Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:12 18.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема До LeoS - въпрос  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано19.05.01 10:54



Уважаеми модераторе,

Поради някои съмнения витаещи из клуба възможно ли е следното нещо? При размяна на любезности да кажете колко и кои ника излизат от едно и също IP. Според мен то не трябва да се казва - все пак анонимността е желателна. Но мисля, че по този начин ще се пресекат демократичните напъни на разни хора сами да се питат и да си отговарят.

Вторият ме въпрос е - забранено ли е тук използването на анонимайзер при постване? Причината - пробвах от любопитство такъв и ми отговори че има грешка. Махнах го - тръгна си нормално.

Лек ден




Тема Re: До LeoS - въпроснови [re: няkoй]  
Авторnikoi (Нерегистриран)
Публикувано19.05.01 14:23



i ako si imam proxy v brovseryt kak she razberyt za moeto IP



Тема Re: До LeoS - въпроснови [re: nikoi]  
Автор onzi (онзи)
Публикувано19.05.01 15:39



ако не ти е амонимно проксито - ще разберат. има си там променливи от средата - напр. HTTP_X_FORWARDED_FOR или HTTP_CLIENT_IP (това последното идва от разни traffic-servers в америка). ако е анонимно - не става. досега не съм попадал на анонимни български проксита. виж навън - там си ги има. за проба сега и аз съм през анонимно прокси - cablemas.cablemas.com.mx

за модераторите - преди да се изказвате толкова категорично кой за колко човека се представя - погледнете пише ли нещо в HTTP_VIA. щото ако пише е много вероятно REMOTE_ADDR (REMOTE_HOST) да е адреса на проксито. т.е. ако 10-15 мои клиента пишат във форума с 10-15 ника и аз също пиша там анонимно освен че няма да ми е приятно ами и няма да бъде вярно твърдението че сам си пиша и сам си отговарям щото всичко било излизало през моето прокси. пък даже и да няма прокси - колко му е да маскираш една организация от 10-20-50 машини да излизат през 1 ип.

TANSTAAFL! There AiNt Such Thing As A Free Lunch


Тема Re: До LeoS - въпроснови [re: onzi]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано19.05.01 16:12



Можеш и по-лесно

Избираш си една машина - пускаш си squid и в него има опция за anonimous. Има дори забавна опция -paranoia. Но реално какъв е смисъла?

Всеки доставчик в България може да го прави. А защо не го прави, не знам. Може би има забрана за peeringa, може и нещо друго. Но днес явно дир-а почива



Тема Re: До LeoS - въпроснови [re: няkoй]  
Автор LeoSМодератор (прахосмукач)
Публикувано19.05.01 22:51



Ще се опитам да обобщя отговора си по разгорялата се днес дискусия във въпроса зададен до мен.
Възможно е разбира се да се казва колко и кои псевдоними са публикувани от един IP адрес, но просто не е желателно, точно заради "относителната анонимност" на всички в Мрежата. И аз никога не го правя, ако не се налага. Защото всички знаем, че отговаряйки на някой въпрос, много нерегистрирани потребители (и не само в този клуб), използват промяната на ника за да внесат допълнителен акцент на нещо в отговора си. Някой да намира нещо лошо или неестествено в това? Аз не намирам.
Не намирам за естествено обаче, когато с този похват се отваря дискусия (независимо по какъв повод - дали да се раздразни определен опонент, дали да се доказва теза или да се изтъкнат предимства на лице или фирма) и в тази дискусия (поради липса на други желаещи да се включат) започва да се води диалог от същият IP адрес с друг ник, докато се включат действителни опоненти. И забележете - този диалог сам със себе си не се провежда от два ника, а от няколко разделени грубо казано на "за" и "против". За да се симулира, че много хора са ангажирани в инспирираната по този начин тема. Забележете още - когато действително се включат и други хора, изведнъж постингите от един адрес изчезват, остава само един ник (обикновенно този, който е отворил темата), но човекът вече си е постигнал целта - той отново е на дневен ред!
И тук опираме до прословутите анонимни проксита, скюиди, анонимайзери и т.н. И до въпроса за фирмена мрежа в офис, с един единствен маскиран IP адрес. Възможно ли е всичко това? Моят отговор е ДА - възможно е! Защо тогава твърдя, че някой (не става дума за ника "някой") си говори сам? Ето основанията ми:
1. Вероятността няколко клиенти на фирма, предлагаща достъп за всички от един и същи IP адрес, да са ангажирани пряко в една и съща тема, по едно и също време и на едно и също място практически граничи към нула. Но дори да е така и вероятността да е настъпила, защо остава само един от тях, когато темата "тръгне"?
2. Вероятността това да са няколко човека от един и същи офис също е малка, но е възможна реално. Тогава автоматически следват два извода:
а) Ако в тази фирма има толкова много люти антагонисти тя е тръгнала към фалит. Но защо тогава от тези "противници" остава само един да води спора с действителните? Защо го няма поне още един негов опонент от този офис - нали са на различни позиции?
б) За мен това е равно на един човек с много никове. Ако са единомишленици защо разиграват цирк?
3. Основание да твърдя, че човекът е един ми дава и почеркът. Много е трудно, ако пишеш неправилно граматически в останалите постинги да си изряден. И обратното - ако си добре с граматиката е трудно да допускаш умишлени грешки. Дори и когато се преминава на латиница. Да не говорим, че в този случай изписването на звукосъчетания в родния ни език направо крещят.

