Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:04 07.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Резултати от пробата на free.techno-link.com  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано30.08.01 12:30



На адрес: http://free.hit.bg/someone се намират рузултатите от пробите. Вероятно на някого няма да му харесат а на друг обратно но това са фактите

Оттук нататък оставям на специалистите да обясняват що така а не инак Ако искат. Ако не искат тяхна си работа

Само ви моля да не ми обяснявате, как точно се правело и къде съм сбъркал. Считащите се за по-умни и знаещи от мен нека го направят и покажат



Тема Re: Резултати от пробата на free.techno-link.comнови [re: няkoй]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано30.08.01 15:49



Поради проявения огромен интерес от всички ще завърша с: Благодаря ви за вниманието

Цитирам твърдението на Митко:

Моето твърдение беше, че всеки може да сваля от технолинк на скоростта, на която е вързан към нас. Ако се е вързал на 19200 ще може да сваля с 19200, а ако се е вързал на 56К - с 56К. Аз не мога да нося отогворност за несъвместими модеми или телефонни централи. Митко

Вече съм казал и показал Сега чакам някой специалист да си каже мнението но почвам да се съмнявам дали ще го дочакам



Тема :)) interesnoнови [re: няkoй]  
АвторKAKTYC (Нерегистриран)
Публикувано30.08.01 15:57



da widim tozi pyt Mitko Ganchev kak ste se oprawdae, za razlikata ot 1,2kb pri telgeneto ot tehniq server i tozi na free.techno :)))
po negowite dumi izliza che kakto si teglel s 3kb/s ot free.bol taka e trqbwalo da byde i ot free.techno, no screenshot-a pokazwa drugo
G-n Ganchev : mikrofona e Vash !



Тема Защо се правиш на две и половина?нови [re: няkoй]  
Автор Димитъp Гaнчeв (ентусиаст)
Публикувано30.08.01 17:31



Защо се правиш на две и половина? Пет пъти натъртих на израза "равни други условия".

Хубаво, купил си си Икард карта, но защо си сравнявал Орбител, Спектър и Пролинк с цена 68 стотинки, с БОЛ на цена 57 стотинки (тел. 9177000) вместо с БОЛ също на цена 68 стотинки (тел. 9300905)? Не случайно ние участваме в И-кард с две тарифи (виж

) - по-евтина и по-скъпа. И малко дете би се сетило, че по-евтината ще е по-бавна.

Би ли бил така добър да сравниш еднаквите услуги и тогава ще коментирам, макар че вече ми писна на всяка стъпка да опровергавам нечия простотия.

А, и пробвай да свалиш поне по 2МБ, а не само по 100К. За 10-20 секунди нищо не можеш да разбереш. Все пак аз ти показах screen shot на цели 30 мегабайта.

Митко

Редактирано от Димитъp Гaнчeв на 30.08.01 17:40.



Тема Re: Резултати от пробата на free.techno-link.comнови [re: няkoй]  
Авторнeyтpaлeн (Нерегистриран)
Публикувано30.08.01 20:06



За първи път взимам отношение в тези форуми, въпреки че редовно ги чета. Не подкрепям никой, но ми прави прави впечатление, че този някой нито е компетентен, нито е голям разбирач, а само се бърка като на всяка манджа магданоз. И което е още по-очевадно отявлено се заяжда с BOL.BG. Лично бих го посаветвал да не се дърви толкова много защото ще си намери и той майстора. А за bol.bg - да не му се връзват. Нека си дрънка. Като има кой да го чете.......... :-)

Хайде със здраве и не хабете нерви по разни форуми и глупости да се доказвате.

P.S. Естествено, че

ще е най-бързо през prolink.



Тема Re: Резултати от пробата на free.techno-link.comнови [re: няkoй]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано31.08.01 02:46



Трябва ли да обяснявам на тестващия(тите) защо и как това което тестват и начина по кото го правят е меко казано баламски (глупав!) или не трябва да го казвам. Хората които четат този форум не са поникнали като гъби след последния дъжд. Това което виждам е глупаво! Да не говорим, че е направо глупаво! и като методика. Ако все пак не разбирате че това е глупаво! моля кажете.Няма нищо лошо в това да се пита, но да се представя глупост! под формата на експерименти!!! Еее!!! "Езвенете" както се казва. Това ми прилича на студентски протокол (без да се обиждат студентите) но си е чиста "стакмистика"



Тема Защо се правиш на дръж ми шапката?нови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано31.08.01 09:40



Явно, че каквото и да се каже и направи на БОЛ все не им харесва. Аз бях дотук. Повече не смятам да се занимавам с великата ви ви фирма/компания или както и да я наречете. Това е абсолютно безполезно занимание водещо само до все повече и повече хвалби от ваша страна.

