Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:56 26.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Въпрос? Модем + ISP...нови  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано24.07.01 23:17



Правя услуга на един приятел, така че ако можете да помогнете ще бъда благодарен, както и той.
Момчето иска да си купи свестен модем, с който да може да ползва стабилен интернет - добра връзка и да не разпада. Ще го използва предимно за да може да играе на broodwar за KBK ( За тези които незнаят - Knight Bridjing Korea - става дума за нещо като световно първенство с много голяма награда ако се класираш), но с сегашните му модем и доставчици не му е възможно да играе нормални игри (имам предвид с добра скорост и гаранция че няма да прекъсне). Затова въпросът е към всички ISP-та да споделят какви са най-добрите модеми, които обслужват, защо, евентуално откъде може да си закупи такъв (плюс евентуално интернет от фирмата) и съвет за необходими настройки на модема. Имайте предвид че централата му засега е аналогова (51хххх), но в скоро време ще бъде сменена на цифрова (естественно не по негово желание, а на БТК). Засега идеята му беше да си купи US Robotics EXT 56 000bps без message на цена около 80$, но такива не успяхме да намерим в 4 фирми. Достатъчно ли е добър той или да се ориентира към нещо друго (може би по добро - това ще посъветвате вие, надявам се).
Благодаря за съдействието предварително...
П.С. По нататък мисля да последвам евентуалният съвет...

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте

Редактирано от KlD на 24.07.01 23:18.



Тема Re: Въпрос? Модем + ISP...нови [re: KlD]  
Автормoдeмa (Нерегистриран)
Публикувано25.07.01 12:25



Няма нищо по-добро от USR Courier V.Everything. Този модем държи докато не му изключиш захранването ;-)) Но цената не е за всеки :-(( Целта обаче оправдава средствата.

Може да се разчита на скорост 49-51 kbps за връзка между модемите, а за това какво ще ти осигури доставчика - не се знае. Аз получавам 5.5 до 5.7 kB/s от моя и съм доволен .....



Тема Re: Въпрос? Модем + ISP...нови [re: мoдeмa]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано25.07.01 14:26



Тук можем малко да поспорим, доколкото знам 3COM са доста по добри в това отношение или поне доста хора твърдят това. Вярно е обаче, че и цената е доста по добра... Само, че ставаше въпрос за обикновен US Robotics EXT или нещо друго, човекът може и да има достатъчно пари, но все пак е ограничен донякъде.

П.С. В една BulSys (фирма за комп. компоненти и мултимедия) един пич спомена, че негов познат имал върешен 3COM и успял да се върже на 56 000бпс през цифрова линия и била задържала повече от 30 мин, а след това незнаел...

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема Re: Въпрос? Модем + ISP...нови [re: KlD]  
Автормoдeмa (Нерегистриран)
Публикувано25.07.01 14:30



То в момента US Robotics е собственост на 3COM ;-)) 3COM нямаше собствени модеми преди да купи USR.



Тема Re: Въпрос? Модем + ISP...нови [re: мoдeмa]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано25.07.01 14:40



Това не го знаех

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема Re: Въпрос? Модем + ISP...нови [re: KlD]  
Автор тeлekoм (ентусиаст)
Публикувано25.07.01 21:23



нищо, те сега пак се разделят

Подпис:
/не се чете/


Тема Re: Въпрос? Модем + ISP...нови [re: тeлekoм]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано25.07.01 22:31



Те да не са на принципа "Разделяй и владей" ??
Майтапа на страна, никой ли няма да каже две думи на място? Или само можете да се клеветите, плюете и да пишете за всичко друго, но не и по същество? Все пак това е "Доставчици на интернет", ако няма съвет от ВАС от кого тогава?

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема Re: Въпрос? Модем + ISP... [re: KlD]  
Авторac (Нерегистриран)
Публикувано26.07.01 04:12



Абе стига глупости, купуваш модем все пак не е кой знае какво. От толкова време се приказва че Acorp 56к ext е идеалния за нашите линии, и доставчиците се съобразяват с това защото и най-много хора го ползват. Това са USR си е злоопотреба, много хора си мислят че като го ползват направо ще литнат с модема заедно. Трябва да го видиш за да разбереш че изобщо не е така. Взимаш един Acorp и гледаш ако е добре супер, ако не (което много ме съмнява) отиваш и го връщаш, повечето фирми биха ти го сменили ако си е чисто нов с доплащане за по скъпия, пък ако не се съгласят и с 5$ по малко да ти го вземат голямата работа, пак е по-добре да е 5$ от колкото 50$. А и викаш че ще му прекарват цифрова линия, какво още има да се чудиш, аз карам с тоя модем на аналогова и кисна по 15 часа без дроп. И разбери колкото и да ти е хубав модема, ако ти е кофти доставчика нищо няма да спечелиш, и при мен при някой ISP-та ме дропи през 2 мин ама да не би при мен да е вината, това си е обичайното оправдание.



Тема Re: Въпрос? Модем + ISP...нови [re: KlD]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано26.07.01 09:40



То нали знаеш, че плюенето тук е традиция

Що се отнася до модема - докато е на аналогова линия е хубаво да използва модем само с V.34. Такива дал господ - US Robotics, Accorp, Bocca и подобни - желателно външни.

Когато премине на цифрова - най-доброто наистина е US Robotics Courier V. Everything, но ако няма толково пари може да и зполза и модификациите Sportster или Messenger. Мисля, че те са около 60-80$. Задължително външен. Нали си наясно иначе с сривовете в Windows, заради инициализациите на допълнителния COM port? Да не се лъже на вътрешен, че били по-евтини. Това ще му докара само главоболия.

Accorp също е добър но е по-нисък клас. С такъв съм вдигал максимум 46 333 и то при проба с няколко доставчика и различни цифрови централи. Има една гадна версия дето модема стои на ръб - много е кофти.

И за последно - ако си хареса USR да не купува такъв ирландско производство. Там ги правят нещо доста калпави. Канадските винаги са били по-хубави. Познава се по лепенката отдолу.

Дотук ми стигат познанията, дано помогнат



Тема Re: Въпрос? Модем + ISP...нови [re: няkoй]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано26.07.01 09:41



Мерси много...
Все още чакам и други предложения и разяснения

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.