Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:30 01.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Резултат от тест с Е-кард  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано27.09.01 17:52



Вчера си взех една такава и реших да пробвам как е с различните ИСП-та...
Успях да пробвам само 3 засега... Ето и резултата:
Спектър Нет - стоях 2 часа, за което време ДЛ 2 файла едновременно(от различни сървъри) и чатих в 2 чата (единият е HTML лафчето на Дира). И двата файла се сваляха доста бързо (над 1.5к). Интересното е че само те поддържат този протокол Stac Compression от почти всички фирми които съм използвал досега.
Орбител - Стоях 1 час приблизително и пак бях доволен от връзката, като изключим единият фаил за ДЛ, който беше от free.techno-link.com и се сваляше ужасно бавно (0.2к, за сметка на това през Спектър нет същият се сваляше с 1.6к).
Пролинк - Връзката беше добра (като изключим отново free.techno-link.com) и сравнително бърза. Изненадах се само, че ме дисконектна на 30-40 минута.
Още не съм пробвал Мобисърф и Бол.бг (с двете им оферти, но едва ли има смисъл да тествем 56к, щото не ми е такъв модема)... И се надявам да не се изненадвам отново след 30-тата минута :).
Досега бях с IBM-ски АСС-та и бях донякъде доволен, нощем рядко дропи и връзката е нормално бърза.

Теста е направен на телефон 927**** с перфектна линия (без външни напрежения и тоци и т.н.) и с модем (rockwell-mentence) малко калпав, но... И това е само за личните ми наблюдения в домашни условия. Не гарантирам, че навсякъде ще са същите резултатите...

П.С. Телекоме, това ли искаше и ти да направиш?

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема Re: Резултат от тест с Е-карднови [re: KlD]  
АвторDrug (Нерегистриран)
Публикувано27.09.01 18:14



S Bitex kak beshe vruskata?



Тема Re: Резултат от тест с Е-карднови [re: Drug]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано27.09.01 18:52



Такова в Е-кард нямаше... Но ако имаш някво АСС (дори и 1 час да е само) с удоволствие бих пробвал.

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема Re: Резултат от тест с Е-карднови [re: KlD]  
Автор тeлekoм (пристрастен)
Публикувано27.09.01 19:46



засега се въздържам от коментар
не ми остава време, но мога и теб да те включа - за репрезентативност на изледването....

линия без външни тоци и напрежения.... и то 927! как не те е срам

само неразбирам как си пропуснал БОЛ и Битекс - я Вени да не стиска ами да те черпи една карта... И Морутис, too... аз жалко че си опуках н-те златни карти за тоя месец, ама октомври чука на вратата

Реалността е за тези, на които не им понасят наркотиците


Тема Re: Още малко резил...нови [re: KlD]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано27.09.01 21:38



Мобисърф - Чудесна фирма. Може би най добрата от цялата оферта. 91979 - 2 опита и двата бяха последвани с отговор Disconnected from the computer you dialed. 926-00-90 - от първият път се вързах, но за съжаление на 28 000 бпс... Мдам... Но пък за сметка на останалото връзката с free.techno-link.com е добра. Свалям с над 1к а DownLoad Accelerator-a показа, че връзката с сайта е EXCELENT. Лошото е че трябваше да затворя единият чат + ICQ-то (което и при другите три беше вкл, но забравих да кажа) за да мога да заредя форума и да проверя нещо...
Бол(ка) - Първи опит - успешен, но за съжаление на 24 000пбс. дисконект-реконект - 33 600бпс. Така е добре. Пускам всичко дето си пускам по принцип (2 чата, ICQ и т.н.) ДЛ от free.techno-link.com - повече от перфектен - нда 3к!!! Супер. Смятам да остана час два, да видим дали няма да разпадне :)))
Засега е това...

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема Re: Резултат от тест с Е-карднови [re: тeлekoм]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано27.09.01 21:48



Ми за 927 ... Сори, ко да напрая, късмет ми се е паднало А иначе вчера нямах време за Бол и Мобисърф. А битекс няма на Е-кард. Но няма да откажа за проба, ако се намери доброволец да даде някой тестов АСС за Битекс. Незнам кво толкова му е зле-то че всички ги псуят така лошо :))). А засега от Бол, не се оплаквам, ше видим ко ще е след час - два...

