Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:28 28.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: ops i oshte neshto :)нови [re: ceci_]  
Авторhuh (Нерегистриран)
Публикувано23.01.03 18:55



Абе на тебе не можа ли да ти стане едно нещо ясно. Кабелния доставчик не продава модеми с цел печалба, той ги предлага с цел продажба на интернет услуга. Стига си ревал, ставаш смешен вече. По големи глупости скоро не бяхме чели.
Знаеш ли колко му дреме на КабелБг или Нетисат че си купил модем от тях, тях ги вълнува че си даваш паричките за интернета и от това печелят.
Не знаел какво е Google, не знаел какво е DOCSIS тръгнал да пита какъв бил модела на чипсета.
Ако беше се разтършувал малко преди това нямаше всички да реагираме по този начин. Има няколко неща които може да те вълнуват при покупката на кабелен модем и най-малко трябва да те вълнува чипсета.
Марката и модела на модема са максималната информация която ти е нужна, всичко друго го има в интернет.



Тема Re: Докарахме и ние до кабела, ама...нови [re: radkovsky]  
Авторfen_na_radkovsky (Нерегистриран)
Публикувано23.01.03 19:13



radkovsky, dobre 4e e tvoiata mudrost da ozari nevejite ni umove.



Тема Re: ops i oshte neshto :)нови [re: huh]  
Авторceci_ (Нерегистриран)
Публикувано23.01.03 19:16



Прекрасно,
също така ми е ясно че в момента не съм клиент на нетиссат, а на кабел.бг
въпреки че исках първоначално да съм към нетис.
Също така исках предишната ми фирма да отиде към бол.бг, ама на не стана, хората така и не можаха да дадат разбрана оферта в която да пише кое, какво е и за колко пари :))
Не че фирмата ни от това има по-малко интернет ;-)
Въпросът е принципен. Знам че всичко го има в интернет, само че ако ти го каже продавачът - може да си търсиш правата, ако си го намериш в нет-а може да се оплачеш на арменския поп.
Така че мен ме интересуват много работи, та включително и за ДОКСИС ще обяснят, ако трябва какво ползват и т.н. т.н. ... иначе .. ами иначе мисля варианти ;-)
Всичко това си е лично мое мнение и аз не ти го натрапвам, но ме дразни, когато идва някой и ми заявява че "съм нямал избор" и "трябва да приемем" и то "ВЕДНАГА".
Ами къде е демокрацията и свободния избор ???
Та за това, аз предпочитам фирмите, които ми обясняват и се стремят да помогнат.

Какво ме вълнува си е моя работа.
И пак повтарям, естествено е че всяка фирма си определя сама политиката, но лично аз ще избера фирмата която ми предоставя нужната информация и съответно ще изразя неудовлетворението си в обратния случай!



Тема Re: ops i oshte neshto :)нови [re: ceci_]  
АвторKAKTYC (Нерегистриран)
Публикувано23.01.03 19:47



ако отидеш до най-близката сергия за банани и ги попиташ от коя плантация са брани (не държава, а плантация или регион) дали ще ти кажат ???
за мен може този факт да е важен защото примерно съм дочул, че в плантация Х не са екологично чисти, докато тези от У са за предпочитане ...

айде сиктир вече... все едно като си купиш телевизор СОНИ получаваш и всичката документация към него ...

да не говорим,че за толкова години каквато и част за компютър или пък суич (хъб) да съм закупил НИКОГА не съм получил дори упътване на български, камо ли и техническата документация ... (хмм това ми напомня и факта, е дори МАЙКРОСОФТ продават Уин98 в България, който не е преведен на БГ)



Тема Re: Излишно споритенови [re: Димитъp Гaнчeв]  
АвторAbe_Gan4ev_-_abe_pi4 (Нерегистриран)
Публикувано23.01.03 20:07



Abe Gan4ev, ne mi govori za RadioShack pi4, shtoto ne mojesh da sravniava6 BG i USA. Tuk v BG za 50$ poluava6 128Kb v USA 3MB (vse za cable govorim). Ne e vse edno da vzima6 300lv./mesec i da gi dade6 za modem i $3000. Ne misli6 li 4e za bulgarina e dosta po-vajno za kakvo si dava mese4nata zaplata. Are bez tupi sravnenia molia ti se. NetIsSat ne sa @Home v kraia na krai6tata, vzemi se v race bate.



Тема Re: za dannite i informacijataнови [re: ceci_]  
Автор Димитъp Гaнчeв (пристрастен)
Публикувано23.01.03 21:26



Практиката показва, че когато някой не разбере какво му обясняваш от два пъти, няма да го разбере и третия.

Митко



Тема Re: Докарахме и ние до кабела, ама...нови [re: Shadow]  
Автортpaлaлa (Нерегистриран)
Публикувано23.01.03 22:06



Прекалено много се вързваш.
Както се беше изцепил един познат:
"В БГ има тръпка. Тука всичко е уредено ..." - става дума за страна из Европа.



Тема Re: Докарахме и ние до кабела, ама...нови [re: тpaлaлa]  
Автор969 (Нерегистриран)
Публикувано23.01.03 22:40



Mi to v Bulgarija vsi4ki se vruzvat. Ama to tva e taka 6toto vsi4ki bulgari sa kompleksari. Bez izklju4enie! Osven teza koito sa jivjali nad 20 godini v 4ujbina razbira se.



Тема модем = ??? $$$нови [re: Smotan Modem]  
АвторИндиaнa (Нерегистриран)
Публикувано24.01.03 14:52



Г-н Провайдър (смотан модем),
кажете моля колко струва на кабелния оператор в БГ един DPX100(Цената за последен юзър е $75 на сайта на SA). Мисля че е не повече от 100 ЛЕВА + ДДС-то, като за вас. Не че имам нещо против търговииката с хардуер или принадената стойност, но все пак си мисля, че продавате услугата, а не средството.



Тема Re: Докарахме и ние до кабела, ама...нови [re: Shadow]  
АвторtComLabs (Нерегистриран)
Публикувано26.01.03 15:25



K'av chipset, k'vi 5 leva? kakvo e tova chipset?!?! Masovo se izpolzva DOCSIS chip na Broadcom, SB4200 izpolzva Broadcom BCM 3345. K'vi specifikacii. Idi na www.cablemodem.com ili www.cablelabs.com ili za EuroDOCSIS www.tcomlabs.com i shte razberesh. Mojesh da popitash za SW na CM. Za SB4200 e 4.4.2 , skoro shte ima 4.4.4 (DOCSIS1.0). K'av e toya Cable provider koyto ne zabranyava s ConfigFile na CM SNMP dostapa do CM prez Eth ili USB port?!?!? Chetet pichove povechko!!! Knowledge is power!!!! I kogato ne vi raboti CM ili Internet-a moje da se obadite i na Cable kompaniyata da ya popitate kak e HFC mrejata im! Ili da popita dali ima pone 22dB SNR v Return Path (Upstream channel)........... nali shtyahte da imate sled 800 dni cable internet kato West Europe............




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.