Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:47 28.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Въпрос за SPNETнови  
Автор336OO (Нерегистриран)
Публикувано04.10.01 13:45



Няколко месеца ползвам SPNET и съм много доволен, но напоследък модема ми се вързва на 33600 към тях. Преди беше много по-добре /42333 или нещо такова/. Линията ми е цифрова и модема е USR 56. Чудя се каква е причината? Дайте акъл, че моя явно не стига:)



Тема Re: Въпрос за SPNETнови [re: 336OO]  
АвторAZ (Нерегистриран)
Публикувано04.10.01 14:20



Az imam 52 KBps prez cifrova linea ot BITEX



Тема Re: Въпрос за SPNETнови [re: 336OO]  
Автор Hиkи Гopчилoв (фен)
Публикувано04.10.01 15:58



А защо не се обадиш на поддръжката им? Сигурен съм, че ще ти помогнат. Доколкото е видно от www.spnet.net поддръжката им отговаря на телефони:
- 986 74 81
- 975 30 26

Използвам случая да изразя огромното си очудване, от факта, че при произволна грижа с Интернета средностатистическия потребител се сеща за поддръжката на доставчика си най-накрая.

Струва ми се, че именно поддръжката на доставчика е първото място, където трябва да споделите за проблема си. Този бизнес е един от малкото, в които световните норми на работа с клиенти важат с пълна сила.

Опорните Интернет доставчици не са като средностатистическия бъгларски магазин или заведение, където гледат на вашите нужди като нарушение на собственото им спокойствие.

Ние сме тук, за да ви обслужваме, с ясното съзнание, че service компанията предлага именно това. Ако не осигуряваме service, тогава какво?

Вярно е, срещат се и немотивирани хора, но те си имат началници. Винаги може да вземете името на човека от другата страна и да се оплачете на мениджъра - на него със сигурност му пука...

Всеки мениджър иска да научи за проблемите на своя потребител максимално скоро и лично от потребителя, а не от клубовете на дира или още по-лошо - от медиите.

Има проблеми за които няма как да знаем, че изпитвате преди да ни кажете... Колкото и да сме добри не сме Господ Бог

Поздрави,
Ники


Тема Re: Въпрос за SPNETнови [re: Hиkи Гopчилoв]  
Автор 3вeздeлин Бopиcoв ()
Публикувано04.10.01 16:07



Евала Ники,
Рядко пиша тук, но не мога да не те подкрепя за позицията.
Така е!

Звезделин



Тема Re: Въпрос за SPNETнови [re: Hиkи Гopчилoв]  
Автор336OO (Нерегистриран)
Публикувано04.10.01 17:56



Пиша тук за да ми помогне някой, който разбира повече от мен. Обаждах се на съпорта им и ми съдействаха, но явно причината е в мен. Интересува ме дали някой знае някаква настройка за USR, която му е помогнала ТОЧНО при връзка с SPNET.
Както писах и по-горе съм много доволен от фирмата и в никакъв случай не искам да им правя лоша реклама.
В този клуб четат и пишат главно хора, които са наясно с проблеми като моя, ето защо се обръщам за помощ И ТУК.
Естествено може модема ми да е калпав или качеството на линията да е паднало, знам ли. Ще бъда задължен на всеки, който може да помогне с НЕЩО КОНКРЕТНО.



Тема Re: Въпрос за SPNETнови [re: 336OO]  
Автор Embryon (ex-Moonchild)
Публикувано05.10.01 10:54



NE mojesh da force-nesh modema si da se vurje na po-golqma skorost ot tazi, na koqto se dogovarq s otsreshtniq modem. Kazvash che predi si se vruzval sus sushtiq modem na po-visoki skorosti. Tova me navejda na misulta, che neshto v harakteristikite na telefonnata liniq se e izmenilo.
Btw, probva li na drugi telefoni (mislq si za relations m/u centralite) ? Imame 7-8 razlichni serii. Ako ne gi znaesh, zvunni na supporta i shte ti gi kajat ;-)

Oshte neshto do choveka, koito e pisal s nick AZ : malko glupavichuk nachin za reklama sa si izmislili Bitex (vijte gramaticheskite netochnosti - vse edno go pishe gruk ;-)))) ) Inache, Niki Gorchilov e napulno prav.

