Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:18 16.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: Windows на български?!нови [re: BoGa]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано22.07.01 22:43



Глупости. Кои хора? Които знаят английски - да, ама тези, дето знаят само матерния си език - нанайци!



Тема Re: Windows на български?!нови [re: az]  
Автор Goose (Guska?)
Публикувано22.07.01 23:06



Verno che mnenieto mi e malko tesnofrydo v sluchaia no ... chesno kazano ochakvam da plashtat za softuera pisan ot men - tova sa si mi prihodite :) Taka che ne ochakvam ot koito i da e koito se zanimava sas software da go razdava bezplatno za ideiata che tva e durjavna administracia ... ;)



Тема Re: Windows на български?!нови [re: няkoй]  
Автор BoGa (Романтик)
Публикувано23.07.01 02:46



Забравих да спомена и друго
От много време работя с руски фирми и съм станал спец по инсталиране на windows i Office на руски.
Тама преведено всичко.
Менютата са на други места - по азбучен ред, термините са други.
А книжките за обучение издавани в Бг са на оригиналните английски термини
А сега направете сметка колко сте струва на фирмите които ги превеждат и издават да сменят екраните с български
и каква част то тия дето ще си работят на оригиналния английски windows, защото не с епредполага че всички ще се засилят да си КУПУВАТ упгрейда ще си ги купят.
Спорът имаше смисъл ако сега бяхме 91 и Windows беше току що излязъл на пазара -10 год хората работят с него.
БТВ WIndows 2.0 нали беше преведен?

Проливай кръв и БОГ ще те закриля!
Проливай кръв и всекиму секира!


Тема Марковски може и да е идиот, но това тука не е занови [re: BoGa]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано23.07.01 07:14



Това, което казваш е смешно.

Книжките в България се издават обикновено с 2 години закъснение, защото правата им са доста скъпи в началото.

Пък и ти гледаш на въпроса само от своята гледна точка на човек, знаещ английски. За да разбереш ще ти дам пример: представи си че Windows е на кечуа /предполагам, че не го говориш/. За хората, които не знаят английски Windows е НЕРАЗБИРАЕМ. Те си записват в тетрадката командите с лоша и разкривена латиница която едвам се разчита. Аз съм преподавал компютърна грамотност на такива хора и знам каква трагедия е.

Марковски може и да е идиот но това тука не е за изхвърляне - неговата идея Windows да е на български.

Според сега съществуващите закони в републиката ВСЯКА стока трябва да се продава с етикет и ОПИСАНИЕ на български език. Windows обаче се продава БЕЗ етикет и БЕЗ описание на родния език. В това има известна доза хумор, защото един човек БЕЗ да знае английски НЕ може да е отговорен че ползва незаконен софтуер.

Той си го купува от най-естественото място пл. Славейков и си го инсталира до момента на поява на License Agreement, където той ако щракне върху No ще бъде изхвърлен от инсталацията, следователно той ще щракне върху Yes БЕЗ да МОЖЕ да разбере че прави престъпление!?

Мисля, че именно сега, в 2001 г. е по-важно Windows да бъде на български, защото хората, които знаят английски вече ползват компютри така че сега е важното и останалите да се научат да боравят с PCтата.



Затова макар и да не харесвам Марковски, приветствам неговото предложение!



Тема Re: Марковски може и да е идиот, но това тука не е занови [re: няkoй]  
Автор BoGa (Романтик)
Публикувано23.07.01 14:44



За Вени две мнения няма
А за Виндовс
Ще ти инсталирам Windows на руски. - език дето 90% от българите са в час
и когато поработиш 10 мин на него ще ми разбереш думите.
Целия динамичен стереотип на работа, който си си изградил някога не разботи, защото нещата са на други места и други имена.
Пак повтарям - ако говорехме за внедраване на нов продукт - ДА
но за продукт с 10 год. активно използване...

Проливай кръв и БОГ ще те закриля!
Проливай кръв и всекиму секира!


Тема Re: Windows на български?!нови [re: няkoй]  
Автор curlyМодератор (Well known :P)
Публикувано23.07.01 15:36



"....Нали без Windows няма как даже ИНтернет да ползваш?...."

hlyc, e basi zna4i az ne polzfam internet....a az si misleh....
pak sym se obyrkal :>

Upgrade sha praim ot FreeBSD kym windows, shoto iskam internet :PPPP


rgdz
curly


Тема Re: Марковски може и да е идиот, но това тука не е занови [re: BoGa]  
Автор LeoS (прахосмукач)
Публикувано23.07.01 15:43



Вярно е, но не съвсем :)
За такива, дето надничаме от прозорчето от 10 год. - ДА !
Ама за тези, дето сега ще го открият и не знаят английски ?
Защото света не е почнал и няма да свърши с нас, нали ...

Та накратко.
Може и да съм против някои неща, които прави Марковски, но в случая и аз съм твърдо "ЗА".
Отделен въпрос е защо не е отворил открито темата, а някой се прави на "някой"...



Тема Re: Марковски може и да е идиот, но това тука не е занови [re: BoGa]  
Автор вeни мapkoвckи (д-р)
Публикувано23.07.01 15:45



Може и да греша, но мисля, че става дума за хора, които до този момент НЕ са ползвали Windows или изобщо компютри.
Ти май си мислиш, че 8 милиона българи ползват pc-ta:-))

Този продукт, дето е ползван активно 10 години... е ползван само от 10 % от населението, драги.

Вземи си бележка и чети по-внимателно. И най-вече - мисли.

Вени Марковски



Тема Re: Марковски може и да е идиот, но това тука не е занови [re: LeoS]  
Автор вeни мapkoвckи (д-р)
Публикувано23.07.01 15:47



Не съм убеден, че този някой съм аз.

Аз темата съм си я открил публично, в "24 часа" и едва ли имам нужда от тукашните "попържни":-)

Вени Марковски



Тема Re: Марковски може и да е идиот, но това тука не е занови [re: вeни мapkoвckи]  
Автор LeoS (прахосмукач)
Публикувано23.07.01 15:56



Неее, не ме разбра :)
Аз също не твърдя това. Исках да кажа, че този път имаш пълните основания да я посочиш тази статия за тези, които не четат вестници. А не да оставяш упражнението на "феновете" си :)))
Както и да е - тук си вече, ще се оправиш. Вервам ти !





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.