Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:54 28.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Модем - софтуерен или хардуерен??нови  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано14.09.02 22:05



Значи имам някакъв модем Conexant (на кутията на модема пише Chronus и ужким трябва да е с чип на Rockwell) външен V90 56к. Как да разбера дали е софтуерен или хардуерен? Не го пише в описанието на модема или в книжката. В контрол панела в System на модема като се даде PROPERTIES и пише едно "Hardware version - Not Available" Дали това означава че не е Хардуерен??

Редактирано от KlD на 14.09.02 22:06.



Тема Re: Модем - софтуерен или хардуерен??нови [re: KlD]  
Автор By Dimo (a.k.a. By Reset)
Публикувано15.09.02 00:40



Conexant по принцип е чип на Rockwell. Hardware version: Not available не означава, че не хардуерен модема
Виж в настройките на модема дали има и дали е включен "Hardware flow control". Освен това външните модеми по правило са хардуерни, ама знам ли - може да са измислили нещо ново

Connection reset by By Reset


Тема Re: Модем - софтуерен или хардуерен??нови [re: By Dimo]  
Автор TV!OOO ()
Публикувано15.09.02 12:32



Щом е външен, би трябвало да е хардуерен. Софтуерните за платкови и там софтуерно се емулира COM порт и протоколите за данни и модулацията. Не съм чувал да са измислили външни софтуерни, ама знае ли човек.........



Тема Е хардуерен е. [re: KlD]  
Автор Яceн (дърво)
Публикувано15.09.02 12:41



100% хардуерен, ако е външен със сериен интерфейс.

Ако е usb, виж му драйверите - хардуерния модем има драйвер само от 2-3 файла (modem.sys и още 1-2), ако са 7-10 файла е софтуерен

Колкото до фирмата, Rockwell се преименува преди известно време на Conexant и оттогава е хаос във имената и версиите на чиповете.

Пролетта е дяволски далече............


Тема 10x на всички...нови [re: Яceн]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано17.09.02 00:42



просто ми беше интересно, защото тоя модем в който се съмнявах беше супер зле и връзката беше отвратителна... е, не че това значи че е софтуерен, ама... знам ли!???



Тема Най-внимателно казано.....нови [re: KlD]  
Автор Яceн (дърво)
Публикувано17.09.02 15:10



всички съвременни модеми имат софтуерна реализация на модулацията и демодулацията, разликата е само че в единия случай алгоритъмът се изпълнява от централния процесор и се съдържа в драйвера на модема (това е "софтуерен модем"), а в другия модемът си има собствен микроконтролер който върши тая работа, а програмата за модулация и демодулация се нарича "firmware" и се намира на ROM в самия модем.

Нищо не пречи и едните и другите да имат бъгове в софтуера, единствената принципна разлика е че фърмуерът се изпълнява в специализиран чип без ОС, в еднозадачен режим и изобщо много по-прости условия, от което следва по-проста логика. Но пък по-трудно се дебъгва.

Чисто хардуерни модеми няма откакто излязоха тези със скорост 19200

Пролетта е дяволски далече............


Тема Re: 10x на всички...нови [re: KlD]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано17.09.02 16:38



Ами това лесно може да се провери защо е така. Ако линията ти е аналогова, вземаш книжката на модема и намираш кой S-регистър ти забранява V.90 и му удряш ножа. Увеличаваш времето за изчакване при lost carrier преди да дропне и гледаш какво става. Ако искаш може да пуснеш модема да ти пише и логфайл.

Дерзай и кажи какво е станало:)



Тема Проблеманови [re: няkoй]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано22.09.02 20:27



е че никой от продавачите не дават такава книжка... трябва да търся сайт с всички тези информации, а в тая част не ме бива - демек мързи ме да търся, а и не знам къде...
Иначе линията не е аналогова. Не е и цифрова де ;)




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.