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема Re: Още малко резил...нови [re: KlD]  
АвторCM (Нерегистриран)
Публикувано28.09.01 07:08



Христо, що ви няма в и-карт?



Тема Re: Още малко резил...нови [re: CM]  
Автор тeлekoм (пристрастен)
Публикувано28.09.01 14:12



Защо им е e-crad, като те си имат golden card?


Реалността е за тези, на които не им понасят наркотиците


Тема Re: Резултат от тест с Е-карднови [re: KlD]  
Автор тeлekoм (пристрастен)
Публикувано28.09.01 14:16



Абе късмет...знам аз....ама айде да на приказвам
Ама на 927 под 40 000 не трябва да пада

Ама ти що не пробваш БТК НЕт ми се занимаваш тука с ментета

Реалността е за тези, на които не им понасят наркотиците


Тема Re: Резултат от тест с Е-карднови [re: тeлekoм]  
Авторбoлeн (Нерегистриран)
Публикувано28.09.01 15:55



гледам, че ги е ползвал и е доволен. сигурно е болен



Тема Re: Резултат от тест с Е-карднови [re: тeлekoм]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано28.09.01 16:26



А да ти е минавало на ум, че ако километража ти не позволява да вдигнеш 160км/ч значи не може... Модема е 33,6 затова :( Ама другият месец си купувам US Robotics Courier, така че се надявам да е така :)
Който си е роден с късмет - си е късметлия:))))

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема Re: Резултат от тест с Е-карднови [re: бoлeн]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано28.09.01 16:28



Не съм БОЛен, ами съм честен. Или поне се опитвам, а ако някой не ми вярва си е за негова сметка, не ми пука. Мисля че съм доказал, че нямам нищо общо с никое ИСП за да му правя реклама...

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема Re: Още малко резил...нови [re: тeлekoм]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано28.09.01 16:33



Незнам голд ли имат, платинум ли имат, ама днеска съм получил следното маилче... Копи/паствам :

Bitex ima v E-Card. Prosto go pogledni vhodnite tochki na www.e-card.bg
Moje bi imash po stara karta, na kojato ne e otbeljazano.


Best regardz
nt
от следният адрес : genius@e-card.bg

Нямам представа кой е (поне не искам да предполагам, макар да си мисля за едно лице, което е малко на ВИЕ с Българският език...), но аз така и не успях да намеря нищо същественно за Битекс в Е-кард, освен една рекламка... Или аз незнам, или... Поне кажи телефона за достъп за да не търся излишно... паролата и името са едни и същи, така че... Ще ви пробвам и вас... Опсс... и Битекс да кажа

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте

Редактирано от KlD на 28.09.01 16:34.



Тема Re: Резултат от тест с Е-карднови [re: KlD]  
Автор тeлekoм (пристрастен)
Публикувано28.09.01 16:47



Ти пък... Къде ти ум у мен, та да знам за твойте километражи Е аз съм с Ламборджини затова го казах.... Пък за Куриера - ша черпиш само че по мое лично мнение тва са пари хвърлени на вятъра - ако ще си го ползваш само у вас...
Ема има и по кусметлии

Реалността е за тези, на които не им понасят наркотиците


Тема Re: Още малко резил...нови [re: KlD]  
Автор alf76 (директен)
Публикувано28.09.01 16:49



Eto ti informacia za BITEX.





Тема Re: Още малко резил...нови [re: KlD]  
Автор тeлekoм (пристрастен)
Публикувано28.09.01 17:33



Ми Битекс имат 3 телефона за аксес
979797
91901 - ама него го махнаха, щото е кофти серия(сещаш се защо)
9601901
тва са им телефоните, ама незнам дали са в е-кард.... питай модератора

Реалността е за тези, на които не им понасят наркотиците


Тема Re: Резултат от тест с Е-карднови [re: KlD]  
Автор C.N.Mouroutis (непознат )
Публикувано28.09.01 20:58



Mersi za informa4ia.

Za Kid: Ako iskas mojes da imas edna Zlatna VIP Karta s 3 4asa internet na mese4 bezplaten. Davame karti ili v ofisa na BITEX.COM ili v stand na BITEX.COM v MULTIPLEX Sofia. Karti e bezplatni.

