Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:31 18.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Докарахме и ние до кабела, ама...нови  
АвторShadow (Нерегистриран)
Публикувано21.01.03 20:07



К'во стааана. Апетитът ми секна.

(женски глас, машинално):
-******, добър ден.
-Добър ден, интересува ме телефона на доставчика на вашия интернет, по кабела. Обслужва ви *** ** ***, нали?
-Да, един момент...
(женски глас с удоволствие, че няма да се занимава с мен, а ще тормозя провайдера):
-Да, разбира се, телефона, един момент. Ало?
-Да?
-Телефонът е *******.
-Благодаря, приятен ден!
(разгеле!):
-И на вас!

---

-Ало, *** ** ***.
(весело):
-Да, *** ** ***, добър ден.
-Ами, интересуват ме характеристиките на модема, на кабелния модем, който предлагате за услугата си, кабелен интернет.
(объркано):
-Амииии, какво точно ви интересува?
-Ми, производител, марка, модел, чипсет, сертификати, нещо друго по спецификациите му, такива неща.
оого объркано):
-Ми, вижте какво, ще ви дадем телефона на техническия отдел.
-Да, добре, записвам.
-*******.
-Благодаря, приятен ден.
-Няма нищо, и на вас. (нали ще тормозиш тия от техническия, не мен, хихи)

---

-Добър ден, насочиха ме към вас, за да получа информация относно, относно една..., една информация.
(женски глас, любопитен):
-Да, кажете.
-Интересува ме характеристиката на предлагания от вас кабелен модем.
(учудено):
-Ами, какво по-точно. Кабелен модем.
-Е, да, интересува ме производителя, марка, модел, чипа на модема, такива неща.
(сконфузено):
-Еми...
-Примерно, пакети за секунда, стандарти, сертификати, максимална скорост...
(прави се на умна): -Е, то скоростта се определя от нас.
-Да, знам добре това, но...
-Ми, модемът е WebStar, моделът е DPX100, производител Scientific Atlanta...
-Някаква информация за чипсета да ми кажете?
(много объркана): -АЪъъъ, моля?
-За чипа на модема питам!

Оставя слушалката и пита някой в стаята, чуват се гласове и разговор:
тя:Абе, тук един човек ме пита за нещо, за някакво, за някакъв чип на модема, чипсет. Какво е това?
мъжки глас: "Бе, какъв е тоя, бе?
"Ми, не знам, клиент някакъв, пита."
пак мъжки глас, но друг: Ми, дай му там страницата на производителя, да гледа."
Тя се връща...
-Ами, имате ли интернет.
-Да?!
-Да ви дам страницата на фирмата производител.
-Да, с удоволствие, записвам.
....


Разговорът е пресъздаден почти дословно, никъде не се е изгубил смисъла. Да, признавам си, аз не съм спец по кабелни модеми, прочел съм известен брой неща за тях, но не съм спец. Ала, когато ще давам пари за нещо, искам да знам какво е то. И после, когато в "ТЕХНИЧЕСКИЯТ ОТДЕЛ" (не знам за тях какво значи това) на една фирма, която се занимава с мрежови услуги не знаят, объркани са направо!, относно една малка брънка от веригата "on-line", която искам да си направя вкъщи, почвам да ставам подозрителен...

Аз ще си прокарам кабелен. Но ще си купя сам модема, ще гледам да е хубав, или поне с частите на хубав. (прословутия чипсет, това май беше някакъв вид чипс, май че...)
Извинявам се предварително. Все пак те не са длъжни да знаят user's manual-а на частите си, но те предлагат тоя вид модем вероятно доста време, и едва ли повече от един-два модела. Някой сега ще каже, че съм се правел на интересен, или пък те не са длъжни да знаят.
Те не са, но аз съм длъжен да знам, аз искам да знам. Защото този модем - US Robotics cable modem, 3COM chipset ($93), макар да не струва много повече от моя сегашен External US Robotics 56Kbps Voice/Fax Modem (около $60), все пак струва доста пари, поне за мен, и не мога да дам, ей така 100 долара за нещо, което ще ресетвам по сто пъти на ден...
Вие какъв модем бихте ми предложили?
Аааа, да, щях да забравя, тоя смотан модем:





Тема Re: Докарахме и ние до кабела, ама...нови [re: Shadow]  
Авторyt (Нерегистриран)
Публикувано21.01.03 20:44



Дадоха ти сайта, отиде видя чипсета и довлен ли си??? Разбра ли нещо като видя чипсета. Те не разбирали нищо, а ти разбра ли :)))))))
Голяма си работа, направо да ни секне апетита на всички