В заключение смятам да ви кажа следното (това си е мое лично мнение и не заангажирам никой с него, нито пък смятам, че ще го вземете под внимание).

1. Това, което аз направих можехте да го направите и вие. Естествено ако някой иска да се занимава с това при вас.

2. Никога ...(тук бяха лични коментари за вас но после реших, че вие не сте криве за това, което сте и не е коректно и ги изтрих)

3. Никой от горепосочените доставчици не се оплака от методиката или резултатите - дори Орбител и Битекс, които се представиха по-зле от вас. Но веднага наскачаха анонимните клакьори във ваша защита. Извода за мен е, че истината на някои хора не им е харесала. И резултатът не закъсня.

4. При вчерашния опит специално за БОЛ и ПроЛинк избрах най-бавните - 33.6К телефоните. Така, че меренето на стотинки за час е пълна глупост. Факт е, че едно говорите а друго излиза наяве, което не е нещо ново разбира се.

5. Желая на БОЛ успешно развитие и за в бъдеще а на шефовете и да правят каквото си знаят. Да имат много клиенти и да им обясняват колко са добри и велики. С удоволствие ще обсъждам технически детайли с Митко (ако иска разбира се и не ги брои за служебна тайна де) но за БОЛ не смятам да пиша повече.

Дерзайте Митко и Вени. Бъдещето е пред вас



Тема Re: Защо се правиш на дръж ми шапката?нови [re: няkoй]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано31.08.01 10:04



все пак не ти ли се струва, че има разлика между стотинки и входни точки?
Естествено е, че другите не са коментирали, защото те имат една тарифа и една услуга.
Не се бъркам в този спор, само коментирам.



Тема стотинки и входни точкинови [re: няkoй]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано31.08.01 11:17



В момента при доставчиците има 33.6, 56К и ISDN входни точки. Ако доставчика Х продава на e-card 33.6К входна точка за N стотинки на час, то e-card я препродава за N+печалба за себе си. Но това не променя факта, че капацитетът на входната точка си остава 33.6К.

Ако вече самия доставчик не е гарантирал достатъчно капацитет за входните си точки или умишлено забавя някои от тях за сметка на други това си е негова работа. Следователно 33.6К входна точка си е с този капацитет независимо дали я използваш през Х за N стотинки или през Y за N+нещо си.

Затова е и възможно входни точки с еднакъв капацитет да струват различно от различни доставици - всеки от тях продава с различна цена на e-card. Логично нали?



Тема Re: А така сега!нови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Автор тeлekoм (пристрастен)
Публикувано31.08.01 11:59



Митко каза преди тестовете:
"Моето твърдение беше, че всеки може да сваля от технолинк на скоростта, на която е вързан към нас. Ако се е вързал на 19200 ще може да сваля с 19200, а ако се е вързал на 56К - с 56К"

Митко каза след тестовете:
Хубаво, купил си си Икард карта, но защо си сравнявал Орбител, Спектър и Пролинк с цена 68 стотинки, с БОЛ на цена 57 стотинки (тел. 9177000) вместо с БОЛ също на цена 68 стотинки (тел. 9300905)?

Значи какво се оказа? Че пак има равни и по-равни.... Интересно защо не спомена преди пробата че БОЛ предоставя по-некачествена услуга при едни условия?

Модемче, модемче включено в стената,
коя е най-красива на Земята?
Ех, хубава си ти Царице,
но БТК пред теб е грейнала звездица



Тема Re: А така сега!нови [re: тeлekoм]  
Автор--- (Нерегистриран)
Публикувано31.08.01 12:09



XEXE - TVA E QKO:

quote:
/
Модемче, модемче включено в стената,
коя е най-красива на Земята?
Ех, хубава си ти Царице,
но БТК пред теб е грейнала звездица
/



Тема Re: А така сега!нови [re: тeлekoм]  
Автор Димитъp Гaнчeв (ентусиаст)
Публикувано31.08.01 17:28



Да предположим, че нищо не съм казвал нито преди, нито след някакви тестове. Изобщо дори не си ме чувал, не ме познаваш, за БОЛ също не си чувал. Купуваш си Икард карта и виждаш два телефона на БОЛ - по-евтин и по-скъп. Какво ще си помислиш?

