Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:42 27.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Re: Предлагам мирнови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Автор тeлekoм (untitled)
Публикувано22.01.02 14:33



Също не е ясно дали ще "касае всички нас".
a koi 6te kasae be Mitko? Trygvate lo6o....

Подпис:
/не се чете/


Тема телекоме...нови [re: тeлekoм]  
Автор вeни мapkoвckи (др.)
Публикувано22.01.02 15:14



Бтв, не може ли поне името си да напише? Кофти някак си е да ти казват "телеком":-)

Щях да ти отговоря по същество, но сетне размислих - прочетох ти отново писмото и си казах: "Той не изглежда да е глупав човек, защо да го обиждам, като му пиша нещата 1 към 1?". Затова, моля, погледни по-внимателно какво пише в информациите по темата и не ме карай да си губя времето в четене на общи приказки.

Вени Марковски



Тема Re: мирнови [re: вeни мapkoвckи]  
Автор тeлekoм (untitled)
Публикувано22.01.02 15:25



Edva li si propusnal 7 dni, no tva e druga tema

Ama dai da porysjdavame vyrhu tezi, koito se borqt s dyrjavata...t.e. TI(bravo za skromnostta, 4e ne se nazova sam)

1. Правили са ги срещу правителството на Иван Костов, когато то бе най-силно - през 1999 г
Tiq gi razprawqi, ama ne na men.. 6toto edno 4e znam za6to oniq dryvnici ot DKD go poiskaha, koi ot BTK be6e syglasen, i koi ne, kakto i mnenieto na dostaw4icite(ne samo orbitel). Sy6to taka sym govoril s edin ot upravata na BAIi znae6 li kakvo mi kaza TOI? Citiram po pamet: "az ne sym bezplaten PR na veni, nito se zanimavam s reklamata na BOL. Kato iska slava, da si q izvoiuva sam. Syrbal sym poparata na Veni i ne iskam pak" 4estno kazano togava malko se 6a6nax, 6toto ne bqx 4uval nqkoi da govori za teb taka... kakto i da e

2. И същият Иван Костов бе убеден да инвестира пари за компютърни класове за 440 гимназии в страната!
Tva e pylna mistifikaciq... razprawqi gi tiq na nqkoi glux slqp i pro4ie - Kostov v kraq na mandata si moje6e da obe6tae i kosmi4eska sovalka, vse taq... rabotata e tam, 4e NITO EDNO u4ili6te ne go ogrqxa i cent ot tiq $30 000 000
I sled kato si se boril s Kostov, interesno za6to:
a) prave6e saita na SDS
b) be6e postoqnno okolo Kostov(to ne bqxa fiesti, to ne bqxa ob6ti izqvi)
c) prave6e saita na prezidenta
d) ima6e nqkakwi zaigravki s Komandir6ata
ne6to ti kuca teoriqta za boreca protiv правителството на Иван Костов, когато то бе най-силно

3. Iniciativata I-net za u4ili6tata ne6to utixna mnogo byrzo.... nqkoe u4ili6te da ste internetizirali? moje bi s akaunt samo za bg prostranstwoto?!

i o6te ne6to deto widqx na saita http://www.isoc.bg/kpd/
Предишната гореща новина: Премиерът Костов е против лицензирането(

)
Axaaaa, eto go tavana na lqtnoto kino.... Taka li se borish срещу правителството на Иван Костов, когато то бе най-силно - през 1999 г? Kato na stranicata na skandala mu citirash preporykite?! Stranna logika....

Подпис:
/не се чете/

Тема Re: телекоме...нови [re: вeни мapkoвckи]  
Автор тeлekoм (untitled)
Публикувано22.01.02 15:30



MOga.... ama tolkowa li ti e interesno imeto mi?

btw, obidi me, отговорu по същество, az 6te te razbera

Подпис:
/не се чете/


Тема Не подценявайте заслугите на г-н Марковскинови [re: тeлekoм]  
Автор Дoбpи Бoжилoв (журналист)
Публикувано22.01.02 16:35



