Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:37 25.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема LAN i bezopasnostнови  
Авторnie (Нерегистриран)
Публикувано12.05.02 10:46



Niakoj mozhe li da mi kazhe pri izgrazdaneto na LAN mrezhte, koito napuskat predelite na sgradata spazwat li se standartite za bezopasnost? Dokolkoto znam LAN kartite se proektirat kato se predpolaga che etherneta e veriga ot tip SELV, no kogato izleze ot sgradata tia minawa w drug tip veriga TNV, za koiato iziskwaniata sa drugi. Toest triabwa da se monitirat ili dopalnitelni zashtiti ili da se izpolzwat karti proektirani da rabotiat, pri takiwa uslowia.

No moga i totalno da barkam. Shte sam mnogo blagodaren, ako niakoj ot izgrazhdashtite takiwa mrezhi me swetne?

Interesuwa me mnenie po standartite, a ne dali e opasen ili ne takaw montazh.

Pozdrawi



Тема Re: LAN i bezopasnostнови [re: nie]  
Автор artoma (непознат)
Публикувано12.05.02 11:17



Hi
do kolkoto mi e izvestno razlikata mejdu LAN v zgrada i izvyn neq
e v kabela t.e. ima kabeli koito sa po-podhodqshti za vynshno izpolzvane
ot drugi vidove tezi kabeli imat zashtita ot klimatichnite vliqniq i razni drugi
zashtiti a tezi koito sa za vytreshno okabelqvane ne gorqt i razni drugi
po princip riska pri vynshno okabelqvane e ot buri i v tozi sluchai se
izpolzvat LAN protektori ili ekranirani konektori s kabel koito ima zamasqvasht
provodnik

e tova ne beshe syvsem po standart :)
pozdravi



Тема Въпрос на личен изборнови [re: nie]  
Автор Димитъp Гaнчeв (ентусиаст)
Публикувано12.05.02 12:08



Приличен surge protector струва от 30 лева нагоре. Жълта мрежова карта струва от 15 лева надолу.

Митко



Тема Re: Въпрос на личен изборнови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Авторnie (Нерегистриран)
Публикувано12.05.02 12:32



zwuchi strahotno - lichen izbor za izgrazhdane na mrezha.

bezopasnosta (elektricheskata) e neshto dosta kompleksno i e swarzano ne samo s tipowete elementi, no s nachina na tiahnoto izpolzwane, toest sas spazwaneto na sytandartite za bezopasnost.

mozhe bi wi zwuchi bezumno tazi tema, no wse pak po koi standarti (preporaki) se izgrazhdata LAN mrezhite.
Pozdrawi



Тема Re: Въпрос на личен изборнови [re: nie]  
Автор Димитъp Гaнчeв (ентусиаст)
Публикувано12.05.02 13:00



Как е изградена дадена мрежа (физически, логически, топологично, технологично, дори електрически) си е know-how на този, който я изгражда. Клиентът го касае само този участък, който е на негова територия. И е въпрос на негов личен избор, както вече имах възможността да кажа.

Митко



Тема Re: Въпрос на личен изборнови [re: nie]  
АвторOleg (Нерегистриран)
Публикувано12.05.02 13:22



Po princip LAN ne trjabva da se izgrajda izvun teritorijata na sgradata. No za da se postigne prili4no za Bulgaria suotnoshenie cena/ka4estvo se izgrajdat golemi LAN mreji. Naistina se izpolzvat protectori i ekrani, koeto e njakakvo reshenie za Bulgarskite uslovija makar i ne standartizirano.



Тема Re: Въпрос на личен изборнови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Авторnie (Нерегистриран)
Публикувано12.05.02 14:16



ne razbiram...

kade swarshwa otgowornosta (po otnoshenie na bezopasnostta) na tozi, koito izgrazhda mrezhata?

Kak mozhe da se deklarira che edna mrezha e bezopasna? S deklaracia che se spazwat standartite i izbroiawane na saotwetnite standarti ili samo s "werwaj mi".

Ne se zaiazhdam i ne se opitwam da opliuwam neshtata, koito se prawiat.
Prosto iskam da znam.
Ne wiarwam che se razkriwat niakwi strashni firmeni tajni ako se kazhe po kakwi preporaki (za bezopasnost) se wodiat firmite izgrazhdashti LAN mrezhi (a i ne samo LAN).

Pozdrawi L.



Тема Re: Въпрос на личен изборнови [re: nie]  
Авторvie (Нерегистриран)
Публикувано12.05.02 16:34



Как може да се декларира, че България е безопасна?
Кой го прави?



Тема Re: Въпрос на личен изборнови [re: nie]  
Автор Димитъp Гaнчeв (ентусиаст)
Публикувано12.05.02 17:04



Личи си, че не разбираш, но това не е оправдание да задаваш три пъти един и същ въпрос по различен начин.

Дали една верига се прави SELV или TNV не зависи от това дали е вътре или вън от сградата, а от това дали е къса или дълга. LAN мрежите се изграждат от къси парчета и са изцяло SELV. Електрическите проблеми в случая въобще не са свързани с галваничното разделяне между двете среди, просто защото две среди няма. Главоболията са съвсем други, но както вече за трети път казвам - какви са и как се решават е know-how.

А що се отнася до безопасността, тя не е универсално понятие. Безопасността на кого? На мрежата или на крайното оборудване? На персонала, подържащ мрежата, на крайния потребител или на трети лица? В интерес на истината, не мога да ти гарантирам безопасността, ако отвориш заключена кутия с надпис "BOL.BG"

Митко



Тема Re: Въпрос на личен изборнови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Авторnie (Нерегистриран)
Публикувано12.05.02 18:41



Marzi me da prewezhdam i prepiswam
zatowa prosto wizh

http://www.i-spec.com/Product_Design/telecom_design_guide.html

Ako darzhish moga da citiram i tochnite opredelenia za tipowe werigi, no niama smisal.

Prosto me interesuwa imeto na preporakata po koiato se raboti. Ako e chak tolkowa dalboka firmena tajna OK.

Chisto liubopitstwo nishto poweche.

Wse pak interesuwame FORMALNATA strana na waprosa, a ne konkretno izpalnenie ili neshto podobno (nito konkretni ustrojstwa, nito konkretni naprezhenia).

Maj pochnah da stawam dosaden.
Ne se wprigajte chak tolkowa.
Pozdrawi L.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.