А я си помислете колко от вас вече споменаха, че разпознават отделни хора с различни псевдоними дори без да им виждат IP адресите? Аз не ги виждам "при поискване" - аз ги виждам постоянно.

Е добре - защо не обвиня директно и в прав текст някого ?
Защото никога не стрелям във въздуха, а още по-малко в тъмното. Понеже може да уцеля невинен човек. С това отговарям и на твърдението на "демократ" от другата тема.
Продължавам да си чакам отговор на една бележка. От човек, който пише в този клуб с регистриран псевдоним, но от същият прословут IP адрес, за който изприказвахме толкова много приказки...
Независимо какъв ще бъде този отговор, само тогава ще мога да си подредя окончателно пъзела. Независимо от отговорът, той ще ми обърне последното картонче, за да видя каква е частта от картинката на него. За да съм убеден, че ще го поставя на правилното място.

Надявам се, че с това съм отговорил и на "nikoi" - как аз се оправям с IP адресите. За останалите си колеги модератори - не знам.



Тема Re: До LeoS - въпроснови [re: LeoS]  
Автордeмokpaт (Нерегистриран)
Публикувано20.05.01 14:48



скъпи леос когато подредиш пъзела си моля те оповести резултата
интересно ми е да разбера какво си разбрал
защото засега съм по - близо до мнението на че не можете да се оправите с
адресите въпреки брилянтното ти обяснение по- горе.
аз пък обещавам честно да ти кажа дали си прав или не като се обоснова
съжалявам ако съм те засегнал в постинга си просто си изпуснах нервите......
надявам се уважиш молбата ми
може би това не интересува много хора в клуба е не е в тематиката му но
мисля че трябва да се изясни



Тема i oshte edin vypros До LeoSнови [re: LeoS]  
Автор observer (минаващ)
Публикувано20.05.01 20:30



moje li da popitam koi e tozi proslovut IP - address shtoto vlizam ot vreme na vreme i sigur sam ispusnal neshto inache sledq redovno foruma :)
10x in advance ;regards

Aman...ot podrastvashti


Тема Re: i oshte edin vypros До LeoSнови [re: observer]  
Автор brimМодератор (Лечител)
Публикувано20.05.01 23:50



Задачка - Закачка :)
Адресът, за който става дума е проксито на BOL - 193.200.15.133. Стилът на писане ви е познат, така че направете си сами извод кой е всъщност наричащия се "демократ".

Всяка душа има нужда от огледало!


Тема Re: До LeoS - въпроснови [re: LeoS]  
Автор@ (Нерегистриран)
Публикувано21.05.01 00:52



Разбера се, че "АНОНИМНОСТТА НЕ Е ПРЕСТЪПЛЕНИЕ!", а прово.

Който иска да ползва това право, да използва:

http://anon.inf.tu-dresden.de/

п.п. Моите уважения към модераторите на dir.bg!
@



Тема 10xнови [re: brim]  
Автор observer (наблюдаващ)
Публикувано21.05.01 02:31



heh tova e prekaleno typo .nemo povqrvam che tazi persona ima tolkova malko mozyk v glavata si .

Wish You Were Here...



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.