Митко

P.S. А по отношение на самите тестове - не смятам, че свалянето на 100К може да ти даде някаква информация. Това е по-малко от главната страница на cnn.com.

Редактирано от Димитъp Гaнчeв на 31.08.01 17:31.



Тема Re: стотинки и входни точкинови [re: няkoй]  
Автор Димитъp Гaнчeв (ентусиаст)
Публикувано31.08.01 17:41



Изобщо дори не е логично. Объркваш се, защото поставяш знак за равенство между входна точка и услуга.

Мога да продавам една и съща услуга през различни входни точки (примерно 56К за тези потребители, които също са с 56К и 33.6К за тези с 33.6К , като основната причина за подобно разделяне е, че някои модеми имат проблеми, ако звънят на 56К пул). Но мога да правя и друго - да продавам различни услуги на различните входни точки. И понеже услугите са различни, цената също е различна.

Примерно цената ни за ISDN и за 56К в София е еднаква, макар скоростите да са различни, защото услугата е еднаква. В Пловдив пък цената ни за 56К и 33.6К е еднаква, отново по същата причина, докато за ISDN е по-висока. Интернет не е математика и цифрите върху кутията на модема са последното, което определя нещата. А изводът от цялата работа е, че не всичко, което изглежда логично е вярно и обратното.

Митко



Тема Re: стотинки и входни точкинови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Автор Aвaтapчe (little one)
Публикувано31.08.01 17:48



Господин Ганчев...
що ся задълбавате към Пловдив????
Човека праи тест - за да потвърди или опровергае Вашите думи че "на колкото се вържа към БОЛ на толкова ше свалям от ТЛ" - кво се получава - човека се връзва на 33,6 а тегли с 1,9... това е факта...
Това е единственото опровержвение на вашите думи - ся да ми давате за пример 56 и 33 модемите ви и различните цени - ми хубу - по ниска цена - казвате по ниско качество - обаче тогава си затворете устата за твърденията че "колкото до нас - толкова от нас"
Иначе аз съм си доволен от Вашия интернет когато го ползвам - нищо по различно от масата на доставчици на пазара- нито по добро, но и в никакъв случай по лошо. Ноооо когато говорите, верно по добре мислете първо. За да не се налага да отговаряте после на такива като мене.

Поздрави

Lorem ipsum dolor sit amet!


Тема всъщност не става ясно на колко се е вързалнови [re: Aвaтapчe]  
Автор Пивo (морско тъмно)
Публикувано31.08.01 18:56



Или става ?

The state is the great fiction by which everybody tries to live at the
expense of everybody else


Тема аханови [re: Пивo]  
Автор Пивo (морско тъмно)
Публикувано31.08.01 19:00



Вързал се е на 26400, а към Битекс и Орбител на 19200. Това ги оправдава донякъде.

The state is the great fiction by which everybody tries to live at the
expense of everybody else


Тема Re: стотинки и входни точкинови [re: Aвaтapчe]  
Автор Димитъp Гaнчeв (ентусиаст)
Публикувано31.08.01 21:50



Първо, изобщо не е ясно какво показват тестовете. Те показват за колко време си свалил първите 140 килобайта, при това мерено с нетскейп, който включва в това време и времето нужно за запълване на буферите докато избираш директория за записване на файла (т.е. за натискането на бутона Save). Пробвайте с нетскейп да сваляте един и същ файл, като веднъж натиснете бутона Save веднага, а друг път - изчакайте примерно половин минута. Ще видите, че ако се забавите с натискането, файлът "набира инерция" постепенно, като плавно покачва скоростта, докато ако не се забавите, още първите няколко килобайта тръгват бързо. Това е особеност на TCP/IP протокола, чието детайлно обяснение е тема на отделен постинг, ако някой го иска. Накратко - това става защото нетскейп първо отваря TCP/IP сесията, а после пита за Save, като междувременно спира да подава ACK пакети към сървъра заради препълване на буфера, в резултат на което сървъра забавя сесията (мисли си, че линията е бавна и затова се бавят потвържденията) и после я ускорява с по приблизително 10% на 1000 байта до достигане на максимума. За да се неутрализира статистическата грешка от това закъснение, трансферът трябва да се остави да върви поне две минути.

