Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:04 24.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: А така сега!нови [re: тeлekoм]  
Автор--- (Нерегистриран)
Публикувано31.08.01 12:09



XEXE - TVA E QKO:

quote:
/
Модемче, модемче включено в стената,
коя е най-красива на Земята?
Ех, хубава си ти Царице,
но БТК пред теб е грейнала звездица
/



Тема Re: А така сега!нови [re: тeлekoм]  
Автор Димитъp Гaнчeв (ентусиаст)
Публикувано31.08.01 17:28



Да предположим, че нищо не съм казвал нито преди, нито след някакви тестове. Изобщо дори не си ме чувал, не ме познаваш, за БОЛ също не си чувал. Купуваш си Икард карта и виждаш два телефона на БОЛ - по-евтин и по-скъп. Какво ще си помислиш?

Митко

P.S. А по отношение на самите тестове - не смятам, че свалянето на 100К може да ти даде някаква информация. Това е по-малко от главната страница на cnn.com.

Редактирано от Димитъp Гaнчeв на 31.08.01 17:31.



Тема Re: стотинки и входни точкинови [re: няkoй]  
Автор Димитъp Гaнчeв (ентусиаст)
Публикувано31.08.01 17:41



Изобщо дори не е логично. Объркваш се, защото поставяш знак за равенство между входна точка и услуга.

Мога да продавам една и съща услуга през различни входни точки (примерно 56К за тези потребители, които също са с 56К и 33.6К за тези с 33.6К , като основната причина за подобно разделяне е, че някои модеми имат проблеми, ако звънят на 56К пул). Но мога да правя и друго - да продавам различни услуги на различните входни точки. И понеже услугите са различни, цената също е различна.

Примерно цената ни за ISDN и за 56К в София е еднаква, макар скоростите да са различни, защото услугата е еднаква. В Пловдив пък цената ни за 56К и 33.6К е еднаква, отново по същата причина, докато за ISDN е по-висока. Интернет не е математика и цифрите върху кутията на модема са последното, което определя нещата. А изводът от цялата работа е, че не всичко, което изглежда логично е вярно и обратното.

Митко



Тема Re: стотинки и входни точкинови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Автор Aвaтapчe (little one)
Публикувано31.08.01 17:48



Господин Ганчев...
що ся задълбавате към Пловдив????
Човека праи тест - за да потвърди или опровергае Вашите думи че "на колкото се вържа към БОЛ на толкова ше свалям от ТЛ" - кво се получава - човека се връзва на 33,6 а тегли с 1,9... това е факта...
Това е единственото опровержвение на вашите думи - ся да ми давате за пример 56 и 33 модемите ви и различните цени - ми хубу - по ниска цена - казвате по ниско качество - обаче тогава си затворете устата за твърденията че "колкото до нас - толкова от нас"
Иначе аз съм си доволен от Вашия интернет когато го ползвам - нищо по различно от масата на доставчици на пазара- нито по добро, но и в никакъв случай по лошо. Ноооо когато говорите, верно по добре мислете първо. За да не се налага да отговаряте после на такива като мене.

Поздрави

Lorem ipsum dolor sit amet!


Тема всъщност не става ясно на колко се е вързалнови [re: Aвaтapчe]  
Автор Пивo (морско тъмно)
Публикувано31.08.01 18:56



Или става ?

The state is the great fiction by which everybody tries to live at the
expense of everybody else


Тема аханови [re: Пивo]  
Автор Пивo (морско тъмно)
Публикувано31.08.01 19:00



Вързал се е на 26400, а към Битекс и Орбител на 19200. Това ги оправдава донякъде.

The state is the great fiction by which everybody tries to live at the
expense of everybody else


Тема Re: стотинки и входни точкинови [re: Aвaтapчe]  
Автор Димитъp Гaнчeв (ентусиаст)
Публикувано31.08.01 21:50



Първо, изобщо не е ясно какво показват тестовете. Те показват за колко време си свалил първите 140 килобайта, при това мерено с нетскейп, който включва в това време и времето нужно за запълване на буферите докато избираш директория за записване на файла (т.е. за натискането на бутона Save). Пробвайте с нетскейп да сваляте един и същ файл, като веднъж натиснете бутона Save веднага, а друг път - изчакайте примерно половин минута. Ще видите, че ако се забавите с натискането, файлът "набира инерция" постепенно, като плавно покачва скоростта, докато ако не се забавите, още първите няколко килобайта тръгват бързо. Това е особеност на TCP/IP протокола, чието детайлно обяснение е тема на отделен постинг, ако някой го иска. Накратко - това става защото нетскейп първо отваря TCP/IP сесията, а после пита за Save, като междувременно спира да подава ACK пакети към сървъра заради препълване на буфера, в резултат на което сървъра забавя сесията (мисли си, че линията е бавна и затова се бавят потвържденията) и после я ускорява с по приблизително 10% на 1000 байта до достигане на максимума. За да се неутрализира статистическата грешка от това закъснение, трансферът трябва да се остави да върви поне две минути.

