Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:50 25.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: aman ot vasнови [re: za vas]  
Авторhoho (Нерегистриран)
Публикувано22.01.03 21:34



pesho ti otdesi be ?
rr.com v USA e nai bavnata ot si4kite
da si 4uval za optimum online NY i NJ area ?
10Mbit / 2.5 Mbit ?
hehe




Тема Re: Докарахме и ние до кабела, ама...нови [re: Пeтъp_]  
АвторPita6t (Нерегистриран)
Публикувано22.01.03 23:39



Znam. vidjah im site-a. Ama se nadjavah taini4ko (i beznadejno :((( ) da imat analog v BG, i toja pi4 da ima takava vruzka v BG za 35$



Тема Re: Докарахме и ние до кабела, ама...нови [re: radkovsky]  
Автор969 (Нерегистриран)
Публикувано22.01.03 23:46




Ok!
(stiskam ti rukata)



Тема Re: Докарахме и ние до кабела, ама...нови [re: Shadow]  
АвторShadow (Нерегистриран)
Публикувано23.01.03 11:46



Значи аз съм виновен, че те не знаят? Не трябвало да знаят? Защо? Баси фирмата, дето предлага интернет и други мрежови услуги. Баси, не мога да разбера, що в България винаги клиента е виновен? Значи, както казва Радковски, той щял да ме напсува, ако е бил на мястото на тия от фирмата. И защо? Понеже съм поискал информация за нещо елементарно, а те не ми казват нищо. Поне те можеха да прочетат това ръководство на модема, поне те. бахти техническият отдел, бахти чудото. Няма значение, явно в България, като купуваш нещо, трябва да се молиш на продавача за неговото благоволение. Странна интерпретация на думата клиент. Странна другаде, не и тук.
Има и друго. Що първо тях да не питам? Че кой може да ми каже по-добре от тях. Аз да не съм телепат. Аз не знаех какъв модем ползват, те като ми казаха фирмата, аз отидох в Google, оопс, чакайте, отишъл съм другаде, примерно в AltaVista, понеже не знам какво е Google и си намерих всичко за модема, че и за много други модеми.

Да, вече съм доволен, прочетох и разбрах (надявам се), това което намерих.

Скоростта се определяла от тях. Ми, sure, бе батка, че се определя от тях! Модемът има пропускливост много по-голяма от тяхната скорост, това всеки го знае. Дори и аз, дето не съм знаел какво е Google. Или поне не съм го ползвал. Но какво ми пречи да питам?

Е, хехе, може би точно защото съм прочел за тоя стандарт 1.0, 1.1, точно затова съм питал. Не е ли трудно да се досетиш? Не съм питал за стандартите и какво представляват, а какви ги има модема.
Надявам се никой не си мисли, че просто ей така съм се обадил без да съм прочел предварително по въпроса. Би било смешно нали? Явно сте ме взели за такъв смешник.

Мне, аз не се притеснявам да плащам и не съм псувал никой. Аз ще плащам, когато знам, че има за какво.

По-нататък. Следва още.

Това, че Scientific Atlanta е от преди 50 години или някъде толкова, че в еди-колко си страни (май 70 беше споменал някой по-долу) имала еди-какво си, мен това не ме грее много.
Това не е вино от Франция, не са маслодайни рози от Казанлък. Това са мрежови компоненти, а бизнеса е компютърен, където всеки се доказва винаги, по всяко време. Днес може да си the best, утре си luzer. Ако ще да си със стогодишна фирма с традиции, утре някой, който предлага нещо по-модерно и по-стабилно, по-добро, ще те измести и никой няма да се трогне за теб. (това е естествено доста хипотетично по ред причини, но принципът е подобен)

Не, не аз съм злобен, вие - дето ме нападате. Ситуацията, в която бях (телефонния разговор) поставен не ме е озлобила, нито съм подходил злобно в нея. Иначе аз бих напсувал онова момиче с прекрасния глас.

