Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:28 15.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема seriozno za bol  
Автор JJikea (професионалист)
Публикувано11.07.01 07:32



Здравейте

Чета доста мнения за БОЛ и винаги са или "за" или "против". Това ми харесва, защото според мнението ми, това винаги означава, че става дума за личности, а не за обикновени лица.

Бих искал да чуя аргументирани мнения за БОЛ, но не емоционални, а фактически основани.

Ще дам примери за факти:
- аз ползвам e-card и влизам от време на време и през БОЛ, защото ми харесва ценовата им политика. Не съм видял друг доставчик, който да предоставя толкова "екстри" на клиентите си.
- Харесва ми това, че мога да видя в статистиката им натовареността на входните им точки и на международните канали и че има множество начини за решаване на проблеми. Говорил съм по телефона с хора от офиса им, вкл. и с шефовете и съм приятно изненадан от изключително доброто отношение към клиентите им. Впрочем, без да споменавам имена, имал съм и друг, горчив, опит с други провайдъри, които направо ми затваряха телефона!
- Гледал съм направените от тях уеб страници и те ми харесват. Не са много другите провайдъри, които разработват собствени страници.


НО влизам и през други доставчици, защото от всичко най-много ми харесва правото на избор, а и защото всички ние, потребителите, сме им длъжни. Без Интернет-провайдърите нямаше да има Интернет в България. Ако не бяха те, щяхме да разчитаме само на Инфотел! (впрочем, докато писах това мнение ми се разпадна връзката 2 пъти, но съм с дуплекс и няма да обвиня провайдъра си че ме прекъсва поради неактивност.

Искам да знам защо в този клуб не се подхожда с необходимата доза уважение към времето на професионалистите в Интернет. Съмнявам се, че г-дата Горчилов, Захов, Марковски и Ганчев имат кой знае колко свободно време, за да пишат тук, че да им се губи времето с разни заяждания "на дребно". Защо не ги питате за сериозни неща, за това какво става например с политиката в областта на Интернет, ще има ли лицензи, какво става с регистъра на имена в .бг и т.н. Това са важните въпроси, а другото е само чешане на езиците....

Направих си труда да поразгледам и по-стари теми..... Ужас! Какви са тези думи, какъв е този речник... какво е това чудо!?

Нека говорим сериозно, а заяжданията не можете ли да оставите за email?



Поздрави,

JJ


Тема Re: seriozno za bolнови [re: JJikea]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано11.07.01 09:48



Приятелю

Прочети внимателно мненията ама за повече време назад. Никой не обвинява БОЛ, че са технически некъдърни. Обвиняват ги за начина им на държание към другите. На всички, които пишат в този клуб повече от година нещата са им до омръзване познати (аз пиша тук от близо 4 години).

Що се отнася до домейните миналата година имаше голяма дискусия тук. Ако се поровиш назад ще видиш и мои въпроси.

Ако желаеш да похвалиш някого добре. Но ако желаеш да се оплачеш - казвай конкретната фирма или хора. Иначе ще бъдеш обвинен в пристрастия и рекламно агентство.

Хората тук най-много се дразнят от мъглявите отговори и усукванията. Или казваш или не казваш.Иначе става като приказката с глупака и мълчанието

Въпрос на който може и да не отговаряш - в какво си професионалист? Аз съм в работата с хора и оправянето на компютърните и интернет проблемите им. Което не означава, че не греша но поне се опитвам да си уча от грешките си



Тема Re: seriozno za bolнови [re: няkoй]  
Авторlip (Нерегистриран)
Публикувано11.07.01 16:16



Абе "някой" как може да си толкова наивен :)) та това си е най-типичната самореклама на тия тъпаци. Харесвали му като web дизайнери мухахахаха та те са най мизерните в това отношение.
Имало за и против а от години приказваме че тук "за" БОЛ НЯМА, всеки пост "за" тях се е доказвало че е бил от самите тях. Айде модератора да изтрие тази тема, то от самия регистриран потребител си личи за кой ставa въпрос (общо 3 теми и 3-те за Бол) айде стига с тия гръцки номера!



Тема Re: seriozno za bolнови [re: lip]  
Автор Lupi (Девелопер)
Публикувано11.07.01 16:58



Между другото днеска като се ровех по мрежата, открих, че аз правя сайта на този, който е правил дизайна на bol.bg. Не че искам да се изтъкна , просто ми е интересно, защо bol не му направят неговия сайт.



Тема Re: seriozno za bolнови [re: lip]  
Автор вeни мapkoвckи (д-р)
Публикувано11.07.01 17:01



Лип,
хората все пак могат и да разсъждават сами, защо се опитвате да го правите вместо тях?
Очевидно не ви се отдава.

Бихте ли извадили малко доказателства за това, че всеки пост "за" тях се е доказвало че е бил от самите тях?

И понеже сте вероятно homo sapiens, предполагам, че ще можете да помислите малко, преди първосигнално да отговорите.


Вени Марковски



Тема Re: seriozno za bolнови [re: Lupi]  
Автор Димитъp Гaнчeв (член)
Публикувано11.07.01 18:19



Кой е правил дизайна на bol.bg?

Митко



Тема Re: seriozno za bolнови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Автор Lupi (Девелопер)
Публикувано11.07.01 18:25



- не съм наясно, но този адрес има връзка с Lotus advertising, които имат сайт на , който пък е част от портала , който го правя аз.



Тема Re: seriozno za bolнови [re: Lupi]  
Автор Димитъp Гaнчeв (член)
Публикувано11.07.01 18:40



Прав си - не си наясно. Затова по-добре не се изказвай неподготвен.

Митко



Тема Re: seriozno za bolнови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Автор Lupi (Девелопер)
Публикувано11.07.01 18:41



Ейййй, какви са тия тайнствености, кой на кого правил сайта, ала бала, страшна работа...

P.S. Ммм, гледам, че ползвате IE 5.0 под Windows 98

Редактирано от Lupi на 11.07.01 18:47.



Тема Re: seriozno za bolнови [re: Lupi]  
Автор Димитъp Гaнчeв (член)
Публикувано11.07.01 18:47



По-добре се научи как се прави дизайн и си направи сайтовете като хората. На 800x600 не се виждат - стърчат вдясно, а и кирилицата при мен не се чете (което е твой проблем, не мой).

Ползвам Netscape, впрочем, а не IE, както грешно предположи.

Митко.

Редактирано от Димитъp Гaнчeв на 11.07.01 18:49.



Тема Re: seriozno za bolнови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Автор Lupi (Девелопер)
Публикувано11.07.01 18:49



По-добре не ми давай акъл - аз не съм дизайнерът, а програмистът, и проблемът с 800x600 идва от това, че един от отговорите на анкетата не може да се пренесе на нов ред и разпъва дясното меню.

Да, наистина, Нетскейп, аз съм гледал статистиката за главния сайт.
Ами предвид факта, че Нетскейп посетителите наброяват под 5%, смятаме да направим сайта да изглежда добре с Нетскейп до няколко дена и смятам, че това едва ли ще навреди на сайта.

Редактирано от Lupi на 11.07.01 18:57.



Тема Re: seriozno za bolнови [re: Lupi]  
Автор Димитъp Гaнчeв (член)
Публикувано11.07.01 19:14



Значи не го правиш ти, в крайна сметка... А как посетителите с Нетскейп да са повече, след като те виждат само маймуни, които при това излизат извън рамките на екрана. На 800x600 с NS кофти изглежда и главната страница, където няма анкета, така че причината не е в нея, а в wannabe дизайнерът ви, който е забравил да затвори една колона с </TD>, а пък я е обявил с width=100% при положение, че самата таблица е с фиксиран размер и съответно е можел да фиксира размера и на колоната. Но това си е ваш проблем, така или иначе.

