Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:05 24.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: В 99% от случайте проблема е ПРЕДМОНИТОРЕНнови [re: Бorдaнoв]  
Автор bst (~!~)
Публикувано03.02.02 12:02



Ami samo orbitel imat smtp, drugite vaobste ne predlagat posta.

inache rambler imaha tochno tova koeto tarsia, ama veche gi niama, sega polzvam ranbler.ru ama e dosta bavno.

В 99% от случайте проблема е ПРЕДМОНИТОРЕН bst


Тема Re: В 99% от случайте проблема е ПРЕДМОНИТОРЕНнови [re: bst]  
Автор Delwin-Модератор (niakakuv si tam)
Публикувано03.02.02 13:41



Другите не ти предлагат ПОЩЕНСКА КУТИЯ, а не ПОЩА.
Всеки доставчик има smtp сървер и изобщо не ти трябва ПОЩЕНСКА КУТИЯ за да го ползваш. Просто го ползваш, нищо че нямаш мейл при тях.

Примерно ако си със карта на Спектрум, ползваш mail.spnet.net за изходящи.



Тема Re: В 99% от случайте проблема е ПРЕДМОНИТОРЕНнови [re: Delwin-]  
Автор bst (~!~)
Публикувано03.02.02 22:02



Mnogo dobre znam kakvo moga da polzvam, kato si kupa karta ot niakoi si deto niama vaobst takiva smpt sarvari prez kade da pratia postata?

Stiga ste mi kazvali ochevidni nesta deto sa mi iasni, kajete ima li niakade smtp koito da moga da polzvam bez znachenie ot dostavchika.

В 99% от случайте проблема е ПРЕДМОНИТОРЕН bst


Тема Re: В 99% от случайте проблема е ПРЕДМОНИТОРЕНнови [re: bst]  
Автор MAPBuH (AndroidParanoik)
Публикувано04.02.02 00:49



Heheh,
pich, ich ne sa ti jasni neshtata, a ne shtesh da slushash. Pri tva bash delwin.
whatever, otgovor kat za tebe:
nema nachin, prestani da pitash

--
nt


Тема Re: В 99% от случайте проблема е ПРЕДМОНИТОРЕНнови [re: MAPBuH]  
Автор bst (~!~)
Публикувано04.02.02 10:47



Vie vaobste ne moje da razberete kakvo pitam, moje i az da ne sam si zadal vaprosa pravilno makar che kato gledam e ot iasno po iasno.

I stiga s tova niama nachin, zastoto sega plzvam tochno tova za koeto pitam, postata mi minava prez smtp.rambler.ru i vaobste niama znachenie prez koi ISP sam varzan, s ena duma nameril sam tova koeto tarseh i sega sami pitam dali niama sastoto v BG kakto predi beche rambler.bg

В 99% от случайте проблема е ПРЕДМОНИТОРЕН bst


Тема Re: В 99% от случайте проблема е ПРЕДМОНИТОРЕНнови [re: bst]  
Автор Delwin-Модератор (niakakuv si tam)
Публикувано04.02.02 11:18



chestno kazano chakam da mi kajesh dostavchik bez smtp server :)



Тема Re: Free SMTP serverнови [re: bst]  
Автор Hиkи Гopчилoв (фен)
Публикувано04.02.02 22:41



Проследих дискусията и виждам две алтернативи пред Орбител:

1. Да направим система за авторизация като Yahoo - първо си чекваш вечната поща, ние ти запомняме IP-то и за известно време това IP получава право да relay-ва през smtp.orbitel.bg
2. Пускаме публичен VPN сървър, който работи с акаунтите за вечна поща. Тогава преди да ползваш пощата си пускаш VPN клиента връзваш се към нас със същото потребителско име и парола като вечната ти поща и работиш на воля.

Ще пусна тези идеи на R&D отдела, само дано не забравя.

Отсега ми е ясно, че първата алтернатива е по-чиста, но ще отнеме повече време за развой (не че е необходим много, но developer-ите имат таскове от тук до края на света и кой знае за кога ще се schedule-не ;-).

Втората пък ме опасява като ресурси - много (потенциални) VPN сесии означава много сериозен хардуер - респективно сериозно планиране и оразмеряване на решението.... Тази алтернатива има едно съществено преимущество - по-висока сигурност - няма да притичват пароли в clear text. А и всеки Windows 98+ има VPN клиент.

Поздрави,
Ники


Тема Re: В 99% от случайте проблема е ПРЕДМОНИТОРЕНнови [re: bst]  
Автор Martin Petkov ()
Публикувано05.02.02 13:30



Choveche, vyrni se i si nauchi domashnoto predi da idvash i da pishesh gluposti tuk



Тема Re: В 99% от случайте проблема е ПРЕДМОНИТОРЕНнови [re: bst]  
Автор Goose (Patka?)
Публикувано05.02.02 13:38



Ti na tva provider li mu vikash? Posochi pone 1 :)



Тема Re: Free SMTP serverнови [re: Hиkи Гopчилoв]  
Автор bst (~!~)
Публикувано05.02.02 16:39



Е това е човек на място. По случайност темата ми удари в десятката. Ако едно от двете неща бъде направено ще има още едно нещо заради което да хваля Орбител.

В 99% от случайте проблема е ПРЕДМОНИТОРЕН bst



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.