Второ, сто пъти казах "равни други условия". Да мериш икономичната ни класа със стандартната услуга на останалите, според мен не е "равни други условия".

Ако някой си даде зор да направи тестовете като хората ще установи, че когато се обадиш на телефон с цена, съизмерима с конкурентите (примерно 9300905, чиято цена напълно съвпада с тази на Орбител, Спектър и Пролинк), ще получиш такова IP, което трасирано от технолинк ще мине само с една стъпка - или през Мобиком, или през Спектър. Ако, обаче, се обадиш на телефон от икономичната класа (9177000), ще получиш такова IP, което ще мине през съвсем друг маршрут - технолинк - интернет-бг - итд - БОЛ, който е значително по-натоварен от първия. Както вече многократно казах, съществуването на по-евтината ни тарифата предполага разлика между нея и по-скъпата, като разликата е в това, че тя минава през второстепенните, а не през главните ни трасета (с което не искам да кажа, че един наш upstream provider е по-добър от друг - просто така сме оразмерили нещата, че плащащите по-малко да не пречат на плащащите повече, което си е логично, нали?).

Вярно, че за някой, който не ни е бил клиент, е малко трудно да осмисли, че при нас всеки телефон е РАЗЛИЧНА услуга (все едно е различен провайдер), но за човек, тръгнал да прави тестове е непростимо да не си напъне мозъка поне малко и да се запита "Абе чакай, в тази карта защо БОЛ ги има два пъти, а всички други само един път"? Едва ли БОЛ е единственият доставчик, който има както 33.6, така и 56К модеми, значи причината е някаква по-друга.

Митко

P.S. Що се отнася до частта, че Интернетът от БОЛ не е нито по лош, нито по-добър от този на останалите, някой виждал ли ме е някога да коментирам качеството на някой друг доставчик? Специално при достъпа по телефона, нещата при големите доставчици са доста уеднаквени. Всички използваме абсолютно еднаква техника (Lucent и 3com / USR, много по-рядко Cisco) и еднакви връзки към БТК, като дори презастраховането си го правим почти еднакво според възможностите на съответната централа - PRI ISDN и R2D от поне две различни телефонни централи. Дори ако се вгледате ще забележите, че телефонните ни номера често се различават само с по една цифра (примерно 9300905 за БОЛ - 9300904 за Спектър, 9177000 за БОЛ - 9170000 за Орбител)

Разликата е само в конкретното окомплектоване на услугите и ние тук изтъкваме като наше предимство това, че можеш да се абонираш веднъж, а да ползваш едновременно няколко различни услуги (окомплектовки) по твой избор.



Тема Re: стотинки и входни точкинови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано01.09.01 04:44



Да разбираме ли, че всъщност зад всяка входна точка на БОЛ стои различна услуга, т.е. нещо като различен ИСП и ако например ми е бавно през 9177000, мога да сложа 9300905 и ще ми е бързо?

Ако е така, това е супер, защото ми дава право на избор - нещо, което при другите правайдъри го няма.

Но каква е разликата тогава с e-card??



Тема Re: Резултати от пробата на free.techno-link.comнови [re: няkoй]  
АвторБOЛeн (Нерегистриран)
Публикувано01.09.01 05:59



Четох, четох... и ето какво направих:

на 24000 по аналогов, дуплекс, от А-29 централа към БОЛ, с Вин98, ПС 500 МХц, 128 РАМ, модем 33.6 външен.

свалям http://free.techno-link.com/ma3x/gamez/X-Com%20Enforcer/xcom.c77

Може сисадмина на Техно-линк да каже кога, в колко часа и т.н.

Първите К се свалят с огромна скорост - примерно 5 К / сек;
След това се стабилизира и на 52 % е 2.7 К / сек.

По това време някъде влизам и тук, в дир.бг.

Пробвах да направя скрийн шот, ама не стана нещо:-( и затова ги пиша нещата:
В крайна сметка съм преточил 1.22 Мб за 8 мин, 20 сек., трансфер рейт 2.50 / сек.

Аз лично съм доволен.

А, забравих. На телефон 9818131 съм се вързал, с e-card, че е най-евтината тарифа.



Тема БОЛ и Техно-линк да кажатнови [re: БOЛeн]  
АвторБOЛeн (Нерегистриран)
Публикувано01.09.01 06:05



Впрочем, БОЛ могат да кажат дали съм бил наистина през тях:-)

името ми е 62000xxx@e-card

където ххх се замества с три други знака, не ги пиша за по-голяма сигурност. Моля, проверете по логовете си и ги дайте тук.

