Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:33 05.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Резултати от пробата на free.techno-link.comнови  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано30.08.01 12:30



На адрес: http://free.hit.bg/someone се намират рузултатите от пробите. Вероятно на някого няма да му харесат а на друг обратно но това са фактите

Оттук нататък оставям на специалистите да обясняват що така а не инак Ако искат. Ако не искат тяхна си работа

Само ви моля да не ми обяснявате, как точно се правело и къде съм сбъркал. Считащите се за по-умни и знаещи от мен нека го направят и покажат



Тема Re: Резултати от пробата на free.techno-link.comнови [re: няkoй]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано30.08.01 15:49



Поради проявения огромен интерес от всички ще завърша с: Благодаря ви за вниманието

Цитирам твърдението на Митко:

Моето твърдение беше, че всеки може да сваля от технолинк на скоростта, на която е вързан към нас. Ако се е вързал на 19200 ще може да сваля с 19200, а ако се е вързал на 56К - с 56К. Аз не мога да нося отогворност за несъвместими модеми или телефонни централи. Митко

Вече съм казал и показал Сега чакам някой специалист да си каже мнението но почвам да се съмнявам дали ще го дочакам



Тема :)) interesnoнови [re: няkoй]  
АвторKAKTYC (Нерегистриран)
Публикувано30.08.01 15:57



da widim tozi pyt Mitko Ganchev kak ste se oprawdae, za razlikata ot 1,2kb pri telgeneto ot tehniq server i tozi na free.techno :)))
po negowite dumi izliza che kakto si teglel s 3kb/s ot free.bol taka e trqbwalo da byde i ot free.techno, no screenshot-a pokazwa drugo
G-n Ganchev : mikrofona e Vash !



Тема Защо се правиш на две и половина?нови [re: няkoй]  
Автор Димитъp Гaнчeв (ентусиаст)
Публикувано30.08.01 17:31



Защо се правиш на две и половина? Пет пъти натъртих на израза "равни други условия".

Хубаво, купил си си Икард карта, но защо си сравнявал Орбител, Спектър и Пролинк с цена 68 стотинки, с БОЛ на цена 57 стотинки (тел. 9177000) вместо с БОЛ също на цена 68 стотинки (тел. 9300905)? Не случайно ние участваме в И-кард с две тарифи (виж

) - по-евтина и по-скъпа. И малко дете би се сетило, че по-евтината ще е по-бавна.

Би ли бил така добър да сравниш еднаквите услуги и тогава ще коментирам, макар че вече ми писна на всяка стъпка да опровергавам нечия простотия.

А, и пробвай да свалиш поне по 2МБ, а не само по 100К. За 10-20 секунди нищо не можеш да разбереш. Все пак аз ти показах screen shot на цели 30 мегабайта.

Митко

Редактирано от Димитъp Гaнчeв на 30.08.01 17:40.



Тема Re: Резултати от пробата на free.techno-link.comнови [re: няkoй]  
Авторнeyтpaлeн (Нерегистриран)
Публикувано30.08.01 20:06



За първи път взимам отношение в тези форуми, въпреки че редовно ги чета. Не подкрепям никой, но ми прави прави впечатление, че този някой нито е компетентен, нито е голям разбирач, а само се бърка като на всяка манджа магданоз. И което е още по-очевадно отявлено се заяжда с BOL.BG. Лично бих го посаветвал да не се дърви толкова много защото ще си намери и той майстора. А за bol.bg - да не му се връзват. Нека си дрънка. Като има кой да го чете.......... :-)

Хайде със здраве и не хабете нерви по разни форуми и глупости да се доказвате.

P.S. Естествено, че

ще е най-бързо през prolink.