Митко



Тема Re: seriozno za bolнови [re: вeни мapkoвckи]  
Авторwannabe (Нерегистриран)
Публикувано11.07.01 22:23



Не знам кой е homo, но бихте ли ме светнали (нали сте си гъсти с Даниелчо), откъде и колко му се бута за тези бол нелегални bg домейни като portal, art, web, zonata, top, online, bazar, new, netsurf или да питам Ники за developer и designer ( нямям време да посоча други десетина ), но бутнах на патентното някой лев, но те само ми показаха папка с отхвърлени заявки за имена, но не ми казаха как става номера....
Нали не съм много наясно, като Вашия водещ партиен дизайнер с мегабитовите страници, та Вожде, ще ме светнете ли как да си взема и аз някой консомолски домейн, 'щот си имам десетина coma, ама искам да стана патриот като Вас и да си сетна кирилица по дифолт на умрелия Нетскейп....та да може Вашия Борд на Директорите да ми поръча да Ви оправя сайта - оня с сините елипсовидни сапунчета



Тема Re: То всъщност,нови [re: JJikea]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано12.07.01 01:10



Той/тя/то пита нещо съвсем конкретно, ама незнайно защо никой непожела да отговори... странно.

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте

Редактирано от KlD на 12.07.01 01:11.



Тема Именнонови [re: KlD]  
Автор JJikea (професионалист)
Публикувано12.07.01 07:39



Прав си.
Аз поисках аргументирани мнения, т.е. подкрепени с факти, цифри, дати и т.н., вместо това тук се започна същото, както и по другите теми в този клуб. Мисля, че хората неслучайно си правят майтап с пишещите тук, вие сте си го заслужили.

По повод дропването. Мисля, че открих защо ми прекъсва връзката - качеството на кабела е ужасно, минава на открито до съседния блок, изглежда доста оръфан. Според мен някои от чифтовете са скапани и вероятно се наводняват, след което им трябват няколко дни, за да изсъхнат, ама междувременно на нас ни се разгонва фамилията. Непрекъснато шуми, пращи...

Разберете бе, хора, не искаме да четем глупости тук! Пишете смислено и дайте да се слушаме, а не да влиза през едното ухо и да излиза през другото.

Много моля всички, задавайте смислени въпроси към малкото шефове на фирми, които си правят труда да ни отговарят.

Поздрави,

JJ


Тема защо?нови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Автор JJikea (професионалист)
Публикувано12.07.01 07:48



Може ли малко конкретни отговори?

Защо наистина много малко уеб сайтове са оптимизирани за Netscape? Гледал съм по статистикте, че около 10% от потребителите са с него, което не е малко. Аз самият ползвах Netscape, но сега се принудих да мина на IE, защото доста сайтове, особено в България, ми излизаха кофти на екрана.
Вие как и по-важно защо правите сайтовете да изглеждат ОК? Защо вашите собствени сайтове са без дизайн? Имам в предвид

и .

Защо отговаряте на хората, които очевадно ви пишат с цел да не получат отговор?

Забелязах, че от днес предлагате нови цени за месечния достъп. До кога важи промоцията? Аз ползвам е-карта в момента. Ако си взема акаунт днес, може ли да го "валидирате", т.е. да го ползвам от датата, на която картата ми свърши? Няма ли опасност да натоварите отново входните си точки и да има още оплаквания като едно в този клуб?

Поздрави,

JJ


Тема Re: STIGA S TOIA BOL - STAVATE SKUCHNIнови [re: A]  
Автор JJikea (професионалист)
Публикувано12.07.01 07:50



Извинявайте много, но с простотии пълнят форума хората, които веднага започват да пишат глупости. Имам чувството, че думата "БОЛ" им действа като червеното на бика

Поздрави,

JJ


Тема Re: Именнонови [re: JJikea]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано12.07.01 09:31



Драги професионалисте

Ако и от основната си работа разбираш, колкото от телефонните кабели не бих желал да съм твой клиент. Никога досега БОЛ не са отговорили конкретно на въпрос.

Не ме интересува кой стои зад този ник но явно е клиент на БОЛ, колкото съм и аз



Тема Re: защо?нови [re: JJikea]  
Автор Димитъp Гaнчeв (член)
Публикувано12.07.01 10:00



С Netscape са около 15% от потребителите, а това са точно онези advanced потребители, които са си дали зор да инсталират и изпробват нещо различно от онова, което Microsoft (извинявам се, че споменавам тази дума) им е качил by default.

Ние правим страниците да изглеждат ОК с Netscape просто като спазваме стандартите и НЕ използваме майкрософтски измислици. Най-често срещаната грешка на wannabe дизайнерите е да не затварят колони, редове или таблици, тъй-като IE ги затваря сам при отварянето съответно на нова колона, ред или таблица. Най-честият проблем с кирилицата пък е използването на FONT FACE=, което аз считам за проява на лош вкус. Вярно, че на екрана на дизайнера шрифтовете ще изглеждат добре, но само на неговия си екран. Вероятността целият свят да има инсталирани същите шрифтове като теб не е особено голяма, освен ако за пореден път не разчиташ, че всички ще изпозлват именно default инсталация на Windows XX с качен multilanguage support и с изцяло майкрософтски продукти. HTML не е WYSIWYG език и всички опити да се използва като такъв са принципно грешни.

За моя сайт www.mitko.com - ами обущарят ходи бос, знаеш ... Ама аз този сайт и без това не го обявявам никъде.

За валидността на акаунтите - те се активират в момента на първото им използване, а не в момента на плащането. Това сме го написали в сайта за картите, но сега забелязах, че не сме го обяснили на сайта с промоцията, така че благодаря, че ми обърнахте внимание. А до кога ще важи промоцията - по идея до края на месеца, но лятото е мъртъв сезон, така че може би ще остане да важи и през август. Но не мога да се ангажирам 100% с такова твърдение, както не мога да се ангажирам и с "датата, на която e-card картата свърши". Обаче ако я изпозлваш на тел. 9300905 ще свърши по-бързичко и ще се вредиш за промоцията ;-)

Остана още един въпрос - дали отново ще се претоварят входните точки. Аз не мисля, че изобщо са се претоварвали. Потребителят, който беше започнал "онази тема" през април, просто е оставил грешен телефон или адрес за контакти или не се е бил обадил в офиса, за да разбере, че има друга входна точка на друг телефон. Всички, които са оставили начин за връзка или по тяхна инициатива са се свързали тогава с нас, са били уведомени за новата входна точка. Както и да е, от тогава много вода е изтекла, но съм обещал, че няма да давам техническа информация са фирмата. Вижте в сайта телефоните, звъннете им от някъде и вижте дали са заети или не.

Митко



Тема Пфффнови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Автор Lupi (Девелопер)
Публикувано12.07.01 11:47



"а това са точно онези advanced потребители, които са си дали зор да инсталират и изпробват нещо различно от онова, което Microsoft (извинявам се, че споменавам тази дума) им е качил by default" - ха ха ха (без весела нотка), тази наизустена фраза, ми навява разни мисли...

Тъпият недоскейп (извинявам се, че споменавам тази дума), освен че е много бъгав, зарежда бавно, е абсолютна трагедия, що се отнася до скорост на рендване на страниците и т.н. Отдавна мина времето на дилемата IE <-> недоскейп. В момента има предостатъчно други браузъри, които надминават многократно тва дърво по скорост и качество. На първо място е Opera - освен, че инсталацията й е само 2 MB (без Java), тя е 100 пъти по-добра, 99% от страниците изглеждат по същия начин, както е в IE, има версии за почти всички големи платформи и е безплатна.

Освен нея има Mozilla, не недоскейп 6, който е просто патологичен случай, а чистата Mozilla, текуща версия 0.9.2 - добра почти колкото Opera, в някои случаи и по-добре.

Също така и Konqueror - в момента още е далеч от съвършенството, но за Linux ако мога да избирам между тъпото недоскейп и него бих избрал Konqueror.

Така че тия клишета не минават тук - недоскейп е мъртъв браузър - ползват го разни, как да ги нарека - фукльовци, които си мислят, че ще направят впечатление на околните, а не са си направили труда потърсят алтернативи, които освен всичко друго са и много по-добри.



