Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:22 03.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема vaopros za bol.bgнови  
Автор Balky (непознат )
Публикувано11.06.02 11:53



Tva sigurno e diskutirano ma neshto nemozah da go nameria taka che shte pitam pak. Znachi interesuva me dali za wirless bol imat nekuv flat rate. Vse mi se struva che nekude biah merkal neshto po vaprosa ma ne uspiah da nameria nishto. Az i do sales im beh drasnal mail predi 3-4 dena ma nema otgovor.



Тема Re: vaopros za bol.bgнови [re: Balky]  
Автор Димитъp Гaнчeв (ентусиаст)
Публикувано11.06.02 12:04



Официално flat rate има само за LAN. По изключение може да го пуснем и по радио. Проблемът всъщност е че монтажът на радиото отнема много време - губим първо време за измерване, после за купуване на техниката, за монтаж и накрая за конфигуриране. За същото време и със същите усилия можем да пуснем поне 5 души по LAN. Ако пък оставим хората сами да си купуват и монтират техниката, те си подбират най-евтините дървета, насочват ги както им дойде и после се сърдят, че връзката не е добра.

Така че бихме пуснали някого и по радио на flat, обаче монтажът ще е с приоритет "idle" (т.е. когато стане).

Митко



Тема Re: vaopros za bol.bgнови [re: Димитъp Гaнчeв]  
АвторDrujba (Нерегистриран)
Публикувано11.06.02 15:52



a mite ja sa da te pitam as neshto.
Nachi vav drujba-2 sam i me interesuva dali ima njakakva vazmognost za dostavka na i-net ot vashta firma bilo to radio ili lan.(pri pologenie che ima minimuma ot zelaeshti) Ta kakvo shte da e vraskata kato skorost - kato tva deto ste napisali na saita si li [do 2mbits(no za sichki a ne obshto)] ili shte bade kakto mi kazaha vav ofisavi - che bilo 33.6 garant (ama tva ne me ustroiva- tva i sega si go imam ama teja ot netis sa mizernici mako ama tva e duga tema).
Ta kakvo shte kagesh ti po vaprosa ?



Тема Re: vaopros za bol.bgнови [re: Drujba]  
Автор Димитъp Гaнчeв (ентусиаст)
Публикувано11.06.02 18:05



33.6 е това, под което гарантирано няма да падне. Реално може да се разчита на 128К (16К) международен и 1МБ (100К) локален трафик.

Митко



Тема Re: vaopros za bol.bgнови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Авторdrujba (Нерегистриран)
Публикувано11.06.02 18:41



mda demek lokalen - bg. A tva shte e kapaciteta na celija modem ili na chovek ?

p.s. gore dolu kolko vreme sled kato se obadja vav ofisa vi tree da doidat tehnicite - che veche vda dena chakam da doidat za da izmerjat stava li ili ne ?



Тема Re: vaopros za bol.bgнови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Авторdrujba (Нерегистриран)
Публикувано11.06.02 19:00



a i oshte neshto - vidjah tuka njakade vav foruma che imalo njakakvo ogranichenie za 4 html sesiii ta vaprosite mi sa:
1. kak stoi varosa sas ftp, irc, etc. ?
2. tva snachi li che stranici ot sorta na dvd.box.sk shte mi davat non stop socker error - ponege tochno tazi strinaci i trjbvat okolo 20-25 za da se otvori vednaga ?

vaprosite mi sa zashtot obiknovenno si rovichkam v neta dokato tegla, a i download manager-a povecheto pati mi e nastroen za poveche ot 2-3 conn.(za da si darga edna i sashta skorost - dokato beh na 0.5mbits ne se nalagashe ama sega veche se nalaga), e ako v deistvitelnost e 1mb sas bg tva njama da se nalaga, no vse pak as da pitam.



Тема Re: vaopros za bol.bgнови [re: drujba]  
Авторuser na bol (Нерегистриран)
Публикувано11.06.02 19:16



Какво се колебаеш? Аз съм в блока с ЛАН от БОЛ и съм много доволен.



Тема Re: vaopros za bol.bgнови [re: drujba]  
Автор Димитъp Гaнчeв (ентусиаст)
Публикувано11.06.02 19:38



На човек. Капацитетът на модема е по-голям.

За времето не мога да се ангажирам. Обикновено измерването става в рамките на седмица. Но ми пишете на mitko @ bol.bg за кой адрес точно става дума, за да проверя, тъй-като не съм в течение на графиците. Би трябвало да ви се обадят и да уговорят ден и час.

Митко



Тема Re: vaopros za bol.bgнови [re: drujba]  
Автор Димитъp Гaнчeв (ентусиаст)
Публикувано11.06.02 19:38



Само за http. Самите браузери никога не отварят повече от 4 сесии едновременно - сами се ограничават, защото е по-ефективно и по-бързо да се използват persistent connections (tcp сесията се държи отворена примерно 15 секунди и ако междувременно дойде друга заявка към същия сървър, не се отваря нова сесия, а се "рециклира" старата, което може да спести до 2 секунди на картинка). Дори и да има повече картинки в една страница, те се изчакват и максимум 4 вървят паралелно така или иначе. Така че това ограничение не пречи на обикновената работа, пречи на proxy сървърите, което е целта на упражнението. Download accelerator-ите не вършат работа с повече от 3 сесии и без това - не се забелязва допълнителен ефект. Пробвал съм от вкъщи и от повече от 2 няма никаква полза - скоростта не се променя, само CPU-то се затормозява (при 2MB download accelerator-ът може да изяде целия процесор и да пита за още).

Митко



Тема Re: vaopros za bol.bgнови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Автор Balien ("(-.-)")
Публикувано13.06.02 01:04



da be ?
i koi e toz kalpav DA ? mislq che ako trqbva da svalish 5 000 faila s sreden razmer 10-100k s 2mb vruzka DA pomaga i ne sum vidql GT to da mi tormozi scromnoto PIII osobeno nad 10%

Abe naposleduk samo za bol slusham bol lan tova bol lan onova shto ne zema da potrosha 800-900$ da vidq kak im e vruzkata na bol nai posle
ako davat 1mb peer na seki klient zvuchi malko neveroqtno vse pak po scoro 1 mb do tehnite serveri a ot tam natatuk shape prioriti drop kill spy i kvo li oshte ne




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.