Тема Re: Докарахме и ние до кабела, ама...нови [re: Shadow]  
Авторdremesht (Нерегистриран)
Публикувано21.01.03 21:59



heh heh ... i kato znaesh kakva mu e max skorosta, kak mislish kolko shte vdigne s 512 Kb ogranichenie ? :))



Тема Re: Докарахме и ние до кабела, ама...нови [re: Shadow]  
Автор Пeтъp_ (linux fen)
Публикувано21.01.03 22:15



ами не разбирам какво толкова те интересува, а и какво ще разбереш като ги научиш
да ти кажа опит от няколко марки - Моторола SB4100,SB4200 - изглежда известна фирма, и чипсета си е техен , но забива поне веднъж на ден
Ericsson hm200c - забива веднъж на седмица че и по-рядко

който търси,намира...
松下電


Тема Re: Докарахме и ние до кабела, ама...нови [re: Shadow]  
Авторradkovsky (Нерегистриран)
Публикувано21.01.03 23:29



еййй, въздържах се да пиша, въздържах се - ама твойто вече на нищо не прилича... Каква информация да ти дадат за "чипсета" по телефона бе??? какво искаш от хората??? ако искаш да знаеш кой модем с какъв чипсет е - просто завърши елементарен курс по използване на "Google.com"... Абе тука вече взехте да прекалявате - знаете ли? Аре отдъхнете си малко бе - имам чувството, че ви е яд да плащате за интернет и затова ви е кеф да плюете доставчиците... Аз ако бях на тия хора такава псувня щеше да отнесеш, че щеше да ми забравиш телефона завинаги - и щеше да е за мое добро - повярвай ми... Така, че - според мен тия хора са се отнесли ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ВЕЖЛИВО с теб... Напиши им името поне, та идиотите (дето не могат да ползват google) да знаят от къде да намират техническа документация, както и някой, който да ги образова безплатно... И заради търпението и културата, която са проявили, като не са те напсували, им желая НИКОГА да не станеш техен клиент - бъди сигурен, че ВСЕКИ ЕДИН ДЕН, през който ти НЕ СИ ИМ КЛИЕНТ е, (чисто и просто), ПЕЧАЛБА ЗА ТЯХ... То бива да си тъп, злобен и да няма какво да правиш по цял ден - бива - ама твойто вече на нищо не прилича...
P.S. Като си тръгнал така - имам тука една пералня индезит, дето два пъти месечно си сменя сама програмата - що не звъннеш в индезит - евентуално да ти кажат с какъв чипсет е, че да си го презапоя или поне да го флашна - моля те!



Тема Re: Докарахме и ние до кабела, ама...нови [re: Пeтъp_]  
Автор Dreamer (TechBG.com)
Публикувано21.01.03 23:41



Аз съм със SB4200 (но не 4201) и модемът не забива въобще... общо за година работа да е забил 3 пъти. Щом при тебе работата е по-различна явно става дума за дефектен сампъл или за кофти мрежа.

- Dreamer



Тема Re: Докарахме и ние до кабела, ама...нови [re: Dreamer]  
Авторmot (Нерегистриран)
Публикувано21.01.03 23:51



Имаш късмет. Обикновено забива когато се ползва през USB и не е само при него, много хора се оплакват.



Тема Re: Докарахме и ние до кабела, ама...нови [re: radkovsky]  
Авторfen_na_radkovski (Нерегистриран)
Публикувано22.01.03 00:14



radkovski, pak li blesti6 po forumite
get a life



Тема Re: Докарахме и ние до кабела, ама...нови [re: mot]  
АвторVeno (Нерегистриран)
Публикувано22.01.03 01:14



Ami, imame nad 1000 kabelni modemi Motorola w mrejata si ot slednite modeli Surfboard 4100, 4101 i 4200. Smeq da kaja, che towa za men e modema koito raboti perfektno i s koito sled testowe s modemi na drugi vendori reshihme samo da rabotim. W nashata mreja kato izkluchim 1 ili 2 puti za poslednite 2 godini ne se e sluchwalo da zabie takuw modem. Ne naprazno modema e malko po-skup ot drugite.Problemi s USB-to w 99%ot sluchaite e problem na chipseta na PCto, s po-novite chipseti rabotqt perfektno, tuk ne opira do proizwoditelq na cabelniq modem. Taka che smeq da twurdq ako zabiwa Motorola modem po 1 ili 2 puti na den, towa e problem na kabelnata mreja!
Taka, che ako imate poznati klienti na Evrocom.Net (Plovdiv) gi popitaite za mnenieto im.



Тема Re: Докарахме и ние до кабела, ама...нови [re: fen_na_radkovski]  
Авторradkovsky (Нерегистриран)
Публикувано22.01.03 02:15



just give me a life and i'll get it!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.