Тема пак си писал, без да четешнови [re: няkoй]  
Автор вeни мapkoвckи (д-р)
Публикувано12.07.01 12:16



Казано е ясно:
ползвам e-card и влизам от време на време и през БОЛ,

никъде не става дума, че е наш клиент.


Вени Марковски



Тема Нетскейпнови [re: Lupi]  
Автор вeни мapkoвckи (д-р)
Публикувано12.07.01 12:21



Нетскейп зарежда бавно, това е факт. Интересното обаче е да се знае защо и какво точно са направили Майкрософт, за да стане така. Защото с Вин95 нямаше такива проблеми, а колкото по-нова версия излизаше на Виндоус, толкова по-бавно се зареждаше Нетскейп:-))

Да не говорим, че преди 3-4 години имаше и дела по този повод и стана ясно, че Майкрософт инсталира още със зареждането на Виндоус голяма част от необходимите "съставки" на IE и когато той "тръгва" не се бави, за да се "натовари".


Вени Марковски



Тема Re: seriozno za bolнови [re: wannabe]  
Автор вeни мapkoвckи (д-р)
Публикувано12.07.01 12:24



Въпросите ви изискват сериозен отговор, още повече че той засяга и мои конкуренти.
Сериозният отговор изисква време.
Времето е пари.
Можете да ме потърсите по телефона и ще ви кажа колко пари ще ви струва консултацията, колко време ще отнеме и как можете да решите проблемите си с регистрацията на домейни.

поздрави.


Вени Марковски



Тема Re: Нетскейпнови [re: вeни мapkoвckи]  
Автор Lupi (Девелопер)
Публикувано12.07.01 12:25



Да, микромек определено са най-големите виновници за упадъка на недоскейп, но все пак на юзъра му трябва приличен браузър. Ето затова препоръчвам Opera и Mozilla.



Тема Re: пак си писал, без да четешнови [re: вeни мapkoвckи]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано12.07.01 12:25



Да бе

Добрият човек, възмущаващ се от гадните типове, плюещи чистата като планинска роса интернет компания БОЛ и прекрасните и шефове.
Толкова е възхитен от вас, че не знае как да го изрази освен като ви ползва през и-кард.

Да ви даде господ повече такива клиенти



Тема Re: пак си писал, без да четешнови [re: няkoй]  
Автор вeни мapkoвckи (д-р)
Публикувано12.07.01 12:54



Нямаме основание да се оплакваме от Е-кард. Добре си вършат работата, а и както се вижда, клиентите ни ползват и през тях.


Вени Марковски



Тема Re: Нетскейпнови [re: Lupi]  
Автор Димитъp Гaнчeв (член)
Публикувано12.07.01 13:07



Дизайнерът трябва да се съобразява не със своите препоръки или мнения, а с реалностите. А реалностите са, че 15% от потребителите ползват Netscape, останалите - IE, a Opera и други подобни не използва практически никой, Аз, например имам инсталирани две версии на опера на компютъра си, но само за да мога да тествам как изглеждат нещата с тях. Не ги намирам удобни за работа, както не намирам и IE удобен за моите нужди. NS си има предимства и недостатъци, IE - също. IE е най-разпространен не защото е най-добър и не защото е най-бърз, а просто защото е инсталиран предварително и интегриран в операционната система. Ако не беше така, уверявам те, че съотношението на потребителите нямаше да е такова. A IE се зарежда "по-бързо" поради простата причина, че той го прави още при стартирането на компютъра докато показва логото на майкрософт и в действителност ти губи дори повече време, само че не го забелязваш.

Митко



Тема Re: seriozno za bolнови [re: вeни мapkoвckи]  
Авторwannabe (Нерегистриран)
Публикувано12.07.01 14:58



Прав сте за времето.

Ние (с други мои конкуренти) отдавна сме решили да не пълним гушката на варненските комунисти - те един DNS не могат да прехвърлят един месец, дори в случая е на домейна на втората по оборот фирма в България.
Ще изчакаме да им спрат монополното кранче.
Мерси за готиния отговор, все пак.

Приятен ден и успех!,
дипл. дизайнер



Тема Ама разбира сенови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Автор Lupi (Девелопер)
Публикувано12.07.01 15:06



Дизайнерът трябва да се съобразява с реалностите, а те са, че 90% ползват IE или друго. Това че вас ви посещават 15% не означава, че навсякъде е така. Всички статистики, които съм гледал, сочат, че недоскив има най-много 10%.
Освен това потребителя не го интересува кога му се зарежда браузъра, него го интересува да вижда добре страниците от интеренет, а те се виждат най-добре през IE. А в това, че IE е най-добрия няма никакво съмнение, просто не могат да се намерят доводи, които да го опровергаят. Не съм защитник на микромек, даже е обратното, аз съм фен на отворения сорс, но недоскив просто е гола вода. Откакто пуснаха версия 4.0 нямат никакъв напредък, а това са вече 4 години.
А това, че не ползвате Opera вече си е ваш проблем, както обичате да завършвате своите постинги. Това че вие не го намирате удобен за работа не важи за другите и само един бегъл поглед към статистиките е достатъчно красноречив. Нетскейп бавно отмира и използването му е чист мазохизъм.



Тема Re: Ама разбира сенови [re: Lupi]  
Автор Vladi (необразован)
Публикувано12.07.01 15:57



Абе според мен дизайнерът трябва да прави дизайн, а писачът да реализира тоя дизайн така, че да се вижда от всички браузър по един и същ начин (що-годе). Тва може да стане само ако се използват стандартните средства, а не измишльотините на M$, щото май още няма Експлодър за лунуха и останалите х-та. С тва писане на страници "оптимизирани" за отрочето на M$, само се утвърждава монополът им и дори на гаражни фирмички да я разцепят, пак тя ще дърпа конците...

btw. тва го пиша от оперетата и забелязвам че като натисна Enter на "Тема" мнението ми не се поства...

Dream for a while of the things that make you smile...


Тема Re: Ама разбира сенови [re: Vladi]  
Автор Lupi (Девелопер)
Публикувано12.07.01 16:42



Да бе, то щото в недоскейп като натиснеш enter се поства...



Тема Re: Ама разбира сенови [re: Lupi]  
Автор Димитъp Гaнчeв (член)
Публикувано12.07.01 16:44



Един бегъл поглед към статистиките на abv.bg, примерно показва, че Опера не стига и една десета от процента, което означава, че не се изпозлва практически за нищо друго, освен за тестове. Нетскейп с различните си версии обикновено е около 15%, понякога и повече - зависи доколко сайтът е направен "видим" с Нетскейп. Ако не е видим, или ако има проблем с кирилицата, потребителите с Нетскейп просто няма да го посещават, но няма да си сменят браузера само заради някой конкретен сайт, щом са взели решение да ползват точно него (не коменетирам защо така са решили - важното е, че са го направили)

Митко



Тема Re: Ама разбира сенови [re: Lupi]  
Автор Vladi (необразован)
Публикувано12.07.01 16:48



ми поства...

Dream for a while of the things that make you smile...


Тема Ама естественонови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Автор Lupi (Девелопер)
Публикувано12.07.01 16:48



Може ли да ми пратите URL, където да ги погледна тези статистики? Или не са достъпни само за "свои" хора?



Тема Re: Ама разбира сенови [re: Vladi]  
Автор Lupi (Девелопер)
Публикувано12.07.01 16:52



Поства друг път, в недоскейп enter-a действа като submit само ако има едно единствено текстово поле. Един от многото ненодялани бъгове в т.нар...



Тема Re: Ама разбира сенови [re: Lupi]  
Автор Vladi (необразован)
Публикувано12.07.01 16:57



Ей сега тва го пиша от Нетасескапа (версия 4.76), натискам Shift-Tab, след тва ше натисна Enter...

Dream for a while of the things that make you smile...


Тема Re: Ама разбира сенови [re: Vladi]  
АвторLupi (Нерегистриран)
Публикувано12.07.01 17:01



Е сега тва го пиша в как му беше името 4.77, натискам Shift+Tab, след тва натискам Enter и нищо... Натискам с мишката "продължи" и евала! Анонимен съм, щот не съм се логнал.
Sux, badly sux!!!



