Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:27 04.07.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Kolko impusla na min se gubiat pri...  
Авторchovek (Нерегистриран)
Публикувано25.02.02 18:52



Kolko impusla na min se gubiat pri dial up internet pri analogova vruzka.
Shtoto se kazva che edno zakachana za mrezata e na cenata na 1 tel razgovor,
no po telefonnata mi smetka mi se struva, che ne e taka.
mersi



Тема Re: Kolko impusla na min se gubiat pri...нови [re: chovek]  
Автор Martin Petkov ()
Публикувано26.02.02 10:33



Struva mi se che nikoj ne e v systoqnie da ti dade tochen otgovor



Тема Re: Kolko impusla na min se gubiat pri...нови [re: chovek]  
Автор Hиkи Гopчилoв (фен)
Публикувано26.02.02 14:13



1 impuls na razgowor. Bez symnenie!

Поздрави,
Ники


Тема Re: Kolko impusla na min se gubiat pri...нови [re: Hиkи Гopчилoв]  
Автор Martin Petkov ()
Публикувано26.02.02 15:17



Mislq che tuk idva v momenta v kojto shte trqbva da Vi pomolq da dokajete tvyrdenieto si



Тема Re: Аминови [re: chovek]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано26.02.02 15:23



по принцип от аналогов телефон, ако избираш номера в които първата цифра НЕ Е - 0 - значи имаш по един импулс на разговор. За справка телефонна каса за разпечатка за разговори с 0. А можеш да си направиш и приблизителна сметка:
Ако си обикновен потребител на тел. - такса за абонамент 5.50 лв. + 60 (80) импулса по 1 стотинка (ще те излъжа колко бяха) и остатъка по 6 стотинки на импулс + ДДС. Сметни си колко пъти си избирал нормални телефони за месец. МТЕЛ, Мобиком, Глобъл - 1 мин = 12 импулса... При бележката която получаваш виж колко разговора/импулса имаш за 1 месец... и си припомни колко си говорил...

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема Re: Kolko impusla na min se gubiat pri...нови [re: Martin Petkov]  
Автор Observatorist (внимателен)
Публикувано26.02.02 15:29



Mislia, che sus sushtia uspeh moje da poiskate ot nyakogo da dokaje, che vodata e mokra. Cenite na BTK sa publikuvani v saita im i tam yasno e kazano, che abonatite na analogovi centrali plashtat 1 (edin) impuls za vseki proveden gradski razgovor nezavisimo ot produljitelnostta. Za abonatite na cifrovi centrali impuls se generira na 5 minuti vuv vremeto na silen trafik (0700-2100) i na vseki 9 minuti za vremeto na slab trafik (2100-0700), subota, nedelia i nacionalnite praznici.



Тема Re: Kolko impusla na min se gubiat pri...нови [re: Observatorist]  
Автор Martin Petkov ()
Публикувано26.02.02 15:40



Vie idealist li ste ili ste prosto naiven?



Тема Re: Kolko impusla na min se gubiat pri...нови [re: Observatorist]  
Авторdrujba (Нерегистриран)
Публикувано26.02.02 15:42



a kakvo e polojenieto s cross-point-a v drujba2,
978 i 973 na kakvo otchitane sa?



Тема Re: Kolko impusla na min se gubiat pri...нови [re: drujba]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано26.02.02 15:58



Същото е като при аналоговите. 1 имп/разговор.

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема Re: Kolko impusla na min se gubiat pri...нови [re: Martin Petkov]  
Автор Observatorist (наблюдателен)
Публикувано26.02.02 16:25



Ne sum naiven nito idealist. Prosto vseki mesec plashtam dosta seriozni sumi na BTK i po tazi prichina sledia da ne plashtam poveche ot kolkoto realno e izrazhodvano. Ne me razbiraite pogreshno - ne sum "fen" na BTK, no spored men shansa nyakoi ot telekoma da se zanimava s kokoshkarski dalaveri kato Vi nadpisva impulsi specialno na Vas kloni kum nula otdolu. Ako podobni neshta se praviat masovo puk shteshe da stane yavno i sigurno i drugi hora shtyaha da zabelejat. Vse pak ako se sumniavate poiskaite detailizirana spravka, ot koyato mojete da vidite koi razgovor kolko tochno struva:

60. Изготвяне на "Детайлизирана справка" за проведени автоматични междуселищни и международни разговори (при наличие на техническа възможност), която включва регистриране на изходящите телефонни повиквания от номера на абоната и предоставя информация за проведените разговори (продължителност, цена и викан номер), се заплаща:
60.1. Месечен абонамент 1,00
60.2. За всеки разговор 0,02
60.3. За изготвяне на файл на технически носител на клиента 2,00