Тема Re: Резултати от пробата на free.techno-link.comнови [re: няkoй]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано31.08.01 02:46



Трябва ли да обяснявам на тестващия(тите) защо и как това което тестват и начина по кото го правят е меко казано баламски (глупав!) или не трябва да го казвам. Хората които четат този форум не са поникнали като гъби след последния дъжд. Това което виждам е глупаво! Да не говорим, че е направо глупаво! и като методика. Ако все пак не разбирате че това е глупаво! моля кажете.Няма нищо лошо в това да се пита, но да се представя глупост! под формата на експерименти!!! Еее!!! "Езвенете" както се казва. Това ми прилича на студентски протокол (без да се обиждат студентите) но си е чиста "стакмистика"



Тема Защо се правиш на дръж ми шапката?нови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано31.08.01 09:40



Явно, че каквото и да се каже и направи на БОЛ все не им харесва. Аз бях дотук. Повече не смятам да се занимавам с великата ви ви фирма/компания или както и да я наречете. Това е абсолютно безполезно занимание водещо само до все повече и повече хвалби от ваша страна.

В заключение смятам да ви кажа следното (това си е мое лично мнение и не заангажирам никой с него, нито пък смятам, че ще го вземете под внимание).

1. Това, което аз направих можехте да го направите и вие. Естествено ако някой иска да се занимава с това при вас.

2. Никога ...(тук бяха лични коментари за вас но после реших, че вие не сте криве за това, което сте и не е коректно и ги изтрих)

3. Никой от горепосочените доставчици не се оплака от методиката или резултатите - дори Орбител и Битекс, които се представиха по-зле от вас. Но веднага наскачаха анонимните клакьори във ваша защита. Извода за мен е, че истината на някои хора не им е харесала. И резултатът не закъсня.

4. При вчерашния опит специално за БОЛ и ПроЛинк избрах най-бавните - 33.6К телефоните. Така, че меренето на стотинки за час е пълна глупост. Факт е, че едно говорите а друго излиза наяве, което не е нещо ново разбира се.

5. Желая на БОЛ успешно развитие и за в бъдеще а на шефовете и да правят каквото си знаят. Да имат много клиенти и да им обясняват колко са добри и велики. С удоволствие ще обсъждам технически детайли с Митко (ако иска разбира се и не ги брои за служебна тайна де) но за БОЛ не смятам да пиша повече.

Дерзайте Митко и Вени. Бъдещето е пред вас



Тема Re: Защо се правиш на дръж ми шапката?нови [re: няkoй]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано31.08.01 10:04



все пак не ти ли се струва, че има разлика между стотинки и входни точки?
Естествено е, че другите не са коментирали, защото те имат една тарифа и една услуга.
Не се бъркам в този спор, само коментирам.



Тема стотинки и входни точкинови [re: няkoй]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано31.08.01 11:17



В момента при доставчиците има 33.6, 56К и ISDN входни точки. Ако доставчика Х продава на e-card 33.6К входна точка за N стотинки на час, то e-card я препродава за N+печалба за себе си. Но това не променя факта, че капацитетът на входната точка си остава 33.6К.

Ако вече самия доставчик не е гарантирал достатъчно капацитет за входните си точки или умишлено забавя някои от тях за сметка на други това си е негова работа. Следователно 33.6К входна точка си е с този капацитет независимо дали я използваш през Х за N стотинки или през Y за N+нещо си.

Затова е и възможно входни точки с еднакъв капацитет да струват различно от различни доставици - всеки от тях продава с различна цена на e-card. Логично нали?



Тема Re: А така сега!нови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Автор тeлekoм (пристрастен)
Публикувано31.08.01 11:59



Митко каза преди тестовете:
"Моето твърдение беше, че всеки може да сваля от технолинк на скоростта, на която е вързан към нас. Ако се е вързал на 19200 ще може да сваля с 19200, а ако се е вързал на 56К - с 56К"

Митко каза след тестовете:
Хубаво, купил си си Икард карта, но защо си сравнявал Орбител, Спектър и Пролинк с цена 68 стотинки, с БОЛ на цена 57 стотинки (тел. 9177000) вместо с БОЛ също на цена 68 стотинки (тел. 9300905)?

Значи какво се оказа? Че пак има равни и по-равни.... Интересно защо не спомена преди пробата че БОЛ предоставя по-некачествена услуга при едни условия?

Модемче, модемче включено в стената,
коя е най-красива на Земята?
Ех, хубава си ти Царице,
но БТК пред теб е грейнала звездица




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.