Тема Re: Ама разбира сенови [re: Lupi]  
Автор Vladi (необразован)
Публикувано12.07.01 17:06



ми хубаво, начи аз имам неква "специална" версия на Нетасескапа...
няма смисъл да спорим за тва...

Dream for a while of the things that make you smile...


Тема пробанови [re: Lupi]  
Автор Vladi (необразован)
Публикувано12.07.01 17:08



от Мозилата...

и от тука работи.

Dream for a while of the things that make you smile...

Редактирано от Vladi на 12.07.01 17:09.



Тема май не сте в час, лупи;-)нови [re: Lupi]  
Автор JJikea (професионалист)
Публикувано12.07.01 17:15



Е-е-е! Излагате се!
Тези статистики са публични и всеки може да ги види!

Това мое наблюдение доказва някои от мненията тук, че май не пишете нищо конкретно, а само се заяждате с Ганчев и Марковски, а?

Поздрави,

JJ


Тема Re: пробанови [re: Vladi]  
Автор Lupi (Девелопер)
Публикувано12.07.01 17:15



Mozillata е яка, ама другото...
Аре няма да спориме, забатачи се спора нещо



Тема Re: май не сте в час, лупи;-)нови [re: JJikea]  
Автор Lupi (Девелопер)
Публикувано12.07.01 17:18



Добре де, къде са? Аз не ги намирам, ще съм благодарен да ми ги посочите.



Тема нещо такова :-)нови [re: Lupi]  
Автор Vladi (необразован)
Публикувано12.07.01 17:21



btw. Мозилата най-бавно бачка от всичките 4 браузъра... (N6 изобщо не го броя)

Dream for a while of the things that make you smile...


Тема Re: Нетскейпнови [re: вeни мapkoвckи]  
Автор Goose (Guska?)
Публикувано12.07.01 18:02



Veni, netscape e trup ot godini, poslednata chitava versia beshe 3.2 ... Designers s koito rabotia sa se izpraviali na chelna stoika da ubediat netskapan 6.x ceh frame triabva da e 132 pixela, ne 146 kakto toi beshe reshil che triabva da e i ceh triaa da moje da gi promenia sas stupka 1, ne prez 10 pixela .... Niakoga netscape naistina beshe dobyr browser, no za sujalenie izpusnaha fronta totalno i na praktika bezvuzvratno .... Dokato predi godini 60-65% ot potrebitelite go polzvaha v momenta cifrata i sam ia vijdash. Taka che dai da si spestime prikazkite za advanced users ... v momenta po moe mnenie samo mazohisti sas ostanali da bachkat s nego zaradi starite lavri :)



Тема Re: Нетскейпнови [re: Goose]  
Автор Димитъp Гaнчeв (член)
Публикувано12.07.01 18:34



Както вече казах, HTML не е WYSIWYG език и опитите да се използва като такъв са принципно грешни. От там и борбата за всеки пиксел е нелепа. Всеки дизайн може да се направи така, че да "плава" в екрана, без да е фиксиран с точност до пиксел. Но за целта се изисква да знаеш HTML.

Митко



Тема Re:нови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Автор THE Web (</title>)
Публикувано12.07.01 20:57



Пълни глупости .80% от users използват IE ,и то не защото не са "advanced",а защото Netscape не струва
г-н Ганчев ,гогато сте нервен говорите много глупости,ама много



Тема Re:нови [re: THE Web]  
АвторCимeoн (Нерегистриран)
Публикувано12.07.01 23:23



Глупости.
Всеки си ползва каквото му харесва, а не каквото на теб харесва!



Тема Re:нови [re: Cимeoн]  
Автор THE Web (</title>)
Публикувано12.07.01 23:52



Симеончо,гледай бе батка ,ако си мислиш че 10-15 %(Netscape users) са "на всеки каквото му харесва" ,тогава съм напълно съгласен с теб и като бонус получаваш голям червен картон.



Тема Re:нови [re: THE Web]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано13.07.01 10:24



E tva puk e nai-goliamata glupost...

polzvat IE shtot im idva s windowsa... opitai se da obiasnish na maika si primerno kak i otkade da si downloadne Netscape i kak da si go instalira... Mislia che niama da se spravi, no zatva puk IE si e instaliran s windowsa i horata (tupite useri) si go polzvat...

Just a genius




Тема Re:нови [re: Blake]  
Автор Mescalito (кактус)
Публикувано13.07.01 10:32



Netscape se polzva ot vsichki seriozni web developeri (t.e. tia deto praviat i html-a, makar che te mai syshto se vodiat web designeri, no az sym sviknal "web designer" da mi e kratko za "web graphic designer", koito raboti samo s graphic editors :)

Prosto vse oshte nikoia uvajavashta sebe si firma za web ne moje da si pozvoli da puska sites, koito ne vyrviat na vsichki polzvani browseri.

Inache dobre, che Netscape spirat browsera si, mnogo humanno ot tiahna strana :)
Btw dosta ot developerite bachkat na *NIX (pone pri nas), taka che IE ne e izobshto faktor. A pyk Opera ne se polzva mnogo ot userite :(



Тема Re:нови [re: THE Web]  
Автор Димитъp Гaнчeв (член)
Публикувано13.07.01 11:22



Твоите са пълни глупости и ще ти го докажа.

За да прецениш дали нещо ти харесва или не ти харесва, трябва първо да го пробваш. Дай да направим една анкета сред ИЕ усерите. Ще ги питаме дали са си инсталирали НС за да го пробват. Ако повече от 15% отговорят с "да", аз публично ще обявя, че на тази тема съм писал глупости. Преобладаващото мнозинство усери изобщо не подозират, че съществуват други браузери.

Тези 15%, които ползват НС са такива, които със сигурност са пробвали и двата браузера (и за дова ги смятам за по-advanced) и на базата на директно сравнение са избрали един от тях. Това, обаче, не важи за останалите 85%, или поне за преобладаващата част от тях - те са правили избор толкова, колкото и когато избираха Тодор Живков.

Митко



Тема Глупости санови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Автор Lupi (Девелопер)
Публикувано13.07.01 13:09



Много интересно какво му е по-advanced на недоскейпа. Значи първо - като зареди някоя сложна страница я refresh-va за да се "убеди", че всичко е ок. Като resize-ваш прозореза отново презарежда страницата. Лично на мене ми е идвало да потроша всички мебели у нас, след поредната сесия с тъпия браузер, който след 1-2 часа работа започва да прави глупости, забива, и т.н. и само рестарт на windows-a го оправя.
Под линукс недоскейпа е много зле, на първо място шрифтовете са отвратително грозни.
Айде под windows се трае, но недоскейпа има завидната способност да не накара да полудееш със собствения си ограничен начин на "мислене". Ако в някоя клетка на таблица няма нищо, даже интервал, клетката не съществува. Frameset-вете ги реди по някакъв си негов неясен алгоритъм. Мейл клиента не поддържа повече от един акаунт. Ако сложиш background картинка на TD нищо няма да стане, ако тоя TD вече е в друга таблица, на която вече е зададен BACKGROUND. Имам още страшно много такива радости да дизайнера, ако си сетя ще ги поста.
Аре, със здраве



Тема Re:нови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Автор Stipe (Bandwagon)
Публикувано13.07.01 13:23



г-н Ганчев,
ще си позволя да ви задам 3 конкретни въпроса :
1. Вие към коя ниша се целите - на advanced потребителите или на начинаещите?
2. Защо не харесвате IE и MS ? Мисля, че трябва да приемете факта, че IE е много по добър от NS. Не говоря за бързодействието - достатъчно е да спомена CSS и JS - надявам се ме разбирате.
3. За вас WYSIWYG език ли е? На няколко пъти го споменахте и за това останах крайно озадачен.

Благодаря Ви.



Тема Re: Глупости санови [re: Lupi]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано13.07.01 15:26



Aide da ne se zayajdame na taya tema, che kolko podobni bugs na IE moga da ti izreda...