Техно-линк също да каже кога съм почнал да точа файла и за колко време съм го смъкнал.

Впрочем, сега съм се вързал отново през 9818131, на 26400.

Ще пробвам след малко и Орбител.



Тема Орбител да кажатнови [re: БOЛeн]  
АвторБOЛeн (Нерегистриран)
Публикувано01.09.01 06:13



Сега се вързах през Орбител, тел. 9300096 (ISDN).

На 26400 съм, същите параметри като през БОЛ.

Свалям http://free.techno-link.com/ma3x/gamez/X-Com%20Enforcer/xcom.c18

Отново - Орбител и Техно-линк да кажат така ли е.

Първите 100 К бяха на 4 К., До 7 % са на скорост 1.55 К. Понеже файлът е по-голям от онзи, дето точих през БОЛ, ще спра след малко, примерно на 15 %.

НЕ свалям нищо друго в момента и нищо повече не правя, освен да пиша тук, но без да изпращам написаното.

На 15 % обаче скоростта стана 1.89 К. Понеже расте, ще направя 20 %, за да видим. На 21 % е 1.95 К. Изглежда вече стабилизирано. Крайни резултати: 1.93 К на 667 К свалени от общо 2.8 Мб.



Тема Орбител да кажат - tracerouteнови [re: БOЛeн]  
АвторБOЛeн (Нерегистриран)
Публикувано01.09.01 06:16



Сетих се да направя и trace, преди да мина на другия провайдер (вж следващата тема):

Tracing route to mozart.techno-link.com [212.36.2.182]
over a maximum of 30 hops:

1 370 ms 377 ms 190 ms tch-1.Sofia.0rbitel.net [195.24.32.20]
2 137 ms 206 ms 127 ms dex.orbitel.bg [195.24.32.25]
3 134 ms 133 ms 127 ms ed0-rtr10.Sofia.0rbitel.net [195.24.32.157]
4 288 ms 136 ms 214 ms 0rbitel-gw.peers.techno-link.com [212.36.3.226]

5 419 ms * 153 ms vlan.techno-link.com [212.36.0.228]
6 2143 ms 2081 ms 2026 ms mozart.techno-link.com [212.36.2.182]



Тема Спектър да кажатнови [re: БOЛeн]  
АвторБOЛeн (Нерегистриран)
Публикувано01.09.01 06:19



От Спектър:
Tracing route to mozart.techno-link.com [212.36.2.182]
over a maximum of 30 hops:

1 432 ms 435 ms 874 ms ras.spnet.net [212.50.0.8]
2 744 ms 864 ms 1385 ms vrouter.spnet.net [212.50.0.5]
3 2034 ms 991 ms 786 ms as3.techno-link.com [212.36.0.243]
4 899 ms 785 ms 1068 ms prolink2spnet.spnet.net [212.50.10.182]
5 1264 ms 1248 ms 1270 ms mozart.techno-link.com [212.36.2.182]

Свалям нов файл: http://free.techno-link.com/ma3x/gamez/X-Com%20Enforcer/xcom.c19

Пак съм на 26400

10 % - 2.7 К и стои стабилно.
12 % - падна на 2.5 К
15 % - пак е на 2.7.
край. 500 К свалени - средно 2.65 К.

да кажат от supporta така ли е.



Тема БОЛ да кажатнови [re: БOЛeн]  
АвторБOЛeн (Нерегистриран)
Публикувано01.09.01 06:29



Сега съм през 9300905, на 26400.

Tracing route to mozart.techno-link.com [212.36.2.182]
over a maximum of 30 hops:

1 202 ms 180 ms 156 ms NAS-Sofia-1.bol.bg [193.200.15.139]
2 158 ms 149 ms 151 ms mx.bol.bg [193.200.15.129]
3 407 ms 142 ms 143 ms border-router.BOL.bg [198.111.183.135]
4 155 ms 154 ms 175 ms rsfa3.mobikom.net [212.5.128.223]
5 159 ms 169 ms 149 ms as3.techno-link.com [212.36.0.243]
6 176 ms 160 ms 224 ms prolink2spnet.spnet.net [212.50.10.182]
7 189 ms 143 ms 159 ms mozart.techno-link.com [212.36.2.182]

Прави впечатление, че съм с 2 стъпки по-далеч отколкото със Спектър, но нямам никакво забавяне към техно-линк. Със Спектър и Орбител беше над 1 сек.