Blagodaria



Тема Re: Резултат от тест с Е-карднови [re: тeлekoм]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано28.09.01 22:47



Я сподели що да са хвърлени пари? Нещо предвид ли имаш?

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема Re: Резултат от тест с Е-карднови [re: C.N.Mouroutis]  
Автор Shloser™ (DJ Змей)
Публикувано29.09.01 00:08



kato stana duma za 927****, i az sam na takava centrala s vatre6en Rockwell na 33.6 i imam ideq za edin USR sportser 33.6 flash-nat na 56k, ta tova dobra investiciq li e, i kakva skorost moga da dostigna s nego na taq centrala s dobar dostav4ik?

Drive to go!
Превод: Карай да върви!


Тема Re: Резултат от тест с Е-карднови [re: KlD]  
Автор 8H ((регистриран))
Публикувано29.09.01 03:14



не че реклама, обаче :

ползвам постоянно е-кард.

докато в клубовете и ICQ, си тегля от technolink, при скорост винаги 3.1к !!?

ползвам само промоционалните InterBGcom, E&S и BulNet...

Mobisurf съм пробвал, но не винаги имат скорост за теглене.

Bitex са в картата, но не съм успял да им набера номера...тук в едно мнение май става ясно защо...какво им има на тези номера, че са ги спрели?

Модема ми е Rockwell-hardware ISA 33,6 на аналогов телефон...



Тема Re: Резултат от тест с Е-карднови [re: Shloser™]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано29.09.01 08:34



Не мисля, че този вид US Robotics са добра инвестиция. Били нещо скапани, или дефектни, или знам ли още кво...

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема Re: Искаш да кажеш,нови [re: 8H]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано29.09.01 08:39



че тези трите дето ги изброи са достатъчно добри за да бъдат тествани ли? InterBGcom, E&S и BulNet? Май ще трябва да проверя за какво става въпрос. Досега не мислех, че тези фирми (по малко известните, според мен) може да са достатъчно добри. А това че исках да пробвам Битекс, Бол и Мобисърф, беше защото исках да видя основателно ли е "плюенето" по тях или не. Със сигурност мога да кажа, че Мобисърф, не ми допадат, но за Бол, незнам защо толкова се говори, след като не са чак толкова зле, колкото всички ги представят Битекс, още не съм пробвал.

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема Re: Искаш да кажеш,нови [re: KlD]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано29.09.01 09:25



Марковски,
как успя да свиеш паролата на КИД, че да пишеш хубави неща за БОЛ?



Тема Re: Искаш да кажеш,нови [re: няkoй]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано29.09.01 10:34



хахахаха

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема Re: Резултат от тест с Е-карднови [re: KlD]  
Автор ® Илko ® (™)
Публикувано29.09.01 13:54



В къщи съм на Орбител и наблюдавам същите резултати. Като общо добра скорост но free.techno-link.com - е традиционно зле.

Ето и малко данни за условията:
Модем 1 - 3 COM US Robotics 56K Faxmodem на прав аналогов пост
Модем 2 - Diamond Supra Express 56K USB на дуплесен пост

( И двата модема са ограничени на V.34 )



Тема Re: Резултат от тест с Е-карднови [re: KlD]  
Автор ® Илko ® (™)
Публикувано29.09.01 14:05



Oops i did it again
И на български - нещо ми заяде пръста...
Sorry!

Редактирано от ® Илko ® на 29.09.01 14:41.



Тема Re: Резултат от тест с Е-карднови [re: ® Илko ®]  
Автор Shloser™ (DJ Змей)
Публикувано29.09.01 22:51



na mene to4no kam free.techno-link.com mi trqbva perfekna vrazka, v kraina smetka koi dostav4ik da izbera za taq cel?

Drive to go!
Превод: Карай да върви!


Тема Re: Резултат от тест с Е-карднови [re: Shloser™]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано30.09.01 00:05



- имат чудесна връзка към free.techno-link.com.
Аз сега съм през тях и съм доволен.



Тема Re: Резултат от тест с Е-карднови [re: няkoй]  
Автор kozoder (Готин)
Публикувано30.09.01 01:12



Е, това вече е Марковски.
Познах, нали?