Just a genius




Тема Re: Нетскейпнови [re: Goose]  
Автор curlyМодератор (Well known :P)
Публикувано13.07.01 15:57



heh, to problema e ot disastera :>
fsi4ko go znaem 4e prozdto mom4e, ama neise :P


rgdz
curly


Тема Re: Глупости санови [re: Lupi]  
Автор curlyМодератор (Well known :P)
Публикувано13.07.01 16:05



Za windowsa ako polzfash win9x, e taka, probai s WinNT4, az dosta sym polzfal NT4 Server, mai nikoga ne mi e zabifal.....
kakto i da e tfa, drugo iskam da ti kava, pod linux neznam to4no, no sym siguren 4e problem s fonts ne e ot OS-a
az li4no polzfam FreeBSD i netscape/opera za linux, prez emulaciqta.
Ta...az sym si naprafil malkiq trud, da si ka4a malko fonts, including ttf-ata.
Ne fivdam nishto grovno po fonts, oshte pofe4e 4e te sa to4no tezi koito az sym si izbral

be to imashe edna prikazka za raketata i kosmosa....

rgdz
curly


Тема Re:нови [re: Stipe]  
Автор Димитъp Гaнчeв (член)
Публикувано13.07.01 16:13



1. Закон на Парето (закон 20/80): 20% от клиентите правят 80% от оборота. Пък ти се целй в която искаш група - ако искаш в малката, ако искаш - в голямата.

2. Няма значение защо аз конкретно не харесвам ИЕ. Факт е, че 15% от потребителите сис сигурност не го харесват, а от останалите 85% по-голямата част не знаят дали го харесват, защото не са го сравнявали с нищо.

3. WYSIWYG е съкращение на What You See Is What You Get - каквото виждаш, това получаваш. Е, HTML не е език, предвиден да описва обекти, които навсякъде изглеждат еднакво. Напротив - мислен е да бъде платформено независим. Преведено на прост български това означава, че потребителят ще вижда не това, което вижда дизайнера на собствената си операциона система + браузер + размер на екрана + цветова палитра + шрифт + размер на шрифта + други разни работи. Добрият стил изисква дизайнерът да се съобразява с това, а не потребителя.

Що се отнася до JavaScript - той е измислен и въведен именно от Нетскейп, така че ако майкрософтстките нововъведения не работят извън майкрософт, то това не е по вина на останалите, още по-малко по вина на оригиналните автори на езика. По същата логика може да се обвинява Sun за Java-та ...

Митко

P.S. "Парето" е име на човек, не е селски израз за платежно средство. Законът всъщност е по-общ и важи за всичко. Така например 20% от работата отнема 80% от времето, 20% от частите съставят 80% от цената и т.н. Между другото, според отлично информирани източници 20% от клиентите на БТК правят 80% от нейния международен трафик.

Редактирано от Димитъp Гaнчeв на 13.07.01 16:55.



Тема Re:нови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано13.07.01 16:28



Bravo be Ganchev...
Edin pat i az da se sglasia s tebe!!!

(maitap de... ama si prav!!!)

otnosno 'profesionalnite' web designeri/developeri na koito ne im stiga akala/jelanieto da poglednat malko izvan M$ - mi to si e za tiah... samo da ne se otvariat izlishno...

Just a genius




Тема Re: Глупости санови [re: Lupi]  
Автор Димитъp Гaнчeв (член)
Публикувано13.07.01 16:51



Не си чел внимателно. "advanced" наричам не браузера, а този усер, който е в състояние да изпробва два браузера.

Що се отнася до "недостатъците" на Нетскейп - не мога да се въздържа да не те препратя към приказката за ракетата и космоса.

Да вземем например празната клетка - това не е bug, а feature. Чети внимателно и бавно, за да разбереш защо. Щеше да е бъг, ако нямаше начин да направиш празната клетка все пак да съществува. Но такъв начин има (&нбсп;), следователно не е бъг. Обратно - бъг е в експлодер, защото при него няма начин да направиш несъществуваща клетка дори и да искаш. Така че тази особеност на НС ти дава допълнителна възможност, а не ти отнема такава. Съсвем друг е въпросът дали на теб ти е удобно или не - никой не е длъжен да прави лесна работата на дизайнера, за сметка на тъпи презумпции.

Същото важи и за BACKGROUND-ите - слагаш таблица вътре в клетката и си готов. И без това не е добра идея да имаш фон на клетка, или дори на таблица, тъй-като не е в стандарта, поне не и според

.

За шрифтовете вече са те светнали, че не са част от браузера, а от операционната система, така че няма да се спирам на това. А пък фреймсетовете се редят по стандартния алгоритъм. Следвай стандартите и ще ги реди правилно. Спомни си, че понякога е достатъчно да смениш 0,* със *,100% и ще постигнеш желания разултат.


Но както някой вече ти е казал, ако ще им мерим бъговете, тези на експлодер не са по-малко. Например оцветява разстоянието между клетките с фона на таблицата, при положение, че това разстояние не е част от таблицата, а от задния фон (иначе каква би била разликата между cellspacing i cellpadding при border=0, примерно?). Да не говорим за security проблемите му ...

В заключение, твърдото ми убеждение е, че страниците, които изглеждат кофти с нетскейп изглеждат така, защото са направени кофти, а не защото браузърът е скапан.

Митко

P.S. mail клиента не мога да го коментирам, тъй-като никога не съм го ползвал. Ползвам Eudora (държа да отбележа, че съм си я купил, а не съм си я намерил инсталирана заедно с операционната система), но не бих искал да подхванем същия спор и за Outlook.



Тема Големи глупостинови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Автор Lupi (Девелопер)
Публикувано13.07.01 17:22



Това за клетката просто е голяма глупост - чети бавно и внимателно, може и да схванеш тънкия намек - като искаш да няма клетка просто не я пишеш. Разбра ли? Ако не си се върни 2 изречения назад и повтори.

Освен това за стандартите - тези стандарти стигат до там, че да направиш една кирлива страница с текст и някоя и друга картинка. Те затова вашите сайтове са "OK" под недоскейп, щото няма какво да се гледа на тях - две картинки на кръст и малко текст. Ако бяхме останали с тия стандарти досега да си гледаме текстови страници с по някой HR тук таме.

Специално за таблиците недоскейпа направо се сдухва - ако има много вложени таблици, горкото животно заема цялото процесорно време да изчисли как по дяволите трябва да ги нарисува.

Освен това не виждам какво толкова трябва да му е advanced на user-a, за да браузва, много ми е интересто какво толкова сложно има, че чак трябва да е advanced.

Колкото до шрифтовете, споменах ги, защото едновременно с недоскейпа си пуснах Konqueror и шрифтовете бяха нормални, т.е. такива, каквито трябва да са.

Колкото до мейл клиента - аз ползвам Kaufman Mail Warrior, който не съм плащал, защото е безплатен и върши същата работа, каквато и бъгавата Eudora.

Редактирано от Lupi на 13.07.01 17:27.



Тема Re: Големи глупостинови [re: Lupi]  
Автор Димитъp Гaнчeв (член)
Публикувано13.07.01 17:40



Я сега ти чети, ама МНОГО бавно. Имам таблица с три клетки в ред. Първият ред изглежда така:



ЕдноДвеТри


На втория ред искам втората клетка да я няма и според теб просто я пропускам:



ЕдноТри


И какво виждаме след мъглата? Ами пак мъгла. Защото се оказва, че съм пропуснал третата клетка, а не втората и "Три" е застанало под "Две" . Или иначе казано - по какво ще разбереш коя именно клетка съм изпуснал - първата, втората, или третата? В стандарта си е написано: extra row cells are added to the right of the table for left-to-right tables and to the left side for right-to-left tables.
Следователно по твоята методика можеш да пропускаш само последните клетки, но не някоя вътрешна, още по-малко първата. В Нетскейп мога да направя триъгълна таблица така:





ЕдноДвеТри
ДвеТри
Три


Имай предвид, че ако използваш colspan=2, на втория ред "Две" ще дойде под "Едно", а не под "Две"

Митко
P.S. по-горе оградих примерите с TABLE/TABLE, защото HTML-парсера на dir-а нещо се смахна от толкова HTML код в текста.