Свалям http://free.techno-link.com/ma3x/gamez/X-Com%20Enforcer/xcom.c23

10 % - средна 2.4 К

Обаче ми се скапа нещо линията в този момент:
Tracing route to mozart.techno-link.com [212.36.2.182]
over a maximum of 30 hops:

1 * * 1437 ms NAS-Sofia-1.bol.bg [193.200.15.139]
2 1816 ms 1517 ms 1829 ms mx.bol.bg [193.200.15.129]
3 2472 ms 1982 ms 2035 ms border-router.BOL.bg [198.111.183.135]
4 * 2869 ms 751 ms rsfa3.mobikom.net [212.5.128.223]
5 1387 ms 1779 ms 1990 ms as3.techno-link.com [212.36.0.243]
6 1190 ms 1082 ms 1089 ms prolink2spnet.spnet.net [212.50.10.182]
7 1642 ms 1444 ms 1631 ms mozart.techno-link.com [212.36.2.182]

Ще дропна и пак ще се вържа.
Пак съм онлайн. ОК е този път:
Tracing route to mozart.techno-link.com [212.36.2.182]
over a maximum of 30 hops:

1 163 ms 152 ms 152 ms NAS-Sofia-1.bol.bg [193.200.15.139]
2 158 ms 176 ms 165 ms mx.bol.bg [193.200.15.129]
3 142 ms 152 ms 139 ms border-router.BOL.bg [198.111.183.135]
4 163 ms 173 ms 200 ms rsfa3.mobikom.net [212.5.128.223]
5 186 ms 149 ms 148 ms as3.techno-link.com [212.36.0.243]
6 167 ms 175 ms 155 ms prolink2spnet.spnet.net [212.50.10.182]
7 170 ms 161 ms 150 ms mozart.techno-link.com [212.36.2.182]

свалям xcom.c05
5 % - 2.73 К.

Опа, наште са станали и тропат оттатъка. Ако ме видят на компютъра, ще стане страшно... Ще продължа пак по някое време.



Тема бил е онлайннови [re: БOЛeн]  
Автор вeни мapkoвckи (др.)
Публикувано01.09.01 09:43



Вярно е, има такъв потребител онлайн в посочените часове и на посочените телефони.

Вени Марковски



Тема Re: Орбител да кажат - tracerouteнови [re: БOЛeн]  
Автор Hиkи Гopчилoв (фен)
Публикувано01.09.01 09:46



Във връзката между Орбител и Пролинк има приоритизация на трафика. Този до free.techno-link.com е с най-нисък приоритет. То се вижда и по traceroute - предишния хоп е на 150 ms, на free-то вече е 2-3000, че и повече.

2-та мегабита са full - 98% utilization на месечна база. Пълно безумие ;-)) Народа точи като луд.

Скоро ще пуснем peering-а с Пролинк през оптика и със сигурност ще тръгне.

Поздрави,
Ники


Тема Re: стотинки и входни точкинови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Автор Aвaтapчe (little one)
Публикувано01.09.01 13:13



Ами да, г-н Ганчев - първите 140к - но първите 140к и при останалите - така че тука също сте равнопоставени. И "инерцията, нетскейпа " и сичко останало което визирате е равнопоставено. Просто се вижда следното - и вие сам го казвате - че на по евтиния телефон НЕ МОЖЕ ДА СЕ СВАЛЯ ОТ ТЕХНОЛИНК ТАКА КАКТО СЕ СВАЛЯ ОТ ВАС. А вие твърдяхте обратното преди... Останалото са салати... за "равните условия" и т.н.
Пак повтарям - не ви сравнявам нито с орбител нито с някой друг - сравнявам само даунлоуда от ТЛ и ФРИБОЛ.
Таа... тва което имам предвид и за което определено се заяждам - е, заяждам е силна дума - опитвам се да натъртя на следното:
Когато говорите за услугите на БОЛ не бъдете така категоричен в началото, а после да ни обяснявате за стотинките и оборудването - а първо споменете тез неща. Иначе правите лошо впечатление ... Таа... както казах и преди - вашата фирма ми е общо взето симпатична - обръщам ви внимамие поради тази причина - не ми разваляйте това впечатление...

Lorem ipsum dolor sit amet!


