Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:39 10.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема kolko vreme spored vas triabva ..нови  
Авторnet4o (Нерегистриран)
Публикувано21.10.02 12:04



na bol-bg za da se nakumi da se zainteresova ot klienti koito sa si pusnali porachakata za LAN, i chakat veche mesec za da se seti niakoi za tiah



Тема aide de kade sa velikite hora ot BOLнови [re: net4o]  
Авторnet4o (Нерегистриран)
Публикувано21.10.02 14:06



zashto niakoi ot BOL ne otgovori.



Тема Re: aide de kade sa velikite hora ot BOLнови [re: net4o]  
Авторmi (Нерегистриран)
Публикувано23.10.02 02:32



spoko be niama da ti otgovoriat
:))
dreme im na BOL za tehnite klienti
loshoto e che ne sa edinstvenite na koito ne im puka



Тема Re: aide de kade sa velikite hora ot BOLнови [re: mi]  
Автор Alex ll ()
Публикувано23.10.02 08:44



Ми сигурно обмислят отговора още....

Сега ще те питат къде си, що си.....и тн.
А иначе е много вярно че не са единствените....нямам богат опит с доставчици ( 3-4 за 5г. ) ама май поне 80% са на тоя вариант.
извода е : Чакай и не се ядосвай



Тема Re: aide de kade sa velikite hora ot BOLнови [re: Alex ll]  
Авторnet4o (Нерегистриран)
Публикувано23.10.02 09:51



blagodaria za mneniata prosto se iadosvam, no kakto "pochti" vseki kazva - spoko vse pak sme v BG, a kolkoto do dostavchicite na net - niakoi ne go e grija za koito i da e a samo da sa im palni djobovete

a pak BOL skoro shte umrat kat im mahnat LAN-a, i posle kvo shte praviat
moje bi shte zapalvat dupkite v SF, ako g-n Markovski stane kmet




Тема Софиа ЛАНнови [re: net4o]  
Авторlan4o (Нерегистриран)
Публикувано23.10.02 10:30



А защо мислиш, че някой ще маха ЛАНовете?
Те да не са само на БОЛ - пълно е из целия град. Даже и в програмата на Марковски (http://sofia.veni.com) за кмет има цяла секция как да се направи огромен ЛАН, обхващащ цялата столица.
Доколкото разбирам от нещата, това ще е най-доброто решение за всички - и за потребителите, и за провайдерите.



Тема Re: Софиа ЛАНнови [re: lan4o]  
Авторnet4o (Нерегистриран)
Публикувано23.10.02 10:45



napalno sam saglasen. tova e samo primer za tova kak se misli v BG.
i az iskam da ima LAN koito da svarzva cialata.
no mojesh li da mi kajesh koga spored teb moje da se poluchi tova, i koi shte go napravi, izhojdam ot tam che ne obrashtat vnimanie na malkite neshta, a na dumi vsichki sme mnogo silni /znaem tova/.
blagodaria



Тема Re: kolko vreme spored vas triabva ..нови [re: net4o]  
Автор Димитъp Гaнчeв (пристрастен)
Публикувано23.10.02 10:52



Практиката е да се отговаря само там където:

а) има възможност веднага
б) никога няма да има възможност

На останалите запитвания няма особен смисъл да се отговаря, освен с нещо стандартно в стил "благодарим ви, че си подадохте заявката". Когато се съберат достатъчно хора в определен периметър, тогава ще им отговорим на всичките. Преди това просто нямаме какво да им кажем.

А колко време е нужно - ами зависи от квартала и от активността на хората. По друг повод някъде бях развил теорията, че конкуренцията като двигател на прогреса не трябва да се разбира само като конкуренция между предприемачите. Конкуренция има и между потребителите на всички нива. Те се конкурират помежду си кой от тях ще успее да ползва стоки/услуги от определен клас, тъй-като предлагането е по-голямо от търсенето само в ниския клас. Пример: да сте виждали билборд на Мерцедес, който да обещава най-добри условия за покупка на кола, или пък лизинг? Не сте виждали, защото не Мерцедес се състезава за клиенти, а клиентите - за Мерцедес.

И без да искам да правя аналогия между нас и Мерцедес, няма как да не кажа, че търсенето за ЛАН е по-голямо от предлагането. Включването на един клиент е много бавна процедура (технически) и поглъща много човекочаса труд.

Затова направо ще ви ориентирам - ако не живеете в престижен квартал (такъв със средна цена на наемите над $3/кв. м.), имате само един вариант да ви се изгради ЛАН - ако вие сами проявите инициатива и съберете още хора. Разбирам естественото желание да ми отговорите нещо в стил "да, бе, откъде накъде аз ще ви върша работата и ще ви правя реклама". Но когато търсенето е по-голямо от предлагането, тогава потребителите се конкурират кой да получи стоката или услугата, а не предприемачите - кой да задоволи съответното търсене. След насищането на пазара нещата може би ще се променят, а може и да не се променят.

Относно това кое ще изчезне и кой ще фалира - това го слушам от девет години и вече престана да ми прави впечатление. Някак свикнах с подобно отношение към света - когато някой не разбира нещо, просто да го отрича. Аз не твърдя, че разбирам всичко или от всичко, но поне се научих когато не мога да си обясня нечие поведение, да не смятам носителя му непременно за глупав.

Митко



Тема Re: kolko vreme spored vas triabva ..нови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Авторnet4o (Нерегистриран)
Публикувано23.10.02 11:11



blagodaria vse pak za obiasnitelnia otgovor
znachi jiveia v centara i znam do kade sa stignali s LAN-a BOL.
znachi vazmojnost ima no triabva da se preseche edna ot glavnite ulici na Sofia.
da naistina tova iziskva goliam choveshki trud, no zashto jelaeshtite v tozi rajon ne se informirat do koga shte e vazmojno eventualno vkluchvane v LAN-a na BOL
Blagodaria



Тема Re: kolko vreme spored vas triabva ..нови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Автор Alex ll ()
Публикувано24.10.02 00:16



" След насищането на пазара нещата може би ще се променят, а може и да не се променят. "

Хахаха, ама ти верно ли си мислиш че нещата няма да се променят или просто се бъзикаш.....?? ( мога да ти дам пример за промяна отпреди 1г., ама само ако настояваш )




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.