Редактирано от Димитъp Гaнчeв на 13.07.01 17:47.

Редактирано от Димитъp Гaнчeв на 13.07.01 17:48.



Извинявам се, че редактирах това толкова пъти, ама трябваше да се преборя с влагането на HTML в текста. Отворете това писмо с Netscape и с Explorer, за да видите разликата.

Редактирано от Димитъp Гaнчeв на 13.07.01 17:50.



Тема Re: Големи глупостинови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Автор Lupi (Девелопер)
Публикувано13.07.01 17:44



Браво браво, готино се е получило - как така става, че пишеш HTML в клубовете и ти го интерпретира, нещо връзки с администраторите, тва онова...

А, гледам оправил си бозата, е сега ше ти отговоря, само да прочета какво точно си написал

Редактирано от Lupi на 13.07.01 17:46.



Тема Re: Големи глупостинови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Автор Lupi (Девелопер)
Публикувано13.07.01 17:49



Да, сега го прочетох, но честно казано не разбрах какво искаше да ми кажеш, постинга и в двата браузера изглежда еднакво, включително зашеметяващата триъгълна таблица. Уф, писна ми от разни wannabe-та...



Тема Re: Големи глупостинови [re: Lupi]  
Автор Димитъp Гaнчeв (член)
Публикувано13.07.01 17:55



Изобщо не е еднаква. Може би не си видял последния вариант на борбата с парсера на дир-а. В нетскейп таблицата е триъгълна и разстоянието между колоните е прозрачно, а в експлорер е квадратна, а въпросното разстояние е оцветено със същия цвят като фона, което го прави невидимо (сиво на сиво = невидимо).

Митко



Тема Оффф...нови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Автор Lupi (Девелопер)
Публикувано13.07.01 18:02



Аха, наистина е прозрачно, защото не си го направил прозрачно да IE, както и не си направил прозрачен фона на долните клетки, т.е. изводът е, че не си направил таблицата за IE.
Общият извод е - голям зор за малък праз. Не виждам какво постигна с този пример, ако това е единственото нещо, което можеш да ми покажеш в недоскейп, мога само ехидно да се подсмея...



Тема Re: Оффф...нови [re: Lupi]  
Автор Димитъp Гaнчeв (член)
Публикувано13.07.01 18:20



Аз съм направил съвсем проста таблица без никакви атрибути на TABLE, TD i TR, освен цвета на фона на таблицата (иначе как ще видиш таблицата, ако се слее с фона?). Netscape се държи според стандарта. Разгледай сорса и ще си направиш сам нужните изводи. Ако имаш време, поиграй си да пропускаш други клетки, а не крайните и да комбинираш това с cellspacing, cellpadding и border. Могат да се направят доста интересни конструкции. В Нетскейп създаването на сложни формуляри е съвсем интуитивно - празните клетки просто ги няма. В Експлорер обратно - не е интуитивно и трябва нарочно да ги правиш да ги няма, като изкуствено ги правиш невидими, примерно с цвят еднакъв на фона. А ако фонът е картинка, настава малка трагедия, докато я напаснеш. Още по-голяма трагедия настава, ако трябва да махнеш рамките около "несъществуващите" клетки, но за да го демонстрирам трябва да направя таблица поне 5x5 и ме мързи. Можете сами да пробвате.

С примера искам да ти кажа, че разликите в двата браузера не са непременно в полза на експлорер и че ако някъде има несъвместимост, тя почти винаги е в това, че нетскейп спазва стандарта (все пак това е платформено независим браузер - има го за доста платформи), докато експлорер е този, който прави каквото си иска, използвайки монопола на операционната си система за да налага своите "стандарти" (тук кавичките са адски уместни).

Митко

P.S. За wannabe - по времето, когато започнах да пиша на HTML, Microsoft дори нямаха TCP/IP стек в операционната си система, какво остава за браузер ...



Тема И още нещо, с което приключвам тематанови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Автор Димитъp Гaнчeв (член)
Публикувано13.07.01 18:40



Прав си, че на

няма нищо, освен картинки и текст (то какво ли друго може да има, но нейсе). Но благодарение на това, че е оптимизиран във всяко отношение - скорост на зареждане, видимост от най-разпространените браузери, операционни системи, резолюции и палитри, това е най-посещаваният корпоративен (фирмен) сайт в България.

Която и статистика да вземеш (дори да не й вярваш, все пак е съвсем вярна), по-посещаеми са само портали, вестници и порносайтове, но нито една друга страница, посветена изцяло и само на една единствена фирма без никакви линкове към ресурси извън самата нея (дефиницията на фирмен сайт) не е толкова посещаема - над 1600 уникални посетители дневно. Само mtel.net е една идея пред нас с около 1800 посетители, но това е заради SMS-a, което пък е услуга извън сайта (на мобилния оператор, а не на интернет доставчика, нищо че са на един собственик), така че посещенията в mtel.net не се броят за корпоративни. Следващият корпоративен сайт е едва с 600 визити дневно - далеч, далеч след нас.

Умният би си извадил поуки, глупавият ще седне да спори.

Митко



Тема Re: Оффф...нови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Автор Lupi (Девелопер)
Публикувано13.07.01 18:45



Интересен довод в полза на недоскейп, сигурно можеш да си билднеш Айфеловата кула с табличка и с празни клетки вътре - много куул - подтиква те към фантазия.

Колкото до тези стандарти, както казах, те са остарели и отдавна не стават за нищо - ако има още работещи терминални BBS-и в София, сигурно там ще има по-красив дизайн от този, който предлагат тези стандарти.
И естествено не можа да пропуснеш да се самоизтъкнеш колко много знаеш и колко си велик. Това е типично за хората, които се мислят за нещо специално и неповторимо, но почват да губят някой спор и почва под краката си.

Предлагам да приключим темата нетскейп - той е мъртъв и бавно ще гние, ако толкова мразите IE и микромек - има опера, мозила и др. алтернативи, които са МНОГО по-добри от скапания недоскейп. При всички положения компанията Netscape (не загубеният им браузър) е поставила началото на много стандарти - JavaScript, SSL и т.н., но браузърът им вече за нищо не става.
Аре до понеделник



Тема Re: И още нещо, с което приключвам тематанови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Автор Lupi (Девелопер)
Публикувано13.07.01 19:08



Този Top 100 е направо смехотворен - в категория Портали и търсачки на първо място е portal.bg. Къде е dir.bg? search.bg? gbg.bg? А? Или те не участват?
Сигурно имате, колко бяха там, уникални посещения щото вашите клиенти като се вържат в интернет само вашия сайт могат да гледат мухахахаха , ей, с тия глупави самореклами такава излагация, затова няма да спра да се заяждам.



Тема Re: И още нещо, с което приключвам тематанови [re: Lupi]  
Автор Димитъp Гaнчeв (член)
Публикувано13.07.01 19:16



Класацията се прави според extreme. Цитираните от теб сайтове нямат extreme, за това ги няма. Освен това, аз не говоря за портал.бг и другите портални сайтове (ти си цитирал само такива), а за КОРПОРАТИВНИТЕ. Не ги бъркай. То вярно, че в един конкурс dir.bg спечели в категория "Корпоративни сайтове", но гафът си остана за сметка на организаторите.

Що се отнася до нашите потребители, които само там влизали - ако влезнеш в

ще видиш по IP-тата, че процентът на нашите потребители в тази статистика е минимален. Те си имат друг home page , който си е само за тях и не се вижда отвън, така че пускането на браузера и зареждането на Home page не се отразява на статистиката. Бъди по-внимателен, преди да направиш някакво изказване, за да не се излагаш. Имай предвид, че написаното остава, четат го и други хора, които знаят за какво става дума и веднага си казват "абе този 'що не е влезнал първо да види какви са посещенията". Когато пренебрегваш толкова елементарни и лесни за проверка неща, автоматично поставяш под съмнение стойността на всичко, което казваш - като в приказката за лъжливото овчарче.