Какво друго остана? Ааа, да...
Мда, не е образователна институция, но аз и не съм искал да се образовам като им звъннах. пак повтарям, не съм питал за спецификацията на тия стандарти и какво представляват, аз за модема. Някой хора се хващат за думите.

Вие т'ва го превърнахте в нек'ва мноо яка битка, бе?
А всичко е толкова смешно, ама явно не разбирате. Хората не си знаят с кво работят. И некой пак сега ще се изцепи: "Не им и трябва!". Хех, не им трябва, ама трябва. Щото те с това се занимават. за кой ли път трябва да го повтарям.
освен това, има и друго. Но вие и това не сте забелязали явно.
Звъня им аз, те ме пращат в техническият отдел, където явно са по техниката. Дори и там не знаят.

Ако съм изпуснал нещо, псувайте ме пак, какво точно не е в ред, за да го донапиша.



Тема Re: Излишно споритенови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Авторceci_ (Нерегистриран)
Публикувано23.01.03 12:31



Не си прав.
И модела не е хубав, че да се придържам към него. След като ми продават нещо, трябва да могат да ми обяснят, така че да разбера защо устройство A на производител X е по-добро от устройство B на производител Y и в този случай нищо не може да ме убеди по-добре от техническа информация и тестове.
Освен това, разбирам, че е модерно да се плюва всичко, което има нещо общо с Русия, но не приемам с това да се прикрива некадърността на някои български фирми!!!!!
Знам че е удобно клиентът да се приема, като безмозъчно същество, неспособно да взима самостоятелни решения, но мисля, че е работа на търговеца да отговори, когато има конкретно питане за конкретен продукт.

А пък като ме пратят мен лично на майната си, познай къде ще ида ... ами да правилно, в следващият магазин и така докато намеря някой, който да ме убеди с точни аргументи защо да си купя неговия продукт.
Исключително лошо впечатление правят хора, които не знаят какво продават, защото оставят убеждението, че клиентът въобще не ги интересува, само гледат как по кокошкарски начин да му вземат стотинките и по възможност да не дават касова бележка или гаранция, да не би да им върне продукта....
Много мизерно впечатление наистина.



Тема Поненови [re: ceci_]  
АвторShadow (Нерегистриран)
Публикувано23.01.03 12:38



един човек ме е разбрал!



Тема Re: Излишно споритенови [re: ceci_]  
Автор Димитъp Гaнчeв (пристрастен)
Публикувано23.01.03 15:59



За да казваш, че не съм прав, трябва да отречеш фактите, които съм изнесъл. А фактите са, че западният модел е такъв. И едва ли ще успееш да си купиш уреда от някъде другаде, просто защото там не казват "потърси го в най-близкия магазин за техника", а "потърси го в най-близкия RadioShack". Тази верига магазини е дотолкова популярна, че продава техниката под своята собствена марка. На моя радиотелефон не пише кой е производителя, пише RadioShack модел еди-кой си.

Следователно можеш да кажеш, че този модел не ти харесва, а не, че не съм прав.

Бих могъл да ти отговоря и по същество, но няма смисъл, защото е важен принципът. А той не е случаен. Хората са го измислили не гледайки в тавана и броейки мухите, а анализирайки дългогодишната си практика. Ще ти дам само малко изходни данни за анализ, мисля че ще ти е полезно да си ги анализираш сам.

Първо трябва да направиш разграничението между данни и информация (всеки програмист сигурно е отнасял поне една двойка в университета, докато започне да прави разликата). После да установиш, че както моделът на устройството, така и моделът на чипсета, не са информация, а са данни. След това трябва да проследиш процесът на превръщане на данните в информация и да видиш, че той не включва непременно преобразуването на данните в други данни. Т.е. данни -> информация е еквивалентно на данни -> данни -> информация и следователно процесът данни -> данни е излишен и само оскъпява продукта.

Отнесено към конкретния случай това означава, че чипсетът сам по себе си не е информация. Трябва да направиш още една стъпка, за да разбереш какво този чипсет може да прави (т.е. да извлечеш информация за неговите характеристики). Но каквито за неговите характеристики, такива са и характеристиките на самото устройство, следователно до тази информация можеш да стигнеш и разполайки само с данните за модела на устройството.

