Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:33 28.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Вирусите през последната седмицанови  
Автор Alexfield (един там)
Публикувано24.04.02 12:27



Искам да изкажа повала към администраторите на пощата на abv.bg, затова че не допуснаха нито един вирус до моята пощенска кутия. Един ден нямаше достъп и предполагам, че именно със тъплите вируси са се борили. Мога да изкажа същата похвала и към Орбител - не допуснаха нито един вирус до служебната ни поща.
През същото време в mail.bg получих около 15-20 вируса, а в excite.com над 30.
Искам също най-позорно да посоча с пръст (макар и виртуален) solo.net, които изобщо не предпазиха клиентите си, нищо че става дума за платена услуга. В службата на моята приятелка (абонат на solo.net) се получиха около 80 warnings от mail server-а на abv.bg, че техните съобщения съдържат вируси. Интересно ми стана, защо abv.bg са по-загрижени за безплатните си клиенти отколкото solo.net за платените си?

Трием 'сичко сръбско и записвам само хеви метъл


Тема Аре бенови [re: Alexfield]  
АвторKintex (Нерегистриран)
Публикувано24.04.02 12:37



Не се излагай бе човек, ти не ги виждаш..., гледайте че и постинга ти е заразен :)))



Тема Да опази web поща и баба знае -нови [re: Alexfield]  
Автор Яceн (дърво)
Публикувано24.04.02 15:52



освен това там не е много фатална намесата на провайдера в пощата.

Аз лично не бих искал някой да ми коригира каквото и да било в личния документооборот - с паразитите мога да се справя, но за загубена поща ще гърмя!

Тоест - има различни пазарни ниши по отношение на пощата, друг въпрос че някой може да не си е купил това което точно му приляга, било поради недоглеждане, финансови или други съображения

btw платената поща на dir.bg не се проверява за вируси, но това не ми създава ядове.

Пролетта е дяволски далече............


Тема Re: Да опази web поща и баба знае -нови [re: Яceн]  
Автор Alexfield (един там)
Публикувано24.04.02 18:09



Остави сега web поща или друга. Масово се иска вече защита на пощенските кутии от вируси на ниво ISP. Именно затова споменах и за Орбител, защото според мен те се справят чудесно.
Според мен няма да негодуваш, ако ти филтрират вирусите. Надявам се че не ги броиш като загубена поща. Все пак истинският подател е вирусът, а не неговата жертва, от която ти се праща заразата, нали?

Според мен това е редно да се брои към качеството на услугата.

Трием 'сичко сръбско и записвам само хеви метъл


Тема Защо остави?нови [re: Alexfield]  
Автор Яceн (дърво)
Публикувано24.04.02 19:14



Това са две съвсем различни услуги. Е, поне доста различни.

Ако на фирмената поща някой сложи какъвто и да е филтър, това е компромис със доста работи. Филтър - може, но onsite - и съм инсталирал не един и два. Но провайдера да ми прави това, и аз да нямам достъп до карантинираните писма, не е за мен.

Това е лично моята ситуация, много други имат основания да предпочетат една ISP-базирана защита. Но това е въпрос на уговорка между провайдера и клиента. И може да е както качество, така и недостатък на услугата.

Пролетта е дяволски далече............


Тема Re: Да опази web поща и баба знае -нови [re: Alexfield]  
Автор skapaniak (разбирач)
Публикувано24.04.02 22:00



I az sam na mnenie che dostavchicite ne triabva da filtrirat zarazeni poshti, ne vinagi virusat se samorazprashta!!!

Казах НЕ! на цигарите, ама те не чуват


Тема Re: Защо остави?нови [re: Яceн]  
Автор Alexfield (един там)
Публикувано25.04.02 09:40



Значи ако не ти разрешават от фирмената поща да пускаш вируси, ти нарушават правата на i-net потребител? За мен остава единствено да си направя извода, че ти искаш да можеш да разпространяваш вируси
В случая няма значение типът на услугата: web-базиран или POP3. На мен ми е интересен фактът, че ти искаш да си получаваш вирусите (както и да ги пращаш). Та ако не си вирусоразпространител, тогава какъв си?
За дърво вече знаем!

Трием 'сичко сръбско и записвам само хеви метъл


Тема :)))нови [re: skapaniak]  
Автор Alexfield (един там)
Публикувано25.04.02 09:45



Разбира се, че вирусите НЕ ВИНАГИ се саморазпращат. Първият път все някой ги праща.
Какво излезе? Че всички си искат вирусите и никой не иска да се откаже от тази екстра!

Трием 'сичко сръбско и записвам само хеви метъл


Тема Re: Защо остави?нови [re: Alexfield]  
Автор Goose (Patka?)
Публикувано25.04.02 09:50



Ami momcheto, za da se opraish s nesto e neobhodimo da go poznavash dobre ... az poluchavam dosta virusi na postata si tochno za da vidia s kakvo si imam rabota, mislish li che filtyr v ISP-to mi she e dobra ideia pri tva polojenie?



Тема Re: :)))нови [re: Alexfield]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано25.04.02 10:02



Ако хората мислеха малко повече преди да щракат и използваха нещо различно от бозавия Outlook нямаше да е така. Аз що не пращам вируси и не се заразявам въпреки че получих над 500 мейла с боклук? Имам си филтри които чистят при мен. Но никога няма да се съглася провайдера да ми чисти пощата. Току виж очистил това дето не трябва.

И изобщо ми звучи странно провайдера да чисти поща. Хората трябва малко да се понаучат и да си поемат отговорноста а не все да търсят някой друг да им е крив.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.