Тема Re: Kolko impusla na min se gubiat pri...нови [re: Observatorist]  
Авторjadosan (Нерегистриран)
Публикувано26.02.02 16:44



he-he
ot prilojenia citat stava jasno 4e "Detajlizirana spravka" ne se pravi za gradski razgovori, za koito stava duma
drug e vuprosyt, 4e za analogova centrala takava spravka ne moje da se napravi avtomati4no - t.e. niama "tehni4eska vuzmojnsot"
az sushto imam sumnenia, 4e plashtam pove4e ot 1 impuls za gradski razgovor (na 76 centrala sum), a sushto imam sumnenia 4e plashtam niakoj mejdugdadski opiti za razgovor, pri kojto otsreshtnia abonat e bil zaet-o
4oveka ne e edinstven !



Тема Re: Kolko impusla na min se gubiat pri...нови [re: jadosan]  
Автор Observatorist (наблюдателен)
Публикувано26.02.02 17:04



Ami ne izpolzvaite uslugite na BTK togava Yavno, ne moje da budete ubedeni, che analogoviat gradski razgovor struva 1 impuls. Ako smiatate, che Vi taksuvat kato za cifrov telefon podaite molba da Vi smeniat nomera s cifrov-taka shte Vi se podobri kachestvoto na vruzkata.

Tova e tipichna nacionalna cherta - mislene ot tipa "Abe ne moje da ne me caka nyakoi. Mani gi k'vo govorat - lujat". Ne che nyama prichini za takova mislene, no vse pak precenkite tryabva da sa v nyakakva stepen realistichni. A siguren li ste, che elektromera Vi otchita vyarno izrazhodvanoto kolichestvo elektroenergia ? Ako da - dokajete go. Ako ne - pak go dokajete. Tova sa terzania, koito vodiat samo do zaguba na vreme i nervi. Ako podobni terzania osmisliat jivota na nyakogo-da derzae. Za men tova e bezmislica



Тема Re: Kolko impusla na min se gubiat pri...нови [re: Observatorist]  
Авторjadosan (Нерегистриран)
Публикувано26.02.02 17:19



tova tvoe tvurdenie mi napomnia za edna druga "tipi4na 4erta" - ima analogov telefon - ima problem, niama analogov telefon - niama problem :)



Тема Re: Kolko impusla na min se gubiat pri...нови [re: jadosan]  
Автор Observatorist (наблюдателен)
Публикувано26.02.02 17:31



Uvi - za sujalenie s analogovoto oborudvane neshtata stoyat gore dolu taka



Тема Re: Kolko impusla na min se gubiat pri...нови [re: Martin Petkov]  
Автор Hиkи Гopчилoв (фен)
Публикувано27.02.02 10:53



Не че се чуствам длъжен да го правя - все пак се опитвам да Ви помогна без това да ми е задължение - но все пак ще направя още едно "усилие":



Внимателно погледнете точка 20.

Учудваме, че Интернет потребител не е свикнал, че първата му работа, когато има въпрос е да потърси отговора в уеба....

И между другото добре би било да проявявате поне малко уважение към хората, които се опитват да са Ви в помощ! Тонът на писмото Ви въобще не подхожда на случая.

Поздрави,
Ники

Тема Re: Kolko impusla na min se gubiat pri...нови [re: Hиkи Гopчилoв]  
Автор Димитъp Гaнчeв (ентусиаст)
Публикувано27.02.02 11:25



Хората знаят какво пише в ценовата листа на БТК, но просто не му вярват, тъй-като сметките им за телефон показват друго. Аз самият съм се очудвал как съм успял да направя 200-300 импулса, докато ползвах аналоговия си телефон навремето. Така се бях издразнил, че когато си пуснах ISDN спрях да ползвам аналоговия дори като прост телефон - навъртам му по 1-2 импулса месечно, колкото да проверя дали още работи. На ISDN-a сметката ми е по-малка (ако изключим абонаментната такса), отколкото преди беше на аналоговия, въпреки че първите незнамсиколко импулса там са много по-евтини. Така и не се отърсих от усещането, че някой спекулира с невъзможността за детайлна справка на аналоговите телефони.

Митко



Тема Re: Kolko impusla na min se gubiat pri...нови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Автор Hиkи Гopчилoв (фен)
Публикувано27.02.02 20:56



Струва ми се невъзможно БТК да краде съзнателно.

