Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:44 17.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Free SMTP server  
Автор bst (~!~)
Публикувано02.02.02 14:18



Niakoi znae li SMTP server prez koito da izprastam e-mails bez da proveriava prez koi ISP sam on-line i da e free.

В 99% от случайте проблема е ПРЕДМОНИТОРЕН bst


Тема Re: Free SMTP serverнови [re: bst]  
Авторзнaм (Нерегистриран)
Публикувано02.02.02 14:22



знам, ама не е безплатен.



Тема Re: Free SMTP serverнови [re: bst]  
Автор Delwin-Модератор (niakakuv si tam)
Публикувано02.02.02 15:00



На това дето го търсиш му се вика "open relay" и никой кадърен администратор не би го оставил така. Съществуват мейл сървери, пред който се индентифицираш по един или друг начин преди да изпратиш емейл-а, независимо от това към кой доставчик си. Примерно такива са dir.bg и yahoo.com, където преди да изпратиш поща, първо трябва да я провериш и това независимо към кой доставчик си. "authorized relay" с две думи.



Тема Re: Free SMTP serverнови [re: Delwin-]  
Автор фOpи (BOFH)
Публикувано02.02.02 17:04



Не е точно така. Все още по мрежата могат да се се намерят разни (в повечето случаи .edu) smtp-та които са отворени и за навън. В момента не мога да се сетя за пример, но мисля че повече информация по въпросите на mail bombing можеш да намериш на



I'm Going Slightly Mad
It finally happened - I'm slightly mad

Тема Re: Free SMTP serverнови [re: фOpи]  
Автор Delwin-Модератор (niakakuv si tam)
Публикувано02.02.02 17:13



Аз пък мога да се сетя за RBL и колко бързо престават да са отворени веднага след като някой спамер ги надуши. В 99.99% са неправилно конфигурирани тия сървери.



Тема Re: Free SMTP serverнови [re: Delwin-]  
Автор bst (~!~)
Публикувано02.02.02 23:21



Abe vaobste ne stava duma za SPAM bombi i takiva glupsti

Iskam da si polzvam off-line postata s klient ot tipa na eudora da kajem.

rambler.bg imaha SMPT prez koeto izprastah kato se autoriziram estestveno s imeto i parolata koito mi dadoha pri REG v tiahnta a posta. no sega kato faliraha si tarsia nov dostavchik zastoto e mnogo nepiatno da se vrazvam kam orbitel vseki pat kato si prastam postata, zastot imam posta tam a polzvam razlichni ISP niakoi pat ot kari.
Prastam po 15-20 pisma na den.

В 99% от случайте проблема е ПРЕДМОНИТОРЕН bst


Тема Re: Free SMTP serverнови [re: bst]  
Автор Пeтъp_ ()
Публикувано03.02.02 00:44



пробвай yahoo
след регистрацията влизаш в опциите и пускаш проверката през pop3
след това можеш да получаваш и пращаш колкото си искаш през някоя програма за поща



Тема Re: Free SMTP serverнови [re: bst]  
Автор onzi (онзи)
Публикувано03.02.02 00:44



вместо да се чудиш, имаш поне 2 лесни варианта:

1. използваш смтп сървера на исп-то ти. след като си се вързал към него би трябвало да те пуска.

2. пускаш си смтп сървер на твоята машина. и слагаш на еудората смтп 127.0.0.1. за целта пускаш tucows да търси smtp. и си избираш нещо.

TANSTAAFL! There AiNt Such Thing As A Free Lunch


Тема Re: Free SMTP serverнови [re: onzi]  
Автор bst (~!~)
Публикувано03.02.02 01:28



kogato se varja prez orbitel niamam problemi sas prastaneto prez tiahnoto smtp, obache az ne vrazvam samo prez tiah, polzvam i drugi isp i togava ne moga da prastam, sega polzvam rambler.ru no pismata mi obikalait polovinata svita dokato doidat obratno v bg.

