Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:41 10.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Случва ли ви се като ви блокира телефонанови  
Авторqwerty (Нерегистриран)
Публикувано04.12.01 01:37



Случва ли ви се често като ви разпадне вразката (блокира телефона) след това да не можете да се логнете, а по касно когато си гледате статистиката за потреблението да установите, че модема на доставчика е блокирал и е продалжил да таксува използвано време , така хем да плащате часове които не използвате, хем да неможете да се вклучите през това време (не допуска мултилаин достъп)



Тема Re: Случва ли ви се като ви блокира телефонанови [re: qwerty]  
Автор onzi (онзи)
Публикувано04.12.01 10:01



da. sluchva se za sajalenie. lichno na men gore-dolu vednaj na 2 meseca mi se nalaga da se onbiasniavam s klienti sto imali 19 chasa i 43 min napr. za edna sesia deto spored tiah bila 30 min. i kato pogledna logovete triabva da se izviniavam.

sluchva se na analogovite vhodni tochki (ili pone na men mi se sluchva tam). ne e ot modemite - stava sas vsiakakvi (pone 5 marki sam probval). ne znam kakvo moje da se napravi po vaprosa.

TANSTAAFL! There AiNt Such Thing As A Free Lunch

ps uteshitelnoto za klienta e che ne moje da mu se nachisliat tezi chasove - stoto izliza v log-a na tezi deto sa se probvali da se varjat ot niakolko mesta ednovremenno.

Редактирано от onzi на 04.12.01 10:04.



Тема Re: Случва ли ви се като ви блокира телефонанови [re: onzi]  
Автор Nevroz (Нервен)
Публикувано04.12.01 18:01



Ami kakvo shte kazhesh za edin gaf na adminite -> ATS10=255

S edno logvane si izgyrmial vsichki chasove.

BTW kakvi sa ti nastroikite na modemite.

Любовта е като тока - като те хване, здраво те тресе.


Тема Re: Случва ли ви се като ви блокира телефонанови [re: Nevroz]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано04.12.01 20:19



Доколкото знам ATS10=xxx - това е команда с която се задържа връзката след последния сигнал между модемите N-секунди. Да разбирам ли, че 255 ще значи докато не се прекъсне механично или по някакъв друг начин??

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема Re: Случва ли ви се като ви блокира телефонанови [re: onzi]  
Автор Илko ™ (®)
Публикувано05.12.01 00:25



При аналоговите входове свързани към "цифрова" линия често може да се получи следния ефект: ако ви звъни аналогов (не "цифров") телефон инициативата за разпадане на връзката си остава изцяло в негови ръце. Така че колкото и да затваряте ако отстещния не прекъсне сте си закачени към него.



Тема Re: Случва ли ви се като ви блокира телефонанови [re: Илko ™]  
Автор тeлekoм (старо куче)
Публикувано05.12.01 01:01



Е да, ама ISP's ползват предимно ISDN PRI и това не се получава..

Настигне ли те желание да работиш, клекни за да те прескочи


Тема Re: Случва ли ви се като ви блокира телефонанови [re: тeлekoм]  
Автор onzi (онзи)
Публикувано05.12.01 01:52



да ама при аналоговите се получава. както и отговорих по-рано.

ats10=014 (by default)

в момента съм основно с accorp-и там щото най-рядко се дънят. че има проблемчета - има. не е като да няма. единственото нещо дето съм пробвал беше да сложа една джаджа след модема. да се прави на телефон. нямаше никакъв ефект. нито положителен, нито отрицателен. никакъв. оттогава (беше преди 2 години) обирам псувните на клиентите за нещо, което е извън моя контрол. пак добре че е сравнително рядко

TANSTAAFL! There AiNt Such Thing As A Free Lunch


Тема Re: Случва ли ви се като ви блокира телефонанови [re: тeлekoм]  
Автор Илko ™ (®)
Публикувано05.12.01 10:50



Добре де, мисля че бях ясен.
Но сега и за теб:
Благодарение на висококачествената и компетентна работа на БТК и закупеното от нея супер оборудване този проблем отсъства при ISDN.

Дано си доволен.



Тема Re: Случва ли ви се като ви блокира телефонанови [re: KlD]  
АвторNevroz (Нерегистриран)
Публикувано05.12.01 15:04



Taka se izkluchva Carrier Detect-a na modema t.e. kakvoto shte da stava toi vinagi shte se dyrzhi siakash ima vryzka s drugia modem i niama da zatvori sled zaguba na signala...



Тема Absolutno si pravнови [re: Илko ™]  
Автор тeлekoм (старо куче)
Публикувано06.12.01 11:54



Ima nadejda za teb

Настигне ли те желание да работиш, клекни за да те прескочи



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.