Take You now in my sleep, i want to touch You, to scratch you deep


Тема Re: Въпрос за SPNETнови [re: Hиkи Гopчилoв]  
Авторdzola (Нерегистриран)
Публикувано07.10.01 00:07



tozi posting mi dopadna
prav si che nikoi ne se seshta za supporta purvo :)
nqkoi klienti daje ne znaqt za sashtestvuvaneto mu



Тема Re: Въпрос за SPNETнови [re: dzola]  
Автор336OO (Нерегистриран)
Публикувано07.10.01 14:21



Нарочно не отговарях по темата за да не е дигам нагоре, но искам да ви кажа, че не всички клиенти са тъпанари и малоумници. Преди да пиша тук се обадих на съпорта, писах и в други форуми извън България. Оказа се, че тук където очаквах някой да помогне само ми обясниха неща за които знам отдавна - ОБАДЕТЕ СЕ НА СЪПОРТА !!! В един форум в Русия без да ми се дуят хората ми пратиха един ъпгрейд за firmware-a и работата се оправи. Никои там не ми обясни набързо как се прави в Европа и т.н. ПРОСТО МИ ПОМОГНАХА - защото знаят !
Искам да се извиня на SPNET, ако някой е прочел нещата тук и си е помислил, че при тях има някакъв проблем. ПРОБЛЕМА БЕШЕ ПРИ МЕН и го реших.
Препоръчвам на всеки SPNET - добри са ! Досега съм им пратил поне 10 човека клиенти мои клиенти и приятели, всички те също са доволни.
Това е !



Тема Re: Въпрос за SPNETнови [re: 336OO]  
Автор Димитъp Гaнчeв (ентусиаст)
Публикувано07.10.01 14:51



Аз също не се намесвах тук за да не вдигам нагоре темата, но това не е форум за техническа подръжка. Тук наистина четат представители на интернет доставчиците, но не непременно техните технически специалисти. Така че вероятността да получиш строгоспецифична техническа помощ в този форум не е много голяма, просто защото тук четат хора, от чиято гледна точка с тези неща се занимава съпорта.

Впрочем, вероятността да получиш такава помощ (ъпгрейд на фърмуеър) от чиито и да е съпорт също не е много голяма. Навсякъде работят не хиляди, а само 4-5 човека, които не могат да знаят наизуст характеристиките на всеки модел и всяка серия модеми, дори и на по-популярните производители. Не може да се очаква и да тръгнат да ги търсят из Интернет, защото ако отделят по един ден на потребител, ще трябва да работят поне по 72 часа дневно. Тяхната работа е като на домашния лекар - да ти премерят температурата и да ти дадат аспирин, най-много да ти препоръчат диета, а не да ти направят операция на сърцето, при това по телефона, без упойка и без да те заболи (90% от потребителите искат точно това). Правилният подход в случая наистина е да се ровиш из мрежата, докато намериш някой, вероятно на другия край на света, който е имал същия проблем и си го е решил.

Митко



Тема Re: Въпрос за SPNETнови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Автор336OO (Нерегистриран)
Публикувано07.10.01 15:06



Това е последното което пиша по темата.
За съпорта съм съгласен с Димитъp Гaнчeв. Може и да си супер "в час" и пак да не знаеш, че на еди кой си модема му се блокира V.90, защото едикакво си. Поставям се на мястото на тези хора, които цял ден се занимават с широк кръг от проблеми, повечето от които не са при тях.
Точно за това не мъчих момчетата повече и почнах да търся помощ по Интернет - нали това е една от първичните му функции.
Вече съжалявам, че изобщо писах тук.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.