И понеже на запад отдавна са разбрали, че един излишен цент похарчен милион пъти си е сериозна сума, са свели всеки процес до своя необходим минимум. Затова трябва да свикнеш, че няма да ти бъдат предоставяни повече данни, отколото са ти необходими. Просто това не зависи от теб, от мен, от никого. Но така е правилно и така ще бъде.

Митко

P.S. Не смесвай това с другите форми на нелоялно поведение, като неиздаването на документи, непоемането а гаранция и др. п. Говорим само и единствено за предоставянето на ТЕХНИЧЕСКА информация от ТЪРГОВЕЦА.

Редактирано от Димитъp Гaнчeв на 23.01.03 16:07.



Тема Re: Излишно споритенови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Авторceci_ (Нерегистриран)
Публикувано23.01.03 17:41



Няма да споря за RadioShake или каквото и да било,
изказвам лично мнение и за щастие успявам да си го отсотоявам:)
Личното ми мнение е че ако има два търговеца, единият ми обяснява ясно и понятно, това за което питам, а другя ме прави на идиот, то забравям за втория.
Щом питам за чипсета, значи ме интересува, ето например зашо:
1. Ако в тех. отдела на фирмата не знаят какво има вътре в устройството, мисля че е ясно че не могат да го поправят при евентуална повреда.
2. Не могат да ме убедят че тази тех. реализация е по-добра от някаква друга.
3. Ако те не могат да го поправят и не могат да ме насочат към сервиз, който може и където биха ми обяснили - за мен това значи че те нямат сервиз!
4. Ако нямат сервиз трябва да имам предвид че при евентуално изгаряне, дори и при най-добро тяхно желание, аз трябва да се приготвя за варианта - няма го на склад, пътува от Тайван, на митница е. Всичко това естествено с размити граници във времето.
Ако на някой не му се вярва да помисли на темата защо кабелните доставчици имат перманентен недостиг на модеми ?

И в крайна сметка Аз съм потребител искам да знам.
Защото и мрежовите карти предават 10/100 но едно е rtl8139 друго intel PRO100 и съвсем трето е 3com 905
И още един пример от живота, в магазините на Раковска също не горят от желание да дават инфо за чипсетите на TV картите, но на мен тази информация ми трябва, без нея аз карта няма да си купя. Продавачите там осъзнават този факт и за това ми го дават да си го видя.
Просто защото на мен, като на клиент това ми е важно!



Тема za dannite i informacijataнови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Авторceci_ (Нерегистриран)
Публикувано23.01.03 17:47



На мен ми е ясна разликата между данни и информация, само че защо вместо мен някой друг ще преценява дали нещото за мен е информация или не?
Ако например имам лилава секция и искам модема да е в тон с нея, то данните за цвета на модема ще са информация с високо значение за мен.
А и още нещо - никой производител на пластмасови колонки за PC не набляга на факта че те са пластмасови, но за марковите дървени колони или от друг още по-интересен материал специално се набляга на факта.
Така че за мен скриването на информация означава това - просто поредните пластмасови дрънкалки :))
мдам ...



Тема ops i oshte neshto :)нови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Авторceci_ (Нерегистриран)
Публикувано23.01.03 17:55



Не споря какъв е западния модел и не ме интересува. Интересува ме как се отнасят с мен.
Вие не сте прав защото предложихте всички да се подчиним на този модел "НАПРИМЕР ВЕДНАГА", което според мен е тотално грешно.
Штом стоката влиза в България според мен лично, нормално е документацията и да е на български, поддръжката да говори български и ако ме праща на сайт то също на български, а не да ме праща да търся преходник 110V -> 220V.
Към такъв модел се стремя аз, а не към това да ме пратят да обиколя половината свят, за да си свърша работа, защото ако го обикалям сам - за какво ми е посредника в лицето на търговеца ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.