Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:35 18.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема кабелен от varnapage.comнови  
Автор Taz (непознат )
Публикувано16.06.02 15:01



От два месеца съм абонат на кабелния НЕТ от varnapage.
Скоростта им варира в доста широки граници от 7-8 kbs до 70-75 kbs, най-често около 35 kbs (измервана с Broadband Wizard на Kissco /esynch website/). Явно това основно е от различния брой вкл. абонати в момента. Цената е примерно $10 за 350 МВ на месец, а ако е с гарантирана скорост (която не знам колко е) е на трафик - $0.05/MB. Не знам дали това са нормални цени, но определено ми е по-изгодно и много по-удобно от модем + телефон. На улицата, на която живея предлагат още и ВарнаНет и БулстарНет (последните от съвсем скоро). Бях се отказал от ВарнаНет заради ненормално високите им цени посочени на сайта им.
Ако тук има други потребители на Варнапейдж нека споделят мнение.



Тема Re: кабелен от varnapage.comнови [re: Taz]  
Авторlce_Tomb (Нерегистриран)
Публикувано16.06.02 16:59



Purvo, tova ne e nachina da se meri skorostta ti? Kolko e 70k samo to si znae, a i mnogo se sumnqwam che moje da dostigne tolkowa. A ako mojeshe, to BTC bi im zavidql. ;)
Kolko ti e izgodno shte govorim sled nqkoj drug mesec, kogato ti se skusat nervite, no tova shte go ostavq na teb.
A za cenite na site-a, kakto ti kaza sa dosta visoki, no ne znachi che sa realni. Obajdal li si se v office da pitash?
A, i imam oshte edin vupros kum teb: zashto igraesh CS na serverite na varna.net?



Тема Re: кабелен от varnapage.comнови [re: Taz]  
АвторOleg (Нерегистриран)
Публикувано16.06.02 17:15



A ti znaesh li ot kude vzimat varnapage internet? Sigurno si mislish, 4e ej taka izvira ot izvora na varnapage?! Varnapage vzima inet ot Telecoms! Toest ti si klient s nadcenka na Telekoms i mojesh da idesh da blagodarish na tehnite sysadmini za hubavata vruzka!
Osven tova edva li njakoj ot poso4enite "drugi" predlagat neshto na ulicata ti, zashtoto tova ne e pazar i nikoj ne e prikleknal pred njakoja masa tam.

Pojelavam ti uspeh s 10-te dolara. No edva liza 10$ i-net shte polu4ish support ot tjah za cena pove4e ot 50-60 st. :)



Тема Re: кабелен от varnapage.comнови [re: lce_Tomb]  
Автор Taz (непознат )
Публикувано16.06.02 17:30



Обаждах се в офиса на ВарнаНет да питам и ми казаха $0,12 на МВ;)
БЛагодаря за предупреждението, че играя на CS на сървърите на ВарнаНет - цялата работа е, че го нямам това CS, така че няма как да го играя. Ако знаеш как си разбрал за това - ще те моля да ми кажеш. Ако има някой там дето се казва Таз - добре, но ако някой ми полза IP-то това хич не е добре.
Ще трябва да си го намеря това CS да поджиткам малко:)))
За скороста пиша за Килобити, не за КилоБайтове - разликата хич не е малка. Когато тегля нещо от отвъдокеанските сървъри съм стигал до 11-12 килобайта за сек., иначе нормално е около 6~7 KB/s
И аз един въпрос да задам: "защо да ми се късат нервите?"



Тема До Олегнови [re: Oleg]  
Автор Taz (непознат )
Публикувано16.06.02 17:44



Съжелявам, че Олег е приел нещата като лична обида.

Отадвна, от първия ден знам, че взимат интернета от Телекомс. Преди ползвах само услугите на Телекомс, смея да твърдя, че бяха наистина качествени, само дето е проклетото им прокси, без което не можеше да се мине;)

Относно "другите" - беше малка война на късане на залепени листовики в махалата и ги виждам как обикалят със стълбите и разпъват кабели на поразия. Не съжелявам хич, че съм абонат на ВарнаПейдж - поне Админа им е разбран и свестен (дори съвестен) човек. Само съжелявам, че още cable.varnapage.com още не функционира, а би трябвало това да стане още миналия месец.

Само не разбрах това изречение: "ojelavam ti uspeh s 10-te dolara. No edva liza 10$ i-net shte polu4ish support ot tjah za cena pove4e ot 50-60 st. :)"!?:) Предлагам да бункероваме някъде и да го обсъдим на халби студена бира:)



Тема Re: кабелен от varnapage.comнови [re: Taz]  
Авторlce_Tomb (Нерегистриран)
Публикувано16.06.02 17:49



Ne znam koga si se obajdal tochno, ama ne e 0,12$na Mb :)
A ako ne si tozi za kojto te pomislih, to togawa izvinqvaj ;)
Az sushto ti govorq za kilobiti, za kilobaiti moje samo da se sunuva.
A nervite sa si tvoi i moje da si gi tormozish kokloto si iskash.
V pravoto ima edna hubava prikazka: kojto plashta losho, plashta dva puti.



Тема Re: кабелен от varnapage.comнови [re: Taz]  
Автор Hиkoлaй Дaчeв (смешник)
Публикувано16.06.02 20:40



Щом ти се струват високи цените ни, значи така си си преценил. За всеки влак си има пътници - добре е известно че в района между Полиграфия и Ц.Поща бъка от доставчици. Ама наистина бъка - в момента се сещам за поне 7, и това за 1 километър разтояние

Идеята за бирата е отлична - аз съм с 2 ръце ЗА . Дано само не сте я реализирали без мен.



Тема Re: кабелен от varnapage.comнови [re: Hиkoлaй Дaчeв]  
Автор Taz (непознат )
Публикувано16.06.02 22:01



Обичам бира в добра компания, на приятно място под дърветата далеч от компютрите.



Тема Re: кабелен от varnapage.comнови [re: Taz]  
Авторlce_Tomb (Нерегистриран)
Публикувано17.06.02 09:01



Stiga ste prikazvali, ami dajte da se razberem za birata. To che interneta nqma da go opravim e qsno . :))



Тема Re: До Олег [re: Taz]  
АвторOleg (Нерегистриран)
Публикувано17.06.02 11:41



Maj ti e prijatel ;).




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.