В 99% от случайте проблема е ПРЕДМОНИТОРЕН bst


Тема В 99% от случайте проблема е ПРЕДМОНИТОРЕНнови [re: bst]  
Автор Бorдaнoв (Misery)
Публикувано03.02.02 05:47



V Outlook Express si ima Accounts kato na vseki mojesh da zadadesh Pop3 server i SMTP server - pravish si nqkolko za vseki ISP s kojto vlizash i problema ti e reshen - nadali pozlvash chak tolkova mnogo accounti
ne sum pipal Eudora to baq vreme, ama mislq che i tam trqbva da ima nesto podobno
A SMTP serveri ot tipa deto iskash gi zatvoriha oste 96-7 godina

Една легенда се завръща



Тема Re: В 99% от случайте проблема е ПРЕДМОНИТОРЕНнови [re: Бorдaнoв]  
Автор bst (~!~)
Публикувано03.02.02 12:02



Ami samo orbitel imat smtp, drugite vaobste ne predlagat posta.

inache rambler imaha tochno tova koeto tarsia, ama veche gi niama, sega polzvam ranbler.ru ama e dosta bavno.

В 99% от случайте проблема е ПРЕДМОНИТОРЕН bst


Тема Re: В 99% от случайте проблема е ПРЕДМОНИТОРЕНнови [re: bst]  
Автор Delwin-Модератор (niakakuv si tam)
Публикувано03.02.02 13:41



Другите не ти предлагат ПОЩЕНСКА КУТИЯ, а не ПОЩА.
Всеки доставчик има smtp сървер и изобщо не ти трябва ПОЩЕНСКА КУТИЯ за да го ползваш. Просто го ползваш, нищо че нямаш мейл при тях.

Примерно ако си със карта на Спектрум, ползваш mail.spnet.net за изходящи.



Тема Re: В 99% от случайте проблема е ПРЕДМОНИТОРЕНнови [re: Delwin-]  
Автор bst (~!~)
Публикувано03.02.02 22:02



Mnogo dobre znam kakvo moga da polzvam, kato si kupa karta ot niakoi si deto niama vaobst takiva smpt sarvari prez kade da pratia postata?

Stiga ste mi kazvali ochevidni nesta deto sa mi iasni, kajete ima li niakade smtp koito da moga da polzvam bez znachenie ot dostavchika.

В 99% от случайте проблема е ПРЕДМОНИТОРЕН bst


Тема Re: В 99% от случайте проблема е ПРЕДМОНИТОРЕНнови [re: bst]  
Автор MAPBuH (AndroidParanoik)
Публикувано04.02.02 00:49



Heheh,
pich, ich ne sa ti jasni neshtata, a ne shtesh da slushash. Pri tva bash delwin.
whatever, otgovor kat za tebe:
nema nachin, prestani da pitash

--
nt


Тема Re: В 99% от случайте проблема е ПРЕДМОНИТОРЕНнови [re: MAPBuH]  
Автор bst (~!~)
Публикувано04.02.02 10:47



Vie vaobste ne moje da razberete kakvo pitam, moje i az da ne sam si zadal vaprosa pravilno makar che kato gledam e ot iasno po iasno.

I stiga s tova niama nachin, zastoto sega plzvam tochno tova za koeto pitam, postata mi minava prez smtp.rambler.ru i vaobste niama znachenie prez koi ISP sam varzan, s ena duma nameril sam tova koeto tarseh i sega sami pitam dali niama sastoto v BG kakto predi beche rambler.bg

В 99% от случайте проблема е ПРЕДМОНИТОРЕН bst


Тема Re: В 99% от случайте проблема е ПРЕДМОНИТОРЕНнови [re: bst]  
Автор Delwin-Модератор (niakakuv si tam)
Публикувано04.02.02 11:18



chestno kazano chakam da mi kajesh dostavchik bez smtp server :)



Тема Re: Free SMTP serverнови [re: bst]  
Автор Hиkи Гopчилoв (фен)
Публикувано04.02.02 22:41



Проследих дискусията и виждам две алтернативи пред Орбител:

1. Да направим система за авторизация като Yahoo - първо си чекваш вечната поща, ние ти запомняме IP-то и за известно време това IP получава право да relay-ва през smtp.orbitel.bg
2. Пускаме публичен VPN сървър, който работи с акаунтите за вечна поща. Тогава преди да ползваш пощата си пускаш VPN клиента връзваш се към нас със същото потребителско име и парола като вечната ти поща и работиш на воля.

