradi tova 4e ne mozhehme speshno da polzvame "prekrasniqt" im interneta po rabota, se otkazahme ot tqhnite uslugi.

Drugo neshto koeto mi pravi vpe4atlenie e kak mogat da probutvat takiva boklu4avi modemi za 220 leva bez lizing, 240 leva s lizing ( po 20 leva za 12 meseca) ili 99 leva s ednogodishen dogovor da im polzvash skapaniq internet. V evrotur ima dve vyzmozhnosti za izbor na dostav4ik: evrointegra i net is sat.
Vyobshte ne bih se zamislil i bih izbral Evrointegra, no nqkoi mi kaza 4e imali neshto obshto s Net Is Sat i se otdrypnah. Loshiqt moment pri evrointegra e 4e te ne davat modemi pod naem, na lizing ili promocionalno. Te polzvat hubavi Zoom modemi po koito struvat 180 leva na svetovniq pazar, a tuk neznaino zashto 264 leva.

Kato cqlo Evroturskite dostav4ici na internet sa nqkakvi skapanqci, no za tazi usluga nqma golqm izbor. 4uval sym 4e nqkoi drugi kabelni televizii predlagat po dobri usloviq i dostav4ici. Govorili sa mi za Kabel Bylgariq 4e ti davali modema i posle samo trqbva da go vyrnesh, t.e. nikakvi naemi, lizingi ili basnoslovni sumi za nqkakvi pyrshivi de/modulator4eta, eventualno nqkakyv deposit, no tova se prezhivqva kato znaesh 4e ne e bezvyzvratno zagubeno.

Ako nqkoi ima mnenie za evrointegra neka mi kazhe. Nadqvam se da sa po-dobri, za da se vyrzha kym tqh.
4ao



Тема Re: NET IS SATнови [re: net911]  
Автор congo (странен)
Публикувано10.01.03 22:31



problemite idvat ot tam che neznaino zashto vapreki che sa v mreja dannite za plashtaniata "ne minavat" prez neja, koeto shte reche che minavat no sas zakasnenie ot porjadaka na 10-15 dni. Vroto vseki "pirat" ebava maikata na neta. Treto - teja dni bjah vav edin ot "ofisite" im i ot 4 rabotnika raboteshe samo 1 dorugite si chetjaha poshtata i tem podobni raboti.
Otnoso choveka s "garanotiranite" 256k - mi choveche kakvo da ti kaja ako naistina plashtash po biznes tarifata 350lv ili 650lv (zashtot za domashen dostap GARANTIRAN njama) imash pravo da im buchish ama ako plashtash 60 ili 100lv za domashe - mi to si pishe "локалният трафик може да достига" - MOJE a ne shte bade.
A i evrotur e prenosnata sreda a netis e dostavchika balien - e tochno ot tam idvat i problemite.

p.s. A inache support-a na evrotur e na nivo europa a na netis e malko zad tjah kolkoto i da ne mi se vjarvashe no sled kato zvanjah 1 den na telefoni naljavo i nadjasno i se vidja che problemat mi ne e v kabelite doidoha parvo 3 momcheta sas modemcheto na tehnija shef za da vidjat dali to shte se svarje i na drugijat den doidoha lichno ot netissat da vidjat i te kakav e problema i oshte sashtija den imah net. E drug e vaprosat che sled kato otidoh v edin ot "ofisite" im ostanah potresen no da se nadjavame che ne vsichki sa takiva!

No keyboard detected. Please press F1 to view Help ot F2 to restart your computer.


Тема брей! на каква красота съм попаднала!!!! :(( ужас.нови [re: net911]  
Авторa з (Нерегистриран)
Публикувано10.01.03 23:22



аз пък взех, че с целия си акъл станах абонат на същия този нет ис сат, на 7 януари, преди няколко дни.
от тогава съм имала интернет точно... 1 (една) минута, броено по часовник, имам го документирано това събитие и на файл...
за тези четири дни съм се обаждала точно 58 (петдесет и осем) пъти в офиса на нет ис сат, зная с точност, защото в един тефтер си правя чертички всеки път, когато се свържа, забележете когато се свържа, като не се броят изобщо безплодните опити за телефонна връзка.
първо ми се обясняваше, че проблемът е в кабелната телевизия. казвано ми беше, че ако се обадя аз на хората от кабелната телевизия, "те нямало да ми обърнат внимание" - цитат. аз повярвах и не им се обадих 2 дни, а от офиса на нет ис сат ме уверяваха, че всеки път, когато съм се обадела при тях те се обаждали на телевизията... а пък аз, кой знае защо, вярвах... най-накрая все пак се обадих в кабелната телевизия, където обаче стана ясно, че не са получили нито едно обаждане по моя случай от нет ис сат! нито едно едничко! хората веднага дойдоха и измериха там... каквото трябва. увериха ме, че всичко от тяхна страна е наред.
отново зазвънях на нет ис сат... много пъти... понякога просто връзката прекъсваше преди някой да се е обадил. понякога телефонът звънеше трийсетина пъти и аз опитвах наново... понякога успявах да се свържа, но... уви без всякакво развитие на нещата.
отново ме уверяваха, че грешката не е при тях, а че хората от телевизията трябвало да проверят нещо не знам си какво, което те ( от нет ис сат) не можели да ми обяснят на мене, но щели били да го кажат на тези от телевизията... които на мене нямало да ми обърнат внимание, защото аз не зная какво да им кажа...
и отново звънях на телевизията.
и отново... и отново... вчера вече почти плачех от нерви. хората от телевизията се видяха и те в чудо, дойдоха след работното си време, провериха отново всичко. после се обадиха те в нет ис сат. после аз се обадих пак там и ми казаха, че тогава може би, вероятно... евентуално... и т.н. проблемът би могъл да бъде в модема ми. обещаха днес сутринта да дойдат с друг модем, за да видим как седят нещата...
само дето никой не дойде.
отново се заобаждах.
този път вече никой не вдигаше телефона, часове подред. тогава аз, вече съвсем отчаяна, се обадих на друг телефон, който не е на техниците, а е такъв за информация. и наистина от нерви се разплаках... момичето там ме свърза веднага с хората, с които исках да разговарям.
някакъв глас ми каза, че хората ще дойдат до час у дома.аз зарязах отново, за четвърти ден, всичко и зачаках.
часът се проточи от десет сутринта до този момент, като пусна постинга ще видим колко време...
чудя се вече дали пък нещо някъде аз не съм сгрешила?!
платих си за връзката с кабелната телевизия, без да притежавам телевизор. платих си таксата за интернет. модемът си ми е платен... държа се любезно и учтиво...
чудя се дали не е нещо лично? защото надали е възможно да съществува такава "услуга" просто ей така без никаква причина?!
сега... какво да правя?
тук има две кабелни телевизии и втора възцможност за доставка на кабелен интернет. другите са кабелбг. обаче... сега да сменям доставчика ли? и кабелната телевизия? и... какво още?!?!
какво, всъщност, би трябвало да направи човек при такова едно стечение на обстоятелствата и... уф аман!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.