Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:57 22.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Ново 20 в Бургас  
Автор BBourgas (шофьор кат.B)
Публикувано13.12.02 22:29



Какво ще кажете за цените на Скат.На мене ми се вижда скъпичко...





Тема Re: Ново 20 в Бургаснови [re: BBourgas]  
Автор Питъp (келеш)
Публикувано13.12.02 23:07



тия от СКАТ хич не са в час, само се излагат с това което предлагат
паднах от стола предлага се достъп със скорост 19.2kb/s, ех че забавно пък и тъжно, пък и доста жалко.
По дяволите та това е по-бавно от dial-up.
Баси и излагацията и с тези цени явно искат да си избият инвестицията за 2 месеца.
Ето още една смешка, не можах да се сдържа 128kb/s гарантирани за.....дръжте се....455$. Ама може тази цифра да е за 1 година а не за 1 месец

ГъзЪ си с рози накичи насраното да не личи


Тема Re: Ново 20 в Бургаснови [re: Питъp]  
Автор Пeтъp_ (linux fen)
Публикувано14.12.02 00:26



хаха, ми като искаш плащай по 50-60 лева общо за интернет и телефон, а като ги направят цифрови не ми се мисли
толкова ми излизаше през dialup и изобщо не ми харесваше
а и това е първия масов кабелен доставчик в Бургас, има разни фирми които предлагат и-т по кабел или радио, но са най-вече в центъра и цените им са много по-солени, а и качеството на някои от тях е плачевно
за мен е нормално 20-30 лева на месец, при по-големи апетити не са конкуренция на dialup-a
а за 128кб гарантирани - ти интересувал ли си се от цените на доставчиците? От Спектрум ми бяха казали към 500$, а от БТК беше към 300$ за 1(един) месец - това преди година време

който търси,намира...
???

Редактирано от Пeтъp_ на 14.12.02 00:30.



Тема Re: Ново 20 в Бургаснови [re: BBourgas]  
Автор Пeтъp_ (linux fen)
Публикувано14.12.02 00:40



на мен пък ми е много добре

който търси,намира...
松下電


Тема Re: Ново 20 в Бургаснови [re: Пeтъp_]  
Автор Питъp (келеш)
Публикувано14.12.02 00:45



адаш в Бургас явно положението е малко или доста по-кофти от тука(София)
Да интересувал съм се от цените.
И все пак това са си 19.2кб/с. Айде да ми го смтенеш и да ми кажеш колко се получава след като какво беше там раздели се на 8.
Смешно е да се предлага такава скорост. 1000 пъти предпочитам да си остана с аналоговият дайъл-ъп пред алтернативата за кебелен и-нет с такава скорост. Ползвал съм и цифров дайл ъп и бях доволен.
И както сигурно си забелязал какви спорове се водят тука относно качеството на кабелният интерент.......
А я ти ми кажи тогава едно вирелес оборудване колко излиза и дали не е по-добър вариант от 450$ месечно за "гарантирани" 128кб/с и то от кабелната телевизия.

ГъзЪ си с рози накичи насраното да не личи


Тема Re: Ново 20 в Бургаснови [re: Питъp]  
Автор Пeтъp_ (linux fen)
Публикувано14.12.02 00:59



ами да, по кофти е от София
19,2 килобита са към 2,5 кб/с, тази скорост я имам и от dialup на Спектрум през аналогова линия, само че кактро казах по-горе ми излиза по-скъпо
постигал съм и 3,5 кб/с от някои доставчици, но много дропят
а ако искаш да дърпаш един филм за няколко часа, има и други варианти(по-скъпи)
не съм се интересувал колко струва техниката за безжичен достъп, но съм чувал че комплект Orinoko е към 300$, и аз нямам толкова пари

който търси,намира...
松下電


Тема Re: Ново 20 в Бургаснови [re: BBourgas]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано14.12.02 01:04



Ами колко мислите че струва преноса до Бургас. Нали за да се направи тоя пренос трябва да се платят пари и на кого да се платят - естествено на БТК
Ама за какво ми е тоя пренос ще каже някой - на мен ми трябва интернет .. ама нали тоя интернет е това което ти се доставя като трафик от БГ или от вън. Ама на мен ми трябва да тегля филми..... ми тегли си ги ве... от вън през сателит на евтиния сателитен интернет дето ту го има ти го няма. Ама аз искам да тегля от българия и то мноо и мноо бързо.... е затова дето гоискасх евтино няма. Я якой от вас да си направи сметката като просто провери цените на БТК за една 64-ка колко мислите че струва тази 64-ка от София до бургас , че и да е гарантирана. Ако си мислитече гарантирана 64 ще струва по малко от $360 мноо се лъжете... а ако някой казва че гарантира 64 дотюри на $100 означава че просто препродава. За съжаление интернета е единственото несто на света което само в държави като българия може да се препродава..... ай спирам