Ще пусна тези идеи на R&D отдела, само дано не забравя.

Отсега ми е ясно, че първата алтернатива е по-чиста, но ще отнеме повече време за развой (не че е необходим много, но developer-ите имат таскове от тук до края на света и кой знае за кога ще се schedule-не ;-).

Втората пък ме опасява като ресурси - много (потенциални) VPN сесии означава много сериозен хардуер - респективно сериозно планиране и оразмеряване на решението.... Тази алтернатива има едно съществено преимущество - по-висока сигурност - няма да притичват пароли в clear text. А и всеки Windows 98+ има VPN клиент.

Поздрави,
Ники


Тема Re: В 99% от случайте проблема е ПРЕДМОНИТОРЕНнови [re: bst]  
Автор Martin Petkov ()
Публикувано05.02.02 13:30



Choveche, vyrni se i si nauchi domashnoto predi da idvash i da pishesh gluposti tuk



Тема Re: В 99% от случайте проблема е ПРЕДМОНИТОРЕНнови [re: bst]  
Автор Goose (Patka?)
Публикувано05.02.02 13:38



Ti na tva provider li mu vikash? Posochi pone 1 :)



Тема Re: Free SMTP serverнови [re: Hиkи Гopчилoв]  
Автор bst (~!~)
Публикувано05.02.02 16:39



Е това е човек на място. По случайност темата ми удари в десятката. Ако едно от двете неща бъде направено ще има още едно нещо заради което да хваля Орбител.

В 99% от случайте проблема е ПРЕДМОНИТОРЕН bst


Тема Re: В 99% от случайте проблема е ПРЕДМОНИТОРЕНнови [re: Martin Petkov]  
Автор bst (~!~)
Публикувано05.02.02 16:41



Не знам как, но Ники Горчилов разбра точно за какво пиша тук. Никой друг така и не успя. Както и да е, вече си казах мнението по този повод.

В 99% от случайте проблема е ПРЕДМОНИТОРЕН bst


Тема Re: В 99% от случайте проблема е ПРЕДМОНИТОРЕНнови [re: bst]  
Автор Delwin-Модератор (niakakuv si tam)
Публикувано05.02.02 17:13



Ne znam kak, ama mai samo ti ne razbra che vsichki razbraha (i znaiat) za kakvo stava vupros, ama ti se izkazvash nepodgotven. Evalata na Niki che imashe dostatuchno turpenie da ti go obiasni.



Тема Re: В 99% от случайте проблема е ПРЕДМОНИТОРЕНнови [re: Delwin-]  
Автор bst (~!~)
Публикувано05.02.02 21:05



Dobre de,
vsichki razbrahme kakvoto iskahme, moje veche da trieche temata, oste poveche che rambler.bg pak raboti i problema mi veche e rechen.

В 99% от случайте проблема е ПРЕДМОНИТОРЕН bst


Тема Re: Free SMTP serverнови [re: bst]  
Автор Hиkи Гopчилoв (фен)
Публикувано11.02.02 12:57



По случайност джаджата вече работи ;-)))

Абонатите на Орбител вечна поща вече могат да изпращат поща през smtp.orbitel.bg, независимо към кой доставчик са свързани. Стига само да си проверят пощата през POP3. 30 мин. след проверката IP адресът има право да relay-ва през smtp.orbitel.bg.

Приятно юзене ;-)

Поздрави,
Ники


Тема Re: Free SMTP serverнови [re: Hиkи Гopчилoв]  
Автор bst (~!~)
Публикувано11.02.02 16:19



Raboti :)

E tova e ISP na misto.

Orbitel is the best.

В 99% от случайте проблема е ПРЕДМОНИТОРЕН bst


Тема Re: В 99% от случайте проблема е ПРЕДМОНИТОРЕНнови [re: bst]  
АвторCryptoFan (Нерегистриран)
Публикувано27.02.02 21:42



:)) Izvoda e.. Ne si kupuvai karti ot dostavchik, koito ne ti predlaga SMTP:)))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.