Уважаеми г-н Телеком,

Може би не съм аз този, от който очаквате да защитава г-н Марковски, но не е коректно да подценявате заслугите му за невъвеждане на Интернет лицензите. По онова време лицензирането като средство за поставяне под държавен контрол на цялата икономика бе в апогея си, и и далеч по-силни и богати браншове от нашия не можаха да се измъкнат. Тогава именно Марковски започна едно дело, изглеждащо като безнадеждно. И наистина нито БАИТ, нито БАИ го подкрепиха в решителните моменти. Тогава аз работих във в.Computerworld и следях темата. Бил съм лично на част от съдебните заседения и мога да ви кажа, че там от страна на Интернет бранша беше само Интернет Общество и Марковски. Морална подкрепа оказвахме ние - съпричастните медии (и аз лично - мисля дори че моя статия бе представена пред съда като някакъв вид "мнение на медиите" или нещо такова), а също и низвегнати тогава от властта лица като Емил Димитров - РевиЗоро. Последният съм го виждал на заседание на съда и след това сме си говорили по въпроса за тоталната мафиотизация на всичко. На мен не ми е много ясно в крайна сметка как Марковски успя да се пребори, но факт е, че ако той не беше започнал, сега лицензи на Интернет доставчиците щеше да ИМА. Истината е, че най-големите тогава наистина бяха свили байраците и се готвеха да се договарят с държавата в новите условия (т.е. да ръсят рушвети). Между впрочем, ако тогава все пак бяха въведени лицензи, изобщо не е сигурно, че сега структурата на Интернет в България щеше да е каквато е и, че много доставчици изобщо щяха да съществуват. Изобщо не е сигурно, че EuroPro Net щеше да дойде да инвестира в Спектър Нет и други подобни сделки. Така че не се нахвърляйте срещу Марковски и не обезценявайте полезните му действия.
В текущата ситуация лошото е, че се създават отново предпоставки някой да помисли за лицензиране. Този път мотивът може да е някакъв морален и да е много по-трудно да се обори в сравнение с предишния смехотворен мотив за "повишаване на качеството". И стигне ли се дотам, можете да бъдете сигурен, че отново Марковски ще е единственият който ще свърши някаква работа, за да се противопостави.
Аз не съм личен враг нито на Марковски, нито на БАИТ, нито на който и да било, спрямо когото съм имал критични статии напоследък. Аз съм критичен единствено към проявленията в поведението им, които не ми се струват добри. Между впрочем преди 1-2 месеца и БАИТ почти бяха започнали да ме съдят.
Но като съм критичен на основание на някакъв общо взето честен мотив, не мога да си затварям очите и да постъпвам "безчестно" спрямо реалните им заслуги. А, повярвайте ми, Марковски има такива и не е необходимо да ги изтъква, за да се знаят. И за целия бранш наистина ще бъде добре ако "заровим томахавката", защото иначе докато се изпопребиваме, тия дето искат да ни ограничат свободата, ще напреднат много. Затова и предлагам мир и общо взето гледам да не се изказвам тук по други въпроси, освен за мира, за да не насърча по някъкъв начин разправиите.

Добри Божилов

Редактирано от Дoбpи Бoжилoв на 22.01.02 20:45.



Тема Re: мирнови [re: тeлekoм]  
Автор вeни мapkoвckи (др.)
Публикувано22.01.02 18:33



Еей, тия хора, тия хора...
az ne sym bezplaten PR na veni, nito se zanimavam s reklamata na BOL. Kato iska slava, da si q izvoiuva sam. Syrbal sym poparata na Veni i ne iskam pak

Пак не са били разбрали, че не за славата го правим, а заради тях самите. Защото страхът и до момента е доста силна и мотивираща движеща сила на част от ИСПтата. Но дори и да е било заради славата, защо не се включиха през януари 1999-а или дори още през декември 1998-а, когато ние почнахме? Хем щяха да станат известни:)) Ако си забравил, БАИ едва беше създаден тогава.

Ако искаме да станем известни (можеш ли да си го помислиш??), ето как може да стане това: ако ние инициираме въвеждането на лиценз върху Интернет операторите, той ще мине и през ДКД, и през БТК, и през Народното събрание? Знаеш ли колко известни ще станем:-)


rabotata e tam, 4e NITO EDNO u4ili6te ne go ogrqxa i cent ot tiq $30 000 000


Не са 30 милиона $, а 18 милиона лева, а от тях за компютрите бяха 6.7 милиона. И не ги огряха, защото след провеждането на търговете и подписването на договорите, Милен отказа да даде парите. Но това е друга тема и я има подробно описана тук:

(през октомври) и тук - , още през септември...


Сега идва най-готината част (мерси за въпросите):

I sled kato si se boril s Kostov, interesno za6to:
a) prave6e saita na SDS


Защото сме професионалисти, а не политически платени фирми.

b) be6e postoqnno okolo Kostov(to ne bqxa fiesti, to ne bqxa ob6ti izqvi)

Аз лично се чувствах длъжен да му кажа: Макар че преди 2 години ти набихме канчето, само с решението да ИНВЕСТИРАШ парите в 440 компютърни лаборатории, ти си изкупи греховете и го приемаме като компенсация за изгубеното време Всичките проверките от полиция, данъчни и т.н. ни отнеха дни наред през 1999 г., случваше се да идват едни след други... И ако не си разбрал, ние нямаше да осигуряваме нито компютрите, нито интернета за училищата. Но децата ни щяха да излизат грамотни оттам. Да ти обяснявам ли защо това е важно?

А и имаме само 2 срещи с него - през март и през юни. Ако на това му казваш "не бяха срещи", прав си - 2 срещи за 3 месеца е нищо.

c) prave6e saita na prezidenta

Защото сме професионалисти. Затова сега правим и сайта на Първанов. Виж . Ще правим сайтове на всеки, който си плаща, защото видяхме какво става с онези, на които конкуренцията им прави сайтовете без пари... нито сайтовете им са читави, нито им вършат работа.

d) ima6e nqkakwi zaigravki s Komandir6ata

Тук за кой говориш? За Екатерина Михайлова ли? Защото едва ли е за Елена Костова:-) Ако не знаеш, сега правим и кампанията на СДС по Интернет за допитването до народа. И пак го правим, защото не гледаме кой е на власт и кой - в опозиция. Просто си вършим работата - качествено, при добри условия. Спомни си само, че сегашният Министерски съвет се изтърси на някаква фирма с близо 9000 лв. за сайт, който според нашите сметки струваше около 3000 лв.

А, забравил си да споменеш, че и сайта на БСП е правен от нас. .

Вени Марковски


Тема Re: Предлагам мирнови [re: Delwin-]  
Автор Дoбpи Бoжилoв (журналист)
Публикувано22.01.02 20:01



Уважаеми г-н Модератор,

Предполагам, че Вие ме познавате по-добре, отколкото аз Вас, след като имате вече толкова ясно изразено мнение за мен. Аз нямам никакво за Вас. Мисля обаче, че негативизмът Ви е прекален. Аз не съм съвсем неграмотен по отношение на Интернет. И спрямо ресурсите, с които разполагам, мога да Ви уверя, че изданията komentari.com и e-balkani.com са доста добро постижение от гледна точка на аудитория и съдържание. Разбира се има много какво още да се желае и дизайнът е едно от тях. Естествено и при Вас има какво да се желае и едно от тях е примерно да излезете от анонимност, защото определено в мненията Ви има известна стойност и е добре да се знае кой ги изразява. И мисля, че бихте помогнали повече на Интернет бранша, за който очевидно сте загрижен, като спомогнете за установяване на омиротворяване, а не като обезценявате добрите идеи.

Добри Божилов



Тема Re: Предлагам мирнови [re: Дoбpи Бoжилoв]  
Автор Delwin-Модератор (niakakuv si tam)
Публикувано22.01.02 20:22



Нямам честа да Ви познавам лично. Съдя по това което виждам и съжалявам, то не ми хресва. Не ми харесва подобна тема да бъде използвана за реклама. А точно това се получи на практика.

Колкото до анонимността. Не съм анонимен. Много хора знаят кой съм. Само че тук пиша като частно лице, а не от гледна точка на фирмата, за която имам удоволствието да работя. Тъй като неминуемо името ми ще бъде свързано с фирмата, предпочитам да пиша с псевдоним. Ако Вас лично ви е любопитно кой съм, можете да ми оставите бележка и ще Ви отговоря.

Добрите идеи не могат да бъдат обезценени. Само че ми се струва малко късно за Вашият призив, след като има заведено дело?



Тема Re: Предлагам мирнови [re: Delwin-]  
Авторdelovoditel (Нерегистриран)
Публикувано22.01.02 20:28



Да бъдем точни: не е едно делото, а няколко.

Плюс няколко проверки по други линии, за да се види къде е скрита рибата.:-)

Кофти е да не разбираш последствията от своите действия...



Тема Re: мирнови [re: вeни мapkoвckи]  
Авторvbb (Нерегистриран)
Публикувано22.01.02 20:33



*************************

това го четохме поне 100 пъти. спри се.

Редактирано от Delwin- на 22.01.02 20:38.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.