Подобна заповед не може да бъде издадена официално, а да задвижиш тромавата 20-хилядна структура надолу да прави нещо само с подсказване на уше - виж това не го вярвам.

А тези, които "цъкат" импулсите нямат съществен интерес, освен в един случай - ментерливия трафик до импулсните телефони. Но той трябва да ти излезат в разпечатката.

Според мен, ако има неточности те са от грешки, не от умишлена злоупотреба.

Не се явявам адвокат на БТК, опазил ме Господ, но просто се чудя как може нещо подобно да стане корпоративна политика и да не излезе на бял свят...

Поздрави,
Ники


Тема Re: Kolko impusla na min se gubiat pri...нови [re: Hиkи Гopчилoв]  
Автор Martin Petkov ()
Публикувано28.02.02 12:42



Syjalqvam mnogo, no praktikata pokazva che zloupotrebata e dosta golqma i opredeleno mi se struva umishlena!
Chuval sym kakvi li ne razkazi ot tel. tehnici za tova kak nqkoi se razhojdat s otvertki i zakysqvat regletite ili kakvoto i shte tam da e i navyrtat impulsi za udovosltvie /for fun/.
Lichno az sym imal problemi s nadpisvane na telefonnata smetka. Imah sysedi na koito v razpechatkite im izlizaha razgovori do Nova Zelandiq i Avstraliq, a horata dori ne znaqt tova kyde se namira!
Taka che prikazki ot 1001 noshto na nikogo ne sa mu neobhodimi. Tova koeto go pishe v web-a ne moje da istina pri nalichieto na tolkova MNOGO oplakvaniq ot strana na potrebitelite na BTK



Тема Re: Kolko impusla na min se gubiat pri...нови [re: Martin Petkov]  
Автор вeни мapkoвckи (др.)
Публикувано28.02.02 12:53



Така е, защото потребителите се оплакват.
Това, което следва да направят е - БТК на съд!
Както прави Еди Минасян (същият, дето уби крадеца на "БМВ"-то му в деня, в който това беше разрешено от Наказателния кодекс; на следващия ден Конституционния съд отмени този текст от НК като противоконституционен. Но човекът не носи отговорност за това, че законът е бил в негова полза!).

Впрочм, Еди Минасян осъди БТК и му върнаха депозитите, които БТК взима. Всеки може да се възползва от това решение (то беше обжалвано от БТК и съответно загубено от нея във всички инстанции) и да си поиска парите. 2 милиона абонати по няколко десетки лева - и печалбата на БТК за миналата година отиде при гражданите. О, не, то пък НДСВ си я прибраха още през декември 2001 г. (друго нарушение на закона!), с което скапаха и инвестиционната политика на БТК.

Демек и сега, когато пускаме R2D/PRI, БТК незаконно ни прибира по 2 (два) месечни абонамента.

Но това е тема на друг разговор.

Вени Марковски



Тема Re: Kolko impusla na min se gubiat pri...нови [re: вeни мapkoвckи]  
Автор Martin Petkov ()
Публикувано28.02.02 13:19



Da, no problema e dosta slojen, sled kato horata v BG sa s robska psihika i sa sviknali na ugneteniq. Povecheto ot tqh se strahuvat che ako se opylchat sreshtu BTK riskuvat da zagubqt jivota si edva li ne! Imenno tazi obshta bylgarska cherta pozvolqva na monopolni strukturi kato BTK, NEK ili dyrjavnata vlast naprimer da zloupotrebqvat s horata vinagi kogato imat jelanie i vyzmojnost za tova.
I kakvo da napravim? Vseobsht bunt moje bi? Da osydim vsichki vkupom BTK? Nqma losho! No dylboko se symnqvam che tova shte opravi trajno neshtata. Istinata e che v Bylgariq neshtata nqma da se opravqt oshte dylgo vreme, a bolnoto e che se nalaga da tyrsim po-dobyr jivot izvyn stranata si...

P.S.
Ne poznavam Edi Minasqn, no toj ne e bylgarin, sydejki po imeto mu

Редактирано от Martin Petkov на 28.02.02 13:26.



Тема Re: Kolko impusla na min se gubiat pri...нови [re: Martin Petkov]  
Авторbg (Нерегистриран)
Публикувано28.02.02 13:27



i kak spored teb moje da se dokaje 4e BTK vzima pove4e ot edin impuls na gradski razgovor ? Kak Pesho ot mladost 4 moje da se opul4i sreshtu BTK samo s predpolojeniata si ?



