Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:47 26.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Вени Марковски - хм...  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано17.07.01 09:25



След като БОЛ бе отрязана от властта любимия на всички ни г-н Марковски не остана без работа. Днес колега ми показа в 24 часа статия от него - Да спасим Витоша! - в която незнайно защо Вени се изявява в амплоа на Председател на Интернет обществото. Да не би то да е хукнало да прави пътеки и беседки?

Това изявление по щеше да подхожда на Амадеус Кръстев или организацията на скаутите. Учтиво бих помолил г-н Марковски да каже защо изведнъж пламна от такава любов към планината? След като бе отрязан от новите управляващи сега на скаут ли ще се преквалифицира?

Ако г-н Марковски желае, нека изразява мнението си кано частно лице или шеф на БОЛ. Иначе става странно и напомнящо на старата поговорка - Де го чукаш де се пука



Тема писмотонови [re: няkoй]  
Автор вeни мapkoвckи (д-р)
Публикувано17.07.01 10:59



Да спасим Витоша! Планината умира

Защо загива толкова бързо Витоша?
Колцина от т.нар. "кашкавал-туристи", които ходят на планината с колата, вадят манджите и ги ядат, а след това хвърлят найлоновите пликчета наоколо, си задават този въпрос? Колко от тях изобщо могат да си дадат сметка, че е налице такъв ужасен процес?


Цялата гора е нападната от някаква странна болест, дърветата умират, при това много бързо. Достатъчно е човек да се разходи от Златните мостове до Кумата, да речем, за да види огромните горски масиви, проядени от странната болест. Лишеите нападат и иглолистните, и широколистните дървета, обхващат ги изцяло - от ствола до най-малките клонки и ги унищожават, като включително ги изяждат и отвътре.

Само преди 5-6 години такава болест в планината нямаше!

Знаете ли какво прави държавата, която стопанисва парка Витоша, за да излекува болестта? НИЩО! На никой в държавата не му пука за Витоша!

Вместо да се инвестират пари в лечение, се инвестират в... посипване на лесно достъпните пътеки с бял прах с неизвестен произход!? Целта му е да се имитира дейност, макар че вероятно някой чиновник ще тръгне да обяснява, че не е така. Този прах, г-да, ще изчезне при първия паднал дъжд, а да не говорим какво го чака през зимата... Този прах не е нужен на Витоша. Той, вероятно, е нужен само на хората и фирмите, които имат далавера от имитаторската си дейност и на чиновниците, които са си получили своето, за да разрешат такава безподобна глупост.
Пътеките в планината са изграждани в продължение на десетилетия и имат нужда от сериозен ремонт, особено на по-трудно достъпните места. Има множество разрушени пътеки, както и такива, които са нарушени от няколкото смерча през последните години. Има паднали електрически стълбове и вековни дървета, които препречват планинските пътеки. Има разрушени мостове, които едвам-едвам се крепят върху полуизгнили греди.


Тъй като вече е достатъчно късно, за да се алармира обществеността, а са необходими сериозни мерки, аз питам:
- Колко пари е изхарчила държавата, за да имитира дейност във Витоша?
- Защо старите планинари не са надали вой до небето в защита на Витоша?
- Къде са комсомолците на Амадеус Кръстев, чиито зелени патрули би трябвало да са първите, вдигнали алармата?
- Колко десетилетия ще са нужни, за да се възстанови екологичното равновесие в планината?
- Коя е институцията, която ще изработи спешна програма и ще почне да лекува дърветата?
- Коя е институцията, която ще се заеме със залесяването на Витоша?
- Какви ще са последиците за София от унищожаването на горите във Витоша, което естествено ще е придружено и с масово ново строителство в оголените от дърветата площи?
- Кой има интерес от това?

Настоявам отговорните за смъртта на Витоша държавни и общински чиновници да дадат ясен и точен отчет за несвършеното от тях, за причините да мълчат до този момент, а се надявам и Прокуратурата да се заинтересува от скритите зад тази смърт икономически интереси.


Вени Марковски



Тема Re: писмотонови [re: вeни мapkoвckи]  
АвторДъpвoяд (Нерегистриран)
Публикувано17.07.01 11:16



Пич, цитирам:


1. Само преди 5-6 години такава болест в планината нямаше!