От чужд гръб - и 100 кожи са малко


Тема Re: Резултат от тест с Е-карднови [re: няkoй]  
Автор Lupi (Бира да има)
Публикувано30.09.01 08:49



Това е Марковски, типично в негов стил е

Целта оправдава средствата


Тема в-к Труд от днес, 30.09, "Двама в люлката"нови [re: Lupi]  
Автортoвa e мapkoвckи (Нерегистриран)
Публикувано30.09.01 09:13



"Двама в люлката"

Това е Марковски:-)



Тема Re: Резултат от тест с Е-карднови [re: Shloser™]  
Автор Delwin- (niakakuv si tam)
Публикувано30.09.01 16:52



mi zamisli se za .. techno-link?



Тема Re: Резултат от тест с Е-карднови [re: няkoй]  
Автор Delwin- (niakakuv si tam)
Публикувано30.09.01 16:53



nadali e po prekrasna ot tazi na samia techno-link, ne mislite li?



Тема Re: Alf** & телеком...нови [re: тeлekoм]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано30.09.01 23:57



мерси и на двамата. Ще ги пробвам и Bitex и тогава окончателно ще си постна крайния резултат от теста...

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема Re: Крайният резил-тат от проба с Е-кард.нови [re: KlD]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано01.10.01 15:28



Държа да отбележа, че тази проба е направена в домашни условия, на модем Rockwell 33 600 Ext - по мое мнение ментенце :Р. Телефона е е 927 и няма никакви проблеми с нея. Пробата е различно време по времетраене и са правени в различно време на денонощието (като на някои доставчици даже беше и през дъждовно време!!!). Също така не гарантирам, че на друго място ще има същите ефекти както при мен. Ето и резултатите:
Спектър Нет - по мое лично мнение са най-добрите от предложените ИСП-та. За 2 часа време през което съм стоял в нета чрез тях, нямах никакъв проблем с ДЛ (2 файла, единият от free.techno-link.com), като в същото време бях и в 2 чата. Връзката беше повече от перфектна. За 2часа bytes recieved ~24 *** ***.
Orbitel - Връзката беше достатъчно добра, за да си ги избера и тях за лично ИСП. Връзката ми беше доста добра, за 40-те минути които стоях с тях. Спокойно си свалях същите два файла (от free.techno-link.com беше бавничко, но...)и си чатих на разните му места... Връзката беше малко по бавна от тази на СПнет и имаше моментно заспиване при byte send & recieve (това го имаше при всички ИСП, освен при СПнет - там не го забелязах).
Пролинк - Връзката е достатъчно бърза. Също е нелошо решение. Проблема при тях беше, че ме дисконектна след 30-та минута...
Мобисърф - Мобисърф - Чудесна фирма. Може би най добрата от цялата оферта. 91979 - 2 опита и двата бяха последвани с отговор Disconnected from the computer you dialed. 926-00-90 - от първият път се вързах, но за съжаление на 28 000 бпс... Мдам... Но пък за сметка на останалото връзката с free.techno-link.com е добра. Свалям с над 1к а DownLoad Accelerator-a показа, че връзката с сайта е EXCELENT. Лошото е че трябваше да затворя единият чат + ICQ-то за да мога да заредя форума и да проверя нещо... Това е може би най-лошият ИСП...
Бол Бг - Първият опит беше преди 3-4 дни - успях да се свържа веднага, но за съжаление на 24 000пбс. дисконект-реконект (от моя страна естественно) - 33 600бпс. Така е добре. Пускам всичко дето си пускам по принцип (2 чата, ICQ и т.н.) ДЛ от free.techno-link.com - повече от перфектен - над 3к!!! Супер. Стох около час и накрая прекъснах. Доволно е. След това един приятел ми даде и разни други АСС-та на Бол с които се връзвам към двата им телефона за вр. (9177000 - 33.6К, и другия 56К, забравих му номра сега). Интересното в случая е, че като се вързах с 56К телефона връзката ми беше по лоша, отколкото с 33.6К. Но като цяло е средна работа. ДЛ с достатъчно добра скорост, само че през 2-3 часа разпада връзката. От време на време Sent/Recieve заспива за няколко секунди.
INTECH (или както е там фирмата.) - Имах едно интересно предложение, от някой, който работи там. Дадоха ми един АСС за проба. 91922 беше номера, ако не се лъжа. Връзката е доста добра, както за ДЛ, така и е постоянна. За 4 часа приблизително само един път ми дисконектна. По добри са от Бол със сигурност и може би на нивото на Орбител. За 1 час sent/recieve беше 9 *** *** bytes (При Бол е средно около 7 - 8 *** ***, Орбител също около 9 *** *** bytes).
Да кажем няколко думички и за всеобичната и всенародна Bitex - Bitex съвсем не е най-лошото ИСП което има, както всички тук се опитват да ги изкарат. За мен лично тя е на предпоследно място, по зле са само Мобисърф!!! Без да се обижда никой, разбира се. Успешно се свързах от първият път и то на 33.600. Обаче... ето от там идва и проблема, за 30 минути време, sent/recieve беше не повече от 3 *** ***bytes с много чести спирания на приемане/изпращане. Дугото което се случи за тези 30 минути, всъщност то беше и последното нещо което видях, беше че ме дисконектна. Мдам... за съжаление (на някои други хора може би)... Но мисля да намеря от някъде златна или сребърна или незнам каква там карта, за макло повече часове и да видя какво в действителност е положението с тях.

