Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:42 27.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re:нови [re: KlD]  
Автор Илko ™ (®)
Публикувано08.12.01 02:29



Добре ето и моето мнение. В техническите характеристики няма да намериш почти нищо което да те накара да заключиш че този модем е по добър от друг.
Вярно според мен е твърдението, че е най добре от двете страни на жицата да има устройства правени от един и същи производител. С цел по голяма съвместимост нищо, че отговарят на стандарти конкретната реализация може да се различава.
Друго което е много важно е да се направят настройки на параметрите на модема за конкретния случай. Настройките по дефаулт не винаги са оптималните за линията в която е включен модема.
И накрая съветвам да се избягват продукти на неутвърдени или неизвестни фирми. Например аз съм се сблъсквал с проблем - модем от no name производител не поддържа V22.bis въпреки че в документацията му е изрично споменато. А аз го бях купил за да го ползвам именно за този протокол.

Друго нещо което е важно е телефонната линия, но това е тема на друг разговор.



Тема Re:нови [re: Илko ™]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано08.12.01 16:00



Все пак благодаря за мнението... На мен ми беше интересно да науча и подробности за техническата спецификация или някои характеристики. Но или никой не знае точно, или наистина няма значение това... В момента съм с CNet модем 56к и се държи много стабилно, не ме е дропнало за малкото време което съм го ползвал, като изключи че РС-то ми забива заради дефектния ми хард... НЕ СИ ВЗИМАЙТЕ QUANTUUUUUUUM... хмм... а на мен специално линията ми е повече от чудесна и все пак не ми изписва че се връзвам на повече от 33.6 (понякога ми се случва да се вържа на по-малко...), което всъщност може и да няма голямо значение...

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема Re: Suvet za modem?нови [re: Stargazer]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано08.12.01 16:03



Не мисля, по скоро ще запсувам модема или себе си че съм избрал някое некачествено ИСП или че ми е скапано РС-то... Засега не мога да се оплача от телефона

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема Re: xuxuxuxuxuxuxuнови [re: тeлekoм]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано08.12.01 16:06



кой ше седне да се занимава за некви си 100 кинта?! Сега е мода да се пъжат хората за по дебелички суми Телекоме, а ти навит ли си за 100 кинта да ми пуснеш... перфектна линия? Да кажем ISDN-ска?!

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема хубаво се смеетенови [re: KlD]  
Автор Пивo (хелий)
Публикувано08.12.01 16:56



но аз съм подал молба за линия преди 340 дни, а на съседа му прокараха за 10 (десет). Странно, нали ? Пък може и да не е перфектна..

The state is the great fiction by which everybody tries to live at the
expense of everybody else


Тема Re: хубаво се смеетенови [re: Пивo]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано08.12.01 18:09



Пиво, дай 100 кинта и те уреждам

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема Re:нови [re: KlD]  
Автор Илko ™ (®)
Публикувано08.12.01 20:45



Това в първия момент на колко се е вързал почти няма значение защото линиите са доста шумни и е доста вероятно след това модемите да се договорят за друга скорост обикновено по ниска. Аз с подходящи настройки мога да накарам моя US Robotics да се върже на 40 000 bps но удоволствието не продължава дълго - обикновено след 2-3 минути когато започне реалния трансфер (естествено с много грешки) се договаря по ниска скорост.
Така че всичко е толкова относително че едва ли някой може да ти даде подобен съвет за определен модел.
В момента ползвам Мобиком и най често се закачам на 33600bps. Рядко обаче се случва да се свържа и на 21 600 bps но почти винаги в този случай връзката ми прекъсва. За което не мога да намеря свестно обяснение. Освен това че веднъж като вдигна слушалката на телефона чувам много ясно сигнала свободно, а друг път той е съпроводен със силен шум. И всичко се оправя като затворя и вдигна отново.



Тема Re: xuxuxuxuxuxuxuнови [re: KlD]  
Автор тeлekoм (старо куче)
Публикувано09.12.01 19:48



Ми става
пускам ти ISDN, ще го водим че е аналогов дуплекс.... ей ся от промоцията и терм.адаптер може да ти намерим на аванта

Настигне ли те желание да работиш, клекни за да те прескочи


Тема Re: хубаво се смеетенови [re: Пивo]  
Автор тeлekoм (старо куче)
Публикувано09.12.01 19:50



kакво се пенявиш сега? Има хора дето чакат по 20 години и нямат, а ти за някакви си 340 дена

Я сега да ми кажеш що на твоя съсед му пуснаха за 10 дни линия? Че ми е интересно...

Настигне ли те желание да работиш, клекни за да те прескочи



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.