Що не алармира обществеността преди ГОДИНА и не тегли една майна на шибаната държава, вместо да хвърляш стрелички с Костов? И вместо да тичкаш, с изпотени от страст очилца, около него с присвити устнички, готови да го цункат!

2. Знаете ли какво прави държавата, която стопанисва парка Витоша, за да излекува
болестта? НИЩО! На никой в държавата не му пука за Витоша!

ТОВА КОПЕЛЕ ЦАРЯТ ЩЕ СЕ ОКАЖЕ ВИНОВЕН - ВЕРВАЙ МИ!!!

Пич, така съвсем няма да се харесаш на новите управници - карай по-кротко. Ако пък искаш да изкараш преебаната Витоша за поредната грешка от управлението на СДС - не е коректно, не е и интересно!



Тема След дъжд качулканови [re: вeни мapkoвckи]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано17.07.01 11:42



Къде бяхте преди месец с тези въпроси г-н Марковски? Защо чак сега се сетихте?

През 4 години прекарани удобно под крилото на властта се снимахте с премиера, карахте интернет на президента, водехте чуждестранни инвеститори ама по тази въпрос нищо.

Как така изведнъж пламнахте от любов към планината та и отчет искате? Защо не попитахте премиера преди месец или два?

Май като гледам спазвате принципа на Уйлям Хърст от 20те години - Няма лоша реклама.

С подобни изказвания най-много да затвърдите мнението на доста хора, че Интернет общество е безсмислена структура. Че поради неспособност да направи каквото и да е за Интернета то се е хванало да оправя Витоша.


Що се отнася до зелените патрули на Амадеус - много преди него аз съм ходил по планините да събирам боклуците на умните туристи. Две годин в Пирин и две в Рила. По един месец всяка. Ако желаете мога да ви изпратя снимка на боклуците на заслона Кончето в Пирин, които сме сваляли три дена. У нас за съжаление повечето организации се правят за да могат шефовете им да преживяват с помощи и дарения от държава и чужди организации. Е каквато ни и държавата такива и организациите - спорът е много дълъг за този клуб.

Вие какво сте направили досега г-н Марковски?



Тема Veni pishi vsichko.нови [re: няkoй]  
АвторCM (Нерегистриран)
Публикувано17.07.01 11:44



Sdravei, Christos Mouroutis sam ot BITEX.

Az mislia che G-H Markovski pishi sam i vaprosite i otgovorkite za BOL. Covek niama druga seriozna rabota da pravi. Samo obicha show. Zesto ne pravi edin nov show v bTV, kakto SHOW na Slavi? Shte bede po dobro ot showto na dir.

Christos Mouroutis



Тема къде бяхнови [re: няkoй]  
Автор вeни мapkoвckи (д-р)
Публикувано17.07.01 11:53



От 1991 до 1995 бях много запален по планината и ходех там всяка седмица, понякога и през двата почивни дни.
За съжаление след това не можех да отделя повече време и се качих онзи ден на Витоша, за да се видя с няколко приятели, с които направихме един кратък 4-часов преход. Казвам кратък, защото преди ходехме по 9-10 часа.

Толкова по-ясно можах да видя какво е състоянието на Витоша. И то е трагично, а унищожаването на гората ще се отрази на всички ни. Ако не бях написал отвореното си писмо, нямаше да мога да се търпя.

И бих ви попитал: като сте удобно скрит зад анонимното 'някой' защо не излезете публично в защита на Витоша? Или е по-лесно да се хвалите из клубовете на дир-а колко неща сте правили, а и да се жалвате, че никой не ги оценява.

Какво правим за Интернета се вижда достатъчно ясно от законодателните промени (легален Voice over IP, извън монопола на БТК; няма лицензи и контрол на съдържанието от държавата и т.н.). Като твърдите, че Интернет обществото има "неспособност да направи каквото и да е за Интернета", вие ни давате обяснение и защо сте анонимен - защото ви е срам да поддържате такава низка позиция със светлото си име.


Без уважение,
В.М.

Това, че тук някой реши, че съм писал в качеството си на председател на Интернет обществото си е негов проблем. Който го е страх от мечки, да не ходи в гората.


