Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:38 19.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема bedni/bogatiнови [re: Goose]  
Автор вeни мapkoвckи (др.)
Публикувано01.09.01 14:55



Nestata ne stavat s lozungi i televizionni iziavi, Veni, stavat s pari. Tochno tova koeto trudno mojem da si pozvolim.

Goose, за какви изяви говориш и за какви пари?

Аз ясно казвам, а досега нито ти, нито Телеком сте успели да оборите това:

Използването на софтуер с отворен код (OSS) е икономически по-изгодно за България, защото парите за него (само инсталация и обучение) остават в България. Създават работни места, плащат социални, вдигат заплатите на специалистите и т.н.

Използването на софтуер със затворен код (CSS) е неизгодно, защото освен инсталация и обучение, се плаща и за правото да се ползва самият софтуер, при това се плаща доста повече.

Искането да се купува само CSS противоречи на закона. Досега всички търгове са се провеждали така.

Ако някой смята, че CSS е доминиращ, че е по-добър и т.н. защо се притеснява в условията за търговете да напише:

"софтуер: операционна система с графичен интерфейс за х86 хардуерна платформа, съвместим с TCP/IP и MS Networking"


Не можете да изкарате аргументи срещу тези позиции и по добре научения урок се връщате не към тезите ми, а към мен самия. Тази тактика не е много успешна, защото мен не можете да ме засегнете, а дори да ме обвините в някакви големи грехове, това няма да промени фактите.

Вени Марковски

Редактирано от вeни мapkoвckи на 01.09.01 15:05.



Тема argumentiнови [re: тeлekoм]  
Автор вeни мapkoвckи (др.)
Публикувано01.09.01 15:07



Диалог може да се води, ако има смисъл. Тук вие спорите не по аргументите, а по това че аз ги казвам.
Имаше мнения "Айде, бе, точно Марковски ли беше правилният човек, дето да ги каже тия неща".

С такива псевдоаргументи сами се поставяте в положението да търся вашите аргументи не в това, което казвате, а в мотивацията ви защо го правите.

Вени Марковски



Тема Re: bedni/bogatiнови [re: вeни мapkoвckи]  
Автор Goose (Patka?)
Публикувано01.09.01 15:08



Pogladnato ot tazi strana toi niama pravo i da iziskva komputrite da sa x86 platforma? Vsustnost ... kato se pozamsilia .... niama pravo da posochi i che iska komputyr, stoto tva otriazva specializirani harduerni ustroistva ot tyrga? No puk ot druga strana .. .samo harduerni ustroistva ... koi znae kakvi oste ustrojstva moje da svurshat rabota, otkade na kade ste se otriazva samo harduera?



Тема Re: bedni/bogatiнови [re: вeни мapkoвckи]  
Автор тeлekoм (пристрастен)
Публикувано01.09.01 15:09



Вени никой не се е занимавал с твоята особа - ТИ СИ тоя дето почна да приказваш как съм говорел като държавен чиновник, който не плащал данъци....

Сега ти изяснявам - въпросният текст наистина трябва да се махне, не е правилно да седи в условията. Но ти не можеш да ми твърдиш, че OSS ТРЯБВА да се ползва задължително в ДА. МОЖЕ да се ползва, АКО Е ЦЕЛЕСЪОБРАЗНО! А то не е! Просто защото има няколко групи причини: икономически, правни, и технически. И нещо е добро, ако удовлетворява всички....

Парите и обучението при OSS макар и да остават тук, СА ПОВЕЧЕ, отколкото тези, който изтичат навън за CSS! Eто там е проблема. С парите с които ще се обучават, ще се наемат хора, ще се купува техника(това май го изпускаш) може да се свърши много по-полезна работа - например да се купи техника за училищата например...

Модемче, модемче включено в стената,
коя е най-красива на Земята?
Ех, хубава си ти Царице,
но БТК пред теб е грейнала звездица

Редактирано от тeлekoм на 01.09.01 15:10.



Тема Re: bedni/bogatiнови [re: Goose]  
Автор тeлekoм (пристрастен)
Публикувано01.09.01 15:12



Ами да, защо да се дават маса пари за компютри, като може да се накупят калкулатори... или пък сметала и логаритмични линийки



Тема Re: bedni/bogatiнови [re: Goose]  
Автор вeни мapkoвckи (др.)
Публикувано01.09.01 15:15



Ако не можеш да водиш разговор, защо просто не си го кажеш в прав текст, а се опитваш със заобиколки:-)

Мога да ти обясня за платформата, но ти не си глупав, ще се сетиш и сам.
Мога да ти обясня и за компютрите, но ти пак ще се разсърдиш, ако се сетиш, че подобно обяснение е обида за интелекта ти.

Опитай се да погледнеш нещата, като поне за малко забравиш за желанието ти да се заяждаш.

Мисли за мен като за Иван Иванов, дето не го знаеш кой е, не си чел нищо от него по вестниците, не си го слушал и гледал по радиото и телевизията.

Вени Марковски



Тема Re: argumentiнови [re: вeни мapkoвckи]  
Автор Goose (Patka?)
Публикувано01.09.01 15:16



Viarno be, kak zabravih, kato govoria za finansirane i cena imam predvid che te sa takiva samo ako veni se e zahvanal ... :> A pls ne stavai smeshen ... ako ima nakade poveche :)



Тема Re: bedni/bogatiнови [re: тeлekoм]  
Автор вeни мapkoвckи (др.)
Публикувано01.09.01 15:16



Нещо аз ли съм сбъркал?

Казал ли съм, че OSS ТРЯБВА да се ползва задължително в ДА? Ако е така, вероятно е грешка на езика. Но ми посочи точен линк за това.

Вени Марковски



Тема Не, ти се заяждаш сеганови [re: вeни мapkoвckи]  
Автор тeлekoм (пристрастен)
Публикувано01.09.01 15:18



Вени това твойто почва да прилича на параноя вече!
Разграничавай кой какво ти говори!

АЗ НЕ СЪМ КАЗВАЛ ДАЛИ СИ 'ПРАВИЛНИЯ' ЧОВЕК ИЛИ НЕ СИ - КОЙТО ГО Е КАЗАЛ, КЪМ НЕГО СЕ ОБЪРНИ! Ако мислиш иначе, ми дай ДОКАЗАТЕЛСТВО... ти знаеш добре за доказателствата...

И след като не съм го правил, а ти ме обвиняваш и приравняваш, към този, който го е направил, значи ти не искаш диалог...

Модемче, модемче включено в стената,
коя е най-красива на Земята?
Ех, хубава си ти Царице,
но БТК пред теб е грейнала звездица

Редактирано от тeлekoм на 01.09.01 15:19.



Тема Re: bedni/bogatiнови [re: вeни мapkoвckи]  
Автор Goose (Patka?)
Публикувано01.09.01 15:19



Veni, kogato govoria nesto nikoga ne vzimam predvid mnenieto si za choveka srestu men, mnenieto i argiumentite mi si ostavat sushtite nezavisimo ot choveka srestu men. A za harduedr i etc, mi edna sekratarka moe si svurshi rabota bez nikakav problem i sys HP6212 primerno ot predi 15 godini, da si zapishe dannite na magniten nositel, da si gi prochete na drug takuv ... zasto triabva da se harchat pari za PC za neia? ;)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.