Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:52 01.07.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Как няколко човека да си разделим мрежов трафинови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Автор Ивaйлo Филипoв ()
Публикувано05.09.02 12:50



absolutno sum suglasen i s mitko...

obache primera edva li e absolutno tochen

kogato edin user si plashta na trafik - togawa si e negowa rabota i toi si nosi otgowornostta kolko kompa polzwat pri nego w kushti ili tam koito polzwa.

kogato e na unlimited - e togawa wuprosa e mnogo sporen, no istinata za men e che koito se opitwa da hitruwa si nosi otgowornostta - tuka weche zawisi ot providera kak shte tretira takuw user

no ima i drugo - chudya se sled kato njakoi user prawi takiwa nomera zashto gi prawi...
i si mislya che nay weroyatno ot tarikatluk

no - kwoto powikalo, takowa se obadilo...wseki si precenyawa za sebe si spored akula si...

izrichna zabrana ot tipa : " ne moje edin account da se polzwa ot powe4e ot edin komp" mi se struwa malko presilena

no njama da toleliram i krainosti....

Редактирано от Ивaйлo Филипoв на 05.09.02 12:54.



Тема Re: Как няколко човека да си разделим мрежов трафинови [re: Ивaйлo Филипoв]  
Автор l33t_sh1t (shiteater)
Публикувано05.09.02 12:56



nachi kfo ? iskash da mikajesh che ako imam 3 mashini v nas trea da si platq poveche ? za da gi vkaram v internet ? obesni mi samo ot kuv zor?
po taia logika dai i za dialup-a da plashtam poveche ? shtoto v momenta sum s dialup i i 3te imat internet ? ako sum si platil za nqkakfa usluga imam pravoto da si polzvam pulniq i kapacitet takiva eftini trikove ot strana na provaiderite govorqt zle samo za tqh...



Тема Re: Как няколко човека да си разделим мрежов трафинови [re: l33t_sh1t]  
Автор Ивaйлo Филипoв ()
Публикувано05.09.02 13:01



naprotiv nishto podobno ne iskam da ti kaja - polzway si njamam nishto protiv

i gornoto mi mnenie e imenno w tazi posoka



Тема Re: Как няколко човека да си разделим мрежов трафинови [re: l33t_sh1t]  
Автор Димитъp Гaнчeв (пристрастен)
Публикувано05.09.02 13:03



Интересно дали имаш и 3 телефона, за да влезнеш с трите машини едновременно, при това с един и същ акаунт. Практически всички доставчици блокирват dialup акаунтите докато са логнати и не ги пускат да влезнат втори път.

Така че не се прави, че не разбираш за какво става дума. А именно - за ЕДНОВРЕМЕННО ползване на един account от няколко компютъра. Ясно е, че ако го ползваш последователно, никой няма нито да ти направи проблем, нито дори да разбере, че го правиш.

Митко
P.S. Сега очаквам да се появи някой отнякъде и да каже "Насам народе, при нас няма никакви ограничения и можете да пуснете цял интернет клуб само за 20 лева, при това всеки ще си има 2МБ достъп".



Тема Re: Как няколко човека да си разделим мрежов трафинови [re: Delwin-]  
АвторOleg (Нерегистриран)
Публикувано05.09.02 13:19



Mi to kato si kupuvash M$ bokluvi sushto e taka ... Bozindos se plashta na rabotno mjasto.... Tuj, 4e naistina e divotija ama ne e nash patent.



Тема да попитам нещонови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Автор Пивo (speed freak)
Публикувано05.09.02 13:19



Ако съм си платил за 'неограничен достъп' или 'трафик' и сме се разбрали за дадена цена това автоматично ми дава право да си натоваря линията на макс 24/7. Какво седи зад това потребление не е работа на провайдъра, както не е моя работа как си перете парите и през какви офшорки и фирми фантоми си прекарвата приходите, за да не ви ги хване държавата.

Ако някой ми продава 'неограничена' услуга той трябва да е готов да застане зад обещанието си. Иначе закон за защита на потребителя, обвинение в заблуждаваща реклама, ЗЗД - обвинение в неспазване на публична оферта по общи условия и т.н.... А за капак негативна атака по всички форуми.

Знам че си имате доататъчно потребители и не ви пука особено, ама се надявам да ви позапука като падне монопола.

п.п. какво става с монопола ? Ще пада май след 4 месеца ?

Ad astra per aspera


Тема Re: Как няколко човека да си разделим мрежов трафинови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Автор l33t_sh1t (shiteater)
Публикувано05.09.02 13:21



polzvam 1 acct s edin modem i si sharevam interneta mejdu mashinite neznam shto ne me razbra
i pitam spored tebe tfa pozvoleno li e ili ne?



Тема Re: да попитам нещонови [re: Пивo]  
Автор l33t_sh1t (shiteater)
Публикувано05.09.02 13:27



da de:> ama ne si prav edno vreme :> neznam dali oshte e taka primerno zimash dialup "neogranichen dostap" ot edi koiq si firma i se okazva che toia "negoranichen dostap" moe da se polva ne poveche ot 10 chasa na den! hahahaa :> i to shto - "za da moje i ostanalite potrebiteli da polzvat" kfo me ebat mene ostanalite potrebiteli az sum si platil za 24/7 sha si go polzvam
razni hora tuka si hitruvat na drebno s razni usloviica ama spoko pichove konkurenciqta se razrastva :>



Тема Re: Как няколко човека да си разделим мрежов трафинови [re: Oleg]  
Автор Delwin-Модератор (niakakuv si tam)
Публикувано05.09.02 13:48



abe oracle licenza e na procesor, ama tova e suvsem druga tema :)

ima znachi niakolko varianta kakto go razbiram az:
1. plashtam na trafik - ako vurja 5 mashini zad mene shte imam 5 puti poveche trafik - na men shte mi e po bavno - shte platia poveche na ISP-to - smeshka da me ogranichavat da sum s 1 komputer
2. plashtam na skorost - ima si dogovor, ako shte i 10 mashini da vurja, skorostta e reznata - smeshka da me ogranichavat s 1 komputer
3. plashtam na 'neogranicheno' - ima dogovor che e neogranichen i nelimitiran, shte go tovaira kolkoto si iskam i kakto si iskam i ako shte daje shte si pusna icecast server na nego (daje v toia sluchai trafika shte e po goliam ot toia da imam niakolko mashini) - niama prichina da me ogranichavat s 1 komputer

az 4-ti variant ne vijdam, osven da mi prodadat "ednovremenno otvoren broi TCP sesii" - koeto ne sum go vijdal v oferta na nashensko ISP. taka che Mitko sorry, ama naistina e smeshno ogranichenieto 1 PC za 1 kabel. i ne mi otgovori kakvo da pravia notebooka si.

Microsoft Certified Double Clicker


Тема Re: Как няколко човека да си разделим мрежов трафинови [re: Delwin-]  
Автор Ивaйлo Филипoв ()
Публикувано05.09.02 14:04



ok

samo da dopulnya che kogato si na trafik skorostta ne bi tryabwalo da ti pada a da e edna i sushta nezawisimo kolko users ima zad teb...i po princip kato si na trafik e jelatelno skorostta da e visoka, inache si gubi smisula da plashtash na trafik...za kakwo ako ne za wisoka skorost

pozdravi




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.