Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:08 23.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Конкурс за модераторнови  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано09.05.01 11:59



Предлагам да се обяви конкурс за модератор а стария (който така и не разбрах кой точно е) да се пенсионира поради непригодност за задачата си.

Иначе сме обречени да четем бисери на разни партайгеносета - шефове на тоя или оня ISP и да превръщаме този клуб в място за избиване на лични комплекси.

Предварително държа да кажа, че аз съм пристрастен и не ставам за тази роля

. Но смятам, че съм достатъчно честен да призная ако ме оборят с аргументи и факти.

Омръзнаха ми откровенията на Мурутис. Тоя човек да си наеме психоаналитик или любовница и да плаче на тях.

Явно е, че тук винаги ще има недоволни. Поради естеството на този клуб винаги някой шеф на нещо си ще се прави на велик. Но поне нека и едната и другата страна да се аргументират. Инак с какво тогава се различаваме от кръчмата "Чоко и Боко" в "Разсадника"?



Тема Re: Конкурс за модераторнови [re: няkoй]  
Авторmick (Нерегистриран)
Публикувано09.05.01 09:44



smisleno predlojenie, poddyrjam go...



Тема Re: Конкурс за модераторнови [re: няkoй]  
Автор LeoSМодератор (прахосмукач)
Публикувано09.05.01 11:59



Предложението е много добро.
Нека тази тема се превърне в своего рода "номинации" за модератор. Всички, които поддържат предложението, е добре да изказват и своето лично предпочитание кой да модерира клуба.
Условието на което трябва да отговарят кандидатурите е само едно:
Човекът да е с регистриран псевдоним (иначе е технически невъзможно да му се дадат права).
Отделен въпрос е, че след това той трябва да получи мнозинство от вашите гласове.
Смятам, че една седмица от днес е достатъчно време, за да се избистрят кандидатурите. Разбира се, ваше право е да коментирате този срок и да го удължите, ако считате за необходимо.
До тогава - 16.05.2001 - тази тема ще стои на първа позиция, за да я четат и обсъдят повечето от вас. Надявам се това да не ви пречи...



Тема Задължения на модератора.нови [re: няkoй]  
Автор LeoSМодератор (прахосмукач)
Публикувано09.05.01 12:29



Кратки задължения на Модератора:
- да проверява ежедневно темите и коментарите в клуба;
- да следи за безразборно отваряне на безсмислени теми, които превъртат 1 стр.;
- да пази интересите на всички и всеки в клуба (да не допуска публикуване на информация, която е конфиденциална и се споделя публично, без знанието на засегнатия);
- да предотвратява лични разговори извън темите (за това има chat, e-mails и бележки - разбира се, по преценка - двама нерегистрирани с необявена поща няма как да го направят другояче);
- да пренасочи случайно попаднала тема в подходящия клуб (след като се увери, че е публикувана където трябва, да я изтрие от грешното място);
- да не допуска комерсиална реклама (трафика в клуба е на Dir.bg - не е редно за негова сметка и на негов гръб да се печели каквото и да е);
- да е максимално търпелив (да прибягва към забрана на постване от host или IP адрес само в краен случай);
- да обосновава своите действия пред останалите членове на клуба (всички сме равни, така че имаме право да знаем защо се е намесил модератора);
- да пише на кирилица по възможност (не е задължително, но това е единственото, което си е само наше в този свят).
Ами това е. Всъщност нито едно от "правилата" не е задължително. Но ако се спазват, мисля че недоволните ще са по-малко.



Тема Предлагам HMнови [re: няkoй]  
Автор BoGa (Романтик)
Публикувано09.05.01 13:09



При условие, че се регистрира обаче
Ако не е навит - Д.Ганчев+В.Марковски - взависимост от заетостта си

Корекция на горните ми думи - и аз гласувам за Bobby

Редактирано от BoGa на 09.05.01 13:21.



Тема Кандидатнови [re: няkoй]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано09.05.01 13:18



Смятам, че Bobby е подходящ. По принцип нека да е със стабилна връзка за да не се оплаква, че БТК го рита.

А още нещо - нека да не е началник на ISP. Знаете защо





Тема Re: Кандидатнови [re: няkoй]  
Авторmick (Нерегистриран)
Публикувано09.05.01 13:51



Звучи ми смислено това за Боби. Съм за.



Тема Re: Кандидатнови [re: няkoй]  
Авторkoлeв (Нерегистриран)
Публикувано09.05.01 14:01



Боби е незрало хлапе
не ми харесва това че бягайки от битекс почна да плюе наляво-надясно на обща в дира, да изнася вътрешна информация и прочие и прочие
искам за модератор човек с акъл, опит и по възможност на повечко годинки /от боби имам предвид/ за да има и малко житейски опит освен технически такъв, а боби много ме съмнява - все пак завършва икономика...
пазете се от програмисти с отверка прочетох някъде, е пазете се и от модератори-икономисти-компютърни ентусиасти



Тема Re: Кандидатнови [re: mick]  
Авторantibitex (Нерегистриран)
Публикувано09.05.01 14:20



x x x x x

Няма нищо общо с темата !

Редактирано от LeoS на 09.05.01 14:26.



Тема Re: Кандидатнови [re: koлeв]  
Автор onzi (онзи)
Публикувано09.05.01 15:20



Боби е незрало хлапе
ВМ/Дим. Ганчев са шефове/собственици на ИСП...

досега поне други кандидатури не съм видял. всеки си има добри и лоши страни. аз гласувам за Ганчев. следя клуба от не повече от година. отговаря смислено, на место и учтиво.

за LeoS - а може ли да се направи нещо като тестов период? и модератора да премества постингите в някаква тема, кръстена напр. recycle bin? (или shredder от os/2)?

TANSTAAFL! There AiNt Such Thing As A Free Lunch



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.