Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:24 10.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема От Атланти нарочно скапват рутинга на в-к "Сега"нови  
АвторД.K. (Нерегистриран)
Публикувано06.08.02 17:52



От два дни нямам достъп до сайта на вестник "Сега" -

. Влизам през dialup на БОЛ и виждам, че рутингът е скапан някъде при Атлантис. Обадих се на управителя на БОЛ, но се оказа, че е в отпуск и ме свързаха с някакъв от админите. Той ми обясни, че от Атлантис са отрязали достъпа до вестника, без да ги питат, като са скапали рутинга.
Това е много странно, защото братовчед ми работи там и каза, че Атлантис не са им доставчик, ами фирмата Скайкод (дето правят преводача от английски на български).
Не мисля, че е нормално някой да ограничава трафика до конкретен уеб сайт, още повече пък на вестник. Ще пиша и до вестника, но ви казвам и вие да знаете.

Д.К.



Тема Re: От Атланти нарочно скапват рутинга на в-к "Сегнови [re: Д.K.]  
Автор Delwin-Модератор (niakakuv si tam)
Публикувано06.08.02 20:29



moia e prez alter.net :) kakto i do evro.net primerno sushto

Microsoft Certified Double Clicker


Тема Kak taka vijdash EVRO NET ???нови [re: Delwin-]  
АвторEVRO admin (Нерегистриран)
Публикувано06.08.02 21:36



Kak taka prez alter.net? Postni trace ot teb do

da vidq.



Тема Re: Kak taka vijdash EVRO NET ???нови [re: EVRO admin]  
Автор Delwin-Модератор (niakakuv si tam)
Публикувано06.08.02 21:41



tochno po sluchaia che free.evro.net ne se otvariashe pusnah trace :)
ostavi mi email da ti pratia results

Microsoft Certified Double Clicker


Тема Re: Kak taka vijdash EVRO NET ???нови [re: Delwin-]  
АвторEVRO admin (Нерегистриран)
Публикувано07.08.02 00:52





Mnogo shte ti byda blagodaren ako mi pratish trace-ta do free.evro.net i do www.evro.net.



Тема Re: От Атланти нарочно скапват рутинга на в-к "Сега"нови [re: Д.K.]  
Авторscanner (Нерегистриран)
Публикувано07.08.02 11:01



ami interesnoto e che samo ot BOL.bg ne se vijda i to ne samo www.segabg.com....
kak taka stana ?
ot celiat peering i internetional net se vijda , samo ot BOL ne se vijda...

ne znam kude e problema



Тема Re: Kak taka vijdash EVRO NET ???нови [re: EVRO admin]  
Автор Delwin-Модератор (niakakuv si tam)
Публикувано07.08.02 12:05



znachi kakvo beshe stanalo:

prez BTK se vijdashe prez 6 AS-a
prez lirex i alter.net - prez 4 i beshe zabilo prez alter.net :)

sega e ok - prez lirex

Microsoft Certified Double Clicker


Тема Не е от АТЛАНТИС,респ. не е нарочно от АТЛАНТИСнови [re: Д.K.]  
Авторvio (Нерегистриран)
Публикувано07.08.02 12:57



1. Нищо не е предприемано от АТЛАНТИС, за да се "скапва" - вината е изцяло по вина на БОЛ, които са ограничили peering-a си към АТЛАНТИС, с което сами са се "скапали" поради "компетентната" намеса на администраторите си или който там менажира мрежата им. Истината е, че от всички БГ-провайдери, без изключение, и от света/internetional internet/ има перфектна видимост към в-к СЕГА, а само БОЛ нещо не им е OK. Ако бяха малко по-добри професионалисти и по-коректни със сигурност тази тема нямаше въобще да я има в клубовете.

2. Смятаме, че темата която е post-ната/отново манипулативно/ е абсолютна манипулация и не отговаря на истината а само се използва като повод от некомпетентността и непрофесионализма администраторски на БОЛ да се изкара виновен конкурентен ISP.

3. По-горните твърдения могат да бъдат проверени от независими looking glasses на съответните доставчици, с traceroute, например едно удобно място е



от ръководството на ATLANTIS



Тема Малко яснота по случаянови [re: vio]  
Автор вeни мapkoвckи (др.)
Публикувано10.08.02 06:49



Тъй като управителят на

Димитър Ганчев не е в София, оплакването на Д.К. дойде до мен. Запознах се със случая и говорих с Ивайло Филипов от въпросния доставчик. Пред мен той потвърди, че действително в неговата фирма нарочно са направили статичен рутинг, за да не може клиентите на да стигат до сайта на вестник "Сега".

Т.е. един ИСП цензурира достъпа до в-к "Сега" поради някакви проблеми, които има с достъпа до самия . Но пък щом същият ИСП има достъп до , следователно проблемът не в последния. Те не цензурират достъпа до сайтове на клиентите си, а при Ивайло го правят.

Според мен ИСПтата по никакъв начин не бива да забраняват достъпа до сайтове на свои клиенти, освен ако не е налице съответно съдебно решение или полицески акт. Такава е била позицията ми когато бях управител на , такава е и сега.

Анонимните ви твърдения за некомпетентността ми напомнят на поговорката "гузен, негонен бяга". Никой не се интересува от мнението ви колко сте компетентни или велики. Хората и сами могат да си направят тези изводи.

Проблемът с това как режете достъпа на вашите клиенти ще се постави където е необходимо - пред тях, за да намери решението си.
Впрочем, в-к "Сега" дори не е ваш клиент, а клиент на ваш клиент. Още по-лошо за вас.

Вени Марковски


Тема Re: Малко яснота по случаянови [re: вeни мapkoвckи]  
Авторxexe (Нерегистриран)
Публикувано10.08.02 08:26



Знаеш ли, че ако вместо сложното изречение "На Вашия въпрос едва ли може веднага да се даде отговор с висока степен на достоверност" просто кажеш "Върви на майната си", то времето, което ще се загуби в обсъждане на дадена тема в този клуб ще намалее прибл. 1,5 пъти?

Винаги съм се учудвал на хора като вас, които си имат достатъчно работа, за да се занимават с дълги и подробни обяснения на даден проблем или предложение за изход от криза.

Прост език за простите хора - това е правилото по цял свят.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.