Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:56 07.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема "Циркъджилъците на Вени"нови  
Автор BoGa (Романтик)
Публикувано19.07.01 16:09



Интервю на М. Боров, шеф на Кантек и председател на УС на БАИТ пред "Инфоуик"

Въпрос: Вени Марковски беше предложен за член на УС, което бе определено като опит да се дестабилизира БАИТ. Какъв е вашият коментар

Да, той беше предложен за член на УС, но аз вече споделих колко е зрялал хай-тек органзиацията ни. Така, че подобни циркъджилъци и маневри не можаха да повлияят върху мнението на членовете на организацията.


П.С. Вени - тоя път ти го каза сериозен и уважаван човек - дано поне веднъж малко се вземеш на серизно

Проливай кръв и БОГ ще те закриля!
Проливай кръв и всекиму секира!


Тема да си циркаджия е изкуствонови [re: BoGa]  
Автор вeни мapkoвckи (д-р)
Публикувано19.07.01 16:18



Не искам да си мисля какво ви чака всички, ако почна да се взимам насериозно.

Вени Марковски



Тема това заплаха ли е?нови [re: вeни мapkoвckи]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано19.07.01 16:33



Не виждам накъде повече може да се вземеш на сериозно. Техническата неграмотност, съчетана с нежелание да се отговори на елементарни въпроси, себехвалене на крайна степен и постоянното размахване на плашила са неотменни черти на присъствието ти тук.

Ако това досега е несериозно, съветвам те когато решиш да се вземеш на сериозно да си поне на 20 км от живи хора. Аз се взимам съвсем насериозно, но с теб е такъв купон

Не съм чел въпросното интервю но ако е истина...Отиваш си След време Интернет обществото ще си намери друг шеф



Тема Save me.нови [re: няkoй]  
АвторVitosha (Нерегистриран)
Публикувано19.07.01 16:37



Please save me. Veni is here.



Тема Re: да си циркаджия е изкуствонови [re: вeни мapkoвckи]  
АвторANC (Нерегистриран)
Публикувано19.07.01 17:12



глупавичък си братле и това си е ! лично аз чакам да се вземеш насериозно та да видим кой крив кой прав.



Тема опазил Господ!нови [re: ANC]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано20.07.01 08:24



Аз съм го виждал 1-2 пъти, когато е бил много сериозен. Не можах да спя няколко дни след това. Не е за подценяване, г-да.



Тема Re: "Циркъджилъците на Вени"нови [re: BoGa]  
Автор Димитъp Гaнчeв (член)
Публикувано20.07.01 09:55



БАИТ не е хай-тек организация, е организация на продавачи на компютри. На компютърни, но все пак продавачи. Това е мое лично мнение, с което не ангажирам никого.

Митко



Тема Re: "Циркъджилъците на Вени" [re: Димитъp Гaнчeв]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано20.07.01 10:06



Митко, като доста по-умен от Вени мисля, че трябва да си наясно. Това е признак, че Вени си отива. А с него ще си отидеш и ти ако не престанеш да си правиш черги и да се слагаш на тях. Продавачи или каквито и да се те не са по-глупави или необразовани от теб. Щом успяват да имат бизнес и да го запазят.

Проблема така или иначе си е твой и на Вени. Ако много държите да се скарате със всички и да си досъсипете бизнеса ще го направите. И то доста по-бързо от очакванията ви. Ще бъде жалко за теб като специалист, но нали ти сам си ковеш съдбата



Тема Re: "Циркъджилъците на Вени"нови [re: няkoй]  
Автор Димитъp Гaнчeв (член)
Публикувано20.07.01 11:51



В БАИТ според мен има две основни групи - на продавачите и на останалите. Тази на продавачите е с по-силни позиции поради простата причина, че това е основният "хай-тек" (по думите на Милчо) бизнес в момента. Тук не става дума за нашия бизнес, тъй-като той по никакъв начин не комуникира с техния, освен че имаме общи клиенти. Става дума за това, че макар и да работим в един бранш, проблемите ни са различни. Техните проблеми са основно с провеждането на търговете (тъй-като държавата им е основен клиент), връщането на ДДС, нелегалния внос и др. подобни, докато нас тези неща не ни касаят изобщо, макар да разбираме важността им и да помагаме за решаването им. За нас е по-важен например "Закона за компютърните престъпления" и ние ускорихме внасянето му още в първата седмица на новия парламент и след консултации с НДСВ, ОДС и БСП (с което отговарям и на намека ви за някакво политическо "скарване")

Между другото, в БАИТ има доста центростремителни напрежения, но повечето хора ги мъчи същия страх, който те мъчи и теб - че ако се скараш с някого ще ти пострада бизнеса. Което очевидно не е така - виж например Прософт, които бяха изключени, а също и Мост и Аргус, които въобще не са членове на БАИТ, а са сред Топ 10 в техния сектор. За да спре тенденцията към разпадане и разцепване още в зародиш, БАИТ трябва структурно да признае различията между своите членове. Трябва продавачите, софтуеристите и услугите (информационни и Интернет) да се отделят организационно в рамките на асоциацията. В момента доколкото знам има само една секция - тази на софтуеристите. Трябва да се създаде такава на Интернет доставчиците, както и на асемблаторите, на издателите на вестници и т.н. В противен случай интересите на малобройните групи се загубват в тези на по-многобройните (доставчиците, например, засега са само трима-четирима и е логично да не успяват да придадат достатъчно тежест на своята гледна точка).

Извън УС освен БОЛ останаха и IBM (Жоро Ранделов), АПИС (Васко Христович, досегашен председател), HP (Саша Безуханова). Моето лично (подчертавам) мнение е, че "циркЪджилъците" са само формално обяснение на случая "Марковски", тъй като той очевидно е привлякъл вниманието на журналистите и те са питали. Дали Милчо щеше да отговори по същия начин и за цитираните по-горе хора, ако беше попитан ...

Митко

Редактирано от Димитъp Гaнчeв на 20.07.01 11:56.



Тема Re: "Циркъджилъците на Вени"нови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано20.07.01 12:59



Добър отговор. Но познавайки българския манталитет повечето ти идеи ще останат на книга. Кой ще оформи тези групи? Нали веднага ще започнат караници, кой да води дружината.

Изобщо организирането на такива неща е адски трудно и неблагодарно. При нас все някой на някого е крив. Защо ли е така... Без опит за заяждане ще кажа, че и заиграването с политиците май носи негативи после. Колкото и да си добър в бизнеса.

По мое мнение всяка организация се създава да решава проблемите на тези дето са я създали. За останалите ако остане нещо После питай защо хората нямат доверие на разни организации. Колко от хората там имат реална представа за обикновенните хора, какво те правят ии с какви пари и възможности разполагат?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.