Тема Re: Ново 20 в Бургаснови [re: ...]  
Автор Пeтъp_ (linux fen)
Публикувано14.12.02 01:09



споко, препродаващите трудно могат да гарантират нещо

който търси,намира...
松下電


Тема Re: Ново 20 в Бургаснови [re: Пeтъp_]  
Автор Питъp (келеш)
Публикувано14.12.02 01:11



е верно кофти ви е там, убеди ме
аз сега съм през аналогов телефон никога не съм се връзвал на по малко от 33.6 и си стоя закачен по 8 часа нон-стоп, мога и повече ама има една мустаката съседка пенсионерка дет мноо ме неври нещо и само идва да ми мрънка, демек дуплекса де
Иначе музика тегля не е кат да не може, ей сега като погледна докато пиша е заковал на 3.7К, не винаги е толкова, ама не дропи, то зависи и от доставчика де, тука ги има много и можеш да избираш, и има наистина добри.
Айде сполай ти

ГъзЪ си с рози накичи насраното да не личи


Тема Изобщо не ни е кофти....нови [re: Питъp]  
АвторDUP (Нерегистриран)
Публикувано14.12.02 04:22



Недей го слушай тоя дрънка пълни глупости!!
Никога не съм имал проблеми със скоростта и не помня да съм дърпал на мизерните 2.5 от Спектър или да съм имал проблем да стоя по 10-12 часа на който и да е доставчик и да дърпам на "невероятните" 3.5к
В града има 10+ доставчика които предлагат LAN и Wireless и причината за да имат развита мрежа в центъра е пределно ясна. За комплексите важи правилото - намери 3-5 човека и нямаш проблем (дали това не е навсякъде така). Всички те предлагат неограничен достъп от 40лв до колкото си платиш. Повечето от тях са Dial-Up доставчици, които са познати от много години.
Той да вземе да отговори как така станал абонат 3 месеца преди услугата по СКАТ да е пусната??? Странно замълча предния път като го питаха.
И как с услугата за 10$ (19.2) дърпал на 6-7к....щото било малко натоварено още

И за това да вземе да ни отговори:


inetnum: 213.16.56.0 - 213.16.56.255
netname: SPIDERNET-BG
----->>descr: ISP in town of Blagoevgrad <<------
country: BG
admin-c: SV165-RIPE
tech-c: GA34-RIPE
status: ASSIGNED PA
notify: registry@btc-net.bg
mnt-by: BT95-ADM
mnt-lower: BT95-ADM
mnt-routes: BT95-ADM
changed: registry@btc-net.bg 20020902
source: RIPE

route: 213.16.32.0/19
descr: BTC-NET Ltd. - PA Space
origin: AS8866
notify: registry@btc-net.bg
mnt-lower: BT95-ADM
mnt-routes: BT95-ADM
mnt-by: BT95-ADM
changed: stanislava.gjurova@btc-net.bg 20011206
source: RIPE

person: Stergios Vitounis
address: 5, Kiril i Metodii Str
address: BG-2900 Blagoevgrad
address: Bulgaria
phone: +359 73 35585
e-mail: stelios@spidernet.bg
nic-hdl: SV165-RIPE
changed: shrike@need.bg 20011229
notify: shrike@need.bg
source: RIPE

person: George Atanassov
address: Emness Ltd
address: BG-1000 Sofia
phone: +359 98 562469
fax-no: +359 98 562469
e-mail: g.atanasov@emness.com
nic-hdl: GA34-RIPE
notify: shrike@need.bg
changed: shrike@need.bg 20020703
source: RIPE



Тема Изчакай...нови [re: BBourgas]  
АвторDUP (Нерегистриран)
Публикувано14.12.02 04:26



Не бързай да си даваш парите. До месец интернет ще пуснат още 2 кабелни телевизии, а както знаем тия от СКАТ са толкова прости и злобни и не могат да търпят някой да предлага на по-ниски цени от тях (злобата е страшно нещо) че нищо чудно да предложат по-изгодни условия дори и да са на загуба.