Тема Re: Kolko impusla na min se gubiat pri...нови [re: bg]  
Автор Martin Petkov ()
Публикувано28.02.02 13:53



Tochno nikak, i tova mislq che e qsno na vseki edin ot nas

Редактирано от Martin Petkov на 28.02.02 13:54.



Тема ей това е проблемътнови [re: Martin Petkov]  
Автор вeни мapkoвckи (др.)
Публикувано28.02.02 14:41



Това е проблемът - шом и хора като теб мислят, че трябва да си търсят живота извън България.

Вземете си живота в ръце и се преборете за нормалните си човешки права. Осъдете БТК, ТЕЦ-а и "Софийска вода" (съответно ВиК). Бръкнете им в джобовете и това ще ги накара да мислят за клиентите си, а не само за себе си.


п.п.

Еди Минасян си е българин, макар и името му да е арменско.

Вени Марковски



Тема Re: Kolko impusla na min se gubiat pri...нови [re: Martin Petkov]  
Автор Aвaтapчe (powered user)
Публикувано28.02.02 15:02



еми докато секи повтаря "кво мое да направя аз" ... никой нищо не мое да направи..... а пък точно в момента са осъдени сички...
общината в ямбол - за такстата смет... насякъде моеш да съдиш общината.
БТК
община за дупки по улиците - мился в Пловдив
Парното
Енергото...
ся ше видим Марковски дали ше осъди Софийска вода...
тва дава на секи право да тръгне по тоо път... възможно е...
ма си викаме "не ми се занимава" щото искаме да си седим на дебеилте задници и някой друг да ни опраи бакиите...
ми не става :)
мдам
не става...
ма и аз съм такъв де... да не помислите че се праа на отворен нещо...



Тема Re: ей това е проблемътнови [re: вeни мapkoвckи]  
Автор Martin Petkov ()
Публикувано28.02.02 15:45



Лично аз не бих тръгнал да съдя никоя от горепосочените фирми, поради простата причина че смятам че не разполагам с достатъчно време и нерви да се занимавам с аналози на "Титаник". Още повече винаги съм смятал че една държава трябва да полага някакви минимални грижи за гражданите си, което тук очевидно не става. Иначе стабилно плащаме данъци...
Но това е една съвсем друга тема, чието място не е в този клуб.
Просто Ники Горчилов малко май е загубил връзката с действителноста...



Тема Re: Kolko impusla na min se gubiat pri...нови [re: Martin Petkov]  
АвторДaниeл (Нерегистриран)
Публикувано28.02.02 16:49



Тук вече не съм съгласен. Защо?

"...чувал сум разкази за...." е смехотворен аргумент - и аз съм чувал, че в канализацията има крокодили. Да говорим конкретно.

Работя ежедневно с персонал на БТК и зная нагласата им. Нормалния служител (техник, началник служба) е с основна нагласа да изкара нещо допълнително. Някои имат редовни фирми, някои взимат черни пари за различни услуги. Освен това приоритет им е и ежедневната работа която трябва да се свърши в точен срок - такива има и клиентите трябва да ги знаят. Ако нещо остане за утре, клиента може луди да ги направи ако си знае правата - над всеки служител има началник и над него има по-голям началник.
Ескалейшън му е мамата - нещата вървят нормално.
В това ежедневие никой не се занимава да "прави" импулси на абонатите. Ясно е че нямаш техническа грамотност щом приказваш за закъсяване на реглетите с отвертки.

Ако има злоупотреба то тя се нарича "незаинтересованост". Техническите средства с които се отчитат импулсите на аналоговите абонати са технологично и физически стари. Нормалната им работа се осугурява с периодични профилактики които се правят, но не винаги. Наистина има огромно количество оплаквания на домашни абонати, и те не се обслужват по начина по който се обслужват фирмените абонати. Пример за това е работата на центровете за продажба по кварталите и Бизнес-центровете. Разликата е огромна. Това има връзка с темата "откаде идват приходите на БТК". Тук няма да говорим по нея.

Съществува явлението "кражба на телефонен трафик". То е причина често съседите или у дома да имаме разговори с Австралия, секс телефони и други "направления". От това спасение НЯМА - може да се случи на всеки които има телефон. Единствената мярка е блокиране на поста по дестинации, но само ако е цифров. Това е огромна тема - кой го прави, как го прави, какви пари изкарва - не знам и не искам да разбирам :)

Съгласен съм с Горчилов, че не е фирмена политика на БТК да "надписва" сметките - съгласен съм с теб, че това се случва понякога. Но никога не е за удоволствие /for fun/. Такива случай или са умишлена кражба на импулси, което трудно се констатира или е небрежност по веригата отчитане-таксуване-проверка. Няма тенденция да се прави умишлено.

Ако някой мисли че му надписват сметката трябва да се ограмоти по въпроса за начините по които това е възможно да стане и да вземе подходящите мерки.



Тема Re: Kolko impusla na min se gubiat pri...нови [re: Дaниeл]  
Автор Martin Petkov ()
Публикувано28.02.02 17:08



Napylno ste prav che nqmam nikakvi tehnicheski znaniq v tazi oblast, imenno poradi tova prodyljih s dumite "ili kakvoto i da e tam". Tova sa dumi koito sym chuval ot telefonni tehnici.
Krajbata na telefonni impulsi e qsna. Tq vinagi e bila nalice i predpolagam che nikoga nqma da moje da byde preustanovena, pone ne i do momenta v kojto ne se promeni tehnicheskata baza na BTK i mantaliteta na bylgarina, koeto v skoro vreme nqma da stane.
"Chasproma" e poveche ot osnovatelen pri slujitelite na BTK, tyj kato, predpolagam, i na tqh im se iska da izkarat neshto otgore.
Nikoga ne sym kazval che nadpisvaneto na smetkite e firmena politika na BTK, no to chesto pyti stava fakt. Firmenata politika na BTK qvno e svyrzana s uvelichenieto na taksata "abonament" do nqkakvi basnoslovni sumi, koito v krajna smetka mogat da dovedat do fenomena s toplofikaciqta - potrebitelite da zapochnat da se otkazvat ot uslugata. No ne iskam da navlizam v dopylnitelni komentari po tazi tema, tyj kato te prosto sa izlishni.
A kato si tolkova vesht, zashto ne vzemesh da ni svetnesh kakvi sa nachinite za nadpisvane?



Тема Re:нови [re: Martin Petkov]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано28.02.02 17:42



Начини за надписване - НЯМА. Никой не се занимава с глупости, защото всеки си има достатъчно работа за да си играе с някви глупости... И с нечии сметки. Да не говорим, че всяко нещо има начин да се провери от 2 места!!! поне...да не кажа повече. Така че забрави за тези глупости и се занимавай с други.

Г-н Марковски... Язък за образуванието ви и за положението ви. Не ви отива да говорите глупости, а днес се убедих в това... Осъзнайте се малко и мислете понякога преди да изтърсите някоя поредна глупост... Успех в мисленето.

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема Re: Kolko impusla na min se gubiat pri...нови [re: Hиkи Гopчилoв]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано28.02.02 18:02



това е така, никой няма да седне да се занимава с такива неща, а е вероятно някой съсед да направи "нещо" или пък да се получи някаква грешка, но тя може да се корегира. Прави се справка от 2 места за такива неща, както и проверка от техник в АТЦ... така че този вариант е изключен.

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема Re:нови [re: KlD]  
Автор Martin Petkov ()
Публикувано01.03.02 10:46



Пич, образование се пише с "о", не с "у"
И това че ти го нямаш е повече от очевидно!



Тема Re: Kolko impusla na min se gubiat pri...нови [re: chovek]  
Авторtito (Нерегистриран)
Публикувано02.03.02 08:58



Cqlata vrytka e 4e horata ulisani v internet ne zabelqzvat kolko pyti
gi dropi (tova po pri4ina na BTC ili ISP neznam )
po moi li4ni nabludeniq mese4nata smetkata na analogov telefon se vdiga okoklo 3 pyti pri da re4em ako se polzva 3 4asa internet na den
Ina4e sym syglasen 4e cenata za gr. razgovor e 1 impuls



Тема Re:нови [re: Martin Petkov]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано03.03.02 10:37



Добре аз може да не съм образован... но имам култура, а ти си образУван, като простак... това е разликата!

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема Re:нови [re: KlD]  
Автор Martin Petkov ()
Публикувано04.03.02 13:28



Samo prostak bi napravil podobno izkazvane



Тема Re:нови [re: Martin Petkov]  
Автор Delwin-Модератор (niakakuv si tam)
Публикувано04.03.02 13:52



Haide prestanete pls.



Тема Re:нови [re: Delwin-]  
Автор Martin Petkov ()
Публикувано04.03.02 14:46



Syjalqvam, Niki, no hlapeto si go tyrseshe



Тема Re:нови [re: Martin Petkov]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано06.03.02 15:00



По скоро ти го предизвикваш... Замисли се малко и ще разбереш!

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.