Останалите ИСП-та, които са предоставени за пробване, не съм ги пробвал и за тях нищо не мога да кажа.
Направи ми впечатление само още едно нещо: Има един протокол Stac Compression, който се поддържа само от модеми 56К или от съответните им телефони. Проверих че го има при Бол, СПнет, и още една, която не си спомням вече коя беше (INTECH май беше, ако не се лъжа)... Но за СпНет нямаше специално указано, че телефона е за 56К и че ще е с друга тарифа, както да речем при Бол... Явно те наистина държат на качество от всички страни...

Окончателно с няколко думи : Най-добър ИСП - Спектър НЕТ. Веднага след него класирам Орбител и INTECH. На последните 2 места са Bitex и Мобисърф...
Това е... Ако някой има нещо против да казва сега или дазамълчи завинаги... I'm just KIDing :))

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема Re: Илко,нови [re: ® Илko ®]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано01.10.01 15:36



както казах аз нямам хубав модем в къщи и само констатирам личните си възможности. При мен е едно, при теб е друго, при съседа е трето... Но на мен би трябвало да ми е по добра връзката, заради телефона, нали се сещаш... Аналогов... Кроспоинт...
А другият месец като си купя US Robotics Courier ще споделя отново мнение по въпроса с връзката...

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема Re: Г-н Морутис,нови [re: C.N.Mouroutis]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано01.10.01 15:41



не мисля, че ми е необходима тази златна карта, дори и да ми предлагахте 49 безплатни часа и само един да платя. Аз си имам други доставчици, да не говорим че за 5-6 месеца не съм дал и 1 лв за интернет. Но все пак ще намеря начин да се снабдя с интернет от Вашата фирма, само заради идеята да видя точно какво преставлявате. Благодаря за вниманието.

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема Re: Илко,нови [re: KlD]  
Автор ® Илko ® (™)
Публикувано01.10.01 16:44



Ами аз не сравнявам нищо. Просто се оказва че и при мен положението с Орбител е както в твоя опит.
Иначе без да поставям ограничение на скоростта доста често(над 50%)се конектвам и с двата модема на 40000 bps но в последствие трудно се поддържа.



Тема Re: Илко,нови [re: ® Илko ®]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано01.10.01 17:04



предполагам, че се дължи на модемите скоростта на коят осе конектваш. Аз поне съм със скапан модем и немога на повече :( . Но то си и личи кои са добрите ИСП.

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема Re: Резултат от тест с Е-карднови [re: KlD]  
Автор Пивo (Екстремист)
Публикувано01.10.01 17:24



И аз имам Е-кард, но я ползвам само за екстрени ситуации когато ми е заета линията. Но НИКЪДЕ не правя повече от 26400. Вината за това както се сещаш не е в провайдерите.

The state is the great fiction by which everybody tries to live at the
expense of everybody else


Тема Re: Резултат от тест с Е-карднови [re: Пивo]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано01.10.01 17:26



понякога и аз се връзвам на 24 000... да не би да е на същото място което ти имаш предвид!? Айде помисли малко...

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.