Тема Re: Изобщо не ни е кофти....нови [re: DUP]  
Автор Пeтъp_ (linux fen)
Публикувано14.12.02 12:13



е ясно ми е че те е яд и затова така говориш
а и може да си от досегашните кабелни доставчици
и случайно познавам някои хора, та така става 3 месеца преди официалното пускане , ако трябва да бъда точен, ползвам този интернет от края на август, на 30-ти дърпах SP1-то
и SP1 за XP го дръпнах за около 7 часа, ти смятай с колко съм дърпал
е много ви поевтиня безжичния като имате конкуренция
и ми е ясно че искаш да разбереш кой стои зад интернета, но за това питай Валери, пък ако той ти каже, добре , иначе сървъра е в Бургас

който търси,намира...
&#26494;&#19979;&#38651;

Редактирано от Пeтъp_ на 14.12.02 12:23.



Тема Re: Изобщо не ни е кофти....нови [re: Пeтъp_]  
АвторDUP (Нерегистриран)
Публикувано14.12.02 13:34



Нищо не ти е ясно да знаеш
Ти понякога чуваш ли се кви ги приказваш, дърпал с 5к а плащал за 19200.
Да беше казал в началото, че си вътрешен (или направо бачкаш там) та да не залъгваш наивните.
е много ви поевтиня безжичния като имате конкуренция
Конкуренция...къде е???
Всъщност не ми се спори...аз нямам нищо общо с доставчиците.
В едно обаче съм сигурен, това че са пуснали някаква мизерна фирмичка да им държи интернет услугата ще им излезе през носа. А Валери (аз изобщо не го познавам лично) трябва да разбере, че интернет(о) не извира от странджата и няма да го ползват наивните бабички.
Като си говорим за конкуренция то тя ще дойде, когато и другите кабеларки пуснат интернет...не вярвам те да се издънят така



Тема He he heнови [re: Пeтъp_]  
АвторBBourgas (Нерегистриран)
Публикувано14.12.02 14:45



Ще разберем и без са питаме Валери Симеонов, не се безпокой! Само да не се смеем като го разгадаем това 213.16.56.**. Да не би случайно от към Варна да идва връзката?



Тема Re: Изобщо не ни е кофти....нови [re: DUP]  
Автор Пeтъp_ (linux fen)
Публикувано18.12.02 23:28



я духай, като не са те взели за сисадмин не означава че трябва да плюеш
и въпреки думите ти имам чувството че си точно от доставчиците - бъдещи или бивши

който търси,намира...
松下電


Тема Re: He he heнови [re: BBourgas]  
Автор Пeтъp_ (linux fen)
Публикувано18.12.02 23:29



ами ако имаше малко опит с разгадаването щеше да разбереш че идва право от БТК

който търси,намира...
松下電


Тема Re: Изобщо не ни е кофти....нови [re: Пeтъp_]  
АвторDUP (Нерегистриран)
Публикувано20.12.02 10:34



Абе кретен, казах ти че си много далече от истината и отиваш все по далече. Зададох ти много конкретни въпроси но ти бягаш от тях.
Ще питам отново щото много хора се вълнуват (вярвай ми не съм само аз).
www.tvskat.net - ISP in town of Blagoevgrad
Още:
Какво значи високоскоростен достъп (както се рекламират) когато дори достъпът до локалните ресурси не е включен в абонамента а се заплащат някакви луди суми за мижави скорости. Изобщо какви са локалните ресурси???
Как имат наглостта да искат 100$ за кабелен модем когато абоната ще използва една мизерна част от възможностите му.



Тема Re: Изобщо не ни е кофти....нови [re: DUP]  
Автор Пeтъp_ (linux fen)
Публикувано20.12.02 13:57



bash-2.05a$ whois tvskat.net

Whois Server Version 1.3

Domain names in the .com, .net, and .org domains can now be registered
with many different competing registrars. Go to http://www.internic.net
for detailed information.

Domain Name: TVSKAT.NET
Registrar: TUCOWS, INC.
Whois Server: whois.opensrs.net
Referral URL: http://www.opensrs.org
Name Server: NS1.DOMDNS.COM
Name Server: NS.TVSKAT.NET
Updated Date: 31-jul-2002


>>> Last update of whois database: Fri, 20 Dec 2002 05:13:37 EST <<<

The Registry database contains ONLY .COM, .NET, .ORG, .EDU domains and
Registrars.


Found InterNIC referral to whois.opensrs.net.