А, и още нещо. Не знам друг доставчик да има отделен home page, така че на всички останали това им влиза в статистиката!

Митко

P.S. Бях сигурен, че ще започнеш да спориш. Но колкото и да спориш, това няма да промени железният факт, че BOL.BG е най-посещаваният фирмен сайт в България.

Редактирано от Димитъp Гaнчeв на 13.07.01 19:18.



Тема Re: И още нещо, с което приключвам тематанови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Авторnekoy (Нерегистриран)
Публикувано13.07.01 19:34



Aaaa napravo poluchih orgazym, nay, nay, nay, nay, poseshtavaniya korporativen sayt v Bylgariya, yeeeee, kefffff, ohhhh, ohhhh, oshte, oshte... oh, oh, neeeeeeeeeeeeeeeeee... aaa....
Zashto se izkazvash nepodgotven be lupiiiiiii zashto taka beeeee, gleday kvo pravat horataaaaaa... kyde si trygnal s miteto da sporish beeeee, ma toy e tolkova vajeeeen... i si ima firmaaaa, ouuuu... ah ti mrysnik takyv, po-poleka s rytseteeee be, drug pyt da znaesh, oooohhhhh.... aaahhhh.... chakay, chakay da prata mesija beeee, aaaa.....



Тема Re:нови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Автор Stipe (Bandwagon)
Публикувано13.07.01 19:42



Уважеми г-н Ганчев. Аз за това написах и конкретен.Исках да чуя вашето мнение по въпросите, но трябва да призная, че щеше да бъде неразумно от Ваша страна да издавате фирмената Ви политика. добър начин да покажете начетеност, но все пак :

1.Закона на Парето няма нищо общо с въпроса който Ви зададох.
2. Потребителя вижда това, което ти искаш да му покажеш. До каква степен страницата / сайта ще е достъпна до по голям кръг потребители зависи единствено от този който я създава. Просто останах с впечатление,че Вие сте дотолкова "обвързан" с NS, че пропускате много важни неща, които говорят лошо за този браузър.
3. Благодаря за превода, но нямаше нужда, наистина.

В отговор на:

Е, HTML не е език, предвиден да описва обекти, които навсякъде изглеждат еднакво. Напротив - мислен е да бъде платформено независим.



Това шега ли е? Аз ще Ви кажа - напротив - HTML e език за форматиране. Платформено независим - да, и трябва всички да го виждат еднакво - браузърите го правят да изглежда различно, не мслите ли. WYSIWYG редакторите са стотици, но не трябва да обсъждаме тука кое и защо трябва да се ползва. В клуба "Web Design и HTML" такъв спор се води средно 2 пъти на месец ;)
Определено тука ви е слабо място. Попитах ви това защото на 2 пъти казахте WYSIWYG език. Това е термин, измислен от хора, на които целта им беше да накарат всичко живо да прави страници и да убеждават с каква лекота се прави.

======================
Знам и че Netscape (вече не съществуваща) създаде JavaScript, по техни думи да се предаде малко "живот" в страниците защото HTML не може, не му е и това предназначението. Но намека ми беше за това че JScript или още DHTML (отрочето на Microsoft) е далеч по-удобно.За CSS наистина е бeзмислено въобще да се води някаква дискусия.



Тема топ100нови [re: Lupi]  
Автор JJikea (професионалист)
Публикувано14.07.01 06:49



Боже, Боже... С какво започнахме, а докъде стигнахме...

Вие не помните ли времето, когато и дир.бг, и гюве.тч имаха екстрийм броячи? Само че в един момент се оказа, че екстрийм има стойности, които не се харесваха. Аз следя топ100.бол.бг непрекъснато и забелязах, че те си махнаха броячите тогава, когато следващите ги започнаха да се доближават много близко до тях.
Имаше дори и някаква тема в тези клубове, май, в която се обясняваше защо го правят.

Сега отидох на home.bol.bg и мисля, че тази страница едва ли би била много посещавана. От друга страна, пък, ако на

ходеха само техните посетители, тогава веднага се решава въпросът с броя клиенти, които имат и той започва да придобива доста големи размери!
Известно е, че dialup потребителите ползват Интернет 2-3 пъти седмично, а не всеки ден, така че бройката на постоянните потребители на БОЛ би била около 8000 човека.
А пък те, ако са хитри, ще си сложат на половината потребители , а на другата половниа - и така ще си вдигат посещаемостта непрекъснато

Интересното е, че независимо от моя призив да бъдем конкретни, тук отново се изпадна в личностни характеристики и нападки. Тъжно е да се гледа как "авангарда на България" се самоизяжда по такъв безцелен начин.

Поздрави,

JJ


Тема Re: пак си писал, без да четешнови [re: вeни мapkoвckи]  
АвторOnzi (Нерегистриран)
Публикувано14.07.01 11:35



Verno li che BOL e kompania na edin amerikanets s imeto J...?

Znam che Veni niama aktii poveche.



Тема Re: пак си писал, без да четешнови [re: Onzi]  
АвторMypyтиc (Нерегистриран)
Публикувано14.07.01 21:26



Мурутис,
не разбра ли, че няма смисъл да пишеш тук - познаваш се не само по IP-то, а и по българския:-)))



Тема Re: пак си писал, без да четешнови [re: Onzi]  
АвторOOD-AD (Нерегистриран)
Публикувано15.07.01 11:46



кви акции, бе? бол е просто ООД - виж кво пише в Държавен вестник:-)))



Тема Re: И още нещо, с което приключвам тематанови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Автор Lupi (Девелопер)
Публикувано16.07.01 10:33



"Класацията се прави според extreme. Цитираните от теб сайтове нямат extreme, за това ги няма."
Изводът е - понеже в класацията на extreme за корпоративен сайт не участват сайтовете на никой от най-големите доставчици, следователно "железният факт, че BOL.BG е най-посещаваният фирмен сайт в България" е абсолютна глупост! Моля ви, г-н Ганчев, не се ядосвайте, успокойте се.

Освен това сайтът на Мобилтел не е с "една идея" пред вас, а със доста повече и няма никакво значение, че посещенията са заради услугата SMS. Това са простотии породени от завист.

Определено ви доставя огромно удоволствие да казвате, че някой се излага, че е лъжливо овчарче и т.н. Това дължа на факта, че сте ядосан и не знаете какво говорите. Може и на друго, но ще се въздържа да го кажа.

Съжалявам, че поднових темата, но просто нямаше как да не отговоря на подобна глупост. Сайтът на bol.bg НЕ Е най-посещаваният корпоративен сайт в България и доказателствата са очевидни. Айде сега без ядове и тръшкания...



Тема Re: И още нещо, с което приключвам тематанови [re: Lupi]  
Автор Димитъp Гaнчeв (член)
Публикувано16.07.01 15:51



Аз не видях да сте представили никакви доказателства, а още по-малко "очевидни". Едно очевидно доказателство би било да кажете кой именно корпоративен сайт е по-посещаван от този на БОЛ и да подкрепите това си твърдение със съответни статистики.

За мтел.нет не ми се спори. Съвсем ясно е, че разликата между 1600 и 1800 е точно 11%, което определено може да бъде определено като "една идея". Очевидно е, също така, че се дължи на SMS-a.

Митко

P.S. Пак повтарям -

е най-посещваният корпоративен сайт в България, независимо дали вярвате в това, а пък аз нямам необходимост да го доказвам на никого, тъй-като чрез него продавам услуга, а не рекламно пространство.



Тема Re: И още нещо, с което приключвам тематанови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Автор Lupi (Девелопер)
Публикувано16.07.01 16:58



Ами доказателствата са фактът, че в тази класация не участват най-добрите. И аз мога да си направя класация коя квартална кръчма е най-добрата, но тя едва ли ще е най-добрата в целия град. А разликата в посещенията в повечето случаи не е 200, а повече от 300, лично се убедих. Така че процентите стават ~19%, което вече със сигурност не е "идея", ами си е ДОСТА ПОВЕЧЕ.
Така че вашият сайт e доста зле посещаван, не може да се отрече...