Вени Марковски



Тема Re: Veni pishi vsichko.нови [re: CM]  
Автор вeни мapkoвckи (д-р)
Публикувано17.07.01 11:55



mozhe.
shte wzema da ida dowechera tam:-)
mozhe i da pusna edni SMS-i, koito Murutis mi prashtashe predi 2 meseca w period na delirium, koito pazq w telefona si:-))


Вени Марковски



Тема Re: къде бяхнови [re: вeни мapkoвckи]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано17.07.01 12:46



Г-н Марковски,

Тъй като отричането на фактите ви е пословична черта - погледнете днешния брой на 24 часа, където под снимката ви пише Председател на Интернет Общество. Сигурно не знаете като какъв сте писан там? Да очаквам ли извинение или пак не сте разбрал?

В писането с вас се придържам само и единствено към фактите. Не очаквам от никой похвала за нещо отпреди 10-12 години. Нито тогава съм взел и стотинка за това, което съм правил.

Вбесяват ме писанията на хора не разбиращи нищо от планина (между които сте и вие) решени да останат на всяка цена видими в публичното пространство. Така че неуважаеми г-н Марковски запазете скъпоценните си знания за някоя друга област. Истинският планинар не се показва по вестниците а прави тихо и невидимо своето дело. А аз правя но не държа да го огласявам публично. За мен е неморално да се удариш в гърдите и да попиташ - Защо?, след като на всички е ясно, че въпросната личност разбира от планина и екология колкото от космически ракети.

Разбира се не отговорихте защо си мълчахте по този въпрос под топлото крило на СДС. Няма и да отговорите естествено. Бяхте заето да приемате членове, да правите страница на СДС и да проучвате откъде може да дойде келепира.

Разликата между мен и вас е, че мен ме познават и ценят заради способностите ми а не заради името ми (тоя умник дето го изтърси, че имал доверие на БОЛ заради вашето име направо ме умори от смях) и нямам нужда от публична изява. На когото трябвам знае как да ме намери. А при вас тя е жизнено необходима иначе ставате никой. И умирате прав

Стига толкова със спора по този въпрос поне за мен. Бяхте пределно ясен в пълната си некомпетнтност относно планината. Изполвайте малко от така ценното ви време за да се просветите Бих ви препоръчал началния курс по екология на Одум (ако знаете кой е де)



Тема RAZSHIRENI VENIнови [re: няkoй]  
АвторlBM (Нерегистриран)
Публикувано17.07.01 13:21



HOHOHOHOHOH !!!!!!

PUSHI MI KUREC HOHOHOHOHO!!!!!



Тема анонимното планинарченови [re: няkoй]  
Автор вeни мapkoвckи (д-р)
Публикувано17.07.01 13:38



Не, вие погледнете снимката ми в 24 часа и цитирайте ТОЧНО какво е написано. Аз го знам и не го свързвам със статията.
А, има и нещо много по-лесно (дори и за вас): вижте какво пише под името на автора, защото, както е известно, текста под снимките не го пише авторът, а редакторът.

Разбира се, аз - за разлика от вас - не твърдя, че познавам добре планината. Не познавам нито един планинар, който да го е казвал за себе си; фактът, че вие го правите за себе си (макар и индиректно) говори на читателите достатъчно ясно що за човек сте. Анонимен дърдорко, който се има за нещо повече от другите във форума. Хайде, за това, че се имате за нещо повече от мен - иди-дойди, аз не се приемам толкова насериозно, колкото вие, че да се засегна или да се "вържа", но защо обиждате така и другите хора...

Иначе вашето "тихо и невидимо" дело се вижда дори и с окото на любител - достатъчно е да погледнете унищожените гори в планината. Ако бяхте наистина планинар, щяхте да сте направили нещо видимо, а не нещо невидимо, за което само вие си знаете.

Ако пък аз бях еколог и толкова запален планинар като вас:-), вероятно щях да вдигна аларма още по-рано. Интересно къде сте се крили вие, та се обадихте едва днес:-))) Сигурно сте чакали скрит на удобно място зад черупката си.

Жалко, Аноне, жалко поведение имате. И заради такива като вас планината е на това дередже.


Вени Марковски

Редактирано от вeни мapkoвckи на 17.07.01 13:47.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.