Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:03 31.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Mитко Ганчев или някой друг от БОЛ нека отговорятнови  
Автор тeлekoм (член)
Публикувано10.06.01 18:38



Mитко Ганчев каза:

ПРИ ДОСТАВЧИЦИТЕ НЯМА МОДЕМИ, респективно няма какво да не отговори, нито има какво да прекъсне

Добре тогава, кой е виновен, ако:
1. случай: Набирам номера, дава ми свободно но не ме свързва, но след малко : дъ къмпютър ю дайлинг нот ансуърниг....
2. случай: Набирам номера, модема почва да реве, след малко спира и би трябвало да провери юзера и паролата, но заспива и си остава на Dialing....
3. случай: Свързва ме, модемчетата в систрая обаче не реагират - или по точно само моето примигва, от ISP няма отговор...връзка обаче има, и може да си стои по цял ден без да прекъсне
4. случай: дропи ме и след това първия опит за реконект дава че линията е заета, а на втория свързва...винаги на втория и никога на първия!!!

1. 2. 3. са ми се поучавали и към БОЛ, така че бих желал да ми отоговриш....

________________________________
Модемче, модемче, включено в стената,
коя е най-красива нa Земята?
Е, хубава си ти Царице,
но БТК е грейнала звездица.



Тема Re: Mитко Ганчев или някой друг от БОЛ нека отговорят [re: тeлekoм]  
Автор - Илko - ()
Публикувано10.06.01 23:04



Има една принципна разлика между ISP-тата и БТК.
Тя е че като се обадиш на поддръжката на ISP-то хората успешно или не се опитват да ти помогнат, а ако се обадиш на "повреди" на БТК в най добрия случай няма да ти обърнат никакво внимание.
Обикновено ако звъннеш в извънработно време получаваш някакъв нечленоразделен отговор от заспала телефонистка или ако много настояваш ругатни как може да се обаждаш по това време и толкова ли е спешно че да не почака до другия ден
Преди 1 година имах следния проблем: телефонът ми започваше с 59 и имах сериозен проблем с набиране на номера започващи с 9.След неколкомесечни мъки на 592001 реших да пробвам по нагоре и се обадих на шефа на 58-ми възел към който е и въпросния телефон.Само след 5 минути ми се обади тел.техник който ме кара да набирам различни номера за да измери параметрите на номоизбирателями в телефона.След 1 час ми беше заявено че всичко е наред и ако съм имал проблеми да звънна на повреди в цифровата централа !!!!!
Пак звъннах на шефа им и обясних че по въпроса нищо не е направено.Тогава той се сети че в кабинета си има цифров телефон (9580000 мисля че беше)и решихме да направом опит от него.Техникът пак се закачи на чифта ми и аз започнах да набирам.Първият път всичко беше нормално и аз прдложих да завъртя отново.От там нататък като че ли нарочно нито един път не се получи: след 9 ветката се чува едно пукване и кавото и да въртя вече е без значение.Попитах в прав текст дали са съгласни с мен че нещо не е наред но продължаваха да увъртват.Обаче след тази случка незнайно как след ден проблема престана да се появява.
От БТК получавам услуга която си заплащам и освен това плащам месечен абонамент за да се поддържа абонатните ми съоръжения и би трябвало това да става без да се налагам да извивам ръце както в описания случай.



Тема Re: Mитко Ганчев или някой друг от БОЛ нека отговорятнови [re: - Илko -]  
Автор Yourii (aka rider)
Публикувано11.06.01 01:40



da be ... az mnogo chesto imam shum na cifrova linia v nas .. telefona mi e 974..... i daje ne moga da se vurja na 2400 po niakolko chasa

just hear the click of one key typing, it's f*cking incredible


Тема Re: Mитко Ганчев или някой друг от БОЛ нека отговорятнови [re: тeлekoм]  
Автор THE Web (</title>)
Публикувано11.06.01 02:05



Споменавай Бил Гейтс с добро....по-често.Не че ще ти се оправи проблема,ама ще ти стане по леко



Тема Re: Mитко Ганчев или някой друг от БОЛ нека отговорятнови [re: тeлekoм]  
Автор Димитъp Гaнчeв (член)
Публикувано11.06.01 14:49



1. или си набрал грешен номер, или звъниш на аналогова входна точка
2. ако остава на Dialing произволно дълго време и дори не затваря прозореца, значи имаш кофти модем. На мен понякога ми го прави PCMCIA картата на лаптопа. Ако млъква по време на набиране все едно се е вързал, но преди да провери паролата затвори, значи модемите не са се договорили. Обикновено с подходящи настройки на скоростта/протокола за корекция/компресията нещата се стабилизирват.
3. Не знам. Може да бъде от каквото си иска, но най-веротано пак от кофти модем или от кофти настройка на модема (примерно на flow control-а). Бъди сигурен, че си го нагалсил да позлва хардуерен (rts/cts) и че си му казал да не пропуска XON/XOFF (обикновено с at\x0). Възможно е дори модемът ти да се е шашнал и само да си мисли, че е вързан, а онзи от другата страна отдавна да е затворил. Остави си високоговорителя пуснат и ще се ориентираш по звука.
4. Не знам.

Митко



Тема Re: Mитко Ганчев или някой друг от БОЛ нека отговорятнови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано11.06.01 18:04



Интересно... модема е виновен, БТК е виновен, настройките също са виновни, но ИСП-то НЕ!!! Интересно...

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте

Редактирано от KlD на 11.06.01 18:04.



Тема Re: Mитко Ганчев или някой друг от БОЛ нека отговорятнови [re: KlD]  
Автор Димитъp Гaнчeв (член)
Публикувано11.06.01 18:19



Да, така е. ИСП-то може да е виновно за всякакви проблеми с IP-трафика, но не и за проблеми с връзката. Няма смисъл да спорим по това, не държа да ви убеждавам.

Митко



Тема Re: Mитко Ганчев или някой друг от БОЛ нека отговорятнови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано11.06.01 18:24



Не, че държа да се заяждам де... Но все пак и това е проблем? Дали няма да наизлезнат и още ...

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема Убаво бе...нови [re: - Илko -]  
Автор тeлekoм (член)
Публикувано11.06.01 21:13



Aма точно тук ли трябваше да го испраскаш това? Няма никава връзка с горното... а е и по подходящо за клуб БТК, а не за тоя...

___________________________________
Модемче, модемче, включено в стената,
коя е най-красива нa Земята?
Е, хубава си ти Царице,
но БТК е грейнала звездица.



Тема Re: Убаво бе...нови [re: тeлekoм]  
Автор - Илko - ()
Публикувано12.06.01 01:09



OK. Ще го преместя в клуба за БТК обаче все пак не се измъквай вземи отношение.Ето това е конкретен пример.Дай обяснение за поведението на тъй любимата ти компания.
Между другото приятно ще ме изненадаш и ако се изкажеш и по техническата страна на въпроса ми.Досега ми направи впечатление че никога не се изказваш по технически въпроси (освен да се заядеш)което ме навежда на мисълта че не ги чуваш много тези работи.Да не си някой "канцеларски плъх" от БТК.(Извинявай ако те обиждам но това е нарицателно за чиновници от този тип)




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.