Тема Re: И още нещо, с което приключвам тематанови [re: Lupi]  
Автор Димитъp Гaнчeв (член)
Публикувано16.07.01 17:05



Не, не. Това е увъртане. Пак питам - кой е най-посещаваният корпоративен сайт в България (освен mtel.net, за който си казах мнението и не възнамерявам да споря повече), след като не желаете да приемете истината, че това е

. Всякакъв отговор, който не съдържа URL на най-посещавания сайт е несериозен и служи само за хабене на дисковото пространство на дир-а. Не приемем отговор, който обяснява кой не е, а кой е.

Митко

Редактирано от Димитъp Гaнчeв на 16.07.01 17:19.



Тема Re: И още нещо, с което приключвам тематанови [re: Lupi]  
Автор вeни мapkoвckи (д-р)
Публикувано16.07.01 18:04



Ами доказателствата са фактът, че в тази класация не участват най-добрите казвате вие....
Но интересното е защо не участват други компании (кой е най-добрият решава пазарът, не вие, нито пък аз).
Може би ще е добре за вас да видите и една друга класация

, в която участват провайдери, някои от които не участват в (впрочем, не е наша класация, а на независим брояч - eXtreme, ако не сте забелязали).

Според нея www.bol.bg е с 2 пъти повече посещения от e-card и с 8 (осем) пъти повече от Спектър.

редактирано от вени марковски

Когато фактите говорят, драги ми Смехурко, по-добре първо помисли, после пиши!


Вени Марковски


Тема Мисля че бях ясеннови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Автор Lupi (Девелопер)
Публикувано16.07.01 18:11



Не се притеснявайте за дисковото пространство на дира - ще побере още едно-две мнения. Значи на Мобилтел сайта не го броим, щото такова ни е мнението, spnet.net не се брои, щото не е в класациите, orbitel.bg и той не се брои, щото и той не е в класациите, там още разни дребни провайдерчета като БТК, ProLink, Mobikom и за тях не можем нищо да кажем, щото разбираш ли, те не са в extreme, ми общо взето кой остана - някакъв bol.bg - е аре, той ще е, а тия уговорки не ги е имало, нали? Не обръщаме внимание и газ до ламарината...
Уфф... г-н Ганчев, тази тема явно ви е БОЛна - явно имате нужда от самодоказване, ама няма да стане...

Колкото до URL-то - не мога да ви кажа кой е най-посещаваният от изброените по-горе, но със сигурност НЕ Е вашият сайт, съдейки по услугите, които предлагате и най-вече тяхното качество.



Тема проблем ли имате, що ли?нови [re: Lupi]  
Автор вeни мapkoвckи (д-р)
Публикувано16.07.01 18:20



От миналото ми мнение (преди 2 минути) до този момент

бе посетен от още 35 човека срещу 4 за Спектър.
И понеже задавате въпроси и за други сайтове, БИАнет са 12 пъти по-малко посещавани от , Гукис е 48 (не е грешка!) пъти по-малко посещаван и т.н.

Безмислено спорите: Доставчиците не искат да публикуват статистика, а защо - вие сам ще си отговорите, ако сте достатъчно интелигентен.


Вени Марковски


Тема Ясен беше - нямаш аргументинови [re: Lupi]  
Автор Димитъp Гaнчeв (член)
Публикувано16.07.01 18:23



Казах ти да не се излагаш като кифладжия. Спектърнет ги има в класациите на Рамблер

и са ДАЛЕЧ ПО-СЛАБО ПОСЕЩАВАНИ (почти 10 пъти). Това, че Спектър или незнам-си-кой е по-голяма компания изобщо не означава, че сайтът им е по-посещаван.

Продължавам да чакам url на корпоративен сайт с повече посещения от този на БОЛ. Но не такъв, който си мислиш, че може би евентуално би бил по-посещаван (примерно защото фирмата е по-голяма), а такъв, който наистина е.

Ето ти място, където можеш да търсиш:
Тази статистика се прави според логфайла на прокси сървъра, а не според броячите в самите страници, така че е напълно вярна и обхваща всички сайтове, дори и тези, които не са си сложили броячи. Сигурен съм, че няма да и повярваш, но поискай някой приятел исп да ти прати лога си и ще видиш, че съотношенията са верни. От тях следва, че няма по-посещаван корпоративен сайт от този на БОЛ, колкото и тази идея да не ти харесва. Но ще трябва да свикнеш с нея, защото е вярна.

Впрочем, Мобиком не е доставчик, а мобилен оператор. Доставчика е Мобисърф и тук важи същото правило като за мтел.нет.

Митко

Редактирано от Димитъp Гaнчeв на 16.07.01 19:07.



Тема Абсолютно ясеннови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Автор Lupi (Девелопер)
Публикувано16.07.01 19:26



Добре, ако това те успокоява, твоят сайт, според теб, е най-посещаваният. Според мен не е и това много ми харесва.
Интересно колко време губиш на ден да си играеш да си форматираш постовете.
Айде със здраве, че тука уреждам едни $2000 с един клиент, на който ще му правя много посещаван сайт.
А че сте си дървена фирма, това няма как да го промените...

Редактирано от Lupi на 16.07.01 19:30.



Тема Re: Абсолютно ясеннови [re: Lupi]  
Автор Димитъp Гaнчeв (член)
Публикувано16.07.01 19:51



Не е особено важно какво ти харесва на теб, нито дори какво ми харесва на мен. Важно е как стоят нещата в действителност.

Когато човек няма аргументи, тогава прибягва до "на мен така ми харесва" разчитайки, че събеседникът му ще признае правото му на собствено мнение. Но когато говорим за измерими неща, две мнения не може да има по дефиниция.

Митко

Редактирано от Димитъp Гaнчeв на 16.07.01 20:03.



Тема Re: Ясен беше - нямаш аргументинови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Автор Goose (Guska?)
Публикувано16.07.01 22:05



Da be, kak zabravihme, logovete na proxyto ... To verno che celia svetoven trafik minava prez bol, ta ot tam mojeme da zasecheme i kade e skital vancho ot gorno nanadolniste det vliza prez BTK ....



Тема Re: проблем ли имате, що ли?нови [re: вeни мapkoвckи]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано17.07.01 10:33



Hehe,
ako gledash klasaciata na Rambler.bg - vaobshte ne e viarna, po prostata prichina che broyacha e na zaglavnata stranica. Ot druga strana na mnogo mesta ima banneri/linkove direktno kam vatreshnite stranici na saita www.spnet.net, koito prosto ne se otchitat, taka che rezultata ne e tochno takav.

Just a genius




Тема Re: Абсолютно ясеннови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Автор Lupi (Девелопер)
Публикувано17.07.01 10:40



Страшно изказване - направо ме заби в земята. Вярно е глуповато, но пък казано с патос. Интересно как ще отговорите на мненията на другите участници в дискусията - за посещенията става въпрос...



Тема тя работата е яснанови [re: Lupi]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано17.07.01 11:12



Lupi, много се извинявам за вмъкването. Да убедиш г-дата Ганчев и Марковски, че не са най-великите и естествено компанията им не е най-великата е просто безнадеждна работа. Повярвай ми години вече се мъча с това и без никакъв успех.

Ако мога образно да се изразя те са като еднократно CD, на което е записано "Ние сме най-великите, най-добрите, най-умните ..."и все в тоя дух. Няма начин да промениш записа освен ако не се надраска CD-то от много употреба
Бил съм свидетел на невероятни обяснения и изхвърляния, пред които политиците ряпа да ядат

Сега пак ще писнат за доказателства. Ами ще им кажа - умният ще се сети Не може толкова години БОЛ да остане на първо място по "обич" на юзерите и колегите си просто ей така. Дори и БИТЕКС не можаха да им вземат първото място.

Та ако желаеш да продължаваш да спориш с тях, моля ви направете нов постинг, че в този вече се оплетох




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.