Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:48 01.06.24 
Музикални
   >> Iron Maiden
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Сатанисти ли са Мейдън?нови  
Автор Cлapтибapтфacт (магратеанец)
Публикувано11.06.07 21:13



Хм?

Не смотри на часы
Наше время еще не вышло
А в саду расцветают вишни
Утром влажные от росы


Тема Re: Сатанисти ли са Мейдън?нови [re: Cлapтибapтфacт]  
АвторЧичo ти Cтив (Xapиc) (Нерегистриран)
Публикувано12.06.07 10:30



Луд ли си, бе момче!



Тема Re: Сатанисти ли са Мейдън?нови [re: Чичo ти Cтив (Xapиc)]  
Автор Cлapтибapтфacт (магратеанец)
Публикувано12.06.07 20:17



Да, що?



Това няма връзка със сатанизма на Мейдън.

Не смотри на часы
Наше время еще не вышло
А в саду расцветают вишни
Утром влажные от росы

Тема Re: Сатанисти ли са Мейдън?нови [re: Cлapтибapтфacт]  
Автор H (is back)
Публикувано13.06.07 13:41



Това много прилича на въпроса п****** ли е Азис. Само той си знае.

По въпроса за религията на Мейдън знам само, че Нико е вярващ християнин. За другите нямам представа, но според мен са средностатистически европейски атеисти. От типа "не ми дреме за религията". Води се една дискусия дали Ейдриън не е масон, заради разна масонска символика по дрехир китари и прочие. Няма обаче яснота по въпроса.

Сещам се за едно интервю с Том Арая, където го питаха дали наистина Бог мрази всички и той каза, че е много религиозен и че естествено Бог не ни мрази, но това е много яко заглавие за албум. (God Hates Us All)

I'm the man of a thousand faces
A little piece of me in every part I take...


Тема Re: Сатанисти ли са Мейдън?нови [re: H]  
Автор Cлapтибapтфacт (магратеанец)
Публикувано13.06.07 17:12



Това за мутанта Арая наистина ме разсмя.

Прилича ми на всичко друго, но не и на християнин. А и как може толкова кървища, злоба и сатанински символи - и изведнъж силно религиозен!??!?! Освен ако имаш предвид някаква друга религия...?

Но да приемем, че това което казваш, е вярно. Тогава какво означава да пееш и пропагандираш нещо, в което ти самият не вярваш???

Не смотри на часы
Наше время еще не вышло
А в саду расцветают вишни
Утром влажные от росы

Тема Re: Сатанисти ли са Мейдън?нови [re: Cлapтибapтфacт]  
Автор H (is back)
Публикувано13.06.07 22:50



Том е чилиец, съответно нищо чудно, че е силно вярващ католик.

Но да приемем, че това което казваш, е вярно. Тогава какво означава да пееш и пропагандираш нещо, в което ти самият не вярваш???

Шоубизнес

Ако на Силвестър Сталоун му даваха по един месец затвор за всеки убит от него на филм, нямаше да излезе от панделата. Цялата тая работа е на ужким. Пък и честно казано сатанизма у Мейдън е силно преувеличен. Имат една песен по темата и според мен е доста пресилено да се твърди, че тя пропагандира сатанизма.

Не мислиш ли, че е малко преувеличено?

I'm the man of a thousand faces
A little piece of me in every part I take...


Тема Re: Сатанисти ли са Мейдън?нови [re: H]  
Автор Cлapтибapтфacт (магратеанец)
Публикувано14.06.07 09:38



Мейдън имат повече от една песен по темата. Веднага мога да ти цитирам Moonchild - има книга с това заглавие от небезизвестния сатанист Алистър Краули, чийто поклонници са Джими Пейдж, Ози Озбърн, Бийтълс, Ролинг Стоунс....

Мисля, че сравнението с филмите не е особено уместно. Изкуството обикновено носи послание. Ако творецът не вярва в това, което прави - той просто е един жалък клоун. Или просто умело заблуждава, че не вярва. И в двата случая резултатът е изпаднали в транс тълпи, издигащи ръце със знака на сатаната (известния знак на метъла), убийства, самоубийства, палежи на църкви... Все хубави неща...

Не смотри на часы
Наше время еще не вышло
А в саду расцветают вишни
Утром влажные от росы


Тема Re: Сатанисти ли са Мейдън?нови [re: Cлapтибapтфacт]  
Автор H (is back)
Публикувано14.06.07 17:41



Moonchild не е сатанистка песен. Seventh Son е концептуален албум и песента трябва да се разглежда като част от цялата история, а не да се вади от контекста. Ако ти е интересно, мога да потърся повече инфо по въпроса, имам някъде подробно описание на историята на Seventh Son.

Изкуството обикновено носи послание. Ако творецът не вярва в това, което прави - той просто е един жалък клоун.

По принцип съм съгласен. В музиката обаче по някога се наблюдава едно разделение. Някои музиканти пишат повече заради музиката и много не им пука за текстовете. Въпреки, че съм болен фен на Мейдън, винаги съм смятал, че текстовете им са доста утрепани понякога. Други пък (Фиш например) пишат яки текстове, но не им пука много за музиката.

Мейдън са малко театрална група (декорите, куклите, дрехите и тн) и при тях това не е съвсем сериозно, но не в смисъл че не вярват в това, което правят. По-скоро повече забавление и по-малко тегави социални теми.

Обществената реакция на The Number Of The Beast е толкова голяма, че ми се струва, че те яхват тая тема, защото както знаем няма добра и лоша реклама.

Между другото по въпроса за палежите на църквите мога да ти препоръчам да гледаш филма Heavy Metal - A Headbangers Journey. Много е интересен и ме шокипа начина, по който скандинавски свещеници коментираха палежите на църкви. Без обвинения и писъци. С много желание за разбиране на причините, които са довели до това. Много се впечатлих. Има много интервюта по въпроса за сатанизма. Мисля че там беше това, което писах за Том Арая. Интересни неща разказва и Алис Купър.

По въпроса за знака на сатаната искам само да добавя, че това е знак с който се предпазваш от злото. Нещо като заключени пръсти или чукане на дърво. Смисъла му е малко преиначен.

I'm the man of a thousand faces
A little piece of me in every part I take...


Тема ненови [re: Cлapтибapтфacт]  
Автор Pennywise (it)
Публикувано19.06.07 11:41





тема по темата -



Тема Re: ненови [re: Pennywise]  
Автор Cлapтибapтфacт (магратеанец)
Публикувано19.06.07 11:55



Обяснението "всичко е за шоуто" е много удобно за пропагандиране на тези идеи. Всичко е за шоуто и точка - ние сме невинни, за това че пеем как искаме да горим в ада, как призоваваме дявола, как сме си продали душите и т.н. и т.н.

Не разбирам...

Не смотри на часы
Наше время еще не вышло
А в саду расцветают вишни
Утром влажные от росы



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.