Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:28 30.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Доче телеком и Еуропронет?нови [re: radkovsky]  
Авторpitankov (Нерегистриран)
Публикувано09.12.02 21:37



Кои са тези, дето са писали закона, с който разрешиха VoIP?



Тема Re: Доче телеком и Еуропронет?нови [re: pitankov]  
Авторradkovsky (Нерегистриран)
Публикувано09.12.02 21:49



Ами да - мислеха да го оставят в монопола на БТК в графата "пренос на глас", но после записаха, че преноса на глас не е в монопола на БТК, ако се извършва по технология, чието технологично закъснение е по-голямо от 200 или 400 мсек - не помня точно... Но много добре помня, че дотогава, преноса на глас, по какъвто и да е начин се наказваше много тежко - не че има някой осъден освен 2-3 араби дето правеха нещо като callback в зона Б5, ама си беше факт...



Тема Re: Доче телеком и Еуропронет?нови [re: radkovsky]  
АвторПитaнkoв (Нерегистриран)
Публикувано09.12.02 21:55



И все пак не е отговор на моя въпрос - кои са писали закона? Кои са тези, дето са мислили да го оставят в монопола на БТК?



Тема Re: Доче телеком и Еуропронет?нови [re: Питaнkoв]  
Авторradkovsky (Нерегистриран)
Публикувано09.12.02 22:05



Ами предполагам, че закона е писан от министерство на съобщенията, или поне от него е внесен в министерския съвет, които пък са го внесли в народното събрание, т.е. формално министерския съвет го е писал... нямах предвид конкректни хора, и ако е прозвучала заядливост, то се извинявам и го перефразирам така - "дори и тези, дето гласуваха закона"... ако си от засегнатите ти се извинявам, защото лично според мен, хората, които наистина са го написали това направиха много за развитието на интернет в България...



Тема Re: Доче телеком и Еуропронет?нови [re: radkovsky]  
АвторПитaнkoв (Нерегистриран)
Публикувано10.12.02 00:18



Аз не съм засегнат лично, но някъде из Интернета бях срещал данни за авторите... не мога сега да си спомня кои са, затова те питах.



Тема Re: Доче телеком и Еуропронет?нови [re: radkovsky]  
Автор Balien ("(-.-)")
Публикувано10.12.02 09:28



Не знам какво да ти кажа за да те убедя че НЕ си прав.
Явно не си компетентен и като такъв престани да пишеш глупости, защото излагаш и себе си и Спектър.

Остани си със здраве




Тема Re: за съпортанови [re: Бoбo]  
Авторfen (Нерегистриран)
Публикувано10.12.02 09:37



не може да се обобщи така просто, че малките фирми имат по-добър съпорт. може, за определени услуги да е така (малко), но за мнозинството услуги никак не е така. все пак по-големите имат повече пари за инвестиции и ->

а) имат по-обучен техн. персонал - CISCO сертификации и др.
б) имат по-добра техника. маркови сървъри, висок клас рутери пресметнати да се оправят с по-големия трафик, по-добър софтуер (уваженията ми за Open Source, но с OpenView нещата са коренно различни)

с други думи в сериозните услуги, т.нар. бизнес решения малките провайдери едва ли могат да се конкурират успешно.



Тема Re: Доче телеком и Еуропронет?нови [re: Balien]  
Авторradkovsky (Нерегистриран)
Публикувано10.12.02 10:08



Плюенето в разказвателна форма е едно от нещата, които не умея... Но тъй, като нашите позняния и компетентност очевидно са в противоположните краища на скалата, и тъй като ти априори мислиш, че си в единия, то аз съм съгласен да бъда в другия... Но е глупаво да съдиш за собствената си компетентност само от изводите до които достигаш когато обсъждаш сам себе си... и на базата на тази висока самооценка да даваш оценки на другите... мисля, че по-лесно този диалог (или спор) може да се води, като се дават конкретни цифри и факти, но разбирайки, че това те кара да се чувстваш некомфортно, се опитах и аз да напиша един отговор в разказвателна форма, в който всъщност не казвам абсолютно нищо... Надявам се, този близък до твоите средства за изразяване стил да ти се стори по разбираем... Единственото, което не можах да направя, за да се почустваш напълно в свой води, е, че не можах да се заям с теб "ей, така - щото няма какво друго да напиша", но тогава това този сам по себе си безмислен отговор щеше да придобие смисъл за теб и да предизвика в теб желание за продължаване на дискусията "кой е най-умен тук". Мисля, че малко по-нагоре две момчета достигнаха непревземаеми висоти в този тип дискусия, и ако ти не си един от тях е време и ти да им отговориш...
оставайки искренно благодарен, че разкри нивото на моята компетентност ти пожелавам приятен и ползвотворен ден



Тема Re: Доче телеком и Еуропронет?нови [re: radkovsky]  
Автор Димитъp Гaнчeв (пристрастен)
Публикувано10.12.02 17:36



И какво са написали на сайта: "Наземният ни канал ползва през оптично трасе Deutsche Telecom и Open Transit France като upstream доставчици, а сателитните - UUNet. " Ами нашият канал изпозлва същите трасета по простата причина, че това са трасетата на БТК за наземния и на Taide за сателитния канал. Никой не е казал, че това са собствени трасета, а и това е абсолютно неизпълнима задача за която и да е българска фирма, тъй-като подобна инфраструктура би струвала поне $10 милиона само за оборудване и ще се изплати от Интернет точно никога.

Както казах - нямам нищо против Спектър или качеството на предлаганите от тях услуги. Но пак повтарям - с нищо не се различават от останалите доставчици, освен с количеството капацитет, с което оперират. Не знам кой те е "облъчвал" и какви ти ги е наговорил, но повярвай - не са нищо по-особено, по-велико или по-различно от останалите големи фирми в бранша. И НЯМАТ собствен канал, различен от този на БТК. Заради обединяването с Орбител те стават най-големия клиент на БТК и може би заради това имат собствен рутер там (за което аз не знам - чувам го от теб). Но на мен ми изглежда по-вероятно да са вързани директно към външния рутер поради простата причина, че 40МБ са доста голяма част от капацитета дори на 100МБ-ова етернет мрежа и би било доста глупаво да разхождаш този трафик между два рутера и да товариш два процесора с него. От друга страна рутерите не са с безкраен брой портове и е нормално другите потребители да са закачени към други рутери. Още повече че дори когато минеш през няколко стъпки в БТК, първата външна стъпка е същата, което пък би трябвало да означава, че конкурентите на Спектър ползват техният личен рутер, което пък ми се струва доста съмнително. Във всеки случай аз правя точно така - няколкото потребители с много голям капацитет се закачат директно към няколкото порта на бордер-рутера, а останалите - към други рутери.

Митко



Тема Re: Доче телеком и Еуропронет?нови [re: radkovsky]  
Автор Димитъp Гaнчeв (пристрастен)
Публикувано10.12.02 17:57



Не бъди толкова убеден.

Митко




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.