Тема Re: А така сега!нови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Автор тeлekoм (пристрастен)
Публикувано01.09.01 13:21



Ама да разбиера се - нали и аз точно това се опитвам да ти кажа - чжно си ме разбрал добре.... но ти упорито твърдеше преди някой да направи тестовете, че на каквато скорост си вързан, с такава теглиш(26400=3,2К), тогава не спомена че трябвало да се прави по скъпата тарифа... и точно е-кард неможе да обективен мерител, тъй като те уеднаквяват цените на доставчиците - ако си купиш отделно карта от бол и от спектър цената няма да е 68 стотинки, но няма и да е равна - все единия е по-скъп:

- 11лв=25часа=44ст/час

- 10лв=33часа=0,30лв/час

- 10лв=20часа=0,50лв/час

- 10лв=0,56лв/час

:10лв=16:24 часа=0,61 лв./час[/url]

п.п къде видя 100к файл??? файла е 6М

п.п.п. ако искаш като се върна в София аз също ще направя няколко проби, както ти пожелаеш, и през повече доставчици - ако си навит - кажи.

Модемче, модемче включено в стената,
коя е най-красива на Земята?
Ех, хубава си ти Царице,
но БТК пред теб е грейнала звездица



Тема Re: стотинки и входни точкинови [re: няkoй]  
Автор тeлekoм (пристрастен)
Публикувано01.09.01 13:33



Ами разликата е, че ако си вземаю карта от БОЛ, а не от е-кард ще ти излиза два пъти по евтино



Тема Re: Защо се правиш на две и половина?нови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Автор Goose (Patka?)
Публикувано01.09.01 13:57



Ako ne go smiatash za firmena taian ste pusnesh edna statistika broi vhodni tochki/sumaren kapacitet vhodni tochki i sumaren kapacitet na izhoda na BOL? Za naetite linii niama da pitam ... :> Samo che niakak si se sumniavam che she se okaje che oste na 80% zaeti dial-up tochki out liniite she sa full .....



Тема Re: Орбител да кажат - tracerouteнови [re: Hиkи Гopчилoв]  
Авторbitex (Нерегистриран)
Публикувано01.09.01 14:03



Между другото, в BITEX.COM от вторник има 100 Mbps оптика с ТехноЛинк и Mobikom. Досега имаше 2 mbps наета линия, но тя беше от 9 до 02 часа нон стоп пълна до горе. Това е положението - около 40% от трафика в БГ се генерира от free.tehnolink - юзерите знаят защо :)
С оптика са свързани и трите ни технически центъра в София.

bitex team



Тема Re: Орбител да кажат - tracerouteнови [re: bitex]  
АвторR2-D15 (Нерегистриран)
Публикувано01.09.01 14:43



>Между другото, в BITEX.COM от вторник има 100 Mbps оптика с ТехноЛинк и Mobikom.
vyv Bitex, ne v Bitex ( ne bih se zajajdal otdolu ko ne pisheshe Bitex team )
>Досега имаше 2 mbps наета линия, но тя беше от 9 до 02 часа нон стоп пълна до горе. Това е >положението - около 40% от трафика в БГ се генерира от free.tehnolink - юзерите знаят защо :)
>С оптика са свързани и трите ни технически центъра в София.
>
>bitex team
bitex posledno kak se pishe ? samo s golemi, s glavna bukva ili samo s malki ?

BTW kfa e kfotata za e-mails ? ko vi stane user chovek, dal ot spama vi sha ostane mjasto i za lichnite e-maili ?
Hmz... a otnosno tezi 100MBs, dori da gi imate, samo za Internet li shte sa ?
Pri zadovolitelen otgovor, obeshtavam che oshte sledvashtata godina shte si kupja Bitex card.
Ej tuj, da si ja imam.



Тема Re: Орбител да кажат - tracerouteнови [re: R2-D15]  
Авторbitex (Нерегистриран)
Публикувано01.09.01 15:11



спама вече не е необходим
картата няма нужда много да я търсиш щото карти се продават на 1200 места в София и на още към 2000 в страната. Но ти, както казваш ще имаш нужда от догодина, или поне след като фалира доставчика ти.



Тема Re: Орбител да кажат - tracerouteнови [re: bitex]  
Автор Aвaтapчe (little one)
Публикувано01.09.01 15:29



спама вече не е необходим ???????????????????????????????????????????
спама вече не е необходим ????????????????????

ВЕЧЕ??????
е тва е поне признание че спамвате!
честито..

Lorem ipsum dolor sit amet!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.