Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:38 21.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема FREE.TECHNO & PORT :8080нови  
Автор alexbg67 (НЕДОВОЛЕН)
Публикувано12.02.02 09:52



Прави ми впечатление, че след неразбориите с опорната мрежа някои неща се пооправиха.Фриито се вижда нормално през БОЛ и Орбител, но услугите минаващи през порт 8080 са недостъпни.Някой знае ли нещо по въпроса и докога и защо е така?
Значи това Форум, това търсачки - забрави...
Май и с 2121 е същата работа, но там съм го отписал тотално...

Все за нещо ще намери да се начумери...


Тема Re: FREE.TECHNO & PORT :8080нови [re: alexbg67]  
Автор Димитъp Гaнчeв (ентусиаст)
Публикувано12.02.02 11:15



Каква грешка ви дава за порт 8080? Току-що го пробвах през БОЛ и нямаше никакъв проблем с търсачката. Пробвайте също дали ще работи с прокси сървър proxy.bol.bg, port 8080, макар принципно да няма никаква разлика.

Митко



Тема Re: FREE.TECHNO & PORT :8080нови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Автор alexbg67 (НЕДОВОЛЕН)
Публикувано12.02.02 11:29



Съобщение за грешка? - ами като не се зарежда нищо на браузъра не мога да го прочета
Нито с прокси нито без... /сега съм в бача през Орбител, а у нас ми гръмна АТХса, но май моя акаунт е някакъв уникален към БОЛ, щом само при мен има проблеми за които никой друг и не предполага.../ Да си сменя ника на Карък освен А от сървъра на БОЛ да правиш сравнение с юзерски акаунт май не е много равнопоставено... Ко да се прави, за 15 левчета - толкоз

Все за нещо ще намери да се начумери...


Тема Re: FREE.TECHNO & PORT :8080нови [re: alexbg67]  
Автор Димитъp Гaнчeв (ентусиаст)
Публикувано12.02.02 12:31



Не е равнопоставено като скорост, но топологично е същото. Пък и аз не съм на сървъра - той е на 3-4 километра от тук (е, помежду ни е оптика). Аз също пробвах със и без прокси с Експлодер 5.5 и се отвори нормално. Дoри пробвах функцията им ISP Check, която ми каза:

Поздравления, вашият доставчик е свързан към високоскоростната мрежа на Techno-Link и Spectrum Net. Можете да ползвате отличен достъп до сървъра.

А за съобщението за грешката не питам случайно - то е важно, но за съжаление в Microsoft имат друго виждане по въпроса и Експлодер го "сдъвква", като го заменя със свое собствено, обикновено в смисъл "не успях да отворя страницата". За да разбера какво всъщност става, винаги пробвам с Netscape. Във всеки случай за пръв път чувам такова оплакване - до порт 80 да работи, а до порт 8080 - не. Впрочем, да нямате някакъв personal firewall на машините?

Митко



Тема Re: FREE.TECHNO & PORT :8080нови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Автор alexbg67 (НЕДОВОЛЕН)
Публикувано12.02.02 14:19



То си стана диалог, Митко но не ми е за пръв път с теб (www.acorp.com.tw?..)
Значи целия миш-маш започна с акробатиката на Фрии и Спектър - тяхна си работа... Но и преди и сега у дома съм с МакАфи и файъра им.В бача /Орбител/ локално на ПЦто няма, но сървъра долу не знам.Преди работеше и там - аналогично развитие на нещата и в двата случая.
Интересното е, че преди 5 дни мисля, само за един ден всичко беше на 6.
Сега, като ти казвам че не виждам съобщение за грешка, имам в предвид че зареждането на страниците зависва и така може и час!И това само към тях!Ама повече от това да чакам... (BTW смених си ATX) Довечера пак ще пробвам през БОЛ, ама съм скептик нещо

Все за нещо ще намери да се начумери...


Тема Re: FREE.TECHNO & PORT :8080нови [re: alexbg67]  
Автор Димитъp Гaнчeв (ентусиаст)
Публикувано12.02.02 14:33



Пробвай. Виж също дали firewall-ът ти не е затворил всички портове, освен тези, за чието съществуване знае (20, 21, 25, 80, 110, 443).

Митко



Тема Re: FREE.TECHNO & PORT :8080нови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Автор alexbg67 (НЕДОВОЛЕН)
Публикувано12.02.02 14:40



OK, ще човръкна довечера, но между другото би ли казал нещо за топ.бг или да отварям топик?
Ценя усилията ти да бъдеш полезен, друг като тебе може би е Flex от Фрии - да бяха повече като вас... 10Х!

Все за нещо ще намери да се начумери...

Редактирано от alexbg67 на 12.02.02 14:42.



Тема Re: FREE.TECHNO & PORT :8080нови [re: alexbg67]  
Автор Димитъp Гaнчeв (ентусиаст)
Публикувано12.02.02 18:55



Не знам какво да ти кажа за топ.бг. Дава connection timed out от някои IP адреси, а от други се обажда, но изкарва някакво съобщение в стил "обърни се към провайдера си". Не отговарят на имейл, нямат телефон за контакти. Аз вече писах в някоя друга тема - security through obscurity. Ако си чел "Пътеводител на галктическия стопаджия", това е НДП.
Впрочем, виж

.

Митко



Тема Re: FREE.TECHNO & PORT :8080нови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Автор alexbg67 (НЕДОВОЛЕН)
Публикувано12.02.02 21:04



чел съм я...
Не знам на какво се дължи, но сега 8080 работи при мен и през файър и не знам какво да си мисля, след като не съм бърникал нищо...
Одеве и от вашето ФТП теглех със 5,5 при лимит 3,6 ?!! Как да си го обясня? - по-добре никак и да се радвам на момента


Все за нещо ще намери да се начумери...


Тема Re: FREE.TECHNO & PORT :8080нови [re: alexbg67]  
Автор the_webber (новак)
Публикувано13.02.02 01:13



problema s dostypa do tl-a ne e incidenten, a povsemesten za klientite na bol.bg v plovdiv
tvyrdia go kato tehen klient v momenta...
kazvam tova, ne kato uprek, a kato fakt koito da e prosto iziasnen za nedoumiavashtite

inache opredeleno moga da prejiviavam v net-a i bez tl-a :-)

ako imash www site(na nqkoi ot serverite na spnet, techno-link ili pri drug ot peering-a) s perl/php poddryjka mojesh da si hostnesh web-proxy, koeto da mami free-to shte imash bezproblemen dostyp! :-)

___________________________________
MP3Team Bulgaria,
http://mp3.dir.bg



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.