Второ, сто пъти казах "равни други условия". Да мериш икономичната ни класа със стандартната услуга на останалите, според мен не е "равни други условия".

Ако някой си даде зор да направи тестовете като хората ще установи, че когато се обадиш на телефон с цена, съизмерима с конкурентите (примерно 9300905, чиято цена напълно съвпада с тази на Орбител, Спектър и Пролинк), ще получиш такова IP, което трасирано от технолинк ще мине само с една стъпка - или през Мобиком, или през Спектър. Ако, обаче, се обадиш на телефон от икономичната класа (9177000), ще получиш такова IP, което ще мине през съвсем друг маршрут - технолинк - интернет-бг - итд - БОЛ, който е значително по-натоварен от първия. Както вече многократно казах, съществуването на по-евтината ни тарифата предполага разлика между нея и по-скъпата, като разликата е в това, че тя минава през второстепенните, а не през главните ни трасета (с което не искам да кажа, че един наш upstream provider е по-добър от друг - просто така сме оразмерили нещата, че плащащите по-малко да не пречат на плащащите повече, което си е логично, нали?).

Вярно, че за някой, който не ни е бил клиент, е малко трудно да осмисли, че при нас всеки телефон е РАЗЛИЧНА услуга (все едно е различен провайдер), но за човек, тръгнал да прави тестове е непростимо да не си напъне мозъка поне малко и да се запита "Абе чакай, в тази карта защо БОЛ ги има два пъти, а всички други само един път"? Едва ли БОЛ е единственият доставчик, който има както 33.6, така и 56К модеми, значи причината е някаква по-друга.

Митко

P.S. Що се отнася до частта, че Интернетът от БОЛ не е нито по лош, нито по-добър от този на останалите, някой виждал ли ме е някога да коментирам качеството на някой друг доставчик? Специално при достъпа по телефона, нещата при големите доставчици са доста уеднаквени. Всички използваме абсолютно еднаква техника (Lucent и 3com / USR, много по-рядко Cisco) и еднакви връзки към БТК, като дори презастраховането си го правим почти еднакво според възможностите на съответната централа - PRI ISDN и R2D от поне две различни телефонни централи. Дори ако се вгледате ще забележите, че телефонните ни номера често се различават само с по една цифра (примерно 9300905 за БОЛ - 9300904 за Спектър, 9177000 за БОЛ - 9170000 за Орбител)

Разликата е само в конкретното окомплектоване на услугите и ние тук изтъкваме като наше предимство това, че можеш да се абонираш веднъж, а да ползваш едновременно няколко различни услуги (окомплектовки) по твой избор.



Тема Re: стотинки и входни точкинови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано01.09.01 04:44



Да разбираме ли, че всъщност зад всяка входна точка на БОЛ стои различна услуга, т.е. нещо като различен ИСП и ако например ми е бавно през 9177000, мога да сложа 9300905 и ще ми е бързо?

Ако е така, това е супер, защото ми дава право на избор - нещо, което при другите правайдъри го няма.

Но каква е разликата тогава с e-card??



Тема Re: Резултати от пробата на free.techno-link.comнови [re: няkoй]  
АвторБOЛeн (Нерегистриран)
Публикувано01.09.01 05:59



Четох, четох... и ето какво направих:

на 24000 по аналогов, дуплекс, от А-29 централа към БОЛ, с Вин98, ПС 500 МХц, 128 РАМ, модем 33.6 външен.

свалям http://free.techno-link.com/ma3x/gamez/X-Com%20Enforcer/xcom.c77

Може сисадмина на Техно-линк да каже кога, в колко часа и т.н.

Първите К се свалят с огромна скорост - примерно 5 К / сек;
След това се стабилизира и на 52 % е 2.7 К / сек.

По това време някъде влизам и тук, в дир.бг.

Пробвах да направя скрийн шот, ама не стана нещо:-( и затова ги пиша нещата:
В крайна сметка съм преточил 1.22 Мб за 8 мин, 20 сек., трансфер рейт 2.50 / сек.

Аз лично съм доволен.

А, забравих. На телефон 9818131 съм се вързал, с e-card, че е най-евтината тарифа.



Тема БОЛ и Техно-линк да кажатнови [re: БOЛeн]  
АвторБOЛeн (Нерегистриран)
Публикувано01.09.01 06:05



Впрочем, БОЛ могат да кажат дали съм бил наистина през тях:-)

името ми е 62000xxx@e-card

където ххх се замества с три други знака, не ги пиша за по-голяма сигурност. Моля, проверете по логовете си и ги дайте тук.

Техно-линк също да каже кога съм почнал да точа файла и за колко време съм го смъкнал.

Впрочем, сега съм се вързал отново през 9818131, на 26400.

Ще пробвам след малко и Орбител.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.