Registrant:
"SKAT TV"OOD
j.k."Zornitca"
Burgas, 8000
BG

Domain Name: TVSKAT.NET

Administrative Contact:
Georgiev, iVAN raptor@tvskat.net
j.k.&quot;Zornitca&quot;
Burgas, 8000
BG
+3595639406
Fax: +35956800296

Technical Contact:
Georgiev, iVAN raptor@tvskat.net
j.k.&quot;Zornitca&quot;
Burgas, 8000
BG
+3595639406
Fax: +35956800296



Registration Service Provider:
DomBG.com - .COM .INFO .BIZ - $13.90
http://www.DomBG.com



Registrar of Record: TUCOWS, INC.
Record last updated on 01-Aug-2002.
Record expires on 10-Jul-2012.
Record Created on 10-Jul-2002.

Domain servers in listed order:
NS.TVSKAT.NET 213.16.56.1
NS1.DOMDNS.COM 216.187.79.244


The Data in the Tucows Registrar WHOIS database is provided to you by Tucows
for information purposes only, and may be used to assist you in obtaining
information about or related to a domain name's registration record.

Tucows makes this information available "as is," and does not guarantee its
accuracy.

By submitting a WHOIS query, you agree that you will use this data only for
lawful purposes and that, under no circumstances will you use this data to:
a) allow, enable, or otherwise support the transmission by e-mail,
telephone, or facsimile of mass, unsolicited, commercial advertising or
solicitations to entities other than the data recipient's own existing
customers; or (b) enable high volume, automated, electronic processes that
send queries or data to the systems of any Registry Operator or
ICANN-Accredited registrar, except as reasonably necessary to register
domain names or modify existing registrations.

The compilation, repackaging, dissemination or other use of this Data is
expressly prohibited without the prior written consent of Tucows.

Tucows reserves the right to terminate your access to the Tucows WHOIS
database in its sole discretion, including without limitation, for excessive
querying of the WHOIS database or for failure to otherwise abide by this
policy.

Tucows reserves the right to modify these terms at any time.

By submitting this query, you agree to abide by these terms.

NOTE: THE WHOIS DATABASE IS A CONTACT DATABASE ONLY. LACK OF A DOMAIN
RECORD DOES NOT SIGNIFY DOMAIN AVAILABILITY.


а това което толкова те вълнува - ако Скат са се занимавали с доставяне на интернет и по-рано, това означава че вече имат достатъчен опит, за повече подробности ти казах кой да питаш, и като е регистриран адрес в Благоевград това не означава че сървъра е там, нито че се администрира от там
достъпа до локалните ресурси не позволява да се използва sharing(поне при мен е така), но можеш да дърпаш от моето фтп или хттп с много висока скорост - например 700 мб се свалят за няколко минути(стига да не ти сложат някакво ограничение, и трябва да си с 100мбита карта)
и кабелния модем се продава от Моторола за 105$ (съвсем същия), няма причина някой да го продава за много по-малко пари

който търси,намира...
松下電


Тема Re: Изобщо не ни е кофти....нови [re: Пeтъp_]  
АвторDUR (Нерегистриран)
Публикувано20.12.02 14:46



На кой му дреме за whois на домейна. Става въпрос че зад всичко стои някаква мижава благоевградска фирмичка която дори там вече не съществува а тук може да угасне след 2 месеца.
Да не мислиш че имам желание да тегля от твоето PC???? Дори и най шибания LAN доставчик има най-малкото високоскоростен(до колкото позволява мрежата му) достъп до локалните ресурси !!!БЕЗПЛАТЕН!!! а кабелната мрежа позволявва много по-големи възможности...те гледат и това да ограничат. За какъв дявол ти е кабелен модем за скорсти от рода на 19.2 и 33.6 Някой кабелни достачици поне mirror на tucows направиха. В Бургас има 2 такива да се разберат най малкото и да си пуснат едно кабелче до тях :)))))))))) ...ама да е безплатен а не да го имат за супер екстра.
Скатовска работа все ше се издънят отнякъде.
А и за модемите..много добре знам колко струват(навсякъде са толкова), не съм си и помислил че ще искат да ги продават по-скъпо.



Тема Re: Изобщо не ни е кофти....нови [re: DUR]  
Автор Пeтъp_ (linux fen)
Публикувано20.12.02 15:29



едно нещо не проумявам - защо си мислиш че интернета се осигурява и поддържа от "някаква мижава благоевградска фирмичка", Скат си имат сисадмин и още няколко човека които се грижат за интернета, и ако разбираш малко от traceroute ще видиш че го получават от БТК
e, Иван Иванов може и да е имал апетити да продава интернет на Скат, но едва ли някой уважаващ себе си оператор ще използва услугите на някаква си местна фирма, при това услугата само ще се оскъпи и ще падне качеството
и съм работил в комплекс оод и знам как е качеството, не съм приритал за миръра им на tucows
и за какъв дявол ми е безжичен достъп на цена 60 лв за 33,6? щото на comnet-a достъпа до чужбина им е толкова, за другите фирми не говоря, но някои са по-зле и от това
а ти стани първичен доставчик с капаците няколко мегабита и тогава и за кабелните модеми ще има много повече от 19,2 или 33,6
и ми писна вече да се занимавам с елементарни заяждания, още повече че имам и лично отношение към комплекс оод и дъщерните му фирми

който търси,намира...
松下電


Тема abonat No 2 na SKAtнови [re: DUP]  
АвторDimo Stefanov Nakov (Нерегистриран)
Публикувано22.12.02 05:20



1-vo modema ne mi e sus orginalniq 6nur na kontakta a e sus tip "6oko" i uviti s tikso vutre pri 60koto (originalen kabel na Motorola ili modema mi e 2-ra upotreba?
2-ro predi edna sedmica se vkliu4ih kum tqh
3-to togava ot moeto pc 4oveka koito mi montira modema vleze kato ADMIN i ima6e ob6to osem abonata.
4-to ot vreme na vreme mi zabiva modema moje da se slu4i na 12 4asa 3puti moje i na 24 4asa 1 put...
5-to modema struva 120$ sus dds i e ot po stari4kite im modeli Surfboard 4100
6-to az go kupuvam na izpla6tane i 6te mi izleze $146.2!!! sto4etiredeseti6est dolara idvadeset centa..
7-mo firmi kato http://www.cablebg.net predlagat slednite ceni:Цени за инсталиране на модем и достъп до интернет по кабелната мрежа на “Евроком Кабел”:
/можете да изтеглите ценовата листа от тук/

Инсталационна такса:
25.00 лв /експресно включване 75 лв след потвърждение на телефон 9792858/
Абонати заявили капацитет до 600 МВ, трябва да са абонати на услугата кабелна телевизия
За редовни абонати на ”Евроком” от минимум 3 месеца - инсталационната такса отпада.
Модем / варианти/:
Закупуване – 220 лв
Предоставяне за ползване – Парична гаранция -196 лв
Финансов лизинг 12 месеца по 20 лв за месeц
Наем – 70 лв парична гаранция и 14 лв месечна вноска
po otno6enie na modema mislq 4e mi e malko skupo vaf smisal drugi firmi go predlagat na izpla6tane za 220 leva a az trqbva da go platq 290 za6to? nz..
8-mo firma NETEL predlagat LAN eto vi link http://www.netel.bg/index.php?cat=lan&lang=bg i ceni:(4ast ne mi e skupo.... ama sum vaf bs) Скорост на достъп Трафик Цена
33,6 Kbps До 1 Gb е
включен
в цената + 0,05 лв.
на всеки
надвишен Мb 34,99 лв.
64,0 Kbps До 1 Gb е
включен
в цената + 0,08 лв.
на всеки
надвишен Мb 59,99 лв
9-to imam download okolo 1.5 3.0k zavisi........ po 4esto e kum purvite cifri....
10-to 6to se otnasq do cenite dali 6te gi namalqt?! :) ne znam ama ako gi uveli4at... ne im 6ta neta .
11-to da vi kaja telefonite ot na4aloto na drugata godina 6te cukat po 1imp na 5min (i za analogovite....) a i tozi dupleks.... skapana e rabotata btw predi izvesno vreme uveli4iha i taxata za kabelnata ot 8 na 10 deset leva......
_____________________________________________________
zasega sum dowolen na toq etap ako modema ne mi zabiva tolkova -o6te pove4e....... i pri tazi cena me ustroiva......

btw pak mi zabi modema i ne mojah da go send.... dnes za 4-ti put pisna mi kontakta mi e pod pc-to moje bt trqbva da mi sloja murzeliv kliu4?!



Тема Re: abonat No 2 na SKAtнови [re: Dimo Stefanov Nakov]  
Автор@ice (Нерегистриран)
Публикувано23.12.02 13:00



1-vo modema ne mi e sus orginalniq 6nur na kontakta a e sus tip "6oko" i uviti s tikso vutre pri 60koto (originalen kabel na Motorola ili modema mi e 2-ra upotreba?

Ти не можа ли да си поискаш друг или да ги питаш защо е така???
Как ще даваш 300лв за нещо което е "побългарявано". Какво като го купуваш на изплащане, много работи се купуват така, парите така или иначе си ги взимат.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.