Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:25 28.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Suvet za modem?  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано04.12.01 21:23



Izvinqvam se za latinicata...

Iskam da pitam horata koito rabotqt prqko s modemi i internet (vkluchitelno i ot ISP), da mi kazat koi sa nai aktualnite i nai dobri modemi za dial-up v Sofia.
Edin primer - kazvat mi che Accorp s chip na Rockwell sa po dobri ot US Robotics Courier V.Everything EXT, zashtoto edi kvo si... Mozete li da mi kazete i tehnicheski harakteristiki na razlichni marki modemi (govorim za dobri modeli, a ne kato cqlo). S koe se raboti nai dobre?!?

Edno poqsnenie - parite za modema sa bez znachenie...

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте

Редактирано от KlD на 04.12.01 21:23.



Тема Re: Suvet za modem?нови [re: KlD]  
Автор TV!OOO ()
Публикувано04.12.01 21:56



Мисля, че много може да се спори по въпроса за това кой е най добрия модем. Поне от моя гледна точка, са ми попадали различни видове модеми, и наистина Acorp EXT с Rockwell чип е добър избор, най-вече в съотношение цена/качество. За USR v.everithing - не знам какво са ти казали, но също е много добър модем, но явно зависи къде е правен, дори си мисля че има ментета. Имам случай на един USR, който при режим наета линия с кабелче 20 сантиметра не щеше да се свърже на повече от 24000!
Също зависи донякъде и до модемите на ISP.
Това е. Не съм се задълбочавал в хардуера, за да ти дам по-подробна информация.
Все пак най-голямо значение си оказва качеството на телефонната линия.



Тема Re: Suvet za modem?нови [re: TV!OOO]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано04.12.01 23:22



za telefonnata liniq nqma griza. Dostavchika mislq da e Spnet (bez da pravq reklama, mnoze i drugi da probvam). Trqbvat mi po tehnicheski harakteristiki... za da vidq tochno razlikite... A nqkude da sa obqsneni protokolite na razlichnite modemi? Imam predvid, koi protokol kakvo tochno pravi i koi modem kakvi protokoli poddurza?!

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема Re: Suvet za modem?нови [re: KlD]  
Автор Илko ™ (®)
Публикувано05.12.01 00:14



Аз ще ти обясня кое как ама не виждам смисъл.
Много си далече от тия неща та няма да ме разбереш.
Какво според теб означава "по технически характеристики"
Я кажи някоя по нетехническа ?



Тема Re: Suvet za modem?нови [re: Илko ™]  
Автор тeлekoм (старо куче)
Публикувано05.12.01 01:03



гаранцията например

Настигне ли те желание да работиш, клекни за да те прескочи


Тема Re: Suvet za modem?нови [re: Илko ™]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано05.12.01 08:07



Кво ще кажеш да се хвърлиш от някое по високо място? Като не можеш да кажеш нищо, не го казвай... Интересуват ме технически параметри на модемите!!!

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема Re: Suvet za modem?нови [re: KlD]  
Автор2 (Нерегистриран)
Публикувано05.12.01 08:16



Ami probvaj na

.



Тема на 20 см,нови [re: TV!OOO]  
Автор topgun (теле(ц))
Публикувано05.12.01 08:36



възникват проблеми поради прекалено силния сигнал... така че не се чуди .. виж ако на 20 м става гаф .. кофите за боклук са наблизо нали

Прави каквото искаш и не пречи на другите да правят същото


Тема Re: Suvet za modem?нови [re: KlD]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано05.12.01 09:33



Вариантите са много. Първо - задължително хардуерен външен модем. Второ - ако ще е USR трябва да е правен в Канада а не в Ирландия. Разбира се лесно по лепенката отдолу с канадското листо. Тези са тествани във Франция и вървят чудесно на аналогови линии.

Лично моето мнение е да си вземеш модем отпреди 2-3 години на старо ако намериш такъв. Тогава и USR беше както трябва - имам такъв на работа и е железен. Rockwell не ги бяха развалили още (сега вървят едни ментета...). Много хубав модем е Bocca (май не се произвежда вече). Имам такъв в къщи.

Така, че като обобщение - вземи си стара и изпитана марка и задължително я тествай.

Успех.



Тема Re: Suvet za modem?нови [re: няkoй]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано05.12.01 10:31



Мерси и на теб за съвета (за съжаление съм ги чувал тези неща доста пъти за роботикса.). Аз търсех обаче разни технически данни (сега проверявам едни сайтове, дадени и тук и в друга тема) за различните стандарти и протоколи при различните марки модеми, за да разгранича има ли смисъл или няма от този или онзи вид модем. Хубаво щеше да е и ако от различните ИСП-та си кажеха мнението, с кои марки/модели модеми се работи най добре (това също е малко относително, но поне като статистика...) и предимствата на същите. Ако те не знаят... се чудя кой ли?!

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.