Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:12 07.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Промени в ЗАП удрят по ИСПтатанови  
Автор вeни мapkoвckи (др.)
Публикувано05.02.02 15:51



Информация за размисъл за доставчиците:

Според последните предложения за промени в Закона за авторското право и сродните му права (ЗАПСП), които са в съответствие с европейските директиви, се очертава ИСПтата в България да носят отговорност за съдържанието на сървърите им, ако то е защитено от авторското право.

С други думи, mp3, DivX и т.н. файлове няма да могат да се разпространяват свободно.


Вени Марковски

Редактирано от вeни мapkoвckи на 05.02.02 16:06.



Тема Re: Промени в ЗАП удрят по ИСПтата, майнови [re: вeни мapkoвckи]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано05.02.02 16:07



На пръв поглед звучи разумно. Но... само на пръв поглед. Представи си Вени следната ситуация - клиенти на дадено ISP си теглят на воля пиратски филми, музика и прочие. От чужбина. С прокси. Всичкото отива в кеша на проксито за определено време. В този момент идва проверка и хваща всичко това. Може и нарочно - вече се уверихме, че услужливи хора има

И какво? Ще им конфискуват дисковете и ще ги глобят ли? А от ISP какво ще кажат - ами ние не знаем кой какво тегли а не е и забранено със закон

Аз лично мисля, че към подобни неща трябва да се подхожда изключително внимателно. Щатите с техните зверски закони не успяват да се преборят с това. А у нас като погледне човек "умните" физиономии на депутатите и му припада мъка....Само като си помисли какви могат да ги забъркат.

Подобно нещо може да удари и БОЛ Ей сега някой борец против хостинга ще ти накачи музика и филми, звъни където трябва и докато се усетиш ще ти сложат белезници и ще ти арестуват сървъра Иди се оправдавай, че нищо не знаеш.

Та по-леко с предложенията. Мислене му е майката Като шеф на Интернет общество мисля, че е важно да подсетиш г-дата в НС и МС, че живеят на гърба на данъкоплатеца и да не си правят гаргара с него.



Тема Re: Промени в ЗАП удрят по ИСПтата, майнови [re: няkoй]  
Автор вeни мapkoвckи (др.)
Публикувано05.02.02 16:12



Кешовете няма да се закачат, помислили са в Европата.
А предложенията вече са вкарани в Народното събрание, при това от Министерски съвет. И ще се приемат спешно, защото в Парламента и без това нямат какво да правят.

Уви, "Интернет общество България" няма бюджет за тази година, в който да влиза борбата против подобни мероприятия.

Вени Марковски



Тема Re: Промени в ЗАП удрят по ИСПтата, майнови [re: вeни мapkoвckи]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано05.02.02 16:32



Мдааааа.... Всичко друго оправиха та това дойде на ред. А за Интернет Общество наистина ли е толкова зле? За какъв в него има толкоз много големи клечки?Тогава дай да организираме подписка за набиране на доброволни пожертвувания. За да може някой да гледа какви каши бъркат любимите ни народни избранници. Аз съм за и съм готов веднага да дам някой лев. Но ще искам отчет А като се намерят още 1000-2000 като мен и ето ти бюджета готов. Давай адреса където събирате парите и утре ще дойда с фалшива брада, изрусен и с тъмни очила. Но парите ще са истински



Тема Re: Промени в ЗАП удрят по ИСПтата, майнови [re: няkoй]  
Авторkod (Нерегистриран)
Публикувано05.02.02 17:01



Каде е сметката? V БОЛБанк? ili v OББ?



Тема Re: Промени в ЗАП удрят по ИСПтата, майнови [re: вeни мapkoвckи]  
АвторPear2Pear (Нерегистриран)
Публикувано05.02.02 17:13



Ако кешовете не се закачат очаквайте : free.proxy.bg
със същото съдържане. И списък в някой US сървър към на кои хубави сайтове всичко е кеширано.

Да ходи някой да ми докаже после че това не е кеш. :))

Мислете разумно всяко действие си има противодействие. Или закона ще е категоричен че не може нищо никаде да има !!, или хехе има си други начини.
Пък и да има закон, US сървери ще си има. Ми някой просто ще направи да кажем Македония-peering и после какво ще стане...

Пуснете си пеаринг-а както си беше ще утре може да продават интернет-карти по сергиите бе!!!



Тема Re: Промени в ЗАП удрят по ИСПтатанови [re: вeни мapkoвckи]  
Автор zaxx (...)
Публикувано05.02.02 19:45



къде могат да се видят предложенията за промени...

дай инфо?



Тема Re: Промени в ЗАП удрят по ИСПтатанови [re: zaxx]  
Авторparlament (Нерегистриран)
Публикувано05.02.02 20:27



wizh sajta na www.parliament.bg - чакащи законопроекти



Тема Re: Промени в ЗАП удрят по ИСПтата, майнови [re: kod]  
Авторdoctor (Нерегистриран)
Публикувано05.02.02 20:49



Сметката е на 4-ти километър. Или на всеки километър - според зависи. За малоумните големи бели инвеститори е и без ресто.

Аман от простаци, пък били те и чужди лекета!



Тема Няма да засегне ISP-тата а ...нови [re: вeни мapkoвckи]  
АвторNeverMind (Нерегистриран)
Публикувано05.02.02 23:36



Няма да засегне ISP-тата а ще засегне тези дето дават free-hosting.

Аз се опитвах да обяснявам, че е така в Европа-та и че в България ще стане така рано или късно ама ме обвиниха, че съм радетел